şiir yaz

üsküdarkızı
kimi yağmur kızı kimi yağmur delisi koydu adımı
ıslanırken bukle bukle saçlarım
dönerdim karadenizin kucağında
o ağlardı ben gülerdim
damlalar yıkardı kederimi
yüreğim aklanırdı sevdanın sarhoşluğunda
yağmur aşkı bir başkaydı kuytularında

ertem şener

bobiler
spor yorumcusu sanırsam.

İngiltere Büyükelçisi Richard Moore Twitter'dan, “Dolmabahçe Sarayı'nın dışında laleler. Bahar işareti! Güzel” yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla tanınan Ertem Şener ise İngiltere Büyükelçisi Richard Moore'u darbecilikle suçlayarak küfretti. Ertem Şener, şunları yazdı:

“Bunlar ne alçak insanlar! Bu adamlar “Hayır” kampanyası yapıyor, darbe istiyor. Allah ülkemizi korusun bu namussuzlardanbu alçaklardan”

“İngiliz köpeği bu lalelerin altı kanla sulandı yüzyıllardır! Dedeleriniz iyi bilir şerefsiz köpekler!”

“İşte açık açık Türkiye'ye böyle mesaj veriyorlar. Diyorlar ki; Darbede başarılı olsaydık bu laleler daha önce açacaktıGelin ulan yine gelin”

“Suriye'de kimyasal silah ile çocuk öldüren katilin sahipleri Bahar'dan, Lale'den konuşamaz! O….Çocuğusunuz”

Moore ise Ertem Şener'e şöyle yanıt verdi: Of ya! Bu aptal kim?

saatlerin geri alınması

memursozluk
Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla, bütün yurtta 29 Mart 2015 Pazar günü saat 03.00’te ileri alınan saatlerin geri alınma tarihi, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle 8 Kasım’a erteleniyor.

İleri/geri saat uygulamasının bu yıl hangi tarihlerde yapılacağı 17 Mart 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2015/7391 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenmişti. Bu belirlemeye göre; 29 Mart 2015 Pazar günü saat 03.00’te ileri alınan saatler, 25 Ekim 2015 Pazar günü saat 04.00’te bir saat geri alınacaktı.

Ancak 1 Kasım 2015 tarihinde Milletvekili Genel Seçimlerinin yapılacak olması nedeniyle, saatlerin geri alınma tarihinin daha ileri bir tarihe alınması planlanıyor. Bu yıl saatlerin geri alınması uygulamasının 8 Kasım 2015 tarihinde yapılması amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Başbakanlığa yazı yazıldığı bilgileri basında yer alırken, erteleme konusundaki nihai karar Bakanlar Kurulu tarafından verilecek.

17 Mart 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2015/7391 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı şöyle:

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2015/7391

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatlerin;

- 29 Mart 2015 Pazar günü saat 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınması,

- 25 Ekim 2015 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bir saat geri alınması;

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 4/3/2015 tarihli ve 93 sayılı yazısı üzerine, 697 sayılı Günün Yirmi Dört Saate Taksimine Dair Kanunun 2 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 9/3/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.

[http://memurunyeri.com/memur/manset-haber/11583-saatlerin-geri-alinmasi-8-kasim-a-kaliyor.html kaynak]

dinci ve dindar arasındaki fark

imschrolled
belirgin bir farktır. düşünmekse yaratılışımız, amaç bakmak değil görmektir.

A1. \"dinci\" din üzerinden sömürü yolunu seçmiş ve burada yolunu kaybedip, kötü bir tüccara/simsara dönüşmüş kişidir.

A2. \"dindar\" ise riyadan kaçınırken, itikat yolu üzerinde (dil ile ikrar ve kalb île tasdik etmeyi) ihsan ve ihlas ile yapan kişidir.

A1 ve A2 kavramlarının aynı metrajın zıt kutuplarında olduğunu görmemiz gerekir. Biri olmadan diğerinin değerini fark edemeyeceğimizden (dialektik düşündüğümüzde) tek ortak ve değer katan yönleri budur. Başkası olmadan ben'in, ben olmadan da başkasının önemi yoktur. Anahtar mesele, doğru olanı seçebilme iradesini gösterebilmek...

imaj

imschrolled
(bkz:konumlandırma) stratejilerinde önemli role sahip ve marka kimliğini yansıtan en küçük birim. konumlandırmanın yaratıcı ve gülen yüzüdür. yani, pazar hedeflerini daha estetik bir biçimde sunmaya yarayan imge, ifade ve cümlelerdir. mesela, mercedes için prestij (patron arabası) ise bmw de sürüş zevki (sheer pleasure) üzerinde durur. doğrudan marka ve ürünün hedef kitlesini de belirler. nasıl porsche lüks sınıfa yönelmişse, chevrolet de bir dönem aile arabası konseptini kullanmış. özetlersek, markanın tüketici zihninde durduğu yeri belirleyendir.