confessions

imschrolled

Moderatör  · 18 Nisan 2016 Pazartesi

  1. toplam giri 4237
  2. takipçi 37
  3. puan 28197

üveit

karakedisi
Göz içindeki tabakaların birinde virüse yada vücuttaki bir hastalığa bağlı iltihaplanma. Bazen sebebi bulunamaz. Belirtileri gözde şiddetli ağrı, kızarıklık, ışık etrafında gökkuşağı gibi yansımalar. Zaman kaybetmeden doktora gidilmesi gereken sinsi bir rahatsızlıktır. Bazı hastalarda göz tansiyonunu yükselttiğinden geçici kalıcı görme kaybı yaşanabilir.

halı saha maçı

cayisallama
Bu seneye kadar haftada bir her cuma yapardık. Uzun zamandır yapmıyoruz ve yapmama nedenimiz genelde gevşekliliğimizden kaynaklıydı. Yoğun stres altından kurtulmak için bir erkeğe tavsiye edebileceğim en güzel aktivite. Hani ya ne alsam sevgilime sorusu genellikle eee saaattir ya bu da öyle bir aktivite. Neyse ki bu öneriyi uygulamaya başladım.
Not: Maçtan sonra çay için çay candır.

yürüyüş yapmak

spazmoldum
benim anladığım; dinimiz yürüyüş yapmayı tavsiye etmekte: örneğin, sırf Allah cc rızası için bir hasta arkadaşını ziyarete gittiğinde attığın her adım için bir şehit sevabı veriliyor ve bir günahın siliniyor ya da camiye giden insanın attığı adım başına hayır kazanması anlatılıyor .. buralarda zımnen yürüyüşün de tavsiye edilmekte olduğunu hissediyorum ..

bunun yanında sağlıklı yaşam adına maalesef uygulayamadığım bir diğer hadis gurubunda; ' insanın doldurduğu kapların en kötüsünün mide olduğu ' ya da ' çok yemek, çok uyumak ve çok konuşmanın zemmedildiği ' anlatılmaktadır ..

silgi kemirmek

eymen yafes
kalemle silginin hikayesi hep etkilemiştir beni...

tıpkı siyahla beyazın aşkı gibi...

sahi...siyahla beyazın aşkını anlatayım bir gün size...

aşka cesaret kazandığınız bir gün ...hatırlatın...

17 ağustos 1999 marmara depremi

malayani
Yalova, Kocaeli ve Sakarya'da, 17 Ağustos 1999 tarihindeki Marmara Depremi'nde hayatını kaybedenler, 18 sene önce depremin yaşandığı saat olan 03.02'de yapılan törenle anıldı.

Yalova'da depremde yıkılan kimi binaların enkazı üzerine kurulan Deprem Anıtı'na akşam saatlerinde gelen vatandaşlar, felakette hayatını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu beton bloklara çiçek bıraktı. Anıtın içindeki fotoğraf sergisini de gezen vatandaşlardan bazıları gözyaşlarına hakim olamadı.

Törene katılan vatandaşlardan Bilgen Bişmiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, deprem sırasında hastanede olduğunu söyledi.

Depremde yeğeni ve kuzeni ile eşlerinin yanı sıra kuzeninin çocuğunu kaybettiğini belirten Bişmiş, şöyle konuştu:

“Doğum yapmıştım. O duyguları tekrar yaşamak çok kötü bir şey. Gece saat 03.00 gibiydi. Çocuğumu yanıma aldım. Önce hafif bir sarsıntı oldu. Ardından şiddetli bir sarsıntı oldu. O anda odamda çok aydınlık bir ışık gördüm. Aydınlıkla çocuğumu aldım ve yeğenim de vardı. Onları alıp çıktım. Yer sanki kalktı. O duyguları sanki şu anda yaşıyorum. Rabbim bir daha göstermesin o günleri.”

devamını okumak için tıklayınız...

baba

khantura
Yakınlarda gözükmediği zamanlarda dahi hayata dokunuşları hissedilen, hislerini kelimelere dökemese de bir miniği, bir davranışı ile sevgisini ifade eden, yokluğunda çok çok fazla aranan aile bireyi.

yüzer güneş santralı

02meka02
Çin sahip olduğu imkanları sonuna kadar kullanıyor, Türkiye olarak çok daha fazlasına sahibiz, umarım yer bulamıyoruz diyenlere örnek olur.

Dünyanın en büyük yüzer güneş santralı elektrik üretmeye başladı. Çin'in Anhui Eyaleti'nin Huaynan kentinde bir gölete kurulan 40 megavatlık santral 86 hektarlık alanı kaplıyor. Karadan yaklaşık 300 metre uzağa kurulan santral, sıcaklık, tuzluluk ve neme karşı dayanıklı şekilde tasarlandı. Santral yılda 15 bin haneye yetecek miktarda elektrik üretecek
1

kağıt toplayan adama doğum günü hediyesi

cayisallama
Hatırlarsanız 2015'in son gününde, İstanbul sokaklarında kağıt toplayan Mehmet Kadir Karamanlı'nın yeni yıldan beklentilerinin yer aldığı bir video düşmüştü sosyal medyaya işte o video;
t Abimiz, “Benim için 2015 de 2016 da aynı ama bizim gibi yaşamayan insanlara daha güzel geçer inşallah yeni yıl” demiş, hepimizin içini buruk bırakmıştı bu cümlesiyle

İşte bunun üzerine “İstanbul'da Yapılacak 999 Şey” isimli Facebook grubu “Kağıt Toplayan Adama Doğum Günü Hediyesi Ver” adında bir etkinlik oluşturdu

Sonra, bu güzel yürekli adamın saat 12'ye kadar kağıt topladığını, bir internet kafenin temizliğini yaptığını ve o kafede gecelediğini öğrendiler ve bunun bilgisini sayfalarında paylaştılar

Bunun üzerine birkaç geniş yürekli insan bir araya gelerek Mehmet Abi'yi buldular. Ona hediyeler alıp pastasını keserek doğum gününü kutladılar

Ve Mehmet Abi “Ben bugün ikinci kez doğdum” diyerek anlattı sevincini.

Biz de bu güzel duyguları Mehmet Abi'ye yaşatan genç arkadaşlarımızı gönülden tebrik ediyoruz ve yeni yılın daima böyle güzel yürekli insanlarla geçmesini diliyoruz.

para biriktirmek isteyenlere tavsiyeler

02meka02
maalesef günümüz de durum o kadar vahim ki ev alacağımız yeri dahi başkalarının görüşüne göre almak zorunda kalıyoruz, statüyü karakter ve ahlak yerine para ve lüksün belirlediği bir devirde yaşıyoruz. ne güzel söylemiş büyükler azıcık aşım ağrısız başım, az her zaman çoktur

türk insanı

Rıhtım
İnandığından kolay kolay vazgeçmez. Ama inandığını yaşayamadığı için değişikliklere gider. O kadar değiştirir ki işin özü kaybolmuştur. ama görüntüsü kalmıştır. Türk insanı işin bu haliyle memnundur.

grozni

Rıhtım
Çeçenistan in baskenti.
Putin'in 99'da göreve gelmesiyle çeçenlere soykirim uyguladığı topraklar.
Bir rustan dinleyelim.
Rus askeri analist Pavel Felgenhauer “Çeçenler, üstü başı soyulup çıplak bırakılarak, ırzına geçilerek, öldürülerek, hatta bazen bu üç yöntem aynı kişi üzerinde denenerek yok edildi; Rusya'ya sadakat gösterdiği bilinenler bile…”
kaynak 1
kaynak 2 fotograflar

Bugün gençlerimiz osmanlının devamı olmaktan utaniyorlar. Padişahları haremde zevk sürdüğünü dusunup, Uyduruk kiyafet, yazı sekli vs gibi imgelerle cetleri yokmuş gibi davranıyorlar.
Çok şükür ki ne abd ne alman ne rus ne cin ne japon fasizmininin torunu degilim. Hepsinin uzak olmayan tarihte yaptıkları soykirimlar var.
1

khantura

spazmoldum
mevlana hz. leri derki : eğer düşüncen yok ise kan, kemik ve et parçasından ibaretsin .. insan diye anılmaya değmezsin ..

ve yine; alimin bir saat tefekkürü abidin 70 senelik nafile ibadetine denktir derler ..

insanın taklitten çıkıp özgün fikirlere ulaşmasının önemini anlatan bir video yayınlamış khantura ..

burada belki şunu eklemek gerekiyor: fikir sahibi olmak için bilgi sahibi olmalıyız .. bunun için de öncelikle doğru kanallardan beslenmeliyiz ki sonrasında doğru fikirlere yelken açabilelim ..
2

türkiye rüzgar santrali kurulumunda avrupa dördüncüsü

02meka02
RES ve GES de Avrupa nın sahip olmadığı imkanlara sahip olduğumuzun farkına vardık, yakalayacağız hatta yakın zamanda geçeceğiz.

Avrupa'da yılın ilk yarısında gerçekleştirilen 6.1 GW rüzgar enerjisi kurulumunda Türkiye 377.8 MW ile dördüncü en fazla kurulum yapan ülke oldu.

Avrupa'nın temiz enerji geçişinin güçlü bir işareti geçen yılın şebekeye bağlanan yeni enerji kurulumu verileriyle daha belirgin bir hal aldı. WindEurope verilerine göre, Avrupa'da 2017 yılının ilk yarısında 6.1 GW rüzgar enerjisi kurulumu yapıldı. Bu kurulumların 4.8 GW'ını karasal rüzgar santralleri, kalanını da offshore (açıkdeniz) rüzgar santralleri oluşturdu.

lego

prm
Birbirine geçmeli parçalardan oluşan oyuncaklarla ünlenen danimarka menşeili oyuncak şirketi...

Yıllardır popüleritesinden hiçbirşey kaybetmemiştir. Hala ara sıra oynarım...

bisiklete binmenin faydaları

beyaz gomlek
Fayda 1:

Kardiyovasküler Gelişim: Her gün 30 dakika bisiklete binmek, kalp, damar ve solunum sistemimiz üzerine oldukça faydalıdır.

Fayda 2:

Yağ Yakımı: Sürekli araba veya toplu taşıma araçlarını kullanan kişilere oranla vücudumuzda daha fazla yağ yakımı meydana gelir.

Fayda 3:

Trafikte beklemezsiniz. Gideceğiniz yere daha çabuk gidersiniz hem geç kalmazsınız hemde sağlığınızı korursunuz.

Fayda 4:

Günlük olarak 30 dakika bisiklete binmenizin sonucunda daha sağlıklı bir uykuya sahip olabilirsiniz. Stanford üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre uyku problemi olan kişiler üzerinde yapılan bir çalışmada günlük 30 dk bisiklete binen kişiler bir süre sonra daha rahat uyuyabilmişlerdir.

Fayda 5:

Düzenli bisiklete binen kişiler daha genç görünürler. Yine Stanford üniversitesinde yapılan bir çalışmada, düzenli bisiklete binen kişilerde radyasyonun etkilerinin azaldığı ve ciltlerinin daha genç göründüğü belirtilmiştir.

Fayda 6:

Bristol üniversitesinde yapılan bir araştırmada ise düzenli bisiklete binen kişilerin sindirim sistemlerinin çok iyi çalıştığı ve bağırsak tembelliklerinin ortadan kalktığı belirtilmiştir.

Fayda 7:

Bisiklete binmek, vücudunuzun direncini artıracağı için hastalıklara karşı daha dayanıklı olursunuz.

Fayda 8:

Günlük 30 - 45 dakika arası bisiklete binen kişiler daha uzun yaşarlar.

Fayda 9:

Dünyamızı korur... Bisikleti daha fazla kullanan toplumlarda hava kirliliği ve araçların doğaya verdiği zarar azalır. Bu sayede, çevre kirliliğini azaltıp daha sağlıklı bir dünyaya kavuşabiliriz.

Fayda10:

Cinsel yaşamınız daha iyi olur. Düzenli bisiklete binen kişilerde hem kardiyovasküler gelişim hemde damar yolları daha iyi çalışacağı için cinsel hayatınız daha iyi olur.

Fayda 11:

İş hayatınızda daha verimli daha hareketli olacağınız için, iş çevrenizde de daha çalışkan ve yorulmayan biri olarak tanınacaksınız.

Fayda 12:

Çağımızın hastalığı olan Obezite'den uzak kalırsınız.

Fayda 13:

Düzenli olarak bisiklete binerseniz, gelecek nesillere örnek olursunuz. Şimdiki çocukların ve gençlerin ileride bisiklete karşı olan önyargılarının yıkılmasını sağlarsınız.

Fayda 14:

Eğer her yere bisikletle giderseniz, paranız cebinizde kalır ve paranızı daha başka yatırımlar için kullanabilirsiniz.

Fayda 15:

Düzenli olarak bisiklete binerseniz, basketbol, tenis, futbol gibi sporları daha verimli ve sağlıklı oynayabilirsiniz.

Toplumumuzun bisiklete binen kişilere bakış açılarının değişmesi ve bisiklete binen kişi sayısının artması dileğiyle.....

saçı hızlı uzayan insan

issiz adam
saçını bilmem de sakalı hızla büyüyen bir arkadaşım vardı lisede. Lise diyorum bak daha küçücük çocukken bu Bekir'in sakalları vardı ve çok hızlı uzardı. Adam akşam yatmadan tıraş olurdu sonra sabah tıraş olurdu. İki gün tıraş olmasa bildiğin kabasakala dönüyordu. Kötü bir durumdur bakmayın siz. Sadece saç olarak değerlendirmek doğru olmaz. Bu adamın askerliği bitmemiştir. Ayrıca hormonlarda ciddi problem vardır.

kavanozdaki adam

Birikifreddygeldi
Yine 80 model bir yapım. Dönemin trt sinde yayınlanan bir bilim kurgu_dram içerikli dizi. Konu bugün işlende, çok izlenen bir yayın olur diye düşünürüm hep. Kısaca,biri yazar(ahmet mekin), diğeri heykeltıraş(nevra serezli) karı koca entelektüel bir ailenin başından geçen hikayede, yazar koca beyin kanseri olur. Ardından doktor(metin serezli) durumun çaresiz olduğunu, fakat deneysel bir işlem yapabileceğini söyler. Çaresiz kabul eden yazar adama köylü bir başka donörün beyni nakil edilir. Daha fazla anlatmayım. Web de mevcut açın izleyin. Dönemin şartları ile senaryo, çekim harika. Oyuncuları konuşmuyorum bile. Hele o jenerik. Ömrünü yer insanın.

usain bolt

Rıhtım
Veda etmiş koşuya. kaynak

"Spor hayatındaki son bireysel yarışına çıkan dünyaca ünlü 30 yaşındaki Jamaikalı atlet Usain Bolt ise 9.95'lik derecesiyle yarışı üçüncü sırada tamamladı ve kariyerinin son bireysel yarışında hüsran yaşadı.

Erkekler 100 metre (9.58 saniye) ve 200 metrede (19.19) dünya rekorlarını elinde bulunduran Bolt, elde ettiği üçüncülükle dünya şampiyonalarındaki altın madalya sayısını 12'ye çıkaramadı. Olimpiyatlarda 8 altın madalyası bulunan dünyanın en hızlı insanı konumundaki Usain Bolt, şampiyonada takımlar 4x100 metre kategorisinde de yarışarak faal spor hayatını sonlandıracak.

100 metre finalini kazanan Justin Gatlin, son yarışana çıkan efsane atlet Usain Bolt'un önünde eğilerek selam verdi"

mucize dediğiniz olaylar

cayisallama
geçen senelerde kardeşim, asansör ile üçüncü kattan (2,5) aşağıya yere çakıldı. Sonuç akılalmaz derecede kötüydü. Hatta göz ile bakılamayacak derecede. Çektiklerini detaylı yazmayacağım. Ancak Allah'ım o hasarı giderdi. Bu gün eskisi gibi bir hayat sürüyor.

mucize mi diyorsunuz, mucizeyi bizzat gördüm gerçekten var. Mucizeden ziyade Allah var elhamdülillah.

objektif olabilmek

kullerindendoganankakusu
insanın kendisi subjektif bir varlık olduğundan çok da kolay başaramadığı bir yetenek. ama gel gelelim bunu başarmak da elimizde. özellikle tek kaynaktan değil birçok kaynaktan beslenmek bilgiyi doğru öğrenmek adına yapabileceğimiz bir şey. birçok konu var objektif olunması gerekirken başaramadığımız. özellikle tarih konusunda çok kişinin başaramadığı bir gerçek ki en objektif olunması gereken alan da budur

kıbrıs barış harekatı

aberi
kutlu olsun. ERbakan hoca Allah sana gani gani rahmet eylesin.

20 Temmuz 1974'te Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kıbrıs'ta başlattığı ve 14 Ağustos'ta Türk Birlikleri'nin başkent Lefkoşa'ya girmesiyle sonuçlanan askerî harekât.

Türkiye Cumhuriyeti harekâtın Zürih ve Londra Antlaşması'nın 4. maddesine istinaden gerçekleştirildiğini savunmaktadır.[22] Fakat Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi bu harekâtı işgal olarak değerlendirmektedir.