youtube telif hakkı eşleştirme aracı

angarali
Sistem prensipte tamamen otomatik çalışıyor. Öncelikle videonuzu yükledikten sonra, YouTube bu videonun diğer videolardan herhangi biriyle aynı ya da benzer olup olmadığını taramaya başlıyor. Araçtan yararlanmaya uygun kullanıcılar YouTube Studio'ya girdiklerinde sol gezinme panelinde Telif Hakkı bölümünü görüyorlar. Yükledikleri videolarla başka videolar eşleştiğinde, bunlar “Eşleşmeler” sekmesinde görünüyor.

Telif hakkınızı birisinin ihlal ettiğini gördüğünüzde o kişiye mesaj atabilir, dilerseniz eşleşmeleri sonradan incelemek üzere arşivleyebilir ya da doğrudan videonun kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Kaldırma isteklerinizin durumlarıyla ilgili güncellemeleri ise Video Kaldırma İstekleri sekmesinden kontrol edebilirsiniz.

Şu an test aşamasında olan bu dev özellik hizmete girdiğinde, adeta bir avcı gibi emek hırsızlarını avlayacak. Şimdilik sadece deneme sürümü olduğu özellikle belirtilen ve içerik yaratıcılarının içini oldukça ferahlatacak bu yeniliğin son halini dört gözle bekliyoruz.