fakir

Rıhtım
Bir alman markası. Aslında almanca bir kısaltmadır. “Fakir” markası Almanca'da aile anlamına gelen Familie ve kurucusunun soyadı Kicherer'in birleşmesinden doğdu.
kaynak

fifa 2002 world cup

yakbenivatankurtulsun
bu oyunda "w" hızlı koşma "e" ara pastı. diğerlerinde ise tam tersi. bu oyun yüzünden elim "w" ile koşmaya alıştı, "e" ile koşturunca oynayamıyorum. bunun yüzünden böyle alıştım.

bence fifa 2005 ile birlikte fifa serisinin en iyi oyunudur.

levent üzümcü

issiz adam
pek fazla popüler olmayı seven biri.Muhalefetten şehir tiyatrolarından kovdular.O kadar büyük bir sanat adamı olduğunu düşünmüyorum ama görüşünden dolayı insanın işten kovulması ya da ötekileştirilmesine karşıyım.Felsefe konusunda iyi sayılır ama.Fikri olan insanlardan bunu hissedersiniz dinlediğinizde.

erwin smith

Sugge
shingeki no kyojin anime serisindeki sarı saçlı karakter. favori karakterimdir. soğukkanlılığı, kararlılığı ile beni kendine hayran bırakmakta..

isim

elfirâşetüzzerka
arapça bir kelimedir.
canlı, cansız tüm varlıkları karşılayan adlardır.
anne babanın, çocuğuna karşı vazifelerinden biri de, onlara güzel isim vermektir. nedense güzel isim dediğimizde illa kuran da geçmesi diye algılıyorlar. kuran da firavun'un, nemrut'un da adı geçiyor. ebu leheb'in de. üstelik adamın ismine sure bile inmiş (u:☺)
hem kuran da geçsin hem modern olsun diye, tuhaf tuhaf yerleri kırparak çocuğa isim diye vermeyin lütfen. komik duruyor.

cumhuriyet gazetesinin tesettürlü kaymakam haberi

kultabisi
bir kadın, hayatın içerisinde kendisini erkeğin yardımcısı olarak görüyorsa, bu durum sıkıntılıdır. zira bunu beyan eden kişi kaymakamlık makamını işgal etmektedir. bulunduğu yerleşim yerindeki en yetkili mülki amirdir. kararlar almak, emirler vermek üzere o makama layık görülmüştür. tabii, kendisi bunu yapmak için, kendini bu konuda yetkin görmeyip, etrafındaki ya da hayatındaki erkeklere yardımcılık yapmaya niyetliyse o başka.
bu durum bana cemaatlerdeki imamlık mertebesini hatırlattı. bu durumu, yandaş medyada görmüş ve şaşırmıştım. çünkü, habere göre, kişilerin sosyal pozisyonları ne olursa olsun, bağlı oldukları bir imam vardı ve emirleri ondan alıyorlardı. misal, bir rektör, bağlı olduğu imamın (diyelim ki aynı üniversitede yrd. doç.) emirlerini gocunmadan yerine getirmekle mükellefti.
yine benzer bir durum pkk'nın yapılanmasında da vardı. geçmişte, diyarbakır büyükşehir belediye başkanlığı yapmış olan osman baydemir'in, yaptığı bazı açıklamalar nedeniyle, yine aynı belediyede işçi olan ama pkk yapılanmasında kendisinden daha yetkili olan birine ifade verdiğini mit'in kayıtlarından öğrenmiştik.
işte, bana göre, kaymakam hanımın, 'kadın erkeğin yardımcısıdır.' açıklamasını da ben bu durumlara benzetiyorum.