confessions

cayisallama

Admin  · 18 Mart 2015 Çarşamba

  1. toplam giri 10838
  2. takipçi 64
  3. puan 61013
  4. toplam gelir 52,72 ₺

20 yıldır aynı şirkette çalışan insan

cayisallama
korkak insanlar olarak nitelendiriyorum ben bu insanları. istikrar gibi görünse de istikrar değildir. kaşarlaşma başlıyor belli bir yerden sonra. askerde şafak muhabbeti hayat tarzı oluyor bu insanların.

aynı yer, aynı işi yapan biliyorum. dış dünyadan bi haber çalışıp durmuş. ola ki işten çıksa intihar seviyesine gelecek haberi yok.

bu tarz insanların en fazla rahatsız eden diğer bir özelliği ise bulundukları dar dünyadan ve ezber hale gelmiş işlerinin vermiş olduğu öz güvendir. o kadar zarar verir ki kelimelere dökemem doğrusu. herkesin işini kolaylıkla yapabileceğini ve daha iyi yapabileceğini düşünüp bunu da dile getirmekten çekinmez.

kalıplaşma olayı var bide. bir sorun var yıllar içinde çözülmemiş siz çözmeye kalktığınızda biz onu denedik, senden önce düşündük elbette ancak o işler öyle olmuyor'a bağlayıp konunun açılmasına, konuşulmasına bile müsade etmiyorlar. Ola ki o konuyu çözerseniz eskiden zordu şimdi ne kolaylaşmış, şimdi zaten herşey bozuldu, siz bi bok bilmezsiniz sadece telefon bilgisayar bilirsinize bağlanıp üste çıkmaktan da çekinmezler.

kötü örnek yazdım. umarım iyi örenkler de vardır.

pronet

cayisallama
Ev ve iş yerlerinde güvenliği vizyon edilmiş güvenlik firması. hemen sol,sağ,üst,alt taraflarda reklamlarını görmeniz kuvvetle muhtemel.

şimdi son zamanlarda hükümetin açıkladığı sözleşmelerin TL üzerinden yapılması konusunu ciddiye almayan firma. şöyle ki dolar üzerinden olan anlaşmalar tl'ye çevrilecek ve bu şekilde devam edilecek diyor hükümet. dolar üzerinden yapılan anlaşmalar ise 3,77+ enflasyon (yamulmuyorsam) şeklinde olması gerekirken bize sürekli normal dolar üzerinden fatura kitlemiş şirket.

bizim dışımızda da böyle sanırım. faturalarınızı bi kontrol etmeniz gerekir diye düşünüyorum. İlk mali denetimde iyice bir ceza görebilirler gibi geliyor.

https://www.pronet.com.tr/

büyüdün bebeğim

cayisallama
Ahmet Kaya'nın an gelir albümünden bir şarkı. Güzel her şarkısı gibi.

Aklın ermez mahpusluğa
Bahçede sarı ışığa.
On üç tane yaş döküldü
Ranzamdaki yastığa.

Büyüdün yavrum sende
Hasret sende sevgi bende
Akşamlar döner geceye
Geceler gebe gündüze.

Karanlığa bakıp durma
Beni orada arama
Ben güneşin içindeyim
Beni sabahlarda ara.

Geleceğim bir gün bende
Sevgi büyüt ellerinde
Akşamlar döndü geceye
Geceler gebe gündüze.

kuyruksallayangiller

cayisallama
ötücü kuşlar takımına ait bir familyadır. Tüm dünyada yayılış gösterirler. Açık arazilerde 4000 metreye kadar olan bölgelerde bulunurlar. Besinleri eklembacaklılar ve yumuşakçalardır. Yuvaları çoğunlukla toprak üzerinde ya da yarı kovuklarda ve fincan şeklindedir. Vücut ince uzundur.

hilal cebeci'nin çav bella klibi

cayisallama
tabi ki önemsemiyoruz. ortada bir kişiliksiz kadın var.

Türk pop şarkıcısı Hilal Cebeci, İtalya'da faşizme karşı direniş marşı olarak bilinen "Bella Ciao" (Çav Bella) adlı halk şarkısını İtalyanca olarak seslendirdiği bir klip yayınladı. Klip ve şarkının uyarlaması izleyenlerin tepkisiyle karşılaştı. Hilal Cebeci tepkilere sosyal medya hesabından, "Benim babam bir devrimci olarak öldü, işkence gördü akciğer kanseri oldu ülkesi için, siz ne yapıyorsunuz” diye yanıt verdi.

0 /