zaman gazetesi

elfirâşetüzzerka
operasyonlar başlamadan önce, gazetemizin tirajı bir milyonu geçsin size bir sürprizimiz var size bir sürprizimiz var diyorlardı. herkes 5-10 gazeteye birden abone olmuştu. hatta ne kadar abone toplarsan o kadar itibarlıydın. meğer sürprizleri tayyip erdoğanı devirip yerine fethullah güleni getirtmekmiş.
allah fırsat vermedi, vermeyecek. kolay mı öyle üzerin de milyonların duası olan bir insan için öyle hain düşünmek

yeni burç takvimi

abuzeroklava
Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü, gökbilimciler arasında fırtına koparacak yeni bir çalışma yapmış ve bizim zar zor ezberlediğimiz o burçlar gitmiş yeni burçlar gelmiş. http://www.takvim.com.tr/guncel/2014/07/10/artik-13-burc-var-ve-hepsinin-gunu-degisti

bozcaada

Rıhtım
On edit: bu entryyi dalginlikla gökçeada başlığına yazmistim. Bozcada olarak bu başlığa tekrar girdim yazdıklarımı.

Aynı zamanda Canakkalenin bir ilcesi olan ada. Şirin sevimli sokakları var. Tarihi bir kalesi var. Esnafı çok başarısız. Çok etkilenmedim. Geyikliden vapurla geçtik. Arabayı geyikliye bırakıp geçmenizi öneririm. Zira sokaklar dar ve arabayla gitmenizi gerektirecek bir yer yok her yere ulaşım var.
Bir kaç foto :adaya cepheden bakis. Meshur tarihi kale
Şirin sokakları

Bir kaç dükkanda mizah var. 😄

man o to

elfirâşetüzzerka
Dinlediğinizde sizi alıp öyle bir yerlere götürüyor ki, nereye gittiğinizi siz bile tahmin edemiyorsunuz. Mevlana hazretlerinin Farsça yazılmış bir şiirine bestelenmiş bir şarkı. Sen ve ben anlamına geliyor.
"Saadet zamanı; avluya doğru oturmuşuz, sen ve ben.
Endamımız çift, sûretimiz çift, rûhumuz tek, sen ve ben.
Sen ve ben, ne sen varsın ne de ben, bir olmuşuz aşk elinden
Bulandıran palavralardan âzâde, gamsız bir keyif, sen ve ben."Bu da müziksiz isteyenler için gelsin