confessions

Rıhtım

Moderatör  · 11 Mayıs 2016 Çarşamba

  1. toplam giri 1555
  2. takipçi 21
  3. puan 27770
  4. toplam gelir 19,82 ₺

rezan epözdemir

02meka02
TFF ile Fatih Terim arasındaki davada Terim'in avukatı.

Federasyonun avukatı, “Türkiye'de 50 milyon kişi Terim'e bu tazminatın ödenmesine karşı çıkıyor” diye savunma yapınca, Epözdemir de şahane bir yanıt veriyor ve “80 milyon kişi de federasyonun istifa etmesini istiyor” demiş.

Süper yanıt.

hamdi ulukaya

02meka02
girişimcilik namına hiç bir eğitime almadığını, tek girişimcilik eğitimini babasından aldığını söylüyor. Serüveni babasının tavsiyesi üzerine Türkiye den süzme yoğurdu Amerika da satmak ile başlıyor. Müthiş bir inanç.

hocalı katliamı

axit
Biz meselelere gerçekçi ve soğukkanlı yaklaşıp yeterince çalışmadıkça bölgemizde nizamı tesis edemeyiz. Bu nizam sağlanmadıkça da her gün başka bir katliamın yasını tutar, sonra da katilleri soykırım yapmadığımıza inandırmaya çalışırız.

interaktif sözlükler şubat 2018 sıralaması

the ancient one
interaktif sözlükler şubat 2018 sıralaması ile karşınızdayız. bu ay aramıza süslü sözlük, yıldız sözlük ve hacettepe sözlük katıldı.

aylık tanım sayısına göre yapılan interaktif sözlükler şubat 2018 sıralaması'na ve açıklamalara ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://interaktifsozlukler.com/interaktif-sozlukler-subat-2018-siralamasi/

interaktif sözlükler şubat 2018 sıralaması; formatsız sözlükler-gümüş ligine bir tane sözlük eklendi. bu da asosyal sözlük oldu. böylece formatsız sözlükler gümüş ligi 21 sayısına ulaştı. merak edilen soru şu; bu sözlükler neye göre top 20'ye giremiyor? çok basit;

1) formatsız sözlükler yani interaktif sözlük formatlarına uygun değil. içeriği ve yazarı az sözlüklerde bu sıralamaya dahil oluyor.

daha detaylı açıklama ve alexa türkiye baz alınarak yapılan interaktif sözlükler sıralaması gümüş ligine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://interaktifsozlukler.com/interaktif-sozlukler-siralamasi-gumus-lig/

mart 2018 sıralamasında görüşmek üzere.

https://interaktifsozlukler.com/

eski türk evleri

abuzeroklava
Bütün evler sokağı ve birbirini görür. Oynayan çocuğunu ve komşunun kapısını, geleni gideni görür, başka evin içini ise göremez.

Yeni Türk evleri: Evler uzaklardan denizi görür, sokağı caddeyi, bahçeyi, komşusunu, geleni gideni göremez... Evde yaşayanlar sadece ekranları görür, birbirini göremez.
Ohri (Makedonya) Türk evleri 1913

enes batur hayal mi gerçek mi

cayisallama
hayat değişiyor. Biz şikayetlere başladık şimdiden. Eskiden insanlar 40 üstü kendini yaşlı hissederdi bizde bu durum 10 sene aşağıya geldi hemen hemen. Garipsiyor ve doğru bulmuyoruz.

Kendi çevresini oluşturmuş biri. Başarılı. Recep ivedik bile başarılıydı. Matematiksel ifadeler ile ifade edilince başarılı tabi. Her şey matematik mi orası da başka bir soru.

elektrik zamları

02meka02
İktidar "elektriğe zam yok" dedi ama vatandaş bu kez de dağıtım bedelinden kazıklanacak, 4 kişilik bir ailenin asgari elektrik faturası 100 lirayı aşacak, 2018'de cebimizden fazladan 2,3 milyar TL elektrik parası çıkacak.

gelirin bu şekli yalancının mumu gibi olur.
bu millete yazık.

elektrik zamları

02meka02
Kurak geçen kış nedeniyle Atatürk, Keban ve Karakaya gibi barajlara gelen su seviyesi yüzde 26.5 azaldı. Bu nedenle suya dayalı elektrik üretimi kısıldı. Bu yıl gazdan elektrik üretimi nedeniyle elektrik fiyatlarında artışa kesin gözüyle bakılıyordu. Çünkü sudan 4, gazdan ise en az 20 kuruşa elektrik üretiliyor.

hyperloop

02meka02
Elon Musk'ın kurduğu, bir diğer efsanevi işadamı Richard Branson'ın da sonradan ortak olduğu proje.

Havası alınmış bir tüp içinde elektromanyetik bir itiş sistemiyle mermi hızıyla gidecek bir tür tren.

Kentler arasında uçakdan daha çabuk gidecek olan yeni bir sistem

Şu anda deneme tüpünde çalışmalar yapılıyor ve 368 kms sürate ulaşılmış.

Hedef ise 1100 kms'nin üzerine çıkmak.

Muhteşem..

Ömer Fahreddin Türkkan

02meka02
BİRLEŞİK Arap Emirlikleri'nin Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed Fahrettin paşa ile ilgili tweet atmış.
Tweet'te, Birinci Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru Vehhabi kuşatması ve İngiliz tehdidi altında bulunan Medine'deki kutsal emanetleri kurtarıp İstanbul'a getiren Fahreddin Paşa yı “hırsızlıkla” suçluyor.

derler ya; bilmem ne olmuşsun ama adam olamamışsın. bu zat için bu laf tam uyuyor.
yazıklar olsun size.

kilowatt bedeli

02meka02
kullandığınız elektriğin bedelini faturanıza bakarak siz de hesaplayabilirsiniz.
gelen fatura bedelinin tamamı kullandığınız elektrik miktarı değildir. dağıtım bedeli, TRT payı, vergiler vb. derken kullandığınız elektrik kadar bunların bedeli yansıtılır.

Yerli oto

02meka02
Türkiye'nin Otomobili'nin 2021'de yollarda olması öngörülüyor. inşallah o tarihte gururla binebileceğimiz bir arabamız olur.

bunun için şarj istasyonları kurulumu için taslaklar hazırlanıp EPDK ya sunulacak.

hadi hayırlısı

çorabı diğer ayak yardımıyla çıkarmak

dulcinea
Çorabı el ile güzelce çıkarmak varken üşengeçlikten \"diğer ayak hazır daha yakın yeaa\" düşüncesi güderek, adı geçen diğer ayağın baş parmağını çoraba takıp aşağı doğru çekmek suretiyle gerçekleştirilen işlemdir.
Sağcı solcu, dindar ateist, galatasaraylı fenerbahçeli ne olursan ol insanlığın ortak paydası bu harekettir.

neselikalemlik

cayisallama
neşeli kalemlik.
İnsanlar kendi başlarına ne güzel şeyler yapıyorlar. Belki şu an benim için önemsiz çünkü eğitim hayatım yok ama eğitim hayatı olanlar için, çocuğunun eğitim hayatı olan en az bi göz atılası sayfa.

17 ağustos 1999 marmara depremi

imschrolled
yaşadığım en ağır günlerden biri. her yerin yıkık dökük ve enkaz dolu olması bir yana, yerin bile yerinde durmadığına tanık olmak... çoğu komşumuz çok büyük zarar görmüştü... evlere giremedik tabi. ağaç kökü yakıp, çadırda kalmıştık sonraki akşam. Allah göstermesin çok zor.

stencil

imschrolled
bir tür görsel tasarım. özelliği sokak sanatından gelmesi. kağıtla bir şablon hazırlanır ve boşluklar arasından gerekli figür elde edilerek, çeşitli boya, sprey teknikleri ile uygulanır. banksy en tanıdık sanatçılardan biridir.bu da benim bir yorumum: (manipülasyondur.)