confessions

sallabasialmaasi

Yazar  · 26 Ağustos 2017 Cumartesi

  1. toplam giri 19
  2. takipçi 0
  3. puan 83
  4. toplam gelir 0,02 ₺

engelli aracı için şarj dolum istasyonu

sallabasialmaasi
Yozgat Belediyesi akülü engelli aracı kullanan vatandaşlar için Cumhuriyet Meydanı'na şarj dolum istasyonu kurdu.
Engelli vatandaşlar için Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan akülü sandalye şarj istasyonu, aynı anda 3 akülü aracı şarj edebilecek. 8 saat içerisinde dolumu yapılan araçları engelli vatandaşlar 48 saat boyunca kullanabilecek. Bu sayede engelli vatandaşlar akülü araçlarını şarj edip tekrar yollarına devam edebilecek. Araçlarını şarj eden vatandaşlar, şarj istasyonuna kurulan radyo sistemi sayesinde de hem müzik dinleyecek hem de arkadaşlarıyla sohbet etme imkanı bulacaklar. Diğer yandan ise Yozgat Belediyesi şehir içi toplu taşıma araçlarına engelli vatandaşların zorluk yaşamaları için engelli asansörü ve rampası yerleştirdi.

http://www.milliyet.com.tr/yozgat-ta-engelliler-icin-sarj-dolum-yozgat-yerelhaber-2598101/

http://sarjistasyonu.org/

facebookun sahte hesap sayısı abd nüfusuna yaklaştı

sallabasialmaasi
dünya halleri sitesinde tescilli haberdir.
2012 yılından bu yana, Facebook'un çeyrek gelir artışı oranı, 22 çeyrekten sadece 4 tanesinde yüzde 40'ın altına düştü. Geçtiğimiz çeyrekte, Facebook'un geliri yüzde 47 oranında arttı. Bu büyüme seviyesini devam ettirebilmesi, şirketin Kuzey Amerika dışındaki kullanıcı kitlesi üzerinden gelir elde edebilmesine bağlı. Geçtiğimiz çeyrekte, Facebook'un aylık aktif kullanıcısının yüzde 11,5'ini ABD ve Kanada'daki kullanıcılar oluşturuyordu. Bu 239 milyon kullanıcı, şirket gelirinin yüzde 48,7'sini oluşturuyordu. Facebook kullanıcılarının yüzde 70'inden fazlası Kuzey Amerika ve Avrupa dışında yaşıyor. Fakat bu 1,5 milyar insan, şirket gelirinin sadece yüzde 30'undan azını oluşturuyor. Eğer Facebook bu kullanıcılardan daha fazla gelir elde etmenin bir yolunu bulursa, büyümeye devam edebilir. Facebook, Çarşamba günü üçüncü çeyrek kazancını açıklarken iki önemli bilgi daha paylaştı. Sitenin 2,07 milyar aylık kullanıcısının yüzde 10'unu kopya hesapların oluşturduğu düşünülüyor. Sitedeki sahte hesapların sayısının ise yüzde 1'den yüzde 2-3'e yükseldiği belirtildi. Nispeten düşük bir oran olan yüzde 10, sitede yaklaşık 207 milyon kopya hesap, 60 milyon da sahte hesap olduğu anlamına geliyor.

edit: facebook hesap silmek için buradan yardım ve yataklık alabilirsiniz: https://www.hesabimisil.com/facebook-hesap-silme/

türkçe

sallabasialmaasi
türk dili ve edebiyatı, türkçe dersleri için açıklayıcı, bol örnekli konu anlatımlarına kolayca ulaşabilirsiniz. ayrıca yks türkçe konu anlatımı ile yks türkçe testlerinin yer aldığı sitede kolayca sınava hazırlık yapabilirsiniz.
okul müfredatına uygun konu anlatımlarıyla okul sınavlarına da kolayca hazırlanabilirsiniz.
(bkz:http://www.edebiyatciyim.com/hikaye-oyku-nedir-hikaye-turleri-ve-ozellikleri/)

gümüş

sallabasialmaasi
gümüşün en çok kullanıldığı alanlar sanırım takı ve aksesuar olsa gerek. özellikle yeni nişanlı yada nişanmanla evresinde olan gençler gümüş yüzük, gümüş kolye, gümüş küpe gibi bir çok aksesuarı kuyumcudan alıyorlar.
https://www.gumusdunyasi.com/kategori/30-gumus-setler.html

anahtar

sallabasialmaasi
oto anahtar sanırım artık isim olarak akıllarda kalacak sadece. çünkü artık araçlarda anahtar diye bir şey yok. bluetooth ile araçları kilitleyen ve açan, aracı çalıştıran veya durduran anahtar sistemleri mevcut.
http://www.otoanahtari.web.tr/oto-cilingir/

medyum

sallabasialmaasi
bir zamanlar televizyonarda boy boy medyumları görüyorduk. özellikle son furyanın da patlamasının ardından medyum memiş'in medyum keto'ya attığı tokatın ardından bu furyada bir anda buhar olup gitti tabiri caizse.
https://www.medyum24.com/

kredi notu

sallabasialmaasi
Bankaların kredi kararları için baktıkları ve en önemli referans notu olan Findeks, bireylerin reel sektörde referans aldığı finansal bir karne görevi görüyor. Findeks kredi notu sorgulama ekranları birçok kişinin merak ettiği, aradığı ve sürekli olarak kontrol ettiği bir merkez oluyor.
https://www.kredionline.net/