confessions

gruda

Yazar  · 16 Ocak 2016 Cumartesi

  1. toplam giri 1069
  2. takipçi 20
  3. puan 7361
  4. toplam gelir 5,67 ₺

ferhan ayasbeyoğlu

gruda
karabekir'in torunundan 15 temmuz tepkisi veren kişidir.

çok haklı olarak milli mücadele ile 15 temmuzu bir tutmamış. Tamam 15 temmuz u gördük inkar edecek değiliz ancak bu kadar da kullanılmaz ki!

Kahramanlık,mazlum bir halkı emperyalist güçlerden korumak ve vatansız bırakmamak adına canı pahasına cepheden cepheye koşmaktır.Mustafa Kemal Atatürk,İsmet İnönü,Kazım Karabekir ve Fevzi Çakmak gibi.

recep tayyip tahnal

gruda
ahmet tahnal ve meryem tahnal'ın erkek çocuğu.
Tuncer ustael'in taciz ve tecavüzüne maruz kaldıkça evden kaçmış, ilk iki kaçışından sonra yine tuncere teslim edilmiş, son kaçışında aile ve sosyal politikalar bakanlığı yurda yetiştirmiş.

bu günlerde genç delikanlı.

asıl sorun evden kacan cocugun iddilari goz ardi ediliyor ve aileye iki defa geri veriliyor. ne yazikki cocuk kendini kurtrmis ama kiz kardesi melike ortada yok.. devlet zamaninnnda mudahelle etseydi belki melike de kurtukacakti. simdi tv de reyting yapinca aile ve sosyal politikalar olaya el atmaya kalkiyor. bazilari yayindan kalksin diyor ama kamuya tasininca herkes mudahil oldu. ve ne yazikki iki tane anne denemeyecek kadinjn gozleri onunde yasanan vahsete sessiz kalmaya devam etmeleri psikolojik baski ve toplumsal cöküsün zirvesi oluyor....

emine ustael

gruda
PALU AİLESİNİN KIZI. TUNCER USTAEL'İN KARISI.

Tuncer'in Meryem'e, yeğenlerine ve kendi çocuklarına yaptığı her türlü kötülüğe şahit olduğu iddia edilen kişi. Ancak ısrarla eşine ithaf edilen suçların hiçbirini kabul etmiyor ve hepsinin iftira olduğunu söylüyor. Vücudunda darp izleri mevcut ancak bunların kocası tarafından değil kazara gerçekleştiğini söylüyor.

tuncer ustael

gruda
Palu ailesine girdikten sonra ortalığı cehenneme çeviren ve tüm suçların arkasında ismi olduğu iddia edilen kişi. Aynı zamanda kendisinin cinci hoca olduğunu iddia ederek insanları etkisi altına alıyor. Yaptığı iddia edilen şeyler işkence, gasp, darp, zorla senet imzalatma, zorla tapu geçirtme, taciz, ensest, tecavüz gibi korkunç vakalar. Baldızı Meryem ve yeğenine korkunç işkenceler yaparak ölmelerine sebep olduğu ilk bilinen iddia. Ayrıca kendi çocuklarına da cinsel tacizde bulunduğu ve akıl sağlıklarına zarar verdiği de iddia ediliyor. Palu ailesinin evlerini kendi üstüne yaptırmasıyla da biliniyor. İlginç bir şekilde bütün aile, Tuncer'e laf söylettirmiyor, işin belki de en anlaşılmaz kısımlarından biri bu.(bkz:EMİNE USTAEL)

meryem tahnal

gruda
32 yaşındayken 2008 yılında ortadan kayboldu (!). 8-9 yaşlarında olan kızı Melike TAHNAL de kendisinden bir yıl sonra ortadan kayboldu.
Kocası Ahmet TAHNAL , enişte Tuncer USTAEL tarafından İsa'ya öldürtüldü. Kocası öldükten sonra, çocuklarıyla birlikte Tuncer'in kapıcı dairesinde yaşamaya başlıyorlar ancak gördükleri şiddettin ardı arkası kesilmiyor. Ablasının gözü önünde çocukları ve yeğenleri ile eniştesinin tecavüzüne uğruyor. Tuncer'in Meryem'i bir ağaca bağlayarak aç susuz, işkence görerek öldürdüğü iddia ediliyor. Meryem'in kızı Melike de Tuncer'in tecavüz ve işkenceleri sonucu ölüyor. Bir tek Meryem'in oğlu Recep Tayyip TAHNAL bu korkunç evden kaçarak yurda yerleştiriliyor.

fatih palu

gruda
Harun Palu'nun hapisten çıktıktan sonra yanına alıp suç duyurusuna birlikte gittiği çocuklarından biri. Şu an babası Harun, Fatih'in vasiliği altında. Tuncer'in etkisi altında olan isimlerden de biri aynı zamanda. Yayında Tuncer'in, anne Havva'ya çeşitli ağır sözler söyledikten sonra hiçbir tepki vermemesiyle ve rahat tavırlarıyla dikkat çekiyor.

isa palu

gruda
İsa, damat Tuncer'in etkisi altına aldığı ilk isimlerden. Tuncer'in yönlendirmeleri ile kardeşi Meryem'in eşini, yani eniştesi Ahmet'i öldürüyor. Sebep olarak da "namus için yaptım" diyor. Ancak suçu babasının üstlenmesi ile hapse girmekten kurtuluyor. Meryem'in ve Tuncer'in çocuklarına (ki bunlar İsa'nın da yeğeni) yapılan işkencelerde ortak olduğu iddia ediliyor çocukların ifadelerine göre. Ancak her ne hikmetse bu suçlamalardan da hiçbir ceza almıyor. Meryem'in cesedini, Tuncer ile birlikte gömdükleri de iddia ediliyor.

ORTADAKİ.

harun palu

gruda
PALU AİLESİNİN BABASI.

aslında bu ailede belki de tüm sırları aydınlatacak kişi ancak hapisten sonra kendisine şizofren teşhisi konulduğu için ifadeleri geçersiz sayılıyor. Oğlu İsa, damat Tuncer'in etkisiyle Meryem'in kocasını, yani Tuncer'in bacanağını öldürüyor. Harun da suçu üstlenip oğlunun yerine hapse giriyor. Hapisten çıktıktan sonra kirli olayları fark eden Harun, cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyor. Ancak şizofreni teşhisi konulduğu için hiçbir şekilde ifadeleri geçerli olmuyor, diğer oğlu olan Fatih'in vasiliğinde kalıyor. Harun'un 4 tane evi var ve şu an nerede olduğu belli değil.

havva palu

gruda
Havva, Harun'un eşi. Bu evlilikten İsa, Fatih, Meryem, Emine ve Ayşe Melek isminde 5 tane çocuğu var. Damat Tuncer'in büyük ölçüde etkisinde. Kızları Meryem'in ve torunun, Tuncer tarafından tecavüz ve işkence ile öldürülmesine göz yummak ile suçlanıyor. Kocaeli'nde ve İstanbul'da bulunan iki evini, Tuncer'e verdiği de biliniyor.

0 /