confessions

ingiliz anahtari

Yazar  · 27 Temmuz 2018 Cuma

  1. toplam giri 231
  2. takipçi 2
  3. puan 1192
  4. toplam gelir 0,17 ₺

dolar ne zaman düşer

ingiliz anahtari
1. Ülkeyi yönetenler kendilerini eleştirenleri vatan haini ilan etmediklerinde
2. Gazeteciler haber yaptıkları için tutuklanmadıklarında
3. Yandaş medya haberciliğine son verildiğinde
4. Bürokraside ve devlet yönetiminde işin ehli kişiler görev aldığında
4. İhale yasası sürekli değiştirilmediğinde
5. Devlet garantili iş sözleşmeleri iptal edildiğinde
6. Herkes potansiyel suçlu ilan edilmediğinde
7. Suçu olanın suçunu mahkemeler ispat ettiğinde.
8. İnsanlar masum olduklarını ispatlamak zorunda kalmadıklarında
9. Halk için kişilerin değil, devletin ve yasaların gğvence olduğu anlaşıldığında
10. Herşeye tek kişi değil, devlet yönetiminde bulunanlar uzmanlardan görüş alıp istişare ederek birlikte karar verdiğinde
11. Hızlı karar almanın özellikle devlet yönetiminde asla olumlu sonuçlar doğurmayacağı anlaşıldığında
12. Gençlerin ve özellikle öğrencilerin bir tehlike ve tehdit değil ülkenin geleceği olduğu anlaşıldığında
13. Din ve milliyet eğitiminin aileye bırakılması gerektiği, devletin bu işlerden elini çakmesi gerektiği anlaşıldığında
14. Eğitim sisteminin bilime dayalı olarak yapılması gerektiği anlaşıldığında
15. Dini cemaatlerin ülkeye asla fayda getirmeyeceği aksine devlete çok büyük zararlar verdiği anlaşıldığında
16. ODTÜ lü öğrenciler hakkında SADECE bir pankart nedeniyle soruşturma açılmadığında ve tutuklanmadığında
17. Dış güçler geçmişte de vardı, bugün de var, bundan sonra da olacaktır. Bazı başka ülkeler de kendilerine göre bizi dış güç olarak görüyordur mutlaka. Kendi hatamızı, yanlışımızı ve eksikliğimizi görüp, dış güçlere bağlamadığımızda.
18. Dış güçleri iç politika malzemesi olarak kullanmadığımızda.

14 eylül 2018 3. havaalanı olayları

ingiliz anahtari
işçi direnişine sonuna kadar destek veririm. Haklarını çalmayın haklarını verin.

İstanbul'da 3. havalimanı inşaatında çalışan işçiler, kötü çalışma koşulları sebebiyle bu sabah eylem başlattı. Yağmur altında uzun süre servis beklediklerini, şantiyedeki yemek ve barınma imkanlarının çok kötü olduğunu vurgulayan işçiler, çalışma koşullarının düzeltilmesini istediklerini bildirdi.bahçeliden yeni imaj taktikleri

ingiliz anahtari
Bahçeli'nin genel başkan olduktan sonra “beyaz çorap giyilmesini yasaklaması” akıllarda yerini korurken, profesörler ve iletişim bilimciler tarafından adaylara yönelik hazırlanan el kitabında
“pazar günleri kravat takmayın,
koyu renk takım elbise giymeyin,
tıraşsız halkın önüne çıkmayın,
her gün 30 dakika yalnız bir odada hayal kurun,
gerektiğinde vitamin takviyesini alın,
ikramlarda adaçayı,
yasemin gibi bitki çaylarını tercih edin”
gibi yeni “imaj taktikleri” verildi.

cuma yıldız

ingiliz anahtari
Psikolojik ve fiziksel bir hastalık bu Allah şifa versin.

Hatay'da yaşayan Cuma Yıldız'ın feryadı yürekleri dağladı: "Bazıları benimle alay ediyor. Doktorlarımız bana yardımcı olsunlar, beni zayıflatıp yürütsünler"nikah masasında yapılan laubalilik

ingiliz anahtari
İnsanların mutlu gününde gayet doğal durumlar heyecanlanmasi. Hayırlısıyla evet diyecekken heyecandan hayırlisiyla kelimesini soyleyemedigi için nikah gününü cenaze ciddiyetine bindirip kiymayan memur suçlu. Akıl var nizam var aileler gelin damat durumu izah etmesine rağmen neyin ciddiyeti tribinde memur. Yorumlara bakınca memur kafası anlayışsız hoşgörüsüz robotlasmis toplum yapısı olduğunu görüyoruz.

faik öztrak

ingiliz anahtari
cumhuriyet halk partimizin sözcüsü. kemal kılıçdaroğlunun son sözcüsü olur kendisi.

Türk siyasetçi. 1973 yılında İstanbul Saint Joseph Lisesi'ni ve 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Ekonomi Bölümü'nü bitirmiştir.

azınlık cemaatlerinden ortak bildiri

ingiliz anahtari
Türkiye'de azınlık cemaatlerinin temsilcileri ortak bildiri yayınladı. Bildiride "Baskı altında değiliz" denildi.

Rum Ortodoksları Patriği Patrik 1. Bartholomeos, Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Ateşyan, Türkiye Hahambaşısı Haleva'nın da aralarında bulunduğu azınlık cemaatleri temsilcileri, farklı dinlere mensup insanların baskıya uğradıkları iddiaları üzerine ortak bir bildiri yayınladı

Yayınlanan ortak bildiride; Türkiye'de farklı dinlere mensup insanların baskıya uğradıkları iddiası kesin bir dille reddedildi.

Ortak bildiride şöyle denildi: "Ülkemizde asırlardan beri yerleşik farklı din ve inanç mensubu kadim toplumların dini temsilcileri ve vakıf yöneticileri olarak inancımızı özgürce yaşamakta ve geleneklerimize göre ibadetlerimizi özgürce yerine getirmekteyiz"

Bildiride; "baskı olduğunu iddia eden ve/veya ima eden beyanlar tamamen asılsızdır ve maksadını aşmaktadır" ifadesi kullanıldı.

Bildiride vurgulanan diğer konu ise şu: "Geçmişte yaşanılan birçok sıkıntı ve mağduriyet zaman içinde çözüme kavuşturulmuştur. Geliştirilmesini arzu ettiğimiz konular hakkında ise karşılıklı iyi niyet ve çözüm iradesi ile devletimiz kurumları ile devamlı istişare etmekteyiz"https://www.dw.com/tr/az%C4%B1nl%C4%B1k-cemaatlerinden-bildiri-bask%C4%B1-alt%C4%B1nda-de%C4%9Filiz/a-44901481

1 ağustos 2018 abd'nin türkiye yaptırımları

ingiliz anahtari
ABD, Pastör Andrew Brunson davası nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e yaptırım uygulama kararı aldığını açıkladı.

iki bakanın ABD'deki mal varlıkları ve mal varlıklarından elde edebilecekleri faiz gelirleri donduruldu ve ABD vatandaşlarının bakanlarla herhangi bir iş ve işlem yapması yasaklandı.


ABD ile kriz sonrası Dolar 5 TL'yi aştı, Euro 6 TL'yi zorluyor. ABD kriziyle ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise ABD'nin yaptırım kararının kabul olmadığını belirterek, "Bu yanlışta ısrar edilmesi durumunda ortaya çıkacak tablonun Türkiye'ye ve Türk ekonomisine etkisi sınırlı olacaktır." dedi.

Bişey olmaz yaparlar zamlari olur biter nede olsa Millet halinden memnun.

mustafa şahin

ingiliz anahtari
Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü.
dolar artışına "Gündelik hayatımda hiç yer işgal etmiyor" demiş.

Rektor niye beynini bu tür olaylarla işgal olsuki onlara hayat bedava yaşam bedava bütün istekleri yapılıyor kasaları dolu ve dolduruyorlar dolar çıkmış inmiş kimin umurunda.

idam cezasının tecavüze karşı caydırıcılığı

ingiliz anahtari
idam cezası her türlü korkunç. Alan kişi içiğn de korkunç veren kişiler için de korkunç.

çok caydırıcı olacağını düşünmüoyurm.

Hindistan Parlamentosu'nun alt kanadı, 12 yaşın altındaki çocuklara tecavüzden hüküm giyenlere idam cezası verilmesini öngören bir yasa tasarısını onayladı.

Hindistan'daki resmi verilere göre 2012'de 8 bin 541 olan çocuklara tecavüz vakalarının sayısı 2016'da 19 bin 765'e yükseldi.

temmuz 2018 enflasyon oranları

ingiliz anahtari
Temmuz ayı enflasyonu açıklandı. Temmuz ayında enflasyon geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15.85 arttı. Yıllık enflasyon 15 yılın zirvesinde. Aylık enflasyon yüzde 0.55 yükseldi.

Bu başarı AKP ye oy verenlerin başarısıdır Onlar hep mutlu .....İnsanların düşünememesi liderler için ne büyük Şans

islam'ın halaskarları

ingiliz anahtari
Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının fotoğraflarının yer aldığı, 100 yıl önce sadece 10 adet bastırılan 'İslam'ın Halaskârları' afişinden birisi Samsun'da ortaya çıktı. Koleksiyoncu Mesut Pektaş'un bulduğu ve sergilenmesi şartıyla bağışladığı afiş Kent Müzesindeki yerini aldı. Koleksiyonerlerin elinde olduğu sanılan diğer 9 afişin akibeti ise bilinmiyor.