bedelli askerlik

aberi
Bugüne kadar 5 kez bedelli askerlik yasası çıkarıldı. İlk olarak 1987 yılında, ardından 1992'de uygulanan bedelli 1999'da Marmara depremi sonrası çıkarıldı. 1987 yılında 18 bin 433, 1992 yılında 35 bin 111 ve 1999 yılında 72 bin 290 kişi olmak üzere toplam 125 bin kişi bedelli askerlikten faydalandı. Son olarak 2014'te bedelli askerlik yasası çıkarıldı. O tarihte 27 yaşını doldurmuş olanlar, 18 bin lira karşılığında askerlik yapmış sayıldı. 203 bin kişi faydalandı ve toplam 3 milyar 671 milyon 100 bin lira gelir elde edildi.

remziye tosun

cayisallama

HDP Diyarbakır milletvekili.
Şehit eren bülbül'ün cenazesine katıldığı için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlatımış.

Bu iki yüzlülük bu terör zihniyet son bulması dileğiyle.

aref ghafour

gruda
besleyip büyüttüğün yılan ilk seni sokar derlermiş.
kim diyor bilmiyorum zaten önemli olan da bu değildi.
Neyse geçmiş olsun Aref efendi umarım daha oynamazsın kobralarla.

teali-i nisvan

cayisallama
Teali-i Nisvan Cemiyeti, nam-ı diğer "Kadınların Durumunu Yükseltme Derneği", Türkiye'nin kayda geçen ilk feminist topluluğu olarak, literatürde yer alan bilgilere göre 28 Mayıs 1913 kuruluşuyla 105. yaşında.

arabuluculuk

hayrikirsan
Arabuluculuk, aralarında davaya konu olmuş ve olabilecek bir uyuşmazlık olan kişilerin uyuşmazlıklarını bir arabulucu eşliğinde karşılıklı olarak tartışarak çözüme kavuşturmaya çalıştıkları bir süreçtir.01.01.2018 tarihinden itibaren bu yöntem; kıdem tazminatı veya ihbar tazminatı, fazla mesai, yıllık izin ücretleri, ulusal bayram, genel tatil ücretleri gibi işçilik alacakları bakımından zorunlu hale getirilmiştir.

metal epoksi macunu

hayrikirsan
Yapısal olarak iki bileşenden meydana gelen , yüksek dayanıklık ve aynı doğrultuda yapışma gücüne sahip epoksi yapılı bir dolgu macunudur. Yapısal olarak iki bileşenden meydana gelen , yüksek dayanıklık ve aynı doğrultuda yapışma gücüne sahip epoksi yapılı bir dolgu macunudur.

kolinda grabar kitarovic

gercektosunpasa
Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarović, milli takımın her maçı için uçak biletini kendi cebinden almış, ekonomide uçmuş. Maç için Rusya'ya gittiği günlerde maaşından kesinti yaptırmış. Ne diyeyim! İnşallah bizde de böyle gerçek devlet adamları ülkeyi yönetir...