confessions

aberi

Gammaz  · 28 Nisan 2015 Salı

  1. toplam giri 909
  2. takipçi 21
  3. puan 11202
  4. toplam gelir 7,29 ₺

ziya selçuk

aberi
YENİ MEB BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN NOTLAR

- İleride robotlardan dolayı çocuklarımız iş hayatına atılamayacaklar. İşten atılacaklar. O yüzden okullar robotların beceremeyeceği alanlara, yani temel insani özelliklerin geliştirilmesine yoğunlaşmalı.

- Eskiden şekeri sadece zenginler yermiş. Bu yüzden bazı insanlar ne kadar zengin olduklarını göstermek için dişlerini çürütürlermiş. Çürütemezlerse de siyaha boyarlarmış. Biz de bugün ne kadar başarılı olduğumuzu göstermek için çocuklarımızı çürütüyoruz.

- Karnenin sol tarafı talim, sağ tarafı terbiyedir. Sol tarafa yazılacak notlar için kurulan sistemleri, altyapıyı ve bürokrasiyi düşünün. Bir de sağ tarafı öğretmenlerin ne şekilde doldurduğunu düşünün. Sonra da terbiyeli çocuklar yetiştirme konusunda ne kadar ciddi olduğumuzu...

- Eğitim emzirmektir. Yani şefkat, temas ve paylaşım olmadan eğitim olmaz. Şefkatsiz bir emzirme düşünebilir misiniz?

- Doktorun elinde bir ilaç varsa, ona uygun bir hastalık bulur. Ölçme değerlendirme sistemlerini bir de bu açıdan değerlendirmek lazım. Sayılara işkence yaparsanız, size istediğinizi vereceklerdir.

- Ortalamadan hızlı olmak, ortalamadan zeki olmak anlamına gelmez. Çocuklar sınavlarda bir veya iki dakikalık sürelerle puan kaybediyorlar. Ama gerçek hayatta öyle problemler var ki, bir ömür sürüyor. Birkaç dakika süren problemlere de genelde ihtiyaç molası deniyor.

- 21. yüzyıl becerilerinden hangisi Da Vinci veya Mimar Sinan'da yoktu? Mesela İşbirlikçi Problem Çözme becerisinin boyutlarından bir tanesi de şu; "Öğrenci ne zaman dinlemek ne zaman konuşmak gerektiğini bilir." Peki 13. yüzyılda yaşayan Sadi Şirazi ne demiş; "İnsan ruhunu iki şey karartır. Susulacak yerde konuşmak, konuşulacak yerde susmak." 800 sene sonra daha tatsız tuzsuz bir cümleyle karşımıza çıkan bu beceri gerçekten 21. yüzyıla ait mi?

- Eğitim ihraç edilebilir ama ithal edilemez. Kes yapıştır bir sistemle medeniyet tasavvuru mümkün değildir.

- Bir kere başarısız olmak her şeyin sonu değildir. Ehliyetinizde kaçıncı seferde aldığınız yazıyor mu?

- Bazı öğretmenler iklim oluşturur. Bazıları da sadece hava durumu sunar. Bu iki öğretmen tipi mutlaka ayrı değerlendirilmeli ve kıymetlendirilmeli.

- Öğretmen şahsiyetli olmalı. Çünkü şahsiyeti şahsiyet bina eder. Beklenti fazla yükseldi gibi ama nazar degirmeyelim...

11 temmuz 2018 adnan oktar'ın gözaltına alınması

aberi
Çok geç kalındı bence yine de buna şükür.Araştırma derinleştirilmelidir, ta ki de Oktar Babuna için toplatılan kan örneklerine kadar.Bu kişiler kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti devleti milleti ve vatanı için çok tehlikeli, toplumda ve islam dinimize açtıkları yaralar basit değil.....Bence sınır dışı edilmeli, vatandaşlıktan çıkarılmalıdır.Araştırılırsa kim oldukları belli olacaktır, DNA ları dahi araştırılmalıdır.

21 haziran 2018 arjantin hırvatistan maçı

aberi
Ariel Ortega gibi furbol dehaları yetişmiyor artık. messi hariç tabi.

Kaleci Caballero'nun büyük hatası sonrası Rebic'in golüyle Arjantin 1-0 öne geçtiği maçta Modric skoru 2-0'a getirdi.

90+3'te Rakitic'in golü Arjantin'i yıktı. Hırvatistan puanını 6'ya çıkardı ve gruptan çıkmayı garantiledi. Arjantin ise 1 puanda kaldı.

ARJANTİN'İN İŞİ MUCİZEYE BIRAKTI
Arjantin'in gruğtan çıkması için Nijerya ile İzlanda'nın berabere kalıp son maçta Hırvatistan'ın İzlanda'yı mağlup etmesini bekleyecek.

0 /