confessions

imschrolled

Moderatör  · 18 Nisan 2016 Pazartesi

  1. toplam giri 5077
  2. takipçi 42
  3. puan 35233
  4. toplam gelir 32,76 ₺

sözcükler

imschrolled
bir alıntı iliştirmek istediğim sartre otobiyografisi.

"... tiyatrodaki toplumsal sıralanma, törenlere düşkünlük aşılamıştı: birçok insan bir araya gelince, ayin usulleriyle ayırmak gerekirdi onları, yoksa birbirlerini kırıp geçirirlerdi. Sinema tersini kanıtlıyordu: bu karışık seyirci, bir bayramdan çok, görünüşe göre bir felaketle bir araya toplanmıştı. Ölmüş bulunan törenlilik olsa olsa insanlar arasındaki gerçek bağı, karşılıklı bağlılığı saklıyordu. Törenlerden tiksindim, yığınlara hayran oldum; her türlüsünü gördüm insan topluluklarının, ama o çıplaklığı, her bireyin ötekiler karşısında duyduğu o duvar dibine kıstırılmışa benzer yüzyüzeliği, o uyanık düşü insan olma tehlikesinin o karanlık bilincini yalnız 1940'da, Stalag XII D'de buldum yeniden."

(bkz:jean paul sartre)

kale

imschrolled
birçok sporda sayının yapıldığı hedef. (futbol, hentbol, buz hokeyi...) santiago bernabeu'nun kaleleri görünüm bakımından daha bir farklı geliyor nedense. muhtemelen stil bakımından tek değildir ama gol olduğunda, stadyum etkisiyle daha bir göze hoş geliyor gibi.

libertadores kupası

imschrolled
ezeli rakibini (3-1) yenen River Plate'in bu sezon kazandığı kupa. birtakım çirkin olaylar sonucunda kupa finali, ispanya'ya santiago bernabeu stadına alınmıştı. finale yakışır bir maç olduğunu da ekleyelim. (libertadores: güney amerika'nın şampiyonlar ligi olarak biliniyor.)

0 /