confessions

memursozluk

Admin  · 24 Nisan 2015 Cuma

  1. toplam giri 1086
  2. takipçi 22
  3. puan 7254
  4. toplam gelir 7,77 ₺

memur sözlük iş ortağı

memursozluk
Öz olarak; yazarların kollektif bir şekilde oluşturduğu emek ve gelirin paylaşılması.

Nedir bu iş ortağı projesi

* sözlüğe yazar olan herkesi kapsayan bu ortaklık, sözlükte açılan başlıktan silinen entry'e kadar bütün yazarların emeklerine göre (puanlarına) adilce karar ve görüşlerine göre şekillenecektir.

*Sözlüğe yeni yazar alımı, memur sözlük yönetiminin onayı ile değil memur sözlük yazarlarının isteği ve daveti ile olacaktır. (Puanınız ölçüsünde yazar davet edebilirsiniz.)

*memur-sozluk.com adresi olarak sağ tarafta ve entry üstünde ve altında gördüğünüz reklamlar (google adsense reklamları) ve diğer gelirlerden hiçbir gidere ortak olmadan emekleri (Puanları) ölçüsünde gelir elde edebileceklerdir.

*Sözlükten silinmesi gereken bir yazarın, bir başlığın (memur sözlük kurallarını ihlal edenlerin dışında bulunan hallerde) uçurulması yine sözlük yazarlarının salt çoğunluğuna göre yapılacaktır. Memur sözlük yönetimi bizzat karar almayacaktır.

Sözlükten nasıl gelir elde edeceğiz

*Google reklamları ve sayımızın ve içeriğimizin artması olasılığında alınacak özel reklamlar ve diğer reklamlardan elde edilecek gelirlerdir.
*2017 yılından başlamak üzere elde edilen gelirler her ay bir başlık altında toplanıp belirlenecek. İlk başlık şubat 2017 başlarında görülebilecektir.

Sözlüğün gelirini nasıl arttırabilriz

*Sözlüğün bir gelir elde etmesi gerekir ki bunu yazalar ile paylaşabilelim. Bu geliri arttırmak öncelikle sözlük yönetiminin sonra yazarların elinde.

Sözlük yönetiminin görevleri;

--Google tarafından ciddiye alınan bir web sitesi yapmak. İlk tasarımımızda bu hayli kötüydü. Bu sorunu çözdük ilerleyen günlerde eksik kalan bir kaç kısım da tamamlanınca google iyiden iyiye bizi ciddiye alacak.

--Etiket sisteminin yapılması. Sözlükteki başlıklar ve entrylerin etiket verilerek daha fazla kişiye ulaşılmasının sağlanması. Bu özelliği de sözlük olarak yerine getirdik.

-- Sözlük sosyal medya hesaplarının aktif bir şekilde çalışması ve sosyal medyaya link verilerek insanların sözlüğü ziyaret etmelerini sağlamak.
Hali hazırda bu görev etkin bir şekilde yapılmamakta. İlerki süreçte talibi olursa hesapları sözlük yazarlarının onayı ile bir veya bir kaç kişiye teslim edebiliriz.


Sözlük yazarlarının görevleri;

--Kendilerini bunaltmadan, eğlenerek, severek, sözlüğü evet benim gibi görerek entry girmesi ve tutabildiğimiz ölçüde güncel tutmamız için yardımcı olması gerekir.

-- Önceki tasarımda girilen entrylerin linklerinin güncel hale gelmesi için o başlıkların canlandırılmasına yardımcı olması gerekir.

-- Bazen hiç bir şey yapmak istemez insan. Sözlüğe bile girmek istemez. Bu durumlarda sözlüğe girip soğumaktansa bir ara vermelidir. Ara verse bile gün içerisinde en az bir defa giriş yapıp en kötü bir entry girmesi konusunda yardımcı olması gerekir.

-- yakın arkadaşlarını sözlüğe davet etmesi ve davet ettiği kişinin puanının %10 unu alarak hem yazar kazandırmış olup hemde kendi puanına katkı sağlamış olacaktır. Ne kadar çok yazar olursa sözlük o kadar çok gelir elde edecek dolayısı ile yazar da o kadar çok gelir elde edecek.
Not: başka sözlükte yazan bir arkadaşınızı lütfen davet etmeyin. O sözlükte mutluysa ve bişeler katıyorsa orası ona orada kalsın.

--Sözlükte beğendiği yazıları, fotoğrafları sosyal medyada payaşarak yardımcı olabilirler.

-- Yazdığı entrylere etiket vererek sözlüğe yardımcı olabilirler.

* google tarayıcılarına Alexa Traffic Rank uygulamasını ekleyebilir ve memur-sozluk.com adresinin alexsa da ki konumunu arttırabilir. Bu konuda yardımcı olmak için lütfen şu adresten kurunuz. Alexa Traffic rank https://chrome.google.com/webstore/detail/alexa-traffic-rank/cknebhggccemgcnbidipinkifmmegdel


Nasıl olacak bu gelir paylaşımı

*Sözlüğükten elde edilen gelirlernin taksimi şu şekilde olacaktır.

Örneğin;aylık gelir= X,00 TL
Sözlükteki yazarların bu ay ki puanlarının toplamı= Y,00 TL

Öncelikle hesabımıza yatan tutarın %20 si kesilecek ve sözlük giderlerine harcanacaktır.
Kesilen bu tutarın %10 si her ay sözlükten sorumlu teknik yazara @bigcoder'a teslim edilecektir. %40 lik kısmı sözlük yazarlarının belirleyeceği sosyal sorumluluk projelerine yönlendirilecektir. Bu aylık veya yıllık olabilir.
Geri kalan %50 @cayisallama'ya sözlük giderleri için verilecektir.
Kesilen bu tutarların denetimi sözlük yöneticisi ve moderatörler tarafından yapılacaktır. Sözlük yöneticilerine en altta künye kısmından ulaşabilirsiniz.

Geri kalan tutar üzerinden puanlara göre dağıtımı yapılacaktır. sözlüğün gelirinin belli bir seviyeye ulaşıncaya kadar bu paylaşım puan tablosunda bulunan ilk 10 yazar baz alınarak yapılacaktır.

Gelir Paylaşım Formülü;


Aylık gelir= X,00 TL
Sözlükteki yazarların bu ay ki puanlarının toplamı= Y mim
İçinde gulunduğumuz ay ki bir puan değeri: Z TL
İlgili sözlük yazarına gönderilmesi gereken tutar: q

x-(x/5)/y=z TL*sözlük yazarı puanı= qTL

Sözlük yazarı @kuntakinte üzerinden örnek;

Aylık gelirimiz=x= 100,00 TL
Yazarların toplam puanı= y= 89.140 mim puan
z=8,97

@kuntakinte puanı: 5029*z

100-(100/5)/89140=8,97=z

@kuntakinte puanı: 5029*8,97=4,51TL

--Kazanılan tutar 20,00TL'yi geçmeyene kadar yazara gönderilmeyecektir.
--Yazar bu gelir paylaşımına ortak olmak istemezse bu tutar sözlük bünyesinde --bırakılacaktır.
--Yazarların onayı ile ileriki dönemlerde sözlük görevlilerine, moderatör, yönetici,gammaz, sosyal medya sorumluları, gibi görevlerde olanların puanlarına *2 şeklinde bir kural eklenebilir. Bu kuralın eklenebilmesi için en azından sözlüğün belli bir tutar kazanması gerekir.

Sözlüğün gelirini arttırmak için görev almak istiyorum

Böyle bir talebiniz varsa, olursa ileriki dönemlerde, sözlüğe en az iki moderatör, bir gammaz, bir twitter sorumlusu, bir facebook ve google + sorumlusu alımı yapılacak. Bu konuyu sözlük yazarlarının oyları ile ilgili kişilere verebiliriz.

Bu görevler verildiğinde künye kısmına eklenecektir.
Not: Önümüzdeki günlerde buraya uzun uzun yazdığımız şeyler fiiliyata geçecek ve daha anlaşılır hale gelecektir.

memur sözlük üyelik sistemi

memursozluk
memur sözlüğe yazar değilseniz üye olamıyorsunuz.
Üye olabilmek için önünüzde iki seçenek var;
-sözlük yazarı olan birinden davetiye almak
- memur sözlük sosyal medya hesaplarına mesaj yoluyla ulaşıp davetiye almak.
Her halükarda yazar olabilmeniz için davetiyeye ihtiyacınız var. Bu davetiye sistemi geçici bile olsa kaldırılmayacaktır.

Memur sözlük sosyal medya hesabına mesaj atarak davetiye isteyen bir müstakbel yazara davetiyeyi duyurular kısmında açılacak olan davetiye göndermek isteyen var mı duyurusuna ilk yorum yapan yazar davetiye gönderebilecek.


Sözlük yazarının davetiye gönderebilmesi için en azından 1000 mim puanının olması gerekir. her 1000 mim puanı için bir davetiye hakkı bulunuyor.

Davetiye sisteminin getirilmesinin nedeni memur sözlük iş ortağı kuralımızdır. Sözlüğe yazar kazandıran yazara, müstakbel yazarın puanının %10 unu verebilmektir. Ayrıca iki yıldan beri sözlük içerisinde olan yazarların puanlarını korumak ve bu yazarlar üzerinden şekillendirmektir.

olan biten

memursozluk
(bkz:Memur sözlük ) ile ilgili gelişmeleri bu başlıkta takip edebilirsiniz.

Bu gün içerisinde sözlüğe giriş yapmayı denediyseniz, giremediyseniz, üzüldüyseniz bunun için gerçekten üzgünüz hosting ile ilgili bir sıkıntı yaşadık ve giderdik çok şükür, istemeyerek oldu. Yok sövdüyseniz lafınızı geri alın.

memur sözlük künye

memursozluk
İmtiyaz sahibi/Grantee
(yazar:cayisallama)

Genel Müdür/General Manager
açık pozisyon

Moderatörler/Moderators

(yazar:imschrolled) sosyal medya sorumlusu
(yazar:rıhtım)
(yazar:abuzeroklava)

Sosyal Medya Sorumlusu/Social Media Officer

(yazar:imschrolled) sosyal medya sorumlusu

Teknoloji Yöneticisi/Technology Officer
(yazar:bigcoder)

(yazar:angarali)

Reklam / Advertising
[email protected]/İletişim

Servis Sağlayıcısı / Domain ve Hosting
(yazar:bigcoder)

Avukat/Lawyer
(yazar:sehriyari manax)

Mali Müşavir/Financial Advisor
(yazar:cayisallama)


Adres/Address:
Turkey

Yazılım/Software
(bkz:memursözlük)/© Copyrigth 2017

Memur Sözlük'te İş Ortağı Uygulaması Vardır.

(bkz:memur sözlük iş ortağı)

Sözlük Sistemini Bize kazandırdığı için Ekşi Sözlük'e minnettarız.

memur sözlük moderasyonu

memursozluk
Memur sözlük moderasyonu ile ilgili bütün yazarlara mesaj yoluyla ulaşıp ricada bulunduk. Bize yardımcı olur musunuz? diye. Bazı yazarlardan hususi olarak istedim. Abi bişe yapma ama adın moderatör olsun diye. Bu moderatörlük denen şey ise sadece biraz yetki.

Sözlüğe eklenen entry sayısı az ve bunu kontrol edebiliyoruz. Moderatör ihtiyacımız da yok aslında ancak, sözlük büyürse ki bu konuda umutluyuz şuan burada olanlar hiç bir zaman unutulmayacak buraya emek verenler bu sözlüğün gerçek emektarları hiç unutulmayacak.

Moderatör arkadaşlardan sözlük işleyişi ile ilgili her şeyi isteyebilirsiniz. Yetkileri var. Yardımcı olacaklarına da eminim.

Memur sözlük moderatörleri;

(yazar:zinzal)
(yazar:kuntakinte)
(yazar:bobiler)
(yazar:lilith) twitter sorumlusu
(yazar:imschrolled) sosyal medya sorumlusu


hayırlı olsun.

memur sözlük mart 2017 maaşları

memursozluk
daha önce açıkladığımız gibi (bkz:#42089) elde edeceğimiz gelirler bu ortamı hazırlayan, siteyi yaptıran kişinin hakkı değil asıl hak emek veren yazarların hakkıdır. yazar yoksa, düşünce yoksa hiç bir şeyin kıymeti yok.

-10.272 civarı sayfa gösterimi olmuş.
-bu ay sosyal medya hesaplarında entryler paylaşılmaya başlandı. Bunun yararını gördük. Geçen aya göre gelirimizi 10 tl arttırdı.

Bu şekilde devam edersek gelirimiz google'un bizi tanıması, sosyal medya hesaplarının görüntülenme sayısının artmasıyla iyice artacaktır.

-mart ayı toplam adsense gelirimiz; 29,55 TL

şubat ayı ile birlikte toplam gelir.

yazar başına elde edilen gelir. Puan sıralamasına göre yapılmıştır.

mart 2017 puan sıralaması

Puan sıralamasına bu adresten bakabilirsiniz. Ayrıca kendi puanınıza profilinizden ulaşabilirsiniz.

https://memur-sozluk.com/puan

not: burada sadece adsense geliri mevcut. ilerki dönemlerde oluşacak diğer gelirler yine aynı yönteme göre bölüşülecektir.
gelirin artması ile ilgili ilk on yazar kaldırılacaktır. detaylı bilgi için (bkz:#42089)

memur sözlük mayıs 2017 maaşları

memursozluk
daha önce açıkladığımız gibi (bkz:#42089) elde edeceğimiz gelirler bu ortamı hazırlayan, siteyi yaptıran kişinin hakkı değil asıl hak emek veren yazarların hakkıdır. yazar yoksa, düşünce yoksa hiç bir şeyin kıymeti yok.

-42.230 civarı sayfa gösterimi olmuş.
-bu ay sözlüğe (yazar:karakedisi) , (yazar:rıhtım) ve bir iki yazar eklendi. sadece bir kaç kişilik yazar artışı gelirimizi %60 civarında arttırdı. Bu sayı artarsa gelirin artış oranını siz düşünün.

bu şekilde devam edersek gelirimiz google'un bizi tanıması, sosyal medya hesaplarının görüntülenme sayısının artmasıyla iyice artacaktır.

-Mayıs ayı toplam adsense gelirimiz; 33,88 tl

-----------------------------------------------------
ocak-şubat-mart-nisan-mayıs 2017 toplam gelir.

------------------------------------------------------
yazar başına elde edilen gelir. puan sıralamasına göre yapılmıştır.


Mayıs 2017 Puan Sıralaması


puan sıralamasına bu adresten bakabilirsiniz. ayrıca kendi puanınıza profilinizden ulaşabilirsiniz.

https://memur-sozluk.com/puan


not: burada sadece adsense geliri mevcut. ilerki dönemlerde oluşacak diğer gelirler yine aynı yönteme göre bölüşülecektir.
gelirin artması ile ilgili ilk on yazar kaldırılacaktır. detaylı bilgi için
(bkz:#42089)

Yakın zamanda bu sistem bu şekilde manuel değil profile yansıtılmış şekilde gözükecektir.


6

memur sözlük bayram yeri

memursozluk
Sevgili Sözlük Yazarlarımız;

Birlik ve beraberliğimizi,kardeşlik ve dostluğumuzu, en sıcak şekilde hissedeceğimiz Ramazan Bayramının ülkemize ve milletimize kardeşlik huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımızı sunarız.Hayırlı Bayramlar...


memur sözlük sık sorulan sorular

memursozluk
1-Sözlüğe nasıl üye olacağım

-(bkz:#42092)

2-Sözlükte nasıl başlık açacağım?

-(bkz:#42408)

3-Entry nasıl girilir?

Sol tarafta açılmış olan yada boşluk bölümünde arayıp bulduğunuz başlığın altına tanımınızı girip gönder diyerek bunu başarabilirsiniz.

4-memur sözlük iş ortağı nedir?

(bkz:#42089)

5- Duyurular kısmını nasıl kullanıyoruz.

Açılmış duyurulara cevap yazarak sorunu, sorusu, önerisi olan yazara yardımcı olabilirsiniz.
Duyurular yazısının yanına bulunan yıldız tuşuna tıklayarak yeni bir duyuru açabilirsiniz.

6-bkz,gbkz nasıl vereceğim?, spoiler nasıl vereceğim?, Sözlüğün yazı editörü nasıl?

(bkz:#42136) (bkz:#42131)

7- Yazar arkadaşım silgimi çaldı, saçımı çekti, bana kaka sözler söyledi kime şikayet edeceğim?

Karşılaşabileceğiniz bu durumlarda kişinin profiline girip engelleyebilirsiniz. Sözlük yöneticisi (yazar:casper) a ve seçilecek moderatörlere bilgi verebilirsiniz. En yakın savcılığa ekran görüntüsü alıp müraacatta bulunabilirsiniz.

memur sözlük yönetiminin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

8-Nick'imi değiştirmek istiyroum.

Bir defaya mahsus yapılabilecek eylemdir. Sözlük yöneticisi (yazar:casper)'a ve seçilecek moderatörlere danışabilirsiniz.

9-Hesabımı kapatmak istiyorum

Profil kısmında hesabımı kapat kısmından bu elim şeyi yapıp bizi yalnız bırakıp gidebilirsiniz.

10-Yazarların özel mesajları, bilgileri, adresleri kullanılıyor mu?

Özelinize saygımız sonsuz. Bilgileriniz yasal çerçeve dışında kullanılmıyor.

11-Memur Sözlük üyeliğim var ama giriş yapamıyorum.

(bkz:#41362) hala giriş yapamuyorsanız [email protected] adresine durumu izah edin. Yada sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

12-Entry mi nasıl sileceğim?
(bkz:#42669)

13- memur sözlük yazı editörü nasıl kullanılır.

memur sözlük şubat 2017 maaşları

memursozluk
Daha önce açıkladığımız gibi (bkz:#42089) elde edeceğimiz gelirler bu ortamı hazırlayan, siteyi yaptıran kişinin hakkı değil asıl hak emek veren yazarların hakkıdır. Yazar yoksa, düşünce yoksa hiç bir şeyin kıymeti yok.

-20 000 civarı sayfa gösterimi olmuş.
-Bu ay sosyal medya hesaplarında entryler paylaşılmadı. Yeni bir yere geçtik buna rağmen görüntülenme sayımız bu miktarda.
-Sosyal medyadan sorumlu bir yazar seçemediğimizden gösterim ve gelirimiz bu düzeyde kaldı.
-Ocak ayının ortasından ve şubat ayı içerisinde toplam adsense gelirimiz 39,66 TL

-Bu gelir memur-sozluk.com ve malayani.com adreslerinden elde edilen gelirdir. Yeni alınacak karara göre malayani.com ayrıştırılabilir. Ancak şimdilik bu şekilde devam edecektir.
-Şubat 2017 dönemi için maaş dağılımı şu şekildedir.


Not: Burada sadece adsense geliri mevcut. İlerki dönemlerde oluşacak diğer gelirler yine aynı yönteme göre bölüşülecektir.
Gelirin artması ile ilgili ilk on yazar kaldırılacaktır. Detaylı bilgi için (bkz:#42089)
*
*
*
*
*

olan biten

memursozluk
teknik bir aksaklıktan dolayı iki gündür sözlüğe erişim olmuyordu. neyse ki çözdük sorunu ve her şey normale döndü. sizi sözlüksüz bıraktığımız için üzgünüz. Umarım bu durumu bir daha tekrarlamayız.

not: teknik aksaklık bizim mallığımız.

ösym'nin kpss yeni puan sisteminin ayrıntılı analizi

memursozluk
Dostlar bildiğiniz gibi ÖSYM bugün yapmış olduğu duyuru ile puan türlerini güncelledi ve yeni yüzdeler belirledi. Bu noktada kafası karışan adayların aklındaki soru işaretlerini gidermek için Tercihini Yap! olarak bu alandaki ilk ve en ayrıntılı analizi sizler için hazırladık.

Öncelikle Yeni puan türleri neler getirdi neleri götürdü?

Bir yönden bakıldığında YDS ağırlığının puanlardan neredeyse tamamen silindiğini görüyoruz. Bu bir yönden iyiye işaret aslında. Ama şunu ön görmek zor değil malesef. Eski sistemde dil ağırlıklı puanlarla alım yapan;

Kamu Gözetimi ve Muhasebe Standartları Kurumu
Kamu İhale Kurumu
İşkur İstihdam Uzman Yardımcılığı gibi üst kurul ve merkez teşkilat uzmanlıkları alımları çok ciddi ihtimal ile YDS puanı koşulu ekleyeceklerdir. Bu da bir noktada zımnen adayların YDS'ye hazırlanma ve girme zorunluluğunu ortaya çıkarmaktadır. O yüzden orta vadeli planları YDS'yi de içine katarak düşünmek elzem hale gelmiştir.

İkinci olarak puan türlerindeki kalabalık giderilmiş belli derslerin belli bir düzenle ağırlıklandırılması sağlanmış bu da adayların hangi dersleri yaparak hangi puan türlerini yükseltebileceği noktasında bir belirlilik getirmiştir. Aşağıdaki şemada İlgili ders ağırlığını içeren puanlar sıralanmıştır. Kalan puan türleri de dengeli olarak nitelendirilmiştir.

Hukuk Ağırlıklı Puan türleri:

P4(%60), P5(%50) , P6(%40), P7(%40) , P8(%35), P9(%35)

Hukuk Mezunlarının kariyer mesleklere girişinde istenebilecek puan türleri.

İktisat Ağırlıklı Puan Türleri:

P14(%60), P15(%50), P16(%40), P17(%30), P13(%30)
Hazine Müsteşarlığı ve Ekonomi, Kalkınma Bakanlıklarının İktisat Mezunları için muhtemel tercihi olacak puanlar)

İşletme Ağırlıklı Puan Türleri:

P24(%60), P25(%50), P26(%40)
Hazine Müsteşarlığı ve Ekonomi, Kalkınma Bakanlıklarının İşletme Mezunları için muhtemel tercihi olacak puanlar)
İLBANK'ın tercih edebileceği puan türleri.

Maliye Ağırlıklı Puan Türleri:

P19(%60), P20(%50), P21(%40)

Hazine Müsteşarlığı ve Ekonomi, Kalkınma Bakanlıklarının Maliye Mezunları için muhtemel tercihi olacak puanlar)
Gümrük, Ticaret Uzman Yardımcılığı için Maliye Mezunlarında aranabilecek puan türleri.

Muhasebe Ağırlıklı Puan Türleri;

P44(%60), P45(%50), P46(%40)

Kamu Yönetimi Ağırlıklı Puan Türleri:

P29(%60), P30(%50), P31(%40)

Kamu Güvenliği Müsteşarlığı, Göç Uzmanlığı eğer dönüş olursa Kaymakam'lık için kullanılabilecek puan türleri.

İstatistik adayları için önemli puanlar:
TÜİK Uzmanlığı, ve özellikle SGK Denetmen Yardımcılığı için seçilecek puan türleri olmaları muhtemeldir.
P12(%60)
P13(%40)

Dengeli Puan türleri.

Özellikle ayırdığımı puanların dışında kalan puan türleri, Maliye Bakanlığı alımları başta olmak üzere, Sgk Denetmenlik ve Müfettişlik alımları, birden çok puan türü belirleyen diğer kurumların da tercih edeceği puan türleri olacaktır. Örneğin GUY Alımında Eski p35'e karşılık gelebilecek puan olarak; KPSS P48(yeni) olarak belirlenecektir.

Yeni sistemde artık EKONOMETRİ oturumu yok. Adayların aklında soru işareti doğuran bir konuya da açıklık getirelim. Bu tablodaki puanlar 2017'den itibaren geçerli. Yani arkadaşlar olan dengi eski puan türlerinin aynı numaralı karşılıklarının yeni hali DEĞİL! Bunlar 2017 KPSS itibari ile geçerli olan puan türleri.

Bu durumda yeni sistemde YDS'nin özellikle Kariyer Meslek Sınavları'na hazırlanan adaylar açısından bir zorunluluğu kalmamıştır. Ancak tekrar etmek isteriz ki; kurumlar YDS barajı koyarak ilan verecek ve YDS yine puan hesaplanmasında olmasa da ilanlara başvurmada zorunlu olacaktır.

Bir diğer kafa karıştıran konu ise ÖSYM'nin yaptığı muğlak açıklamadır. Ancak yapılan ilamın metninden anlaşılacağı üzere bu eski tablo üzerinde bir güncelleme değil, YENİ BİR PUAN SİSTEMİ'dir. Yani artık bu sistem geçerli olacaktır.

Açıklamada aynen: ”KPSS Puan Türleri ekteki şekliyle yeniden belirlenmiştir” denilmiştir. Bu metnin sonunda puan türleri ayrıntılı irdelenmiştir.

Soru Sayıları Artıyor mu?

Yapılan duyuruda oturumlara dair yapılan değişiklikler Soru sayılarının artışına işaret olabilir. Yeniden eski 40 soruluk düzene dönüşün işareti sayabileceğimiz bu gelişme hakkında da ÖSYM'den net bir açıklama beklenmektedir.

SONUÇ:

Bu değişimler sıralama sınavı niteliğindeki KPSS'de gerçekten ALAN BİLGİSİ olan kişilerin sıralamada öne çıkmasını sağlayacak ve ek olarak dil bilgisini ispat etmesi adaylardan beklenecektir. Bir kişi bir mesleğe alan bilgisini yani eğitimini aldığı bilgileri kullanarak adım atma imkanına sahip olacaktır. YDS'ye girmek konusundaki dayatma da son bulmuştur bir noktada. Puan hesaplanmaz kaygısı ortadan kalkmıştır. Bu da bu açıdan adilane olmuştur.

Ayrıca kurumların puan türü belirleme noktasında istikrarsız ve değişken tavrını da engelleyecek, dilediği alan ağırlığından çok fazla sapma gösteremeyeceklerdir. Bu açıdan da adayların şikayetçi olduğu bir konunun önüne geçmeye yarayacaktır.

Tercihini Yap! ailesi olarak tüm adaylara başarılar dile, bu yeni durumun hayırlı olmasını temenni ederiz.

Tabloda: Eğitim Bilimler, DHBT ve Önlisans puan türleri ayrıca belirtilmiş olup geri kalan tüm puanlar KPSS A Grubu Alan Bilgisini ilgilendirmektedir.

KPSSP1
Genel Yetenek: 0,70
Genel Kültür: 0,30
KPSSP2
Genel Kültür: 0,60
Genel Yetenek: 0,40
KPSSP3 (Lisans)
Genel Yetenek: 0,50
Genel Kültür: 0,50
KPSSP4
Genel Yetenek: 0,20
Genel Kültür0,20
Hukuk: 0,60
KPSSP5
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
Hukuk: 0,50
İktisat: 0,20
KPSSP6
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
Hukuk: 0,40
Kamu Yönetimi: 0,30
KPSSP7
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
Hukuk: 0,40
Uluslararası İlişkiler: 0,30
KPSSP8
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,35
İktisat: 0,20
Maliye: 0,20
KPSSP9
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,35
İktisat: 0,15
Maliye 0,15
Kamu Yönetimi: 0,15
KPSSP10(EĞİTİM BİLİMLERİ)
Genel Yetenek: 0,30
Genel Kültür: 0,30
Eğitim Bilimleri 0,40
KPSSP11
Genel Yetenek 0,10
Genel Kültür 0,10
Hukuk: 0,35
İktisat: 0,15
Maliye: 0,15
Uluslararası İlişkiler: 0,15
KPSSP12
Genel Yetenek: 0,20
Genel Kültür: 0,20
İstatistik: 0,60
KPSSP13
Genel Yetenek: 0,20
Genel Kültür: 0,10
İktisat: 0,30
İstatistik: 0,40
KPSSP14
Genel Yetenek:0,20
Genel Kültür: 0,20
İktisat: 0,60
KPSSP15
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
Hukuk: 0,20
İktsat: 0,50
KPSSP16
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,15
İktisat: 0,40
Maliye: 0,20
KPSSP17
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,15
İktisat: 0,30
Maliye: 0,20
Muhasebe: 0,15
KPSSP18
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,15
İktisat: 0,20
İşletme: 0,15
Maliye: 0,15
Muhasebe: 0,15
KPSSP19
Genel Yetenek: 0,20
Genel Kültür: 0,20
Maliye: 0,60
KPSSP20
Genel Yetenek:0,15
Genel Kültür: 0,15
Hukuk: 0,20
Maliye: 0,50
KPSSP21
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,15
İktisat: 0,20
Maliye: 0,40
KPSSP22
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,15
İktisat: 0,20
Maliye: 0,30
Muhasebe: 0,15
KPSSP23
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,15
İktisat: 0,15
İşletme: 0,15
Maliye: 0,20
Muhasebe: 0,15
KPSSP24
Genel Yetenek: 0,20
Genel Kültür: 0,20
İşletme: 0,60
KPSSP25
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
İşletme: 0,50
Muhasebe: 0,20
KPSSP26
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,10
İktisat: 0,20
İşletme: 0,40
Muhasebe: 0,15
KPSSP27
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,15
İktisat: 0,20
İşletme: 0,30
Muhasebe: 0,15
KPSSP28
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,15
İktisat: 0,15
İşletme: 0,20
Maliye: 0,15
Muhasebe: 0,15
KPSSP29
Genel Yetenek: 0,20
Genel Kültür: 0,20
Kamu Yönetimi: 0,60
KPSSP30
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,30
Kamu Yönetimi: 0,50
KPSSP31
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,25
İktisat: 0,15
Kamu Yönetimi: 0,40
KPSSP32
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,20
İktisat: 0,15
Maliye: 0,15
Kamu Yönetimi: 0,30
KPSSP33
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,20
İktisat: 0,20
Maliye: 0,15
Kamu Yönetimi: 0,25
KPSSP34
Genel Yetenek: 0,20
Genel Kültür: 0,20
Uluslararası İlişkiler: 0,60
KPSSP35
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,30
Uluslararası İlişkiler: 0,50
KPSSP36
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,25
İktisat: 0,15
Uluslararası İlişkiler: 0,40
KPSSP37
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,20
İktisat: 0,15
Maliye: 0,15
Uluslararası İlişkiler: 0,30
KPSSP38
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,20
İktisat: 0,20
Maliye: 0,15
Uluslararası İlişkiler: 0,25
KPSSP39
Genel Yetenek: 0,20
Genel Kültür: 0,20
Çalışma Ekonomisi: 0,60
KPSSP40
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,30
Çalışma Ekonomisi: 0,50
KPSSP41
Genel Yetenek 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,25
İktisat: 0,15
Çalışma Ekonomisi: 0,40
KPSSP42
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,20
İktisat: 0,15
Maliye: 0,15
Çalışma Ekonomisi: 0,30
KPSSP43
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,20
İktisat: 0,20
Maliye: 0,15
Çalışma Ekonomisi: 0,25
KPSSP44
Genel Yetenek: 0,20
Genel Kültür: 0,20
Muhasebe: 0,60
KPSSP45
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
İşletme: 0,20
Muhasebe: 0,50
KPSSP46
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,10
İktisat: 0,20
İşletme: 0,15
Muhasebe: 0,40
KPSSP47
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,15
İktisat: 0,20
Maliye: 0,15
Muhasebe: 0,30
KPSSP48
Genel Yetenek: 0,10
Genel Kültür: 0,10
Hukuk: 0,20
İktisat: 0,20
Maliye: 0,20
Muhasebe: 0,20
KPSSP93(Çift Yıllar)
(Ön Lisans)
Genel Yetenek: 0,50
Genel Kültür: 0,50
KPSSP94 (Örtaöğretim)(Çift Yıllar)
Genel Yetenek: 0,50
Genel Kültür: 0,50
KPSSP120(EĞİTİM)
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
E.B: 0,20
YDS: 0,50
KPSSP121(Eğitim- ÖABT)
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
E.B: 0,20
ÖABT: 0,50

DHBT
KPSSP122
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
DHBT-1: 0,30
DHBT-2: 0,40
KPSSP123
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
DHBT-1: 0,30
DHBT-2: 0,40
KPSSP124
Genel Yetenek: 0,15
Genel Kültür: 0,15
DHBT-1: 0,30
DHBT-2: 0,40

tık tık

memur sözlük moderasyonu

memursozluk
memur sözlük olarak yazar sayımız oldukça az bunu kabul ediyoruz. Yazılan her şeyi günlük okuyan arkadaşlarımız var. Bunun denetimi ve benzeri konularda bir kişi çok rahatlıkla yetiyor. Sözlük bütün üyelerin ortak malı olduğu için böyle bir yetkilendirme yapılmamıştı daha önceden.
Ancak;
Sözlük içerikleri ile ilgili sıkıntılar, yeni yapılması gerekenler, etiketler gibi konularda istişare edebileceğimiz yazarlara ihtiyacımız var.

ilerleyen zamanlarda sözlüğün gelişmesi durumunda (ki bu ihtimal bizi çok heycanlandırıyır ve gerçekçi buluyoruz) bu güne kadar burada olan sevgili yazarları korumak adına oldukça elzem.

Moderasyon'un yetkileri;
-Moderatörler ile birlikte baştan hazırlanacak sözlük formatına, kurallarına uygun olmayan entry'lerin düzenlenmesini talep etmek ve/veya silmek.
-Sözlük genel müdürü (yazar:casper)'a karşı sorumlu olmak.

Not: Bir hafta kadar talep eden arkadaşlar beklenecektir.

eğitim bilimleri notları

memursozluk
sınava hazırlanan öğretmen adayları için yararlı olacağını düşündüğümüz bir seri.
İlk resmi açık bir şekilde diğerlerini link şekilde paylaşıyorum. Umarım katkı sağlar.


1-10
https://i.hizliresim.com/DPvGvO.jpg

https://i.hizliresim.com/m39R9R.jpg
https://i.hizliresim.com/Eg121A.jpg
https://i.hizliresim.com/j87A7r.jpg.
https://i.hizliresim.com/2r0P0q.jpg
.https://i.hizliresim.com/BrBGBg.jpgpg
.https://i.hizliresim.com/ojMyMm.jpg.
https://i.hizliresim.com/ldg4gX.jpg
.https://i.hizliresim.com/V0JBJn.jpg

10-20
https://i.hizliresim.com/vbBy9z.jpg
.https://i.hizliresim.com/1LA75j.jpg
.https://i.hizliresim.com/LyqGro.jpg
.https://i.hizliresim.com/r3byrm.jpg
.https://i.hizliresim.com/7qGQzY.jpg
.https://i.hizliresim.com/P0bG95.jpg
.https://i.hizliresim.com/gq1ba5.jpg
.https://i.hizliresim.com/ZZyn4V.jpg
.https://i.hizliresim.com/ojMyv9.jpg
.https://i.hizliresim.com/ldg4lr.jpg
.
20-30
https://i.hizliresim.com/M0M4V2.jpg
.https://i.hizliresim.com/QadGLG.jpg
.https://i.hizliresim.com/X0zpMj.jpg
.https://i.hizliresim.com/broRV0.jpg
.https://i.hizliresim.com/dPVEvr.jpg
.https://i.hizliresim.com/5gOzal.jpg
.https://i.hizliresim.com/ALlPDr.jpg
.https://i.hizliresim.com/015ARo.jpg
.https://i.hizliresim.com/4PJOjJ.jpg
.https://i.hizliresim.com/JagBZj.jpg

30-40
https://i.hizliresim.com/W0ORpE.jpg
.https://i.hizliresim.com/374Jlj.jpg
.https://i.hizliresim.com/p0QVNz.jpg
.https://i.hizliresim.com/kbPR8v.jpg
.https://i.hizliresim.com/NpQJ2k.jpg
.https://i.hizliresim.com/aLZRNd.jpg
.https://i.hizliresim.com/YDGRED.jpg
.https://i.hizliresim.com/8MyoLd.jpg
.https://i.hizliresim.com/DPvq5y.jpg
.https://i.hizliresim.com/m39ZN2.jpg

40-50
https://i.hizliresim.com/vbB7ND.jpg
.https://i.hizliresim.com/1LA0Zb.jpg
.https://i.hizliresim.com/Lyq0Rz.jpg
.https://i.hizliresim.com/r3bvNz.jpg
.https://i.hizliresim.com/7qGZ1r.jpg
.https://i.hizliresim.com/P0bzab.jpg
.https://i.hizliresim.com/gq1RYQ.jpg
.https://i.hizliresim.com/9QBlrO.jpg
.https://i.hizliresim.com/qbXnNV.jpg
.https://i.hizliresim.com/M0M4B7.jpg

50-60
https://i.hizliresim.com/dPVEEZ.jpg
.https://i.hizliresim.com/5gOzzM.jpg
.https://i.hizliresim.com/ALlPP7.jpg
.https://i.hizliresim.com/015AAD.jpg
.https://i.hizliresim.com/4PJOO0.jpg
.https://i.hizliresim.com/JagBBq.jpg
.https://i.hizliresim.com/O0XOO0.jpg
.https://i.hizliresim.com/z3zqqB.jpg
.https://i.hizliresim.com/GBrXXy.jpg
.https://i.hizliresim.com/yEO990.jpg
.
60-70
https://i.hizliresim.com/1LA0oD.jpg
.https://i.hizliresim.com/Lyq061.jpg
.https://i.hizliresim.com/r3bvDM.jpg
.https://i.hizliresim.com/7qGZLv.jpg
.https://i.hizliresim.com/P0bzVQ.jpg
.https://i.hizliresim.com/gq1RG2.jpg
.https://i.hizliresim.com/9QBl7Q.jpg
.https://i.hizliresim.com/qbXnDW.jpg
.https://i.hizliresim.com/M0M4Za.jpg
.https://i.hizliresim.com/QadGnV.jpg

70-80
https://i.hizliresim.com/GBrX76.jpg
.https://i.hizliresim.com/yEO9Wy.jpg
.https://i.hizliresim.com/69zGV7.jpg
.https://i.hizliresim.com/W0ORv2.jpg
.https://i.hizliresim.com/374JZ2.jpg
.https://i.hizliresim.com/R05RZ6.jpg
.https://i.hizliresim.com/p0QV3m.jpg
.https://i.hizliresim.com/kbPRzA.jpg
.https://i.hizliresim.com/NpQJB5.jpg
.https://i.hizliresim.com/aLZRQ5.jpg

80-90
https://i.hizliresim.com/9QBlZk.jpg
.https://i.hizliresim.com/qbXnO5.jpg
.https://i.hizliresim.com/M0M4AN.jpg
.https://i.hizliresim.com/QadGOk.jpg
.https://i.hizliresim.com/X0zpr7.jpg
.https://i.hizliresim.com/broRd8.jpg
.https://i.hizliresim.com/dPVEA4.jpg
.https://i.hizliresim.com/5gOz1R.jpg
.https://i.hizliresim.com/ALlPd0.jpg
.https://i.hizliresim.com/015Ao8.jpg

90-100
https://i.hizliresim.com/z3zqNj.jpg
.https://i.hizliresim.com/GBrXjZ.jpg
.https://i.hizliresim.com/yEO9kj.jpg
.https://i.hizliresim.com/69zGjv.jpg
.https://i.hizliresim.com/W0ORj8.jpg
.https://i.hizliresim.com/374JkM.jpg
https://i.hizliresim.com/R05RjR.jpg
.https://i.hizliresim.com/p0QVOa.jpg
.https://i.hizliresim.com/kbPR5D.jpg
.https://i.hizliresim.com/NpQJjX.jpg

100-110
https://i.hizliresim.com/vbB7r4.jpg
.https://i.hizliresim.com/1LA0qN.jpg
.https://i.hizliresim.com/Lyq0mZ.jpg
.https://i.hizliresim.com/r3bvn3.jpg
.https://i.hizliresim.com/7qGZ5N.jpg
.https://i.hizliresim.com/P0bzmO.jpg
.https://i.hizliresim.com/gq1REO.jpg
.https://i.hizliresim.com/9QBl0N.jpg
.https://i.hizliresim.com/qbXnVd.jpg
.https://i.hizliresim.com/M0M4m1.jpg

110-120
https://i.hizliresim.com/M0M4qM.jpg
.https://i.hizliresim.com/QadGbj.jpg
.https://i.hizliresim.com/X0zpO5.jpg
.https://i.hizliresim.com/dPVEYp.jpg
.https://i.hizliresim.com/5gOzW5.jpg
.https://i.hizliresim.com/ALlPBB.jpg
.https://i.hizliresim.com/015AOY.jpg
.https://i.hizliresim.com/4PJO67.jpg
.https://i.hizliresim.com/JagBP5.jpg
.https://i.hizliresim.com/O0XOGn.jpg
.
120-132
https://i.hizliresim.com/2r04Ld.jpg
.https://i.hizliresim.com/BrBgJQ.jpg
.https://i.hizliresim.com/ZZyRvo.jpg
.https://i.hizliresim.com/ojMlGR.jpg
.https://i.hizliresim.com/ldgRJg.jpg
.https://i.hizliresim.com/V0JRoj.jpg
.https://i.hizliresim.com/nRqozB.jpg
.https://i.hizliresim.com/vbB7kr.jpg
.https://i.hizliresim.com/1LA015.jpg
.https://i.hizliresim.com/Lyq0kV.jpg
.https://i.hizliresim.com/M0MbYk.jpg
.https://i.hizliresim.com/Qad0Xv.jpg

onur babaç


memur sözlük sosyal medya sorumlusu

memursozluk
Hali hazırda böyle bir üyemiz yok.
Sosyal medyayı rahatlıkla teslim edeceğimiz en az iki üyeye ihtiyacımız var.
Bu konu ile ilgili ben sözlükte ki güzel şeyleri sosyal medya da paylaşabilirim bu konuyla ilgili bizim olan sözlüğe katkı sağlayabilirim diyen, isteyen biri olursa hesapları devretmek istiyoruz.

Aşağıdakilerden birine veya birden fazlasına vakit ayıracak arkadaş arıyoruz. Bu sorumlular ayrıca moderatör olacak.
Hangi hesaplarımız var peki; facebook, twitter, google +, instagram


Not: Bir hafta kadar talep eden arkadaşlar beklenecektir.

yds'nin kpss alan puanlarına etkisi

memursozluk
Yds ye girmediniz diyelim. Kpss alan puanlarınız hesaplanır mı?

Kpss sınav başvuru tarihleri başlamışken en fazla sorulan, merak edilen konulardan biri.

Soru şeklinde gidersek;

soru 1. yds'nin geçerlilik süresi kaç yıl?
cevap 1. Yds 2013 ten beri uygulanıyor. geçerlilik süresi 5 yıl. Beş yıl içerisinde girdiğiniz tüm sınavlarda eğer yds çarpanı varsa puanınız hesaplanır.
Daha önce hiç YDS'ye girmeyen bir aday, KPSS'den önceki herhangi bir YDS'ye girmezse o seneye ait KPSS'de dil puanları hesaplanmaz. KPSS'den sonra girdiği YDS ise bir sonraki KPSS'yi etkiler.

soru 2. 2017 kpss puanının hesaplanmasını isteyen kişi en son ne zaman yds ye girmesi gerekir.

cevap 2. Yani 2017 KPSS puanında dil puanının da hesaplanmasını isteyen bir aday en geç 2017 bahardaki YDS'ye girmek zorundadır.(e-YDS hariç) YDS için 2016 bahar kılavuzunda şu ibare yer almaktadır:
“Yabancı dil testi sonucunun belirli ağırlıklarla katılarak hesaplandığı KPSS puan türleri, 2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanı ile ağırlıklandırılarak hesaplanmaktadır. KPSS Lisans sınavlarında yabancı dil testinin de ağırlıklandırılarak hesaplandığı puanları edinmek isteyen adayların YDS'ye Almanca, Fransızca ve İngilizce testlerinin birinden girmeleri zorunludur. YDS'ye katılmayan veya Almanca, Fransızca ve İngilizce dışında bir yabancı dilden sınava katılan adayların, yabancı dil testi sonucunun belirli ağırlıklarla katılarak hesaplandığı KPSS puan türleri hesaplanmaz. KPSS'den sonra elde edilecek Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları, yabancı dil ağırlığı içeren bir sonraki KPSS puanlarının hesabında dikkate alınır.” Özellikle A grubundan sınava hazırlanan adaylar, YDS'ye girmezse KPSS'de 91 puan türündeki puanları hesaplanmayacaktır. Bu da istediği kadroları seçme açısından dezavantaj oluşturacaktır. Lise ve ön lisans adayları için YDS'nin çok etkisi bulunmamaktadır. Önceki yıllarda da dil puanı isteyen lise ve ön lisans kadrolarına pek rastlanmadı. Öğretmen adaylarının YDS'ye girmesine gerek yoktur. Dil mezunu bir aday için zaten ayrı bir alan sınavı yapılmaktadır. Özetle lisans mezunu bir adayın YDS'ye girmesi, daha fazla kadro seçmesi açısından bir avantajdır. Her bölümün YDS'ye girmesine gerek yoktur.

kpss başvuru hizmeti ücreti

memursozluk
ösym denen kurumun, internet ortamı üzerinden yapmış olduğu tık tık için istediği ücrettir. tamamen gayri ahlaki ve sevimsizdir.
Binlerce hatta milyonlarca insan var. Kişi başı 5 tl den dünyanın parasını toplarız düşüncesi ne pis bir düşüncedir.

Eğitimin parasız olması gerekirken gelen hale bak.

devlet memurlarına tanınan sosyal hak ve yardımlar

memursozluk
Devlet memurlarına, ücret ve mali haklarının yanı sıra bazı sosyal hak ve yardımlardan yararlanma imkanı da getirilmiştir.

Çeşitli yasal düzenlemelerle Devlet memurlarına tanınan sosyal hak ve yardımlara zaman içerisinde yenileri eklenebilmekte veya bu sosyal hak ve yardımlarda iyileştirmelere gidilebilmektedir. Öte yandan, mevzuatta yer almalarına rağmen memurlara yansımayan ya da miktarının azlığından dolayı zamanla anlamını yitiren sosyal yardımlar da söz konusudur.

Devlet memurlarına bazı yasal düzenlemelerle tanınmış olan sosyal hak ve yardımlardan bazıları şöyle:

Aile Yardımı

Eş ve çocuklarından dolayı, memurlara her ay aylıklarıyla birlikte aile yardımı ödeneği verilebilmektedir.
-Her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık almayan eşinden dolayı, memura aile yardımı ödenir. 2017 yılının ilk altı aylık döneminde eş için ödenen aile yardımının miktar 205 TL'dir.

-Çocuğu olan, evlat edinen veya geçimini sağladığı üvey çocuğu bulunan memura, çocuk için aile yardımı veriliyor. Çocuğun evlenmesi, erkek çocuğun 25 yaşını doldurması, çocuğun kendi hesabına ticaret yapmaya veya gerçek veya tüzel kişiler yanında her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmaya başlaması, çocuğun ölmesi gibi hallerde ise söz konusu yardım kesiliyor. 2017 yılının ilk altı aylık döneminde 72 ay ve daha küçük her bir çocuk için ödenen aile yardımının miktarı 48 TL, 72 aydan büyük her bir çocuk için ödenen aile yardımının miktarı ise 24 TL'dir.

(bkz:Ölüm Yardımı)

Eşi (memur olmayan) veya aile yardımı ödeneğine müstahak çocukları ölen memura ölüm yardımı ödenir. 2017 yılının ilk altı aylık döneminde, eş ve çocuklarından dolayı memura ödenecek ölüm yardımının miktarı 913 TL'dir.

(bkz:Cenaze Yardımı)

Yurt dışında sürekli görevde olan memurun, beraberindeki eşinin ya da bakmakla yükümlü olduğu ana, baba veya çocuklarının ölümü halinde, cenazelerinin yurda getirilmesi için yapılması zorunlu olan giderler memurun kurumu tarafından karşılanır.

(bkz:Yiyecek Yardımı)

Devlet memurlarına yemek yardımı yapılabilmektedir. Yemek verme şeklinde yapılan bu yardıma ilişkin giderlerin en çok yarısı kadar olan kısmı ilgili kurum bütçesinden karşılanırken, yemek bedelinin bütçeden karşılanamayan kısmı ise memurlardan alınıyor.

(bkz:Giyecek Yardımı)

Devlet memurlarından bazılarına, kadro unvanları ya da hizmet sınıfları esas alınarak giyecek yardımı yapılmaktadır. Giyecek yardımı, bazı personele giyecek bedelinin nakit olarak ödenmesi şeklinde olurken, bazı personele ise giyecek olarak verilmektedir.

(bkz:Konut Kredisi Yardımı)

657 sayılı Kanun, hizmeti 10 yıl ve daha fazla olan memurlara istekleri halinde özel şartlarla ve öncelikli olarak konut kredisi verilmesine hükmetmiş olmakla birlikte, uygulamada memurun yararlandırılmadığı bir yardım durumundadır.

(bkz:Toplu Sözleşme İkramiyesi)

Kamu görevlileri sendikalarına üye olup, aylıklarından/ücretlerinden üyelik ödentisi kesilen Devlet memurlarına her yıl ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında aylıkları/ücretleri ile birlikte toplu sözleşme ikramiyesi ödenmektedir. 2017 yılının ilk altı aylık döneminde toplu sözleşme ikramiyesinin net miktarı (üç aylık) 72 TL'dir.

(bkz:Sosyal Denge Tazminatı)

Belediyeler ve bağlı kuruluşları ile il özel idarelerinin kadro ve pozisyonlarında istihdam edilen kamu görevlilerine, en yüksek Devlet memuru aylığı tutarını aşmayacak şekilde her ay sosyal denge tazminatı adı altında ödeme yapılabilmektedir. 2017 yılının ilk altı aylık döneminde ödenebilecek sosyal denge tazminatının aylık net tutarı en çok 769 TL'dir.

(bkz:Doğum Yardımı Ödeneği)

Memurlar, canlı doğan birinci çocuklarından dolayı 300 TL, ikinci çocuklarından dolayı 400 TL, üçüncü ve sonraki çocuklarından dolayı da 600 TL tutarında doğum yardımı alabiliyor.

sosyal denge tazminatı

memursozluk
Belediyeler ve bağlı kuruluşları ile il özel idarelerinin kadro ve pozisyonlarında istihdam edilen kamu görevlilerine, en yüksek Devlet memuru aylığı tutarını aşmayacak şekilde her ay sosyal denge tazminatı adı altında ödeme yapılabilmektedir. 2017 yılının ilk altı aylık döneminde ödenebilecek sosyal denge tazminatının aylık net tutarı en çok 769 TL'dir.

memur sözlük haziran 2017 maaşları

memursozluk
daha önce açıkladığımız gibi (bkz:#42089) elde edeceğimiz gelirler bu ortamı hazırlayan, siteyi yaptıran kişinin hakkı değil asıl hak emek veren yazarların hakkıdır. yazar yoksa, düşünce yoksa hiç bir şeyin kıymeti yok.


-bu ay sözlükte hareketlilik oldu. (yazar:ramizdayi) ve bir iki yazar eklendi. Bu yazarlar sözlüğe oldukça katkıda bulundu. Gelirimiz günlük 2 liradan 4 lirayı gördü. sonra o yazarımız gitti ve google da güven kaybettik. önceki aylardaki günlük gelirimiz de geriledi. Yeni gelecek bir yazarın bize katkısı çok büyük. Entrylerini silip giden bir yazarın bize zararı da çok büyük. (yazar:yakbenivatankurtulsun) yazarımızın katkısıda büyük. Biz 10 kişi ile bu kadar gelir elde ediyoruz. bu sayı artarsa gelirin artış oranını siz düşünün.

bu şekilde devam edersek gelirimiz google'un bizi tanıması, sosyal medya hesaplarının görüntülenme sayısının artmasıyla iyice artacaktır.

sözlük olarak google da üst sıralarda çıkma sorununu giderdik. Belki de en iyi sitelerden biriyiz. yıllar geçtikçe çok daha güzel günler göreceğiz. Keşke siteyi en başta kurarken böyle bir bilgimiz,şansımız olsaydı.

-haziran ayı toplam adsense gelirimiz; 38,89 tlocak-şubat-mart-nisan-mayıs-haziran 2017 toplam gelir.------------------------------------------------------
yazar başına elde edilen gelir. puan sıralamasına göre yapılmıştır.haziran 2017 puan sıralamasıpuan sıralamasına bu adresten bakabilirsiniz. ayrıca kendi puanınıza profilinizden ulaşabilirsiniz.

https://memur-sozluk.com/puan


not: burada sadece adsense geliri mevcut. ilerki dönemlerde oluşacak diğer gelirler yine aynı yönteme göre bölüşülecektir.
gelirin artması ile ilgili ilk on yazar kaldırılacaktır. Çalışmalarımızı bitirebilirsek bu paylaşım oranını ve kazancınızı takipiniz çok daha kolay olacak. detaylı bilgi için
(bkz:#42089)resimlerin daha anlaşılır halleri için;
https://i.hizliresim.com/kWW9Vr.jpg
https://i.hizliresim.com/8ddapk.jpg
https://i.hizliresim.com/DddYnl.jpg
https://i.hizliresim.com/mkkMvP.jpg

başlık açmak

memursozluk
memur sözlük logosunun sağ tarafında bulunan boş alana açmak istediğiniz başlığı yazıyorsunuz. Daha önce aynı başlık açılmışsa o başlığa entry girebilir açılmamışsa başlığı siz oluşturabilirsiniz.

kpss adayların kadro sayılarını protesto etmesi

memursozluk
Devlet Personel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan ve 2014 KPSS'ye giren milyonlarca memur adayını büyük bir hüsrana uğratan 2159 kadro sayısı bugün Ankara'da, KPSS adayları tarafından protesto edildi.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan ve 2014 KPSS'ye giren milyonlarca memur adayını büyük bir hüsrana uğratan 2159 kadro sayısı bugün Ankara'da, KPSS adayları tarafından protesto edildi. "Merkezi Atama Mücadele Platformu" ve "KPSS Mağdurları Platformu" üyelerinden oluşan grup, Devlet Personel Başkanlığı önünde toplandı. Grup adına yapılan açıklamada, kadro sözlerinin tutulmadığı, mevcut kadrolara başka kişilerin atandığı ileri sürüldü. Açıklamada bu yıl alınan 64 bin personelin çoğunluğunun polis, öğretmen, savcı ve hakim gibi meslek gruplarından oluştuğu belirtilerek, KPSS'de yüksek puan alanlar yerine, mülakatta başarılı olan adayların atandığı iddia edildi. Atamaların "adaletsiz" olduğu öne sürülen açıklamada, hükümetten konuyla ilgili düzenleme talep edildi. Açıklamanın ardından grup üyeleri, KPSS sonuç belgelerini yırtarak,"KPSS" yazılı kalemi kırdı. CHP Ankara Milletvekilleri Şenal Sarıhan ve Murat Emir'in de destek verdiği grup, daha sonra alkışlar eşliğinde Kızılay'a kadar yürüdü. memur-sozluk.com olarak, tüm KPSS mağdurlarının arkasında olacağız...

[kaynakhttp://www.kpsscafe.com.tr/kpss-haberleri/kpss-magdurlari-20152-atama-kadro-sayilarini-protesto-etti-h53057.html ]