evlilik ne zaman sorusuna verilebilecek cevaplar

dulcinea
Arkadaşlar farkında mısınız bilmiyorum ama düğün sezonu açıldı, bir yandan takı almak için iflahımız kesilirken bir yandan da \"eee sen ne zaman evleniyorsun?\", \"artık evlen de biz de senin düğününe gelelim amaaa ehehe\" gibi cümlelere kısa ve ikna edici cevaplar arıyoruz, farkındayım.

Şimdiden hazırladığımız cevapları bu başlık altında toplarsak vatana millete yararlı bir havuz oluşturmuş oluruz. Kendinize müslüman olmayın, tüm cevapları tükenmiş bu kardeşinize de azıcık faydanız dokunsun...

Ben genelde \"ne evliliği?\" Sorusu ile soruya karşılık verip karşımdakinin aklını bir süreliğine büküyorum...

aslı enver

melankomik
şu sıralar murat boz 'un sevgilisi olarak nam salmış olsa da.
güzel, sempatik olarak sevdik onu. bir de şunu duyunca saygı duydum. kendisi disleksi hastasıymış , senaryoları normalde yarım saatte bitecekken o bir buçuk saat gibi bir sürede bitirirmiş. takdir ettim.

darbe hakkında paylaşım yapmayan insan

elfirâşetüzzerka
sosyal medya da her şeyi paylaşmam ama bu mesele başka. paylaşılmasını istediğimiz şey, darbe teşebbüsü karşısındaki duruştur. vatan sevgisi değil! namazı, orucu, yardımı paylaşmamız gereken merci Allah katıdır. insanları alakadar etmez zaten. ama bu ihanet konusunda, halkın tek yürek olduğu şu zamanda fikrimizi belirtmek durumundayız. kalpten geçeni allah biliyor ama ben bilemem. herkesin birbirinden şüphelendiği şu zamanda insanların kalplerine bakmıyorlar

necip fazıl kısakürek'in ülke üzerindeki etkisi

abuzeroklava
Çok doğru bir tespit, derinlikli bir analiz. Türkiye'yi iyi bilenlerden görüş alınarak yazıldığı besbelli. Türkiye İslami duyarlılığın entelektüel düzlemdeki fikir babası Üstad N.Fazıl 'dır... N.Fazıl Türkiye'de Yahudilik-Dönmelik-Masonluk konusunda ciddi bir bilinç oluşmasını sağlayan ilk kişidir. Amerikan gazetesi zımnen diyor ki, Türkiye ve hariciyesi uzun yıllar dönme ve masonların elindeydi. Bu yüzden Türkiye İsrail'i tanıyan ilk devletler arasında yer aldı. İlişkiler hep iyiydi. Fakat günümüzde yaşanan sorunların temelinde N.Fazıl'ın fikirleri var. Aslında, geniş Müslüman kitle eyaletimizi istediğiniz gibi yönetmemize karşı çıkıyor demek istiyor.
Mezhepsizlik, sünnetsizlik peşinde koşan; Kur'an Müslümanlığı adı altında Medeniyet düşmanlığı yapan, sömürgeciliğe davetiye çıkaran bir kısım İslamcı züppeler bunları anlamaz.

devamını okumak için tıklayınız...

emre akbaba

hissikablelvuku
Fransa 1992 doğumlu, Merkezi orta saha ve on numara pozisyonlarında oynayan futbolcu.Her iki ayağını da kullanabilmektedir. Alanyasporda forma giymekte olan Emre Akbaba , Türkiye milli takımının Makedonya ve Kosova maçları kadrosuna davet edilmiştir.Görev alması halinde ilk defa milli olacaktır.

ankara opera ve balesi söz. pers. alacak 02.10.2015

memursozluk
DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Sanatçı Alım İlanı

Genel Müdürlüğümüz Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünün personel ihtiyacını karşılamak üzere Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Çalışma Grubunda Temsil/Gün Başına pozisyonunda sözleşmeli 2 Atölye Elemanı (Işık Uzmanı) alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

1-Değerlendirmeye katılacak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (1), (2), (3), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen genel şartlar ile birlikte aşağıda belirtilen özel şartlar aranır.

2-İlkokul veya ilköğretim mezunu olması,

3-İlgili meslek örgütlerinden alınmış en az üç yıl deneyim sahibi olduğuna dair belge veya eğitim veya meslek kursları gibi yerlerden alınmış belge veya iş tecrübesini gösteren önceki işyerinden alınmış deneyim belgesi olması şartları aranır.

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvurular, en geç 02 Ekim 2015 Cuma günü mesai saati bitimine kadar ilgili Müdürlüğün Sanat Teknik Müdürlüğü birimine;

1-Nüfus Cüzdan Fotokopisi,

2-Diploma Aslı ve Fotokopisi,

3-2 adet Fotoğraf,

ile şahsen aşağıdaki adrese yapılabilir.

Adres: Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Atatürk Bulvarı No:20 Ulus/Ankara

SINAV YERİ, TARİHİ VE SAATİ

Yer : Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Atatürk Bulvarı No:20 Ulus/Ankara

Tarih : 05 Ekim 2015 Pazartesi

Saat : 09:30

İRTİBAT TELEFONLARI: (0312) 310 4340