durağan belediyesi sözleşmeli personel alacak 28.09.2015

memursozluk
SİNOP İLİ / DURAĞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TAM ZAMANLI SÖZLEŞMELİ TEKNİK PERSONEL ALIMI

5393 sayılı Belediye Kanununun 49.maddesi gereğince, boş bulunan, aşağıda, Sınıfı, Unvanı, Adedi, Cinsiyeti, Öğrenim Durumu belirtilen (gbkz:1 adet Tam Zamanlı sözleşmeli Teknik Personel) alımı düşünülmektedir.

Sıra No Sözleşmeli Çalışacak Unvan Sınıfı Adedi Öğrenim Durumu Cinsiyet

1 (gbkz:Şehir Plancısı) T.H. 1 adet Lisans Kadın/Erkek

BAŞVURU ŞARTLARI:

1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2-Üniversitelerin "UNVANI İLE İLGİLİ" bölümünden mezun olmak,

3-Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları bulunmamak,

4-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli ve yaşlılık aylığı almamak,

5-Erkek adaylar için Askerlik görevini yapmış olmak,

6-Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla veya affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa verme suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

BAŞVURU ŞEKLİ:Adayların 11/09/2015 - 28/09/2015 tarihleri arasında saat:

16:00'a kadar Durağan Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne faks, mail veya Posta yoluyla müracaat edebilirler.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:

1-Başvuru dilekçesi

2-Öğrenim Durumu Belgesi Fotokopisi (Unvanıyla İlgili)

3-Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4-Sağlık Raporu

5-Özgeçmiş

6-Sabıka Kaydı

İletişim : Tel : 0368 416 10 09 - Faks : 0368 416 10 34 , Mail : [email protected], (gbkz:[email protected]),

(gbkz:Ahmet KıLıÇASLAN)

(gbkz:Belediye Başkanı)

kayısı

bobiler
malatyanın meşhur ürünü.

gözleri korumak için tüketilmesi gerekiyormuş.
ABD'de yapılan bir araştırma kayısıda bulunan antioksidan maddeler ve vitaminlerin, yaşla birlikte ortaya çıkan ve görüş kalitesini düşüren 'makula dejenerasyonu' hastalığını önlediğini gösterdi. Uzmanlar, günde 4-5 kayısı tüketilmesini önerdi.

1400 yıllık medeniyet

ccc
"1400 Yıllık Medeniyet" son derece yanlış bir söylemdir.
Türk Tarihi; insanlık tarihi ile başlamış ve günümüze kadar devam etmiştir.

Türkler, İslamiyeti kabul etmeden önce de medeniydi.

"Orhun Anıtlarının dikildiği çağda, Alman veya Fransız diye bir millet oluşmamıştı."

7 haziran 2015 genel seçimleri

celal
Seçime Kalp Kırmadan Girelim(ALLAH, BU SEÇİMLERDE AZİZ MİLLETİMİZ İÇİN EN HAYIRLI NETİCEYİ NASİP ETSİN. Amin)

(SEVGİ, MUHABBET, DOSTLUK İNSANIN VE ÖZELLİKLE BİZ MÜSLÜMANLARIN OLMAZSA OLMAZIDIR. BU SEBEPLE BU YAZIYI BİRKEZ DAHA OKUMANIZI VE İNŞALLAH UYGULAMANIZI DİLERİM. SİZİ SEVİYORUM.)7 Haziran 2015 Genel Seçimine çok az kaldı. Toplumda bir gerginlik var. Dostane sohbetlerimiz devam ederken konu siyasete gelince neredeyse birbirimizle yaka paça kavga edeceğiz.

Bugünler gelir geçer ama o kırgınlıklar kalıcı iz bırakıyor. Hani duyarız ya, senin görüşüne saygı duyuyorum diye... Aslında hepimiz öyle olmalıyız.Allah birbirinin aynı milyonlarca hayvan yarattı. Penguen, arı, karınca, koyun, keçi gibi... Ama hem yüzleri, renkleri, gözleri, saçları, boyları, vs. farklı milyonlarca insan yaratmıştır.Yüz olarak birbirinin birebir aynısı olan insan hiç yokken, düşünce yapısı olarak da birbirinin aynısı olan hiç insan yoktur.Onun için Necmeddîni Kübrâ Hazretleri buyurur ki: “Allâh’a giden yollar, mahlûkların nefesleri kadar çoktur.” O yüzden karşımızdakine saygı duymalıyız.Sağcı da, solcu da hepsi huzurlu özgür bir ülke istiyor. Bizim her görüşten komşularımız vardır. Hepsi dürüst, çalışkan, ahlaklı, namuslu insanlardır.Şundan eminim, vatan bölünsün, halk fakirleşsin, gelişmesin diyen hiç kimse yoktur. Çanakkale’de, Kore’de, Kıbrıs’ta şehit olan askerlerin kimisi sağcı, kimisi solcuydu.Bugün bir savaş çıksa hepbirden cepheye koşarız. Dinimiz bir, kıblemiz bir, vatanımız bir, köyümüz bir, camimiz bir, okulumuz, işyerimiz, milli takımımız bir, aynı trafikteyiz...Sohbetlerimizde siyasi konulardan kaçınalım. Tartışmaya giren insanlar savundukları liderleri kendi güzel düşüncelerine göre iyi olduğuna inandıkları için savunuyorlar.Ben siyasi asla yazmadım ve yazmam da. Diyelim ki, siz bir lideri, sizce iyi olduğu için savunurken, karşınızdaki kişi de liderinin iyi olduğuna inanıyor ki savunuyor.Gerçeği ancak Allah bilir. Liderler geçici, yarın o komşumuzla, arkadaşımızla hep yüzyüze görüşeceğiz. Kabe yıkmaktan beterdir mümin kalbini kırmak, değer mi Allah aşkına?Keşke liderler birbirini düşman gibi görmeseler, keşke herkes birbirini gerçekten sevseler..


Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:

“Bedene kolay ve hafif gelen ibadeti size bildireyim mi? Susmak ve güzel ahlâk sahibi olmaktır” ‪ (İbn-i Ebi’d-Dünya, Kitabu’s-Samt, No: 27)Geçen yıl yerel seçimler öncesi bir anım şöyle: (Mart 2014)İki değerli komşu amca camiden ikindi namazından çıkınca beni ziyarete geldiler. Çünkü engelli ve hastaları ziyaretin sevabının büyüklüğünü biliyorlardı. Herneyse...Odamda babamda vardı. Dördümüz sohbet ederken konu seçimlerden açıldı. Aynı kıbleye dönüp yanyana namaz kılan iki insan birden değişti.İkisi de vatanın, milletin hayrını destekledikleri partide görüyorlardı. İkisi de parti liderleri hakkında tartışırken kırıcı sözler söylediler. Surat ifadelerinden birbirlerine kırıldıklarını anladım.Sonra saate baktılar. Akşam namazı için tekrar camiye gitmek için müsade istediler. Aslında ben de çok üzüldüm. Liderlerdeki bu gerilim cami cemaatini bile etkilemişti.Aradan bir hafta geçince, o amcalardan bitanesi yine bana uğradı. Ben, o olaya çok üzüldüğümü söyledim. Biz onunla ogünden beri hiç görüşmedik ama ben hacı abimi kırmış olabilirim diye hala üzülüyorum, dedi.Dedim ki, hadi al telefonu eline ara, bir helalik al, kalp kırmaya değmez bu konuda. Haklısın deyip yanımda hemen aradı.Kalbini kırdım, o günden beri hep düşündüm ama aramaya korktum, hakkını helal et, dedi. Meğer öteki amca da o günden beri hep kafasına takıyormuş.İkisi de telefonda birbirinden af dileyip helalleştiler. Sonunda giderken, Celal, Allah senden razı olsun, aramama sen vesile oldun, sağol, dedi. Ben de çok mutlu oldum.Karşımızdakinin görüşüne saygı duymak onun kalbini kırmamaktır.

Allah’ım, ülkemize yönelik iç ve dış hain şer odaklarının kurduğu tuzak, hile, oyunlarına bizleri düşürme… onlara fırsat verme.Allah’ım, askerimize, polisimize tüm güvenlik güçlerimize işlerinde uyanıklık ve başarı lütfet. Milletimize basiret ve sağduyu ver. Birlik ve beraberlikten ayırma.

Allah’ım, ülkemize bolluk, bereket ver. Miletimizi hep veren el yap. AMİN

toplamları aynı çarpımları en büyük olan sayılar

imschrolled
basit bir matematik kuramında aralarındaki farkın en az olduğu hatta "birbirinden farklı" ibaresi yoksa aynı olan 2 doğal sayının çarpımının verdiği maksimum değeri ifade eder. burada kuramdan ayrılıyoruz.

şuraya geliyoruz: toplumsal paylaşımlar ve dengesizlikler üzerine düşündüğümüzde, "eşitlik" ve "yakın değerlere" sahip olma toplumu daha değerli kılar. cidden de bu böyledir. bir milyoner ile bir evsiz arasındaki fark ne kadar rahatsız edici ise, iki orta direk arasındaki uyum ve uzun süreli huzurda bir o kadar akılcıdır. istenen toplum düzeninde aslında olması gereken diyebiliriz. bunu ihtiyacımız olan her alana yayabiliriz.

amaç tabi ki, farklılıkları azaltmak değil "dengesizlikler" konusunda bir çıkış yolu bulma çabası. ilham verici bir kuram olduğunu düşünüyorum.

bye bye türkçe

eymen yafes
oktay sinanoğlu...
türkçe aşığı...
kitaplarını okudum...
ziya gökalp ten insaflı davranmış...
lakin....
benim tercihim hep ama hep...
bizim insanımız...dava adamı...
yavuz bülent bakiler dir...
vesselam...

down sendromu

cayisallama
Ortalama her 800 doğumda bir görülür. Tüm dünyada 6 milyon civarında Down sendromlu birey yaşamaktadır. Türkiye'de tam bir veri yok ama yaklaşık 70.000 Down sendromlu kişi olduğu tahmin ediliyor.
Hafif veya orta seviye zihinsel ve fiziksel gelişim geriliğine sebep olur.