confessions

issiz adam

Yazar  · 16 Ağustos 2015 Pazar

  1. toplam giri 1231
  2. takipçi 17
  3. puan 6334
  4. toplam gelir 4,03 ₺

ispanya

issiz adam
İspanya'da ölü sayısı 1000'i geçti!

İspanya'da son 24 saatte 171 ölüm ve 1903 korona virüs vakası yaşandı. Böylelikle toplam ölü sayısı 1002, vaka sayısı 19.980 oldu.

cristiano ronaldo

issiz adam
Juventus tarafından yapılan açıklamaya göre, Cristiano Ronaldo'ya yapılan koronavirüs testinin sonuçları negatif çıktı.

Bilindiği gibi Portekizli yıldız, salgın yayılmaya başladığı tarihten itibaren ülkesinde bulunan bir adada ailesiyle birlikte kendisini karantina altına almıştı.

koronavirüs sebebiyle ölen vatandaşlar

issiz adam
din işleri yüksek kurulunun açıklamaları;
"Salgın hastalık riskinin bulunduğu durumlarda cenaze namazının, olabildiğince az sayıda kişiyle ve bekletmeden kılınması tercih edilmelidir. Ayrıca hastalığın bulaşmaması için gerekli tedbirler alınmalı, bu bağlamda cenaze namazına iştirak edenler arasında yeterince mesafe bırakılmalıdır. Bu durumda birden fazla cenaze varsa hepsi için tek bir namaz kılınması yeterlidir. Hastalığı bulaştırma riski sebebiyle yetkililerce hemen defnedilmiş olan cenazenin namazı daha sonra kabrine karşı birkaç kişiyle kılınabilir."

"UZAKTAN CENAZE ÜZERİNE SU TUTULARAK YIKAMA İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLİR"
Hastalığın bulaşma riskine karşı uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda gerekli koruyucu tedbirler alındıktan sonra cenazenin, usulüne uygun bir şekilde yıkanıp kefenlenmesi ve defnedilmesinin gerektiği belirtilerek, şunlar kaydedildi; “Alınacak bütün bu tedbirlere rağmen cenaze yıkandığı ve usulünce kefenlendiği takdirde bu hastalığın başkalarına da sirayet etme tehlikesi varsa; uzaktan cenaze üzerine su tutularak veya serpilerek yıkama işlemi gerçekleştirilir.

"KORUYUCU KIYAFETLERLE CENAZEYE TEYEMMÜM ALDIRILIR"
Bu uygulamanın da riskli olduğu durumlarda yetkililerin de talimatlarına uyularak koruyucu kıyafetlerle, cenazeye teyemmüm aldırılır. Cenazeye teyemmüm yaptırılmasının da hastalığın bulaşması açısından riskli olduğu hallerde zaruret sebebiyle teyemmüm de terk edilir ve o haliyle namazı kılınarak defni sağlanır.

"CESET TORBASI VEYA TABUTLA DEFNEDİLMESİ DE CAİZDİR"
Cenazelerin, geleneksel yöntemle açılan kabre kefenle defnedilmesinin de riskli olduğu durumlarda, ceset torbası veya tabutla defnedilmesi de caizdir. Zaruretten kaynaklanan bütün bu uygulamalarda Müslüman kardeşimize karşı son dini vazifemizi yaptığımız bilinci ile hareket edilmelidir.”

yekaterina didenko'nun doğum günü partisi

issiz adam
Rus Instagram fenomeni Yekaterina Didenko'nun doğum günü partisinde etkileyici bir buhar gösterisi yaratmak için havuza dökülen 25 kilogram ağırlığındaki kuru buz, 3 kişinin ölümüne yol açtı.

Daily Mail'in aktardığı bilgilere göre, 32 yaşındaki Didenko, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yoğun bakıma alınan diğer kişiler ise yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. Raporlar, doğum günü partisindeki davetlilerin, su üzerinde bulunan yoğun karbondioksit gazından dolayı nefes alamadıklarını ve boğulduklarını gösteriyor.

Karbondioksit gazının su ile reaksiyonundan karbonik asit oluştuğu ve bu durumun akciğer dokularına zarar verdiği bildiriliyor. Kuru buzun neden olduğu sis bulutu yüzünden boğulan kişilerin yaşanan durumdan çok sonra fark edildiği de gelen bilgiler arasında.

3 kişinin ölümüne yol açan kuru buzun havuza döküldüğü anlar
0 /
google.com, pub-2879582961646580, DIRECT, f08c47fec0942fa0