confessions

malayani

İçerik Sponsoru  · 17 Ocak 2016 Pazar

  1. toplam giri 343
  2. takipçi 13
  3. puan 4027
  4. toplam gelir 3,17 ₺

hemşire

malayaniÇocuklar ve Hemşireler
Yarının Türkiye'si bugünün çocuklarının omuzlarında yükseleceği gibi memleket nüfusunun artması da emniyet ve kuvvetinin gelişmesini saplayacaktır. Doğum nispeti bakımından dünyanın en ileri memleketlerinden biri olan Türkiye'de hemşirenin çocuk zayiatının indirilmesinde oynayabileceği rol çok mühimdir.

Annelere çocuk bakımının esaslarını öğretmek; fakir muhitlerde çocuğun gelişmesini takip etmek , iyi gelişmeyenleri doktora götürmeleri için ana ve babayı teşvik etmek, bulaşıcı hastalıklardan korunma usullerini yaymak, hemşirelerin yapıcı faaliyetlerindendir.
Yarının mesut ve müreffeh Türkiye'si için bugün bilgili ve iyi yetişmiş hemşirelere ihtiyacımız çok büyüktür....
Squibb ilaçları 1955 rehberi
Hemşire doktorun sağ koludur...
* Çalışmak istiyor musunuz ?
Türkiye'de bugün 3000 mevcuda mukabil 30.000 hemşireye ihtiyaç vardır. Kadının yüksek meziyetlerinden faydalanan bu mesleğe girmekle rakipsiz ve mizacınıza en uygun bir işe atılmış olursunuz. "Hemşire olabilir miyim ?" broşürümüzü isteyiniz...1957


kuşu kurtarmak isterken ellerini kaybeden çoban

malayani
AĞRI'nın Diyadin İlçesi'ne bağlı Günbuldu Köyü'nde, 9 Ekim günü elektrik teline kanadı takılan kuşu kurtarmak isterken, akıma kapılan çoban 17 yaşındaki Ramazan Taşdemir'in elleri kesildi. Üçüncü derece yanık elleri tedavi gördüğü hastanede, 3 saatlik ameliyatla dirsek altından kesilen çobanın annesi Fatma Taşdemir, “Yavrum, kolsuz, kanatsız kaldı” dedi.devamını okumak için tıklayınız...

taşınacaklara 1.200 euro öneren kasaba

malayani
Candela, İtalya'nın güneyindeki Puglia bölgesinde yer alan ve nüfusun yaşlanması, göç gibi nedenlerle hayalet kasabaya dönüşme riski taşıyan bir kasaba. Belediye Başkanı Nicola Gatta, kasabanın yeniden canlandırılması için hem İtalya içinden hem de dışından göçü teşvik etmeyi amaçladıklarını anlattı ve kasabaya göç çekebilmek için geleceklere para ödeyeceğini açıkladı.

tık tık

cezaevlerinde yer kalmaması

malayani
Türkiye'deki cezaevi sayısı: 384
Cezaevlerinin kapasitesi: 207.339
Hükümlü sayısı: 141.802
Tutuklu sayısı: 207.339
Cezaevlerindekilerin sayısı: 229.790
Adli tutuklu(Cinayet, gasp, hırsızlık, dolandırıcılık gibi suçlar): 163.618
Terör suçlusu: 63.242
FETÖ tutuklusu sayısı: 49.900
Organize suçtan tutuklu: 2.930


YILLARA GÖRE TUTUKLU SAYISI:
2012: 136.020
2013: 145.478
2014: 158.837
2015: 178.089
2016: 199.328
2017: 229.7990

istenmeyen çocuklar için bebek bırakma kabinleri

malayani
İsveç Televizyonu'nun haberine göre, bir hafta önce Kopenhag'ın Glustrop bölgesinde yeni doğmuş bir bebek cesedinin bulunmasının ardından öneri Danimarka Meclisi'nde geniş destek buldu. Önerge sahipleri, Danimarka'da yılda ortalama bir çocuğun sokağa terk edildiğini ve 2004 yılından bu yana sekizi canlı ve beşi ölü toplam 13 bebek bulunduğunu anımsattılar.

Yerel medyaya konuşan Danimarka Halk Partisi sağlık sözcüsü Liselott Blixt, çok zor durumda kalan annelerin yeni doğmuş bebeklerini sokağa bırakmaktansa, “bebek bırakma kabinleri” sayesinde güvenli bir tercihleri olacağını söyledi.

Danimarka Radyosu'na konuşan Ebeler Sendikası Başkanı Lillian Bondo ise, asıl tehlikenin çocukların sokakta aileleri olmadan büyümeleri olduğunu vurguladı.

Haberde, Danimarka'da halen karar aşamasında olan “bebek bırakma kabinleri” uygulamasının yürürlükte olduğu Almanya'da, kabinlere şu ana dek 500 bebeğin bırakıldığı belirtildi.

22 ekim 2017 galatasaray fenerbahçe maçı

malayani
Galatasaray Fenerbahçe Maçı Muhtemel 11

Galatasaray : Fernando Muslera – Mariano – Jason Denayer – Iasmin Latovlevici – Maicon – Sofiane Feghouli – Fernando – Younes Belhanda – Badou Ndiaye – Garry Rodrigues – Bafetimbi Gomis

Fenerbahçe : Carlos Kameni – Roman Neustadter – Luis Neto – Hasan Ali Kaldırım – Mauriciso Isla – Ozan Tufan – Giuliano – Nabil Dirar – Josef de Souza – Mathieu Valbuena – Roberto Soldado

ratko mladiç

malayani
Srebrenitsa katliamı öncesinde bir kameraya konuşarak söylediği, "İşte 11 Temmuz 1995'te Sırp şehri Srebrenitsa'dayız. Büyük bir Sırp bayramı arifesinde iken bu şehri Sırp milletine armağan ediyoruz. Nihayet, yeniçerilere karşı ayaklanmasından sonra bu toprakta "Türkler"den intikam almamızın vakti geldi" sözleri meşhurdur.

20 ekim 2017 recep altepe açıklaması

malayani
Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Bosna Hersek'ten İstanbul'a geldi.
Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan Altepe, istifa iddialarıyla ilgili soruya “Ben o konuyla ilgili bir şey demedim. Herhangi bir şey diyecek durumum da yok. Biz işimize devam ediyoruz” dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın istifasını istediği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe “Görevimize devam ediyoruz” açıklaması yaptı.

0 /