enis sipahi

cayisallama
tofaş altyapısında başladığı basketbol kariyerini yurt dışında sürdüren ve beşiktaş forması giyen kenan sipahi'nin kuzeninin yaptığı konuşmadır.

florida eyaletinin orlando kentinde yer alan montverde academy'de tam burslu olarak eğitimine ve basketbol kariyerine devam eden enis, okulda muhteşem bir konuşma yapmış. her hafta 10 kişinin 5'er dakika konuşma fırsatı bulduğu kürsüye çıkan genç oyuncu, diğer öğrencilerden çok farklı bir konuya değinirken, aynı zamanda 'yılın konuşmasına' imza atmış.

akdemik kariyerine iyi bir başlangıç yapmış ve okulun en iyi 10 öğrencisi arasına girmeyi de başarmış.

enis sipahi'nin alkış alan konuşması.

bir erkek ile bir kızın dost olmaları

cayisallama
bir erkek olarak bir kız bir erkek ile dost falan olamaz. olsa bile erkek o olgunluğu gösteremez diye düşündüm bi kaç seneye kadar. sonra lafımı yedim hemde ne yemek.

iş yerinden bir arkadaşım oldu. ama nasıl anlatayım en yakın dostlara bin basar. en samimi arkadaşlarıma bin basar. dostluktan kastım şu; hiç ama hiçbir sevgi aşk vs hissetmeden bir insana saygı ile samimiyet ile yaklaşmak ve yaşamak. bacımdan öte bacımdı ve hala öyle. bu arada genelde çirkin kızlar ile arkadaş olunur diye de düşünüyorsanız benim bacım ortalamanın çook üzerinde.

beraber 2 yıldan fazla çalıştık. beraber çalıştım diye o kadar mutlu oluyordum ki anlatamam. bu mutluluk onu görmekten falan ileri gelmiyordu. iş yerinde iki yüzlü insanlara sesini çıkarabilen, doğruyu ne olursa olsun konuşabilen bir kaç kişi kaldıysanız o kişilere sarılıyorsunuz ister istemez. böyle bir durum söz konusuydu. bunun dışında konuşabilecek, dert anlatabilecek ve o dertle ilgili dertlenip geri bildirim yapabilecek az insan var.

neyse bacımı sonra ere verdik. iş yerinde olsun arkadaş çevremde olsun hep iyilik hep güzellikle yad ettiğim arkadaşım aynı şeyi benim için yapıyormuş var olsun. evlenince işler biraz değişti tabi. enişte bey bana pek sıcak bakmıyor anladığım kadarıyla. aslında ben olsam kendimin ağzını burnunu kırardım. evli bir kadının başka bir erkeği çok iyi biridir yaaa demesi hele yeni evli bir çiftte büyük bir infiale neden olabiliyor. şu aralar o çok sevdiğim arkadaşım böyle sorunlar ile uğraşmasın diye sosyal medya da bile tepki vermiyorum. beğendim beğenmedim cart curt. oda aynı şekilde. belki ben de evlenirsem işler normale dönebilir ki pek sanmıyorum.

başa dönersem bir erkek ile bir kız dost olmaz bu tamamen yalan. olabiliyorlar. çokta güzel olur. yeter ki o güzel gönüller saygı, sevgi ve merhameti bir arada koruyabilsin.

ama bir erkek ile evli bir kadın kesinlikle arkadaş olamıyorlar. eşler buna engel değildir. eşler arkadaştan alınacak o sevgi,saygı ve merhameti verebileceğindendir.

aref ghafour

cayisallama
Acun Ilıcalı'nın programlarında yaptığı illüzyonist gösterileriyle tanınan İran asıllı Türk vatandaşı.

Antalya'da kobra yılanı soktu. İllüzyonist Aref'in sağlığına kavuşması ise Mısır'da bulunan panzehirin 8 saat içinde alınmasına bağlı.

muhammed ali

kuntakinte
röportajında ona sormuşlar \"neden her maça çıktığında rakibine seni yeneceğim, seni ezeceğim diye emin konuşuyorsun?\" cevap olarak \"çünkü Allah cc benim yanımda.\" cevabını vermiş.

kurban bayramı

maksatlaf
Yaklaştıkça hayvansever derneklerin, hayvan katliamına hayır, sloganlarının arttığını gördüğümüz dini bayramdir.
Maamafih, yılbaşında kesilen hindileri o dönemde hayvandan saymiyorlar.