confessions

aberi

Gammaz  · 28 Nisan 2015 Salı

  1. toplam giri 1396
  2. takipçi 24
  3. puan 13878
  4. toplam gelir 10,04 ₺

acemi askere yapılan eziyet

aberi
sivil hayat kafasıyla askeri hayatı anlamaya çalışmak çok doğru değil. Bu ve benzeri olaylar sürekli olur önemli olan oradaki insanların bu sorunu çözmüş olmaları. Buradan tepki gösterip sorunun çözümü bile doğru değil.

burak erdamar

aberi
Burak Erdamar'ı elim bir motosiklet kazasıyla kaybettik maalesef..

Güler yüzlü, enerji dolu, iyi bir insan ve işinin ehli bir hekimdi..

Allahtan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum

elazığda dolandırılan afgan

aberi
Gecenin ikisinde devriye gezerken yol üzerinde köpeklerin saldırısına uğramış bir Afganlı ile karşılaştık, Allah'ın takdiri işte. Tam o sırada devriyede rastladık. Gözleri korku dolu, yaşı 19, adı Hasan...

Vatandaşın biri bunu hamalların beklediği duraktan alarak köye götürüyor, koca bir ahırı temizlemesi karşılığında 100 liraya anlaşıyorlar, çocuk oruçlu, akşama kadar çalıştırıyor, tam 12 saat..

İftarını açması için sadece iki adet yumurta veriyor, yanında ekmek yok, daha sonra da hadi git buradan diyor, parasını isteyince ne parası, defol buradan diye bunu kovalıyor, Elazığ merkez'e arabayla iki saat uzaklıkta, yürümen mesafesi yaklaşık 6 saat..

Dört saat yürüyor ve ayağındaki ayakkabı zaten yırtık, paramparça oluyor. Çocuk yürümekten başı dönmüş, bir türlü bu insanlıktan nasibini almamış olan şahsı bulamadık. Neticede karakola getirdik, Koca yürekli askerlerimiz; birkaç günlük harçlığını kendi ceplerinden para toplayarak cebine sıkıştırdı, Allah kabul etsin. Elbise ve ayakkabı da verdik... Asker montu da verdik...

Şu Ramazan günü yapılana bak, yazıklar olsun...

amir khan

aberi

Hintli aktör Amir Khan çok sıradışı bir bağış yaptı.
Fakir insanlara adambasi 1 kg un dağıtacağını duyurdu. Yardımı az bulan birçok kişi ilgilenmedi. Sadece, gerçekten çok ihtiyacı olan insanlar geldi. Ve evlerine gidip un poşetlerini açtıklarında, herbir poşette 15000 rupi buldular ... Ve gerçek yardıma ihtiyacı olanlara ulaştı bu bağış.

0 /