confessions

memursozluk

Admin  · 24 Nisan 2015 Cuma

  1. toplam giri 1086
  2. takipçi 22
  3. puan 7254
  4. toplam gelir 7,77 ₺

dünyayı kurtaran ot

imschrolled
kendi halinde, öylesine duran ve 2 cm bile olmayan ottur. Hatta görmeyiz onu, bilmeyiz onu... yok gibidir. ama öyle bir var ki...

bugün balkonda bir eşek arasına denk geldim. bir şekilde uçamıyordu, kanatları sağlam görünse de, yorgun gibiydi. ayak altında ezilmesin diye aldım incir ağacının toprağına bıraktım. bir bir yürümeye başladı. sonra bir duraksadı ve küçücük bir ota o ince ayakları ile tırmanmaya başladı sallanarak. o zamana kadar orada bir ot olduğunu bile bilmiyordum. sonra hiçbir şekilde uçamayacağını düşündüğüm arı, yaylandı ve uçtu. özgürlüğünün yörüngesinde gözden kayboldu... Arıların doğanın dengesi için ne kadar önemli olduğunu az çok bilirsiniz ve buna o küçücük ot vesile oldu, sandalyeden oturup baktığımda görünmeyen, basıp geçtiğimiz... sadece öylece durarak dünyaya eşsiz bir katkıda bulundu...

5

memur sözlük

imschrolled
hayatımda yeri olan, çok sevdiğim, bana çok şey kattığına inandığım bir aile, okul. öğretmen sözlük'ten geldik buraya, orayı da çok sevmiştim. böyle bir ailenin mensubu, bir ferdi olmaktan ve acısıyla tatlısıyla tüm yazarlarımızla bir arada olmaktan, bir şeyleri paylaşmaktan büyük keyif aldım. sözlükler öncesi çok utangaç biriydim ve yine bile bunun izleri var ama açık gönüllü olma, samimiyet konularında çok şey öğrendim, paylaştım. istisnasız her bir yazar ailemden biri gibi oldu, gerçekten böyle hissettim. burası ve sizler kalbimin, aklımın köşesinde her var olacak... yazmayı zaten çok seviyordum ama sizlerle daha farklı şeyleri de keşfetme şansı buldum. çok özel bir yer burası. vatani görev nedeniyle bir süre uğrayamayacağım. hepinizi çok ama çok seviyorum. iyi ki varsınız. bir şekilde güzel günlerde karşılaşmak dileğiyle. insanı duygulandıran cümleler bunlar... çok özleyeceğim sizleri. Allah'a emanet olun. :)
5

enpara.com

nsm
qnb finansbankın bankacılık adına en temel hizmetleri ücretsiz olarak sunduğu interaktif cüzdan hizmeti.
enpara.comun vermiş olduğu hizmetler günümüzde bence tıpkı adalet, iç-dış güvenlik ve diplomasi gibi her devletin vatandaşına sunması gereken tam kamusal mal statüsündedir.
daha önce güvenlik gerekçesi ile iptal ettikleri atmlerden kartsız işlem yapma özelliğini tekrar uygulamaya sokan interaktif cüzdan.

diriliş ertuğrul

Rıhtım
Televizyonda şimdiye dek sadece belgesel ve haber izleyen babam hasbelkader bu diziye başlamış. Genelde gece uykusuna da koltuğunda uzunarak tv karşısında uyuyarak başlar. Diriliş Ertuğrul olduğu günler koltuğunda değil de yerde oturarak izlediğini görünce sordum. Neden koltuğa oturmuyorsun diye.
' Uyumamam, bölümün bitmesini görmem lazim' dedi. Bu diriliş ertuğrul dizisi 40 yıllık alışkanlığı değiştirdi.

aşkın halleri

malayani
Belki bir aşkın içinde mutlu olmak için çok büyük anlar arıyorsunuz, belki de sebepsiz gelen bir öpücük kurtarıveriyor tüm günü…

Her hali güzel ama en basit halleri ayrı bir mükemmel bu çift olma hallerinin. Bu sebeple “Aşkın günlük hayatımızdaki yerini anlamaya çalışıp çizimlerime yansıtıyorum” diyen Koreli Puuung'un çizimleri çok fazla şey anlatıyor basitliğiyle.

Aşk küçücük şeylerde gizli. Bir düşünün, aslında sizi çok mutlu edenler hep bu en basit anlar;

Hiç beklenmedik anda gelen bir sarılma


http://www.malayani.com/sozluk/askin-her-hali-guzeldir/

memur sözlük şubat 2017 maaşları

memursozluk
Daha önce açıkladığımız gibi (bkz:#42089) elde edeceğimiz gelirler bu ortamı hazırlayan, siteyi yaptıran kişinin hakkı değil asıl hak emek veren yazarların hakkıdır. Yazar yoksa, düşünce yoksa hiç bir şeyin kıymeti yok.

-20 000 civarı sayfa gösterimi olmuş.
-Bu ay sosyal medya hesaplarında entryler paylaşılmadı. Yeni bir yere geçtik buna rağmen görüntülenme sayımız bu miktarda.
-Sosyal medyadan sorumlu bir yazar seçemediğimizden gösterim ve gelirimiz bu düzeyde kaldı.
-Ocak ayının ortasından ve şubat ayı içerisinde toplam adsense gelirimiz 39,66 TL

-Bu gelir memur-sozluk.com ve malayani.com adreslerinden elde edilen gelirdir. Yeni alınacak karara göre malayani.com ayrıştırılabilir. Ancak şimdilik bu şekilde devam edecektir.
-Şubat 2017 dönemi için maaş dağılımı şu şekildedir.


Not: Burada sadece adsense geliri mevcut. İlerki dönemlerde oluşacak diğer gelirler yine aynı yönteme göre bölüşülecektir.
Gelirin artması ile ilgili ilk on yazar kaldırılacaktır. Detaylı bilgi için (bkz:#42089)
*
*
*
*
*

david rockefeller

oblomov
dünyayı yönettiği iddia edilen ailelerden birinin büyüğü. çoklukla illuminati,masonlar birliği vb. örgütlenmelerle ilgili konu açıldığında bahsi geçen amerikalı iş adamı rockefeller daha 102 yaşında hayatının baharında aramızdan ayrıldı. demek dünyayı da yönetsen gideceğin yer toprağın altı.

memur sözlük üyelik sistemi

memursozluk
memur sözlüğe yazar değilseniz üye olamıyorsunuz.
Üye olabilmek için önünüzde iki seçenek var;
-sözlük yazarı olan birinden davetiye almak
- memur sözlük sosyal medya hesaplarına mesaj yoluyla ulaşıp davetiye almak.
Her halükarda yazar olabilmeniz için davetiyeye ihtiyacınız var. Bu davetiye sistemi geçici bile olsa kaldırılmayacaktır.

Memur sözlük sosyal medya hesabına mesaj atarak davetiye isteyen bir müstakbel yazara davetiyeyi duyurular kısmında açılacak olan davetiye göndermek isteyen var mı duyurusuna ilk yorum yapan yazar davetiye gönderebilecek.


Sözlük yazarının davetiye gönderebilmesi için en azından 1000 mim puanının olması gerekir. her 1000 mim puanı için bir davetiye hakkı bulunuyor.

Davetiye sisteminin getirilmesinin nedeni memur sözlük iş ortağı kuralımızdır. Sözlüğe yazar kazandıran yazara, müstakbel yazarın puanının %10 unu verebilmektir. Ayrıca iki yıldan beri sözlük içerisinde olan yazarların puanlarını korumak ve bu yazarlar üzerinden şekillendirmektir.

memur sözlük sık sorulan sorular

memursozluk
1-Sözlüğe nasıl üye olacağım

-(bkz:#42092)

2-Sözlükte nasıl başlık açacağım?

-(bkz:#42408)

3-Entry nasıl girilir?

Sol tarafta açılmış olan yada boşluk bölümünde arayıp bulduğunuz başlığın altına tanımınızı girip gönder diyerek bunu başarabilirsiniz.

4-memur sözlük iş ortağı nedir?

(bkz:#42089)

5- Duyurular kısmını nasıl kullanıyoruz.

Açılmış duyurulara cevap yazarak sorunu, sorusu, önerisi olan yazara yardımcı olabilirsiniz.
Duyurular yazısının yanına bulunan yıldız tuşuna tıklayarak yeni bir duyuru açabilirsiniz.

6-bkz,gbkz nasıl vereceğim?, spoiler nasıl vereceğim?, Sözlüğün yazı editörü nasıl?

(bkz:#42136) (bkz:#42131)

7- Yazar arkadaşım silgimi çaldı, saçımı çekti, bana kaka sözler söyledi kime şikayet edeceğim?

Karşılaşabileceğiniz bu durumlarda kişinin profiline girip engelleyebilirsiniz. Sözlük yöneticisi (yazar:casper) a ve seçilecek moderatörlere bilgi verebilirsiniz. En yakın savcılığa ekran görüntüsü alıp müraacatta bulunabilirsiniz.

memur sözlük yönetiminin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

8-Nick'imi değiştirmek istiyroum.

Bir defaya mahsus yapılabilecek eylemdir. Sözlük yöneticisi (yazar:casper)'a ve seçilecek moderatörlere danışabilirsiniz.

9-Hesabımı kapatmak istiyorum

Profil kısmında hesabımı kapat kısmından bu elim şeyi yapıp bizi yalnız bırakıp gidebilirsiniz.

10-Yazarların özel mesajları, bilgileri, adresleri kullanılıyor mu?

Özelinize saygımız sonsuz. Bilgileriniz yasal çerçeve dışında kullanılmıyor.

11-Memur Sözlük üyeliğim var ama giriş yapamıyorum.

(bkz:#41362) hala giriş yapamuyorsanız [email protected] adresine durumu izah edin. Yada sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

12-Entry mi nasıl sileceğim?
(bkz:#42669)

13- memur sözlük yazı editörü nasıl kullanılır.

memur sözlük iş ortağı

memursozluk
Öz olarak; yazarların kollektif bir şekilde oluşturduğu emek ve gelirin paylaşılması.

Nedir bu iş ortağı projesi

* sözlüğe yazar olan herkesi kapsayan bu ortaklık, sözlükte açılan başlıktan silinen entry'e kadar bütün yazarların emeklerine göre (puanlarına) adilce karar ve görüşlerine göre şekillenecektir.

*Sözlüğe yeni yazar alımı, memur sözlük yönetiminin onayı ile değil memur sözlük yazarlarının isteği ve daveti ile olacaktır. (Puanınız ölçüsünde yazar davet edebilirsiniz.)

*memur-sozluk.com adresi olarak sağ tarafta ve entry üstünde ve altında gördüğünüz reklamlar (google adsense reklamları) ve diğer gelirlerden hiçbir gidere ortak olmadan emekleri (Puanları) ölçüsünde gelir elde edebileceklerdir.

*Sözlükten silinmesi gereken bir yazarın, bir başlığın (memur sözlük kurallarını ihlal edenlerin dışında bulunan hallerde) uçurulması yine sözlük yazarlarının salt çoğunluğuna göre yapılacaktır. Memur sözlük yönetimi bizzat karar almayacaktır.

Sözlükten nasıl gelir elde edeceğiz

*Google reklamları ve sayımızın ve içeriğimizin artması olasılığında alınacak özel reklamlar ve diğer reklamlardan elde edilecek gelirlerdir.
*2017 yılından başlamak üzere elde edilen gelirler her ay bir başlık altında toplanıp belirlenecek. İlk başlık şubat 2017 başlarında görülebilecektir.

Sözlüğün gelirini nasıl arttırabilriz

*Sözlüğün bir gelir elde etmesi gerekir ki bunu yazalar ile paylaşabilelim. Bu geliri arttırmak öncelikle sözlük yönetiminin sonra yazarların elinde.

Sözlük yönetiminin görevleri;

--Google tarafından ciddiye alınan bir web sitesi yapmak. İlk tasarımımızda bu hayli kötüydü. Bu sorunu çözdük ilerleyen günlerde eksik kalan bir kaç kısım da tamamlanınca google iyiden iyiye bizi ciddiye alacak.

--Etiket sisteminin yapılması. Sözlükteki başlıklar ve entrylerin etiket verilerek daha fazla kişiye ulaşılmasının sağlanması. Bu özelliği de sözlük olarak yerine getirdik.

-- Sözlük sosyal medya hesaplarının aktif bir şekilde çalışması ve sosyal medyaya link verilerek insanların sözlüğü ziyaret etmelerini sağlamak.
Hali hazırda bu görev etkin bir şekilde yapılmamakta. İlerki süreçte talibi olursa hesapları sözlük yazarlarının onayı ile bir veya bir kaç kişiye teslim edebiliriz.


Sözlük yazarlarının görevleri;

--Kendilerini bunaltmadan, eğlenerek, severek, sözlüğü evet benim gibi görerek entry girmesi ve tutabildiğimiz ölçüde güncel tutmamız için yardımcı olması gerekir.

-- Önceki tasarımda girilen entrylerin linklerinin güncel hale gelmesi için o başlıkların canlandırılmasına yardımcı olması gerekir.

-- Bazen hiç bir şey yapmak istemez insan. Sözlüğe bile girmek istemez. Bu durumlarda sözlüğe girip soğumaktansa bir ara vermelidir. Ara verse bile gün içerisinde en az bir defa giriş yapıp en kötü bir entry girmesi konusunda yardımcı olması gerekir.

-- yakın arkadaşlarını sözlüğe davet etmesi ve davet ettiği kişinin puanının %10 unu alarak hem yazar kazandırmış olup hemde kendi puanına katkı sağlamış olacaktır. Ne kadar çok yazar olursa sözlük o kadar çok gelir elde edecek dolayısı ile yazar da o kadar çok gelir elde edecek.
Not: başka sözlükte yazan bir arkadaşınızı lütfen davet etmeyin. O sözlükte mutluysa ve bişeler katıyorsa orası ona orada kalsın.

--Sözlükte beğendiği yazıları, fotoğrafları sosyal medyada payaşarak yardımcı olabilirler.

-- Yazdığı entrylere etiket vererek sözlüğe yardımcı olabilirler.

* google tarayıcılarına Alexa Traffic Rank uygulamasını ekleyebilir ve memur-sozluk.com adresinin alexsa da ki konumunu arttırabilir. Bu konuda yardımcı olmak için lütfen şu adresten kurunuz. Alexa Traffic rank https://chrome.google.com/webstore/detail/alexa-traffic-rank/cknebhggccemgcnbidipinkifmmegdel


Nasıl olacak bu gelir paylaşımı

*Sözlüğükten elde edilen gelirlernin taksimi şu şekilde olacaktır.

Örneğin;aylık gelir= X,00 TL
Sözlükteki yazarların bu ay ki puanlarının toplamı= Y,00 TL

Öncelikle hesabımıza yatan tutarın %20 si kesilecek ve sözlük giderlerine harcanacaktır.
Kesilen bu tutarın %10 si her ay sözlükten sorumlu teknik yazara @bigcoder'a teslim edilecektir. %40 lik kısmı sözlük yazarlarının belirleyeceği sosyal sorumluluk projelerine yönlendirilecektir. Bu aylık veya yıllık olabilir.
Geri kalan %50 @cayisallama'ya sözlük giderleri için verilecektir.
Kesilen bu tutarların denetimi sözlük yöneticisi ve moderatörler tarafından yapılacaktır. Sözlük yöneticilerine en altta künye kısmından ulaşabilirsiniz.

Geri kalan tutar üzerinden puanlara göre dağıtımı yapılacaktır. sözlüğün gelirinin belli bir seviyeye ulaşıncaya kadar bu paylaşım puan tablosunda bulunan ilk 10 yazar baz alınarak yapılacaktır.

Gelir Paylaşım Formülü;


Aylık gelir= X,00 TL
Sözlükteki yazarların bu ay ki puanlarının toplamı= Y mim
İçinde gulunduğumuz ay ki bir puan değeri: Z TL
İlgili sözlük yazarına gönderilmesi gereken tutar: q

x-(x/5)/y=z TL*sözlük yazarı puanı= qTL

Sözlük yazarı @kuntakinte üzerinden örnek;

Aylık gelirimiz=x= 100,00 TL
Yazarların toplam puanı= y= 89.140 mim puan
z=8,97

@kuntakinte puanı: 5029*z

100-(100/5)/89140=8,97=z

@kuntakinte puanı: 5029*8,97=4,51TL

--Kazanılan tutar 20,00TL'yi geçmeyene kadar yazara gönderilmeyecektir.
--Yazar bu gelir paylaşımına ortak olmak istemezse bu tutar sözlük bünyesinde --bırakılacaktır.
--Yazarların onayı ile ileriki dönemlerde sözlük görevlilerine, moderatör, yönetici,gammaz, sosyal medya sorumluları, gibi görevlerde olanların puanlarına *2 şeklinde bir kural eklenebilir. Bu kuralın eklenebilmesi için en azından sözlüğün belli bir tutar kazanması gerekir.

Sözlüğün gelirini arttırmak için görev almak istiyorum

Böyle bir talebiniz varsa, olursa ileriki dönemlerde, sözlüğe en az iki moderatör, bir gammaz, bir twitter sorumlusu, bir facebook ve google + sorumlusu alımı yapılacak. Bu konuyu sözlük yazarlarının oyları ile ilgili kişilere verebiliriz.

Bu görevler verildiğinde künye kısmına eklenecektir.
Not: Önümüzdeki günlerde buraya uzun uzun yazdığımız şeyler fiiliyata geçecek ve daha anlaşılır hale gelecektir.

nasıl giriş yapacağım

cayisallama
Arkadaşlar;
Sözlük taşındığı için mevcut parolalarınız gitti. Giriş yaptığınızda hata verecektir. Peki nasıl giriş yapacaksınız?
1- Giriş yap alanına gidip şifremi unuttum'a tıklıyorsunuz.

2-Gelen ekranda kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriyorsunuz. gönder diyorsunuz.

3-mail adresinize gidin. Mail adresinize gelen maili açın. Parolanızı değiştirmek için aşağıdaki linke tıklayın diyor. Tıklayın. Tıkladıktan sonra şöyle bir ekran gelecek. Burada gösterilen sizin şifreniz.

4-Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra lütfen ayarlar bölümünden şifrenizi değiştirin.
5- Benim mail adresi hatalıydı ne yapmam lazım? [email protected] adresine mail atın, kullanıcı adım şu, mail adresim şu diye, size dönüş yapalım.
6-Yeniden üye olmak istiyorum diyorsanız, üyeliği kaldırdık. Üye olmak için de mail atmanız gerekecek. [email protected]
7-sözlükle ilgili eksiklikler var ne olacak bunlar? bi haftaya hepsi düzenlenecek. Eksiklikleri görüyoruz ve çalışıyoruz.