confessions

Rıhtım

Moderatör  · 11 Mayıs 2016 Çarşamba

  1. toplam giri 1365
  2. takipçi 19
  3. puan 25599
  4. toplam gelir 15,52 ₺

bilgisi olmadan fikri olan yeni nesil

Rıhtım
Yeni nesil kadar eski nesilin de böyle bir meselesi var.
Sırf yaşı büyük diye her şeyi daha çok bildiğini dusunuyor insanlar.
En basitinden mesleğinizi ile ilgili yorumlara bakin hak vereceksiniz.
Ben bankaciyim mesela insanlar banka faizi önce alıyor, banka insanlar kredisini odemesin istiyor gibi gerçekle ilgisi olmayan iddialarda bulunuyor ve genellikle eski nesil bunlar.


2

türkiye kart

Rıhtım
Otobüsünden, metrosuna il değiştirdiğinizde ayrı bir kart almamız gerekmeyecek şekilde milli parklarda, müzelerde, uçaklarda her yerde geçecek olan kart projesi.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2018'de yeni bir kart uygulamasına geçmeyi planladıklarını söyledi. Projenin isminin “Türkiye Kart” olacağını belirten Arslan, Hürriyet'e şu açıklamayı yaptı:

“PTT'nin 4 bin 600 noktası üzerinden bu kart alınabilecek. Kredi kartıyla yapabildiğiniz her şeyi yapabileceksiniz. Bununla sınırlı değil, İstanbul başta olmak üzere tüm belediyelerle anlaşmalar yapıyoruz. Otobüsünden, metrosuna her yerde geçecek. İl değiştirdiğinizde ayrı bir kart almanız gerekmeyecek. Milli parklarda, müzelerde, uçaklarda her yerde geçecek. Amacımız tek bir kartla her türlü finansal işlemi yapmak. Dünyada örnekleri çok az. Birçok ülkeye bunu ihraç da edebiliriz.”
http://www.ocakmedya.com/genel/2017/12/13/turkiye-kart-geliyor-yerde-gececek/
(Sözlükte başka başlıkta proje aşamasında iken benzer bir entry girilmişti bulursak başlığı birleştirelim.)

minare

Rıhtım
Camilerden okunan ezanın ve salanın daha uzaklardan duyulmasını icin inşa edilen kule. Şerefeleri ve en tepesinde İslam'ın sembolü hilal işareti vardır ki kıbleye dönüktür. Böylelikle bakan kişi kıblenin
yönünü tayin edebilsin. Beldenin İslam beldesi olduğunun alameti farikasidır. Semboldür. İstanbul'dur. Zira boğazdan ya da havadan İstanbul'a baktığınızda minareleri çıkardığınızı düşünün. Ya da tarihi İstanbul fotoğraflarına bakın kalbi gibidir dersaadetin minareleri.

şirpençe

Rıhtım
Okuduğum ilk romandı. Yavuz Sultan Selim Han'ın romanlaştirilmis biyografisi. Yavuz Bahadıroğlu imzalı kitap.
Padişahın ağrısı vardır, yakınları baktiralim der. Koca cihan padişahına bir sivilce ne yapar ki hekime baktiralim diye düşünüp zamanında gitmemiş. Şirpençe yayılınca da tedavisi mümkün olmamis ve doğunun Fatih'ini bir sivilce ebedi aleme taşır.
(bkz:erken teşhis)
1

ritzy teknik servis

Rıhtım
(bkz:#67968) entrymde güzelce yapmışlar dedim ardından telefonumda aynı sorunlar devam etti. Topam 4 kere yolladım. En sonuncusunda hata yok dediler,sonra para istediler aradım itiraz ettim. Sonra tekrar hata yok deyip gönderdiler. Ve şimdi çalışmıyor.
Özet: dolandırıcılık yapan bir servis şirketi
Şimdi tüketici hakem heyetine başvuracam. Sonuç çıkınca bilgilendirim.
0 /