bedelli askerlik

aberi
Bugüne kadar 5 kez bedelli askerlik yasası çıkarıldı. İlk olarak 1987 yılında, ardından 1992'de uygulanan bedelli 1999'da Marmara depremi sonrası çıkarıldı. 1987 yılında 18 bin 433, 1992 yılında 35 bin 111 ve 1999 yılında 72 bin 290 kişi olmak üzere toplam 125 bin kişi bedelli askerlikten faydalandı. Son olarak 2014'te bedelli askerlik yasası çıkarıldı. O tarihte 27 yaşını doldurmuş olanlar, 18 bin lira karşılığında askerlik yapmış sayıldı. 203 bin kişi faydalandı ve toplam 3 milyar 671 milyon 100 bin lira gelir elde edildi.

iffet sütçüoğlu

gruda
hümeyra akbay oynuyor hemde çok güzel oynuyor.

İfo gibi kaynanalar var hala ya. Oğlu bir boka benzemez eli iş tutmaz odunun önde gidenidir ama gül gibi geline çektirir işte böyle. Ah ah.. dizinin en sevmediğim karakteri ifo.
içinde hiç sevgi unsuru yok. Kendi kızına bile neler ediyor. Anca oğlumda oğlum.. oğlunun da herşeyi ortada. Pehh

kolinda grabar kitarovic

gercektosunpasa
Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarović, milli takımın her maçı için uçak biletini kendi cebinden almış, ekonomide uçmuş. Maç için Rusya'ya gittiği günlerde maaşından kesinti yaptırmış. Ne diyeyim! İnşallah bizde de böyle gerçek devlet adamları ülkeyi yönetir...

kuzguncuk

gercektosunpasa
eveeet bir akp icraati daha.

İstanbul'un Tarihi Kuzguncuk Semti 'Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı' İlan Edildi

Kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesi talep edilen parseller mevcut planlarda 'Boğaziçi etkilenme alanı'nda kalıyor. Mahallede 167 bina bulunuyor. Bu binaların 87'si tek, 43'ü iki, 22'si üç, sekizi dört, beşi beş, ikisi de altı katlı.

metal epoksi macunu

hayrikirsan
Yapısal olarak iki bileşenden meydana gelen , yüksek dayanıklık ve aynı doğrultuda yapışma gücüne sahip epoksi yapılı bir dolgu macunudur. Yapısal olarak iki bileşenden meydana gelen , yüksek dayanıklık ve aynı doğrultuda yapışma gücüne sahip epoksi yapılı bir dolgu macunudur.

teali-i nisvan

cayisallama
Teali-i Nisvan Cemiyeti, nam-ı diğer "Kadınların Durumunu Yükseltme Derneği", Türkiye'nin kayda geçen ilk feminist topluluğu olarak, literatürde yer alan bilgilere göre 28 Mayıs 1913 kuruluşuyla 105. yaşında.

arabuluculuk

hayrikirsan
Arabuluculuk, aralarında davaya konu olmuş ve olabilecek bir uyuşmazlık olan kişilerin uyuşmazlıklarını bir arabulucu eşliğinde karşılıklı olarak tartışarak çözüme kavuşturmaya çalıştıkları bir süreçtir.01.01.2018 tarihinden itibaren bu yöntem; kıdem tazminatı veya ihbar tazminatı, fazla mesai, yıllık izin ücretleri, ulusal bayram, genel tatil ücretleri gibi işçilik alacakları bakımından zorunlu hale getirilmiştir.

kuzguncuk'un kentsel dönüşüm alanına alınması

gercektosunpasa
istanbulun en güzel mahallelerinden biri daha beton olacak. Önlenmeli, önüne geçilmeli.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılında İstanbul Boğazı'nda yer alan Üsküdar'da bulunan 16 mahalle için aldığı kentsel dönüşüm kararı uygulama aşamasına geldi. İBB Meclis oturumunda oy çokluğu ile alınan karara göre bu mahallelerden biri de Kuzguncuk.