confessions

issiz adam

Yazar  · 16 Ağustos 2015 Pazar

  1. toplam giri 1204
  2. takipçi 16
  3. puan 6228
  4. toplam gelir 3,97 ₺

bize de mi lolo

issiz adam
hikaye olunur ki,

adamın birinin bir kişiye borcu varmış ancak ödemeye hiç niyeti yokmuş. uzun bir süre parasını tahsil edemeyen alacaklı sonunda borçluyu mahkemeye vermiş. duruşma günü yaklaştıkça borçlunun etekleri tutuşmuş. zira borcu sabit olduğundan mahkemenin kendisini haksız bulma ihtimali çok yüksekmiş. ne yapayım diye kara kara düşünürken bir arkadaşına rastlamış. halden anlayan arkadaşı da "derdin nedir?" diye sorunca borçlu durumu özetlemiş. arkadaşı demiş ki, "ben sana bir çözüm söylerim ama davadan yırtarsan 3 liranı alırım." çaresiz durumdaki borçlu hemen kabul etmiş. bunun üzerine arkadaşı demiş ki, "hakim sana ne derse desin 'lolo' de, böylece hakim yakandan düşer"

duruşma günü gelmiş çatmış, hakim borçluya "senin bu adama borcun olduğu doğru mu" diye sormuş. borçlu hemen "lolo" demiş. hakim "ne diyorsun evladım" demiş. borçlu yine "lolo" demiş. hakimin yarım saat boyunca sorduğu her soruya "lolo" diye cevap veren borçlu sonunda hakimi bezdirmiş, hakim "çık git gözüm görmesin seni hergele!" demiş.

borçlu sevinç içinde çıkıp giderken bir de ne görsün, kendisine akıl veren arkadaşı yolun karşı tarafında dikilip kendisini beklemiyor mu? arkadaşı yaklaşmış ve sormuş "ne oldu, davadan yırttın mı?" borçlu bu soruya müspet cevap vermesi halinde kendisinden 3 lira isteneceğini bildiği için "lolo" demiş. bunun üzerine akıl veren arkadaşının gözleri kocaman açılmış ve o tarihi soruyu patlatmış: "bize de mi lolo?"

nokia

issiz adam
Nokia zamanında çok satan bir markaydı lakin telefonların dokunmatik olabileceğini hiç düşünmedi çok satmaya devam ederim sandı.Teknoloji ilerleme kaydettikçe ve yeni özellikler keşfedilip yeni markalar piyasaya çıkınca nokianın alım gücü düştü.

her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır

issiz adam
şirketin biri personel gezisini tayland'daki bir timsah çiftliğinde yapar.
Kahvaltıdan sonra uçuk kaçık patron bir teklifte bulunur.

her kim timsahların bulunduğu gölete atlayıp sağ çıkarsa 5.000.000 $ ödül verilecek.
Yok timsahlara yem olursa geziye kiminle geldiyse ona 2.000.000 $ ikramiye verilecek.
uzunca bir süre kimse atlamadı taa ki bir adam atlayana kadar. Suya atlayan adam önde timsahlar peşinde delice bir kovalamaca başladı. En sonunda güç bela adam sahile çıkmayı başardı.

Bir süre tıkanan nefesinin düzelmesini bekleyen adam, avazı çıktığı kadar bağırdı. Ulan beni hangi şerefsiz suya attı diye.

ve kim çıktı dersiniz. TAbi ki karısı.

her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.

0 /