confessions

imschrolled

Moderatör  · 18 Nisan 2016 Pazartesi

  1. toplam giri 5333
  2. takipçi 43
  3. puan 36685
  4. toplam gelir 35,83 ₺

dünyayı kurtaran ot

imschrolled
kendi halinde, öylesine duran ve 2 cm bile olmayan ottur. Hatta görmeyiz onu, bilmeyiz onu... yok gibidir. ama öyle bir var ki...

bugün balkonda bir eşek arasına denk geldim. bir şekilde uçamıyordu, kanatları sağlam görünse de, yorgun gibiydi. ayak altında ezilmesin diye aldım incir ağacının toprağına bıraktım. bir bir yürümeye başladı. sonra bir duraksadı ve küçücük bir ota o ince ayakları ile tırmanmaya başladı sallanarak. o zamana kadar orada bir ot olduğunu bile bilmiyordum. sonra hiçbir şekilde uçamayacağını düşündüğüm arı, yaylandı ve uçtu. özgürlüğünün yörüngesinde gözden kayboldu... Arıların doğanın dengesi için ne kadar önemli olduğunu az çok bilirsiniz ve buna o küçücük ot vesile oldu, sandalyeden oturup baktığımda görünmeyen, basıp geçtiğimiz... sadece öylece durarak dünyaya eşsiz bir katkıda bulundu...

5

memur sözlük e-dergisi

imschrolled
yoğun uğraşlar sonucu çıkmış, sosyal medyada yer almış girilerimizin olduğu, el emeği e-dergidir. zamanla bulmaca sayfası, asılsız gazetesi ekleri ile daha kapsamlı olarak yapılabilir. zamanla tüm yazarlarımız eklenecektir. ilk sayı olmasıyla hataları mazur görünüz. sevgiler.

Buradan sayfaları çevirerek ve yakınlaştırarak rahatça okuyabilirsiniz:
Memur Sözlük E-dergi

burada da indirme linki mevcut(.pdf):
ms-e-dergi-001


11

memur sözlük

imschrolled
hayatımda yeri olan, çok sevdiğim, bana çok şey kattığına inandığım bir aile, okul. öğretmen sözlük'ten geldik buraya, orayı da çok sevmiştim. böyle bir ailenin mensubu, bir ferdi olmaktan ve acısıyla tatlısıyla tüm yazarlarımızla bir arada olmaktan, bir şeyleri paylaşmaktan büyük keyif aldım. sözlükler öncesi çok utangaç biriydim ve yine bile bunun izleri var ama açık gönüllü olma, samimiyet konularında çok şey öğrendim, paylaştım. istisnasız her bir yazar ailemden biri gibi oldu, gerçekten böyle hissettim. burası ve sizler kalbimin, aklımın köşesinde her var olacak... yazmayı zaten çok seviyordum ama sizlerle daha farklı şeyleri de keşfetme şansı buldum. çok özel bir yer burası. vatani görev nedeniyle bir süre uğrayamayacağım. hepinizi çok ama çok seviyorum. iyi ki varsınız. bir şekilde güzel günlerde karşılaşmak dileğiyle. insanı duygulandıran cümleler bunlar... çok özleyeceğim sizleri. Allah'a emanet olun. :)
5

çocukların katledilmesi

imschrolled
Üzücü olduğu kadar, gerçek anlamda o toplumun geleceğinin yok edilmesi anlamına gelir. kimi zaman sıradan gibi görünse de bilinçli olduğunu düşünüyorum çünkü mevcut düzen bir şekilde devam ediyor ama ya 20 yıl sonra? Ya otoriteyi sarsıp, egemen gücün üstünde bir güç ortaya koyarsa? Baskıcı iktidarların bunu düşünerek bu çabanın içine kasıtlı olarak girdiğini düşünüyorum. Aslında katliam hafif kalır bunu tanımlamaya, soykırım uygulamalarından biridir. Yani, hiçbir insani duyguyu gözetmeksizin sadece stratejik amaçlar doğrultusunda uygulanan vahim mi vahim bir insanlık suçu.

Psikolojik açıdan, en hastalıklı toplum yapısının da temelidir. Artık uzun yıllar, o ülke, "bir delinin paranoyasını" yaşayacaktır. Ya bir gün o kötü günleri tekrar yaşarsak. Bilinçaltı durumlarını hiç saymıyorum bile. Düzeltilmesi için çok uzun yıllar gerekir. Akla mantığa sığmıyor acı kısmı bakımından. Ama esas yönlerine de, istenenlere de bakmalıyız. Hatta diğer toplumlardan dersler çıkarıp, kendi çocuklarımıza ve kendi geleceğimize dört elle sarılmalıyız. Güçlü toplum, güçlü kadın ve özgür çocuklarla mümkündür. Bu nedenle, çocuklara dokunmayın!

insan kendine kalabalık

imschrolled
insanın kendisine yabancı olmasından daha farklı olan zihinsel ve duygusal durum. zamanla bir sürü, davranış, tavır, hareket, söz, iş-güç öğrenir. aslında öğrendiği her detay onu başka biri yapar ve bu bir şekilde sürer gider. sonra o aslında olmadığı bir sürü kimlik ile uğraşmak zorunda kalır. çözerse devam eder bildiği gibi. tam tersi de başkasını yaşar kendinde...

sondrella sugge karakedisi

imschrolled
kısaltması ssk olan üçlüdür. sözlüğün gece tayfasının bel kemiği olup, barcelona\'nın muazzam üçlüsünü andırırlar. messi, suarez, neymar gibi. ssk\'ya sahip çıkın, çıkın, çıkın. Admin olmasıyla da luis enrique\'de cayisallama\'dır. heppisine sevgiler. capsleri aşağıdadır. inş. banlanmam.

ssk:


cayisallama:

bir zamanlar soyluluk ve şimdinin demokratlığı

imschrolled
siyasi ve sosyal anlamda büyük itibarın olduğu, doğrudan/doğal ayrıcalıkların kılıfına uydurularak kullanılan kavramların, zaman içerisinde birbirinin yerini alması. yönetici ben şuyum, buyum diyerek ne yaparsa yapsın soyluluk/soylu olma olayı ile kendini kurtarıyor. hatta onu eleştirme konumunda bulunanlar büyük bir vicdan azabı ile kendi kendilerine özür diliyorlar. yani, çağlar boyu sağlam bir dogmatizm olarak yer alıyor. ne var ki, zamanla içi boşaltılmış ve değersizleştirilmiş. günümüzde de, demokrat olma durumu da benzer. demokratlık kılıfı, özgürlüklerden dem vurma ile her türlü meşru-meşru olmayan niyet-istek-arzu savunuluyor. bunu da demokrat olarak yaptığını ifade ediyor. çağlar değişse de toplumlar da değişmeyen bazı şeyler var ve bunlar insanı en merkezden etkiliyor. o zaman diliminde, bir idealizm evreni yaratılıyor, önce toplumlar buna inandırılıyor ve sonra düzene uygun kişilerin yetiştirilmesi ile görev tamamlanıyor. oh hepimiz mis gibi soyluyuz, demokrat olmayanlar insan filan olamazlar gibisinden.

küçük bir duyuru

imschrolled
merhaba güzel arkadaşlarım.

dünkü olayı biliyorsunuz. verdiğim rahatsızlıktan ve konunun istemediğim bir boyuta gitmesinden dolayı özür dilerim. konunun kapanması ve uzamaması için bir şey söylemek istemiyorum.

ilgili yazarla da en ufak bir problemim yok, herhangi bir olayda taraf da değildim. sataşma durumlarına tanık olduğum için rahatsız oldum ve bir yorumda bulundum. sonrası kontrol edemedik. sevdiğim ve yıllardır tanıdığım insanları korumak adına bu çabada bulundum başka bir gerekçesi yok.

askerlik nedeniyle sözlükte az bir zamanım kaldı ve dostlarım ile bu zamanın tadını çıkarmak istiyorum. Allah herkesin kalbine göre versin. Zaman her şeyin ilacıdır...
7

osman çakmak

imschrolled
her şey bir yana saf, temiz bir insan. bir tv programına katıldılar takım arkadaşlarıyla. o masumiyet bu kadar mı belli olur. insanın içine tuhaf bir huzur doğuyor. aklı örümceklenmemiş, bakışlarında günah sezilmeyen insanlar... ne güzel.

kimse olmadı senin gibi

imschrolled
video yapmaya yeni başladığımda bir klibini (boş zaman uğraşı-işsizlik) yapmaya çalıştığım bir şarkı. bu kadar yıllansa da güzel. o zaman sıradan bir şarkıydı ama zamanla sıra dışına çıkmayı başardı.

\"Dikişlerim sağlam
Kimseler bilmez ki
Nasıl kanar içim
Saklar yüzüm\"

eksik kadro yazarlarımız

imschrolled
öğretmen sözlüğün efsane kadrosunun yaprak dökümü ile ayrı düşmüş yazarlarıdır. umarım çağrıyı duyanlar gelirler, gelsinler. Neşelensin, hareketlensin buralar.

abcved - alangoya - antika - bedlikamiri - bilemedim - birikifreddygeldi - bitlikaptan - bosanski - casper - cekilinbendoktorum - clara - cokkeyifsizimbenya - croupier -cybernetician - daudet - denizlerefendisi - deportivo - discoveryamazing - disposableteen - dulcinea - eademmutataresurgo - esmer - flyalone - genesis - gnx - gordonfreeman - gulsosemros - hammurabi - hermione - hesse - hnfhnas - imschrolled - jackass - janjanlikagit -jessepinkman - johndoe - kaneki - karakedisi - karpuzçekirdegi - keitel - kendikendinedusunenadam - kumru - kurkmantolumuallim - libertas - lilith - maksatlaf - matematikdelisi - nobetci - norhyme - omrumuyediniz - ontherocks - ot - otursifir - owl - pirekare - redyellow - roza - ruskozmonotlarıuzaydapekbiyalnızlar - ruyanindunyasi - sandrine - scientist - serkisof - sin - sonderella - sonsuzdanbironcekisayi - spazmoldum - sugge - sunshine - tahinlipekmez - tatilci - taxidriver - tonyukuk - ucharfbesnokta - umutsuz - vaktisiir - vega - vldn - yaramazkedi


düzce

imschrolled
diğer bir taribi "yeşil düzce" olan batı karadeniz'in tek antik kenti. yer üstü su kaynakları bakımından ülkemizin en zengin alanıdır. sayısız dere bulunur. tarihi açıdan, bitinya krallığının bir parçasıymış çok eskiden. bunun yanında, çok yağış alır. bir önceki bağlı olduğu il Bolu'dur. Akçakoca sahili ile ülkemizin en güzel turistik yerlerinden birine sahiptir. Konuralp gibi tarihi bir kasaba yine düzce'de yer alır. (40 basamaklar, anfi tiyatro) tütün kolonyası meşhurdur. Yine Kemer Kasım köyünde, eski su kemerlerini görebilirsiniz. Daha bir sürü sayısız doğal güzellik (Samandere Şelalesi, Yedigöller, Efteni Gölü, Asar Deresi, Aydınpınar Şelalesi, Dokuzdeğirmen vs.) bulunmaktadır. Çarşısı da oldukça keyiflidir, bir küçük kente göre. "Spor sokak" diye bilinir.

Su Kemerleri, Kemerkasım:

elin oğlu

imschrolled
videolarına denk geldiğim ve ilk defa haberdar olduğum tv programı. cidden nasıl kaçırmışım dedim. bir dönem atv'de yayınlanmış ve rating düşüşü nedeniyle kaldırıldığı söyleniyor. farklı milletlerden 7-8 genç ile ülkemiz ve insan alışkanlıkları üzerine sohbet ediliyor. eğlenceli ve farklı bir enerjisi olduğunu söylemek mümkün.

yeni doğmuş bir alanı büyüten aktörler ve faktörler

imschrolled
kesinlikle sadece üreticileri değildir. üzerine düşünenler, eleştirenler, hedef kitlesi, ihtiyaçlar, kültüre uygunluk, yeniliğin sunduğu yeni avantajlar vs.

günümüzde sistemin de etkisiyle, çok bariz görülen "markalaşma süreci" olumlu ya da olumsuz herhangi bir yeniliğin daha fazla göz önüne gelmesine ve ayrı bir farkındalığı oluşmasına neden oluyor.

devlet desteği. uygulama aşamasında, en büyük ivme kazandıran etkilerden biri olarak görülebilir.

yaya geçidi

imschrolled
neredeyse hiç saygı duyulmayan ve ilgili kuralların uygulanmadığı yaya alanı. ısrarla sürücülerin hak ihlali yaptığı ve ses çıkarılmayan bir aksaklık aynı zamanda. yaya, geçide adımını attığında olay biter, bekleyeceksin ama biz de öyle değil, hız kesmek bir yana adamın üstüne çıkma çabası var.

mutlu olmak

imschrolled
bir nedene ya da beklentiye bağlı kalmadan mutlu olmaktır. çözüm, direkt mutluluğun adresi olmak. akıl bir sürü olumsuzluk sayar, o nedenle kalbe bakmak lazım. küçük şeylerden de çok ama çok mutlu olabilir insan.

mutsuzluk

imschrolled
arada ziyaret edilmesi gereken bir his. düşündürür, şöyle bir bakarsın, çeki düzen verirsin. önemli kısmı, alışkanlık haline getirmemek.

gülmeye ve sevmeye daha çok şans verin. hayat sizden güneşi istemiyor, kendi ayaklarınız üstünde durmanın tadını çıkarın ve her günü tek tek kazanın. insan kendine ihanet etmeyecek!

sözlüğün hayatla bağlantısı

imschrolled
enteresan bir konudur. oldukça sanal olan bir oluşumun diğerlerine göre farklılaşan kısımları olduğunu söylemek lazım. Düşünselliğe daha fazla önem verilmesi, samimiyet ve yine sanal bile olsa bir sosyalleşme ortamı sağlaması en başta akla gelenler.

kimi zaman avantaj sağlayan bir ayrıntı aynı zamanda. farklı görüşlerden insanları, hiç olmadığı kadar yakın tutabilmek. hem hiyerarşiyi kırıyor hem de insanların ön yargı ve algı setleri konusunda değişime neden oluyor. daha bir sürü eklenebilir.

diğer insanların kelime dağarcığına, en azından yansıtabildiği kadar duygularına ulaşmak. bu kimi zaman es geçilen bir şey ama burada insanları harekete geçiriyor ya da en azından üzerinde düşünmemizi sağlıyor.