recep tayyip erdoğan

spazmoldum
faiz ve enflasyon ile ilgili görüşlerini aşağıda paylaşmış olduğum cumhurbaşkanımızdır ..

'' Ben, faiz konusunda hassasım. Faizi, özellikle enflasyonun en önemli sebebi olarak görüyorum. Sebep, netice ilişkisinde faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Faizle enflasyon doğru orantılıdır, ters orantılı değildir. Eğer kim faizi yükseltmeyi savunuyorsa, o bu ülkede yatırımların düşmanıdır, istihdamın düşmanıdır. Bunu da açıkça söylüyorum. Eğer benim ülkemde yatırım olacaksa kredi musluklarının açık olması lazım. Kredi musluklarının açık olabilmesi için yüksek faizin olmaması lazım .. '' (u:alkış)
spazmoldum
cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın 04/03/2016 tarihinde yaptığı konuşmanın alkol düzenlemesi ile ilgili kısmı aşağıdadır ..

'' Daha 2 yıl önce alkol düzenlemesinde koparılan gürültüyü eminim hepiniz çok iyi hatırlıyorsunuz. Ülkenin tamamı için hayırlı olduğu açık olan bu düzenleme, gazeteler, ekran yorumcuları ve kimi siyasetçiler tarafından günlerce yerden yere vuruldu. 'Alkol yasaklanıyor', 'özel hayatımız kısıtlanıyor', 'yaşam tarzımıza müdahale ediliyor' gibi tezviratlar yapıldı. Ana muhalefet partisi düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
Kardeşlerim, bunlar insanımızı sevmiyor, bunlar insanımızın rahatsızlığında, hastalığında, bütünüyle vücudundaki olumsuz gelişmelerde kendilerine hayat arıyorlar. Biz ise diyoruz ki, 'biz insanımızı seviyoruz'. Sağlıklı bir nesil için ne gerekirse biz onu yapmaya çalışıyoruz.\"

yazının tamamı için tıklayınız

spazmoldum
son terör olaylarından sonra yaptığı açıklama içime biraz olsun su serpmiştir .. ak parti üzerine düşeni derhal yapmalıdır .. konuşmanın bir bölümü aşağıdadır ..

terör tanımını, terörist tanımını derhal yeniden yapmalıyız. Bu tanıma göre ceza tanımını değiştirmeliyiz. Dokunulmazlıklar meselesini süratle neticelendirmeliyiz. Parlamento bu konuda adımını süratle atmalıdır. Yani, bir kişi mi olsun, iki kişi mi olsun Böyle bir şeyi konuşamayız. Biz, ortaya ilkeyi koymalıyız, ilkeyi.

Nedir bu ilke Benim Kürt kardeşlerimi, vatandaşlarımı sokağa dökmek suretiyle 50-52 kişinin ölümüne vesile olanlar bu ülkede teröre teşvik eden insanlar olarak yargılanmayacak da bu parlamentonun içerisinde gelip boy gösterecek ve bunları bu millet seyredecek öyle mi?

[http://haber.star.com.tr/politika/cumhurbaskani-erdogandan-istikrar-icin-erdogan-gitmeli-diyenlere-tokat-gibi-yanit/haber-1096217 konuşmanın tamamı için tıklayınız]
kultabisi
panama kağıtlarında adı geçmediği için kendisini evliyalıkla ilişkilendirenlerin, panama kağıtlarının doğruluğunu kabul ettiklerini anlıyoruz. bu kabul şimdilik bir kenarda dursun.
kim bilir, belki ilerde (11 milyon sayfa belgeden bahsediliyor.) sürpriz isimler görebiliriz.
ama ben kendi adıma, panama kağıtlarında türkiyeden çok fazla ilgi çekici isim göreceğimizi sanmıyorum. zira biz toplum olarak, konvansiyonel yöntemleri daha güvenli buluruz. para cebimizde, kasamızda, kutumuzda durmadıkça rahat edemeyiz.
misal bir arkadaşım var. ayın on beşi oldu mu, maaşının tamamını hesaptan çeker. kartın günlük çekim limitinin üzerindeki miktarı da içerden çeker, üşenmez.
'oğlum niye böyle yapıyorsun?' dediğimizde de, 'üstad, kaç olur göç olur. savaş çıkar bomba patlar. burası türkiye, neme lazım.' diye açıklar.
hülasa, offshore gibi alengirli işler bize göre değil. biz anca altın alalım, dolar satalım, şehriyar konaklarından villa alalım gibi yöntemlere talim edelim.
askerdeyken parasını, anasının mintanın içine diktiği içliğe saklayan yiğitlerin ülkesi burası.
abuzeroklava
kendisi için güzel bir animasyon filmi yapılmış.


[https://vidyomani.tv/araplar-erdogan-icin-muthis-bir-animasyon-yapmis-izle-zaten-paylasirsin-1 tık tık]
spazmoldum
aşağıdaki yazı hayrettin karaman'ın bugün kaleme aldığı bir yazıdan alıntıdır .. merak edenler yazının tamamını [http://www.yenisafak.com/yazarlar/hayrettinkaraman/bu-ittifak-nicin-2029126 buradan ] okuyabilirler ..

'' Sykes-Picot'ın yeni versiyonunu engellemek için Türkiye'ye ve İslam ülkelerine düşen vazifeler var:
Bugün İslam dünyasında -halkların katında- R.Tayyip Erdoğan'ın büyük itibarı olduğu, kendisine güvenildiği, yılların rüyasını gerçekleştireceği umulduğu, “Bu dünyada dinimiz, medeniyetimiz, ahlakımız ve davamızla biz de varız, dünya beşten büyüktür…” diyerek büyük ufkunu açıkladığı için düşmanın oyununa gelmeden onu korumak ve kutlu yolunda yürümesini sağlamak için yardımcı olmak, hatası ve yanlış olduğunda yıkıcı değil, yapıcı uyarı ve tenkitlerde bulunmak.
Dünya ve ülke şartlarını daima göz önünde bulundurmak, ayakların yere basmasına itina göstermek, hayal ile hakikati ayırmak, adımların sırasını asla şaşırmamak, bir ağaca dalıp ormanı unutmamak. ''
spazmoldum
“Yeni dönemi okul yapmaktan ziyade, okul müfredatının içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan ettik. Kültür alanında da maalesef arzu ettiğimiz mesafeyi henüz kat edemedik… özeleştiri yapmaktan çekinmeyeceğiz.”

recep tayyip erdoğan
cayisallama
Diploması var mı yok mu şeklinde ki tartışmalarına marmara üniversitesi bir duyuru ile cevap vermiş. Duyurunun tamamı için [http://dosya.marmara.edu.tr/www/duyuru/2016/HAZ%C4%B0RAN16/KAMUOYUNA_DUYURU-SN._CUMHURBA_KANIMIZIN_D_PLOMASI_HK..pdf tık tık]
spazmoldum
Erdoğan: \"Şu ana kadar şahsıma her türlü saygısızlığı, hakareti yapanları bir kereye mahsus olarak, davalarımı çekiyorum ve affediyorum. Zira asıl bu imkanı doğru değerlendiremezsek millet bizim yakamıza yapışma hakkına sahip olur diye düşünüyorum. Onun için siyasetçiler başta olmak üzere, toplumun tüm kesimlerinin, ülkemizin önündeki bu gerçeğe, bu hassas duruma uygun şekilde davranacaklarına inanıyorum.\"

Şu an milletçe yaşadığımız; birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik ortamını destekleyen bir davranış ..
elfirâşetüzzerka
http://gucluturkiye.net/darbe-gecesi-erdogan-a-ozel-igne-yapilacakti-sok-olacaksiniz-paylasmayan-kalmasin
darbe girişimi başarılı olsaydı, kendisine özel iğne yapıp kontrol altına alacak, üzerine iftiralar atmaya ve itibarsızlaştırmaya çalışacaklarmış. daha önce yapmaya çalıştıkları gibi...
(bkz: çamur at izi kalsın)

--- (gbkz: spoiler) ---
ve mekerû ve mekerallah. vallahu hayrul mâkirin...
sizin bir tuzağınız varsa Allah'ın da bir tuzağı vardır. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. (ALİ İMRAN 54)

--- (gbkz: spoiler) ---
0 /