confessions

imschrolled

Moderatör  · 18 Nisan 2016 Pazartesi

  1. toplam giri 4742
  2. takipçi 42
  3. puan 32974
  4. toplam gelir 27,07 ₺

16 haziran 2018 peru danimarka maçı

imschrolled
çok iyi maç.

danimarka, tipik avrupa savaşı kalesi gibi, mücadele, fizik güç, iyi savunma, iyi kaleci.

peru da, kaleyi fethetmeye çalışan ama topları getirmeyi unutmuş bir kuşatma ordusu görünümünde. güney amerika temsilcilerinden biri olarak, beklenen hücum performansına rağmen iyi bir forvetin eksikliği vardı. kazanabileceği maçı verdi...

15 haziran 2018 portekiz ispanya maçı

imschrolled
muazzam maç. ronaldo, bir futbol kahramanı. zor ama final yakışır.

pepe çok hata yaptı. ramos ya da pique'den biri portekiz'de olsa portekiz kazanırdı maçı.

ispanya'da her şey var ama başarıya doymuşluk var sanki, costa hariç... Torres gibi ateşleyici ve kazanma alışkanlığı olan bir hücum oyuncusu da kadroda olmalıydı, belki asensio süre alırsa bu rolü alabilir. isco ve D. Silva tüm yetenek, tecrübeye rağmen çok silik oynuyorlar... Daha cesur olmaları lazım. Silva kritik anlarda geçen turnuvalarda da olduğu gibi fişi çeken golü atamıyor bir türlü.

14 haziran 2018 rusya suudi arabistan maçı

imschrolled
bu işlere iyi niyetli yaklaşan adamlardan biri olarak, açılış maçı olmasıyla bana hem fikstür hem de takım seçimi bakımından manidar gelen maç. suudi arabistan hem bir islam ülkesi hem de amerikan güdümünde; maçında ev sahibi rusya ile olması. bu fikstür kuraları el altından manipüle edilebilir mi acaba? dünya kupaları spor/futbol açısından son derece keyifli olsa da ister istemez ideolojik boyutları da var kanımca; sıradanmış gibi yutturulan senaryolar bakımından...

14 nisan 2018 abd'nin suriye saldırısı

imschrolled
insan hakları ihlalleri, meşru savaş/harekat kurallarının üreticileri ve kimleri kapsadığı bakımından türk ordusunun değerini perçinleyecek saldırıdır. mayın kurallarından tutun da, kimyasal silah, nükleer silah kullanımı talimatları vs. tamamı batı'ya hizmet ederken (diğer ülkelerin güç dengesi açısından dizginlemesi ve bu kuralların batılı ülkelerin operasyonlarında serbest olması) aynı zamanda, bir operasyon bahanesi olarak kullanılan argümanlardır. sivil, çocuk ayrımı bile yapılmıyor.

tek dert petrolün en kısa sürede akdeniz'e güney kıbrıs'a çıkartılması. afrin bu açıdan çok değerliydi... her koşulda, bu etkinin kırılmasına izin vermemek gerekir.
0 /