arda turan

cayisallama

Atletico Madrid forması giyen milli yıldız Arda Turan, Çin'in kontrolü altında olan ve türlü eziyete uğrayan Doğu Türkistan'ı unutmadı.

DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN DUA İSTEDİ

Yıldız futbolcu, (gbkz:instagram) hesabından Doğu Türkistan bayrağını paylaşarak Çin'in bu zalimliğine tepki gösterdi.

Turan paylaştığı fotoğrafa, 'Doğu Türkistan için dua' notunu düştü. Takipçileri tarafından oldukça destek gören bu fotoğrafa binlerce yorum yapıldı.

Çin, Doğu Türkistan'da oruç,namaz gibi ibadetleri yasaklayarak bölgede yaşayan halka büyük bir eziyet uyguluyor.
zinzal
Barcelona, yardıma muhtaç çocuklar için 2011 yılında Bill & Melinda Gates Vakıfları ile bir anlaşma yapmıştı. Bu anlaşma sonucunda 2015 Dünya Kulüpler Kupası nedeniyle Japonya’da bulunan Barcelona’nın Başkanı Josep Maria Bartomeu ile Bill Gates bir araya geldi. İki ismin görüşmesine Atletico Madrid’den Barcelona’ya transfer olan Arda Turan ve Aleix Vidal de katıldı. Bu görüşme sonrası resmi instegram hesabında paylaşmış bizim oğlan. Gördüğüm güzel resimlerden biridir.
http://www.memur-sozluk.com/gorseller/yukle/images/arda.jpg
cayisallama
instagram hesabında Şöyle bir açıklamada bulunmuş. SAygım büyüktür artık sevgim de büyük.
Şimdi o övündüğünüz medeniyetin gereğini yapın ve ayağa kalkın. Çünkü insanın değerini belirleyen, yaşadığı coğrafya değildir. Biz sizin acılarınızda elimizi uzattık, beraber ağladık. Şimdi benim ülkemde hiç bilmediğiniz evlerde; anneler, babalar, kardeşler, eşler ağlıyor. Tepkinizi şimdi gösterin. Ben Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden bir sporcu olarak bekliyorum bunu. Hepimiz bekliyoruz. Çünkü bu; sadece bizim acımız değil. Terör sadece bizim terörümüz değil’
abuzeroklava
açıklamada bulunmuş.

Saat biraz geç biliyorum ama tam da şu anda söylemek istediğim şeyler var. Geçenlerde yeni anayasa referandumu ile ilgili, kimseyi kırmadan, birey olma hakkımı kullanarak, hür irademle fikrimi belirttim. Demokrasinin temel ve gerekli şartlarından biridir; fikrini ifade etmek. İşin teknik tarafı siyasi bir tartışmadır; ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak, sadece görüşümü belirttim. Bu konu üzerinden, Atatürk ve vatan sevgimi hedef alan ithamlara maruz kaldım. Öncelikle söylemek isterim ki benim bu ülkeye ve Atatürk’e olan sevgimi, mesnetsiz ithamlarla sorgulamak ve yargılamak, kimsenin haddi değildir.

Ben Atatürk ilkelerini ve inandığım doğrularımı hayatımın her saniyesinde uygulamaya çalışan biriyim. Onun bize armağan ettiği bayramların, dünyanın her tarafında, onlarca coğrafyada, onlarca dilde kutlanmasına ve hatırlanmasına vesile olmuş biriyim aynı zamanda. Defalarca bayrağımızı, milyarların gözü önünde, Avrupa’nın ve dünyanın en büyük stadyumlarında sırtımda gururla taşıdım. Eleştiri hakkını kullanmak yerine bana hakaret eden, beni vatan hainliğiyle suçlayanlara, üstteki bilgileri hatırlatmak isterim. Ben 11 yaşında Bayrampaşa’dan çıktım. Ben hiçbir şeyi illa insanlar beni sevsin diye yapmadım. Ama ben hep çok sevdim; ülkemi, bayrağımı, takımımı, insanları, hayatı. Hayatım boyunca devletin herhangi bir kurumundan veya kişisinden ne tek bir şey istedim, ne de kendime menfaat sağladım. Benim vicdanım rahat, özgür ve hürdür. İnandığım doğruları her zaman söyledim, söylemeye de devam edeceğim. Ben bu ülkenin her bireyini; annem gibi, babam gibi, kardeşim gibi sevdim, sevmeye de devam edeceğim. Her eleştiriye tahammülüm var ama vatan sevgime, bayrağıma olan aşkıma yapılan hakarete tahammülüm yok. Bu hayat bana; benim gibi olmayanlarla, benim gibi düşünmeyenlerle birlikte barış içinde yaşamayı öğretti. Hepsinin başımın üzerinde yeri var. Bu ülke benim sevdam. Tekrar hatırlatmak istedim. Sevgiyle, saygıyla ve de mutlulukla…
cayisallama
Türk futbolcu. La Liga ekiplerinden FC Barcelona ve Türkiye Millî Takımı forması giymektedir. Genellikle sol kanatta oynayan Turan, sağ kanat ile forvet arkası pozisyonlarında da görev yapabilmektedir.

30 yaşında 1.79 cm. boyunda.

Bireysel sponsoru Nike.

Piyasa değeri: 28.000.000 €
imschrolled
türk futbolunun mevcut şartlarda en büyük yıldızı. kişisel olarak gerçekten sevmediğim bir isim, galatasaraylı olmama rağmen. ama ıslıklanma olayından bugüne kadar bir yanlış sarmalından kurtaramadı kendini. son olayda da haksız görünüyor. ekmeğinin peşinde bir gazeteciye yapılan böyle bir insana hiç yakışmadı tabi ki. az önce gördüğüm haberde de milli takımı bıraktığını açıklıyor.

bu olayı da çözemedik. milli takımı bile "ego savaşlarının" ve yetersiz yöneticilerin elinden kurtaramadık. hem arda'ya hem de milli takıma yazık oldu. bu olaydan dersler çıkarmalıyız. en azından milli takımı doğru yönetemediğimizi, dolayısıyla türk futbolunu doğru yönetemediğimizi görmeliyiz. bu olay bir şeylerin değişmesi için bir başlangıç olsun. bir günah keçisi seçip, ona yüklenip, sabah akşam stres yükleyip nasıl bir sonuç alabilirdik ki? tamam profesyonel adam kendini hakim olmalı vs ama senin zaten sistemin profesyonel değil ki, hiçbir şeyin böyle değil. uzmanlık değil ego ve kişisel güçler yarışıyor. dediğim gibi bir şeyler değişsin artık. makedonya ile berabere kalmayı saymıyorum daha...
Rıhtım
Bir gün barceleno'dan şu takıma gidiyor, takip eden gün forma numarası bile belli barça'da kalıcı diye haberi yapılan milli takım eski oyuncusu.
ccc
Başakşehir e gelmiş.
Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut Arda'nın Başakşehir'e transferiyle ilgili açıklama yaptı.
0 /