confessions

Rıhtım

Gammaz  · 11 Mayıs 2016 Çarşamba

  1. toplam giri 1125
  2. takipçi 18
  3. puan 20043

diyanet işleri başkanlığı nın bütçesini kullandığı yerler

02meka02
imam hatip lise veya ilahiyatçıların mezun olduğumda şu vasıflara sahip bir imam, vaiz, müezzin kayyum vs. olayım mantığı hiç olmadı, sonuna kadar kovaladıkları maratonda en kötü imam olurum dediklerine çok şahit oldum. diyanet de açığı kapatmak için liyakat gözetmeksizin mecbur kadroya alıyor, bu şekilde olması 2 sebepten dolayı kötü:
1.) bir çok cami cemaati imama küsüp namazı evinde kılıyor( kendince haklı sebepleri var)
2.) kriterler düşük olduğundan imam kalitesi(ölçülebilir vasıflar) maalesef çok çok kötü

Diyanetin asıl amacını ilk okul 5-6-7-8. sınıf kitaplara bakınca çok rahat anlayabiliyoruz.

inşaatta çalışmak

khantura
çok zor bir iş.
Vasıfsız insanlara özel sektörde 500tl vereyim çalış, 700tl vereyim çalışu denilen bir memlekette; çok rahat asgari ücretle çalışmaya başlayabiliyorsunuz.
Ama benim gibi hantal vücutlukarın alışması ve kaldırması zor.
Ki biz inşaatın hafif işlerinden sayılan elektrik işini yapıyoruz.
Ama eline kesme makinesini, matanıyan farkında olmadan 100 kere kaldırınca, şurası da bitsin kurtulayım dedikçe insan kendini haşat ediyor.
Allah alnının teriyle ekmeğini kazanan herkese kolaylık, güç versin.
2

yenilenebilir enerji okullu oluyor

02meka02
Türkiye de bazı üniversiteler bu sisteme geçti, yeditepe üni.nin çatısında kendi ihtiyacının belli yüzdesini karşılayacak kadar güneş paneli var, yine İstanbul da Mehmet kiraz adalet sarayının çatısında rüzgar panelleri var. Sistem yeni değil fakat biz yeni geçiş yapıyoruz

yenilenebilir enerji okullu oluyor

hyperion
okulların çatısı güneş panelleri ve rüzgar tribünleri ile donatılabilir. Hem elektirk ihtiyacını giderir hem de ihtiyaç fazlası elektiriği satarak gelir elde eder. inanmayacaksınız belki ama kış vakti en küçük okulun dahi aylık elektirik faturası 1500 tl'den aşağı değil!

hem süt hem elektrik üreten inekler

02meka02
Sütaş yakında ihtiyacı olan tüm enerjiyi çiftliklerindeki gübre ve fabrikalarının organik atıklarından üretecek. Aksaray'daki tesislerinde süt fabrikasının elektrik ihtiyacının yüzde 92'sini, ineklerin gübrelerinden ve fabrikanın organik atıklarından üretiyor. Şuanda Türkiye'nin en büyük biyogaz ve enerji üretim tesisi konumunda

kötü espri tepkileri

khantura
Lisede üzerime yapışmış bir; "her esprisi kötüdür." İlleti vardı. Sonrasında bu; "khantura geliyo gaçınn!!" Olayına dönüşmüştü. Beni görünce bu şekilde bağırıp kaçışıyorlardı. Çok renkli (!) Değil mi?
2

nelson mandela

02meka02
"Hiç kimse, doğuştan, başka bir insanın ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden ondan nefret etmez. İnsanların nefreti öğrenmesi gerekir. Ve eğer, onlara nefret öğretiliyorsa, sevgi de öğretilebilir. Çünkü sevgi insan kalbine aksine kıyasla çok daha doğal gelir."

lee chih-kung

02meka02
Tayvan Ekonomi Bakanı Lee Chih-kung'un ülkede yaşanan elektrik kesintisinin milyonlarca evi elektriksiz bırakması üzerine istifa etti.

Tayvan hükümeti bugün yaptığı açıklamada, Tayvan Ekonomi Bakanı Lee Chih-kung'un ülkede yaşanan elektrik kesintisinin yaklaşık 8,5 milyon haneden 6,68 milyonunu etkilemesi üzerine istifa ettiğini duyurdu.

Halktan özür dileyerek hataya neden olan kişinin cezalandırılacağını bildiren Ekonomi Bakanı Lee Chih-kung'un yerine görevi geçici olarak Dışişleri Bakan yardımcısı Shen Jong-chin yürütecek.

Tayvan'da elektrik kesintisinin Taoyuan kentindeki elektrik santraline gaz tedariğinin insan hatası nedeniyle kesilmesi nedeniyle yaşandığı kaydedildi. Ülkenin başkenti Taipei'de en az 27 bin asansörde kalma vakası rapor edildi. Elektrik kesintisi saat 6 p.m ile 9.40 p.m. arasında kademeli olarak giderildi.

3 ağustos 2017 rüzgar yeka ihalesi

02meka02
YEKA ihalesinin gözle görülür avantajları:

Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ile devletin enerjiden her yıl 270 milyon dolar tasarruf edecek. Devlet şu anda teşvikle beraber rüzgâr enerjisine kilovatsaat başına 10.4 dolar ödüyor. İhalede fiyat 3.48'e düştü. Bu ülke ekonomisine inanılmaz bir katkı sağlayacak. Yılda yaklaşık 130 milyon dolarlık elektrik üretip, devlete satacak. Devlet normalde 10.4'ten almış olsaydı bu enerjiye 400 milyon dolar ödeyecekti. Bu ihalede 3.48'den alacak ve 130 milyon dolar ödeyecek. Böylece devlet her yıl 270 milyon dolar tasarruf edecek"

yenilenebilir enerji okullu oluyor

02meka02
Türkiye bu sektörde gerçekten ciddi adımlar atıyor, semeresini kısa zamanda alacağından hiç şüphem yok, konuyla ilgili olarak;

Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında 'Maden Teknolojisi Alanında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü' imzalandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, imza töreninde yaptığı konuşmada, Enerji Bakanlığında görevine geldiği ilk günden beri inşa etmeye çalıştıkları stratejinin saç ayaklarından biri olan eğitim alanında önemli bir adım attıklarını söyledi.

katil

bobiler
Sadece insan öldürenler bu vasfı taşımaz. Hayvan katilleri de katildir benim gözümde.

Avcılık degil bu bu katliam şerefsizlik memlekete en büyük kötülük
Devletimiz gerekeni yapsın bu canileri en ağır şekilde cezalandırsın