confessions

issiz adam

Yazar  · 16 Ağustos 2015 Pazar

  1. toplam giri 1204
  2. takipçi 16
  3. puan 6228
  4. toplam gelir 3,97 ₺

bize de mi lolo

issiz adam
hikaye olunur ki,

adamın birinin bir kişiye borcu varmış ancak ödemeye hiç niyeti yokmuş. uzun bir süre parasını tahsil edemeyen alacaklı sonunda borçluyu mahkemeye vermiş. duruşma günü yaklaştıkça borçlunun etekleri tutuşmuş. zira borcu sabit olduğundan mahkemenin kendisini haksız bulma ihtimali çok yüksekmiş. ne yapayım diye kara kara düşünürken bir arkadaşına rastlamış. halden anlayan arkadaşı da "derdin nedir?" diye sorunca borçlu durumu özetlemiş. arkadaşı demiş ki, "ben sana bir çözüm söylerim ama davadan yırtarsan 3 liranı alırım." çaresiz durumdaki borçlu hemen kabul etmiş. bunun üzerine arkadaşı demiş ki, "hakim sana ne derse desin 'lolo' de, böylece hakim yakandan düşer"

duruşma günü gelmiş çatmış, hakim borçluya "senin bu adama borcun olduğu doğru mu" diye sormuş. borçlu hemen "lolo" demiş. hakim "ne diyorsun evladım" demiş. borçlu yine "lolo" demiş. hakimin yarım saat boyunca sorduğu her soruya "lolo" diye cevap veren borçlu sonunda hakimi bezdirmiş, hakim "çık git gözüm görmesin seni hergele!" demiş.

borçlu sevinç içinde çıkıp giderken bir de ne görsün, kendisine akıl veren arkadaşı yolun karşı tarafında dikilip kendisini beklemiyor mu? arkadaşı yaklaşmış ve sormuş "ne oldu, davadan yırttın mı?" borçlu bu soruya müspet cevap vermesi halinde kendisinden 3 lira isteneceğini bildiği için "lolo" demiş. bunun üzerine akıl veren arkadaşının gözleri kocaman açılmış ve o tarihi soruyu patlatmış: "bize de mi lolo?"

öğretmen

issiz adam
Diyarbakır'ın bir dağ köyünde ilköğretimde görev yapan öğretmen" Matematik dersinde;
– Bir kasada şu kadar çilek varsa, 10 kasada kaç çilek vardır? Diye öğrencilerine bir soru soruyor.
Öğrenciler:
– Öğretmenim çilek ne? Diyorlar.
Öğretmen:
– İşte çocuklar çilek.
– Biz hiç çilek yemedik. diyorlar.
Bunun üzerine öğretmen pes etmiyor, oturup Bursa'daki tarım firmalarına toprak numunesi yolluyor ve diyor ki;
– Bu toprakta çilek yetişir mi ? diyor.
Bursa'daki firmalardan cevap geliyor.
– Evet Diyarbakır şartlarında çilek yetişir.
Hatta mektubun yanında çilek fideleri ve yetiştirme şeklini anlatan bir tarif yolluyorlar. Öğretmen öğrencilere okuyor nasıl yetiştirileceğini, çıkarıyor bahçeye ve diyor ki:
– Bu sene size matematikten sınav yok.
Öğrenciler:
– E nasıl not alacağız öğretmenim?
Hepsine bahçeyi kazdırıp, çilekleri diktirip, can sularını verdikten sonra her birine dörder çilek fidesi verip:
– Şimdi gideceksiniz evinize anne babanıza ben size nasıl öğrettiysem sizde onlara öyle öğreteceksiniz.
Çocuklar gidiyorlar evlerine hepsi anlatıyorlar ve çilekleri dikiyorlar ve öğretmen diyor ki:
-Çilek mevsimi gelince getireceksiniz tabakta on tane çileğe bir not alacaksınız.
Çocuklar tabaklarla getiriyorlar çilekleri sayıyor öğretmen çilekleri eksik olanlara da tam not veriyor ve sonra diyor ki:
– Çocuklar nasılmış tadı?
Öğrenciler:
-Valla ucunda not vardı diye yiyemedik.
– Hadi bakalım yiyin. Diyor öğretmen.
Çocuklar ağızlarını burunlarına bulaştıra bulaştıra yiyorlar çilekleri. Aradan iki yıl geçtikten sonra çilek girmemiş o köyün halkı şu anda Diyarbakır'ın pazarında çilek satıyorlar.
Şimdi düşünüyorum da, öğretmen olmak bu işte gerçekten… Tahtada müfredat anlatmak değil… Bulunduğun yere bulunduğun ülkeye bir şeyler katmak…

nokia

issiz adam
Nokia zamanında çok satan bir markaydı lakin telefonların dokunmatik olabileceğini hiç düşünmedi çok satmaya devam ederim sandı.Teknoloji ilerleme kaydettikçe ve yeni özellikler keşfedilip yeni markalar piyasaya çıkınca nokianın alım gücü düştü.

her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır

issiz adam
şirketin biri personel gezisini tayland'daki bir timsah çiftliğinde yapar.
Kahvaltıdan sonra uçuk kaçık patron bir teklifte bulunur.

her kim timsahların bulunduğu gölete atlayıp sağ çıkarsa 5.000.000 $ ödül verilecek.
Yok timsahlara yem olursa geziye kiminle geldiyse ona 2.000.000 $ ikramiye verilecek.
uzunca bir süre kimse atlamadı taa ki bir adam atlayana kadar. Suya atlayan adam önde timsahlar peşinde delice bir kovalamaca başladı. En sonunda güç bela adam sahile çıkmayı başardı.

Bir süre tıkanan nefesinin düzelmesini bekleyen adam, avazı çıktığı kadar bağırdı. Ulan beni hangi şerefsiz suya attı diye.

ve kim çıktı dersiniz. TAbi ki karısı.

her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.

mevlid kandili

issiz adam
Eskiden, cuma günü camiye,
Kandil günü camiye gidilir namaz kılınır, ibadet edilirdi. Şimdi ise facebook olmuş ibadet tahtası. Hatta facede dua edenler de var.paylas bi resim yapıştır duvara Hade hayırlı kandiller görev tamam.
Sizede Hayırlı kandiller efendim.

kendi öğrencisine özel ders veren öğretmen

issiz adam
Çocuğuna özel ders aldıran bir velinin sözleri: "Hocam, ben çocuğun çok başarılı olmadığını düşünüyorum. Ama öğretmene çocuğu dersten geçir dersem, iyi olmaz. Bunun yerine öğretmeninden özel ders aldırdım. Sınıfını geçmesini garantiledik."

Bu konuda Eğitim bürokrasisinden, velilere kadar epey gözlemim oldu. Doğrusu şu ki,
özel ders konusunda pis kokular geliyor.

1- Bir öğretmen dersine girdiği öğrenciye niçin özel ders verir?
2- Derste öğretemeyip özel derste öğrettiği nedir?
3- Öğrenci özel derste öğrendiği şeyi sınıfta neden öğrenemiyor?
4- Öğretmen özel derste ayrı,okulda farklı tavır mı gösteriyor?
5- Öğretmen özel ders verdiği öğrencilerin performans notlarını yükseltiyor mu?

Nereden baksan tutarsız nereden baksan ahlaksızca.

Özel ders alan öğrenciler tanıklıklarını özelden yazabilirler. Diğer bilgi verenler gibi onların bilgileri saklı kalacaktır.

vazo

issiz adam
genellikle çiçek koymak için kullanılan, cam, porselen, toprak gibi farklı malzemelerden, türlü boyut ve şekillerde yapılabilen kap. Sözcük Türkçeye, İtalyanca vaso kelimesinden geçmiştir.

bazen de insan konuluyor.

ordu'daki sel felaketi

issiz adam
Sen 30 yıldır böyle yağış görmedin ama türkiye. 8 köprünün duble yollara ayrıldığını gördü.İktidarı suçlamıyorum böyle durumlarda denetleme,düzgün iş yapma işini layıkıyla yapma huyumuz yok.Tek derdimiz kolay yoldan nasıl zengin oluruz.Geçmiş olsun halkıma

8 mart dünya emekçi kadınlar günü

issiz adam
8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı.

26 - 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka'nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın \"Internationaler Frauentag\" (International Women's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

türkiyede ise;

Türkiye'de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında \"Emekçi Kadınlar Günü\" olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında ve onu izleyen yıllarda daha yaygın, ve yığınsal olarak kutlandı, kapalı mekanlardan sokaklara taşındı. \"Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı\" programından Türkiye'nin de etkilenmesiyle, 1975 yılında \"Türkiye 1975 Kadın Yılı\" kongresi yapıldı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi'nden sonra dört yıl süreyle herhangi bir kutlama yapılmadı. 1984'ten itibaren her yıl çeşitli kadın örgütleri tarafından \"Dünya Emekçi Kadınlar Günü\" kutlanmaya devam ediliyor.

şu anda çalan şarkı

issiz adam
hala haber bekliyorum senden yazık birşey gelmiyor elden yazık birşey gelmiyor elden.
Şükür çocuklarımız büyüdü elleri ekmek tutar oldu. Bu yalnızlık aldı yürüdü. git gide sen sen oldu büyürken.
iyi şeylerde olmadı değil aynı derya doğru bu seyir. okçunun önünde saygıyla eğil...........

cayisallama

issiz adam
öğretmen sözlükte kendisi ile ilgili girdiği entry;

sol tarafta nickimi görünce bana mı giydiriyorlar diye düşündüm bir an ama öyle değilmiş. daha önce de soy adımı görmüştüm sol tarafta o zaman da bi işkillenmiştim ne oluyor orada diye sonra adamın teki kitap yazmış.

ekleme yapayım cayisallama ya belki açıklayıcı olur.

not: videoyu göstere tıkla. https://www.youtube.com/watch?v=RKVJ5nlevSA

cem karaca

issiz adam
şu anda çalan şarkı kısmında görüp dinleme başladığım sanatçı. Severim hem de çok. Cem karaca değildir venim için cem abidir kendileri. Bi cem abiye bakıyorum bi de şimdi ki satançılara.

hangouts

issiz adam
whatsapp'tan çok daha kullanışlı bir uygulama. Aktif kullananlardan biriyim. Bir resmi whatsapp tan gönderin bide bundan gönderin aradaki farkı göreceksiniz.

Whatsappta görüntülü konuşma yokken bununla yapabiliyordunuz. Hala yapabiliyorsunuz ve daha kaliteli.

telefon numaranızı vermek zorunda değilsiniz ama whatsapp ta mecbursunuz vermeye.

bi ton fazlası var eksiği yok. İnsanlar google ı sevmiyor. yoksa google un uygulamaları yeter ve artar bile.

figen yüksekdağın milletvekilliğinin düşürülmesi

issiz adam
iyi olmuş.
TBMM Genel Kurulunda, grup önerilerinin görüşmelerine geçilmeden önce Başbakanlık tezkeresi okundu.
TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Başbakanlığın, Anayasanının 84. maddesine göre, Yüksekdağ'ın kesin hüküm giydiğine dair kesinleşen mahkeme kararı hakkında tezkeresini okuttu.
Başbakanlık tezkeresinde, Yüksekdağ'ın, terör örgütü propagandası yapmak suçundan cezalandırılmasına ilişkin 27 Kasım 2013 tarihli kararı, Yargıtayın 22 Eylül 2016'da onadığı anımsatıldı. Tezkerede, Anayasanın ilgili maddesi uyarınca, Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşürülmesi için gereğinin yapılması talep edildi.
HDP'nin Meclisteki sandalye sayısı 58'e düştü