confessions

Rıhtım

Moderatör  · 11 Mayıs 2016 Çarşamba

  1. toplam giri 1365
  2. takipçi 19
  3. puan 25599
  4. toplam gelir 15,52 ₺

Yerli oto

02meka02
Türkiye'nin Otomobili'nin 2021'de yollarda olması öngörülüyor. inşallah o tarihte gururla binebileceğimiz bir arabamız olur.

bunun için şarj istasyonları kurulumu için taslaklar hazırlanıp EPDK ya sunulacak.

hadi hayırlısı

çorabı diğer ayak yardımıyla çıkarmak

dulcinea
Çorabı el ile güzelce çıkarmak varken üşengeçlikten \"diğer ayak hazır daha yakın yeaa\" düşüncesi güderek, adı geçen diğer ayağın baş parmağını çoraba takıp aşağı doğru çekmek suretiyle gerçekleştirilen işlemdir.
Sağcı solcu, dindar ateist, galatasaraylı fenerbahçeli ne olursan ol insanlığın ortak paydası bu harekettir.

neselikalemlik

cayisallama
neşeli kalemlik.
İnsanlar kendi başlarına ne güzel şeyler yapıyorlar. Belki şu an benim için önemsiz çünkü eğitim hayatım yok ama eğitim hayatı olanlar için, çocuğunun eğitim hayatı olan en az bi göz atılası sayfa.

17 ağustos 1999 marmara depremi

imschrolled
yaşadığım en ağır günlerden biri. her yerin yıkık dökük ve enkaz dolu olması bir yana, yerin bile yerinde durmadığına tanık olmak... çoğu komşumuz çok büyük zarar görmüştü... evlere giremedik tabi. ağaç kökü yakıp, çadırda kalmıştık sonraki akşam. Allah göstermesin çok zor.

stencil

imschrolled
bir tür görsel tasarım. özelliği sokak sanatından gelmesi. kağıtla bir şablon hazırlanır ve boşluklar arasından gerekli figür elde edilerek, çeşitli boya, sprey teknikleri ile uygulanır. banksy en tanıdık sanatçılardan biridir.bu da benim bir yorumum: (manipülasyondur.)

dünyanın en büyük pili

02meka02
100 megawatt gücündeki dünyanın en büyük bataryası Tesla tarafından üretilerek faaliyete geçmiş.
Tesla'nın CEO'su Elon Musk, eylül sonunda Avustralya hükümeti ile bir kontrat imzlaamış ve bataryanın 100 gün içerisinde faaliyete geçeceğini söylemişti. ama dediğinden 40 gün önce teslim etmiş oldu.
bizde süreçler her zaman ihale aşamasında net konuşulur fakat sonuç hep gecikir. ama elin adamı yapıyor işte, helal olsun.

elma

imschrolled
özellikle ülkemizde en çok tercih edilen meyvelerden biri. yerli malı manilerinde amasyalı olup, meyvelerin başı olarak geçer.

reklamda mecaz kullanımı açısından, yasak meyveyi simgeler. bir aldatma unsuru, bir günah varsa, elma ile ifade edilir.

ideal çocuk sayısı

spazmoldum
sağlıklı ebeveynlerin en az 3 tane çocuğu olmalıdır, hiç değilse 2 tane .. ebeveynlerden birini kaybettikleri zaman birbirlerine destek olabilmeleri için bu gereklidir .. 3 olma sebebi 1 tanesinin aralarından erken ayrılma durumudur .. sağlık durumu da bu konuda etkendir, evlenme yaşı da ..

akkuyu nükleer santrali

02meka02
Yazdığımı destekleyen bir yazı:


ÇİĞDEM TOKER - AKKUYU PAHALIYA PATLAYACAK

Akkuyu'yu istemeyenlere vatan haini diyorlar. Devletimiz, Akkuyu 1 ve 2. ünitelerinde üretilecek elektriğin yüzde 70'ini, 3 ve 4. ünitelerdekinin de yüzde 30'unu satın alacak. Verilen garantinin fiyatı 12.35 cent, süresi 15 yıl. Anlaşma tarihinde 1 dolar 1.5 TL'ydi, şimdi 3.9. Vatansever rakamlar değil mi?

24 kasım öğretmenler günü

02meka02
ÖĞRETMENE ELEKTRİK İNDİRİMİ

Nasıl bir indirim ama:)))

CK Boğaziçi Elektrik; 27 Kasım'a kadar başvuru yapan, aylık elektrik faturası 82 lira ve üzerindeki tüm çalışan ve emekli öğretmenlere 2 yıl boyunca indirimli fiyatlardan elektrik kullanma fırsatı sunuyor. CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, "Tüm enerjisini eğitime harcayan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz" diyerek, böyle bir kampanyayı başlattıklarını söyledi.