confessions

imschrolled

Moderatör  · 18 Nisan 2016 Pazartesi

  1. toplam giri 5123
  2. takipçi 42
  3. puan 35630
  4. toplam gelir 34,52 ₺

kawaii

imschrolled
japonca "sevimli, tatlı" anlamına gelen bir sözcük, sıfat. ingilizce olarak kullanıyormuş araştırdığım kadarıyla. örneğin, "so kawaii, kawaii people." gibi. güzel denk geldi.

peak.com

imschrolled
son yılların en farklı reklam kampanyalarından birine imza atmış, oyun yapımcısı, şirket. televizyonun geleneksel olarak en çok izlendiği saat diliminde birden tüm kanalları ele geçirerek, mesajını yazılım konseptinde sundu. resmen "televizyonu hackledi" diyelim.

sokak ortasında çocuğunu azarlayan insan

imschrolled
oldukça kötü bir manzara. istisnaları olabilir tabi ki ama kavga eder gibi, bilinçsizce, bağıra çağıra çocuğa saldırmak sağlıklı bir tavır değil. çocuk eğitimi de bu değil. çocuğun tüm aksiliğini, karşıtlığını geliştiriyorsun kendine karşı. yanlış buluyorum. o anı geçiştirip "sonra konuşuruz" diyerek daha sakin bir zamanda konunun çözülmesi daha doğru olur düşüncesindeyim.

susan brownell anthony

imschrolled
1979'da Amerikan Hükümeti tarafından "kadınların oy kullanma hakkı" konusunda verdiği mücadele/adanmışlık için saygı amacıyla 1 dolarlık madeni paraların arka yüzüne portresi bastırılan kadın hakları savunucusu ve bu bakımdan bu tarz bir onura layık görülen ilk kadın.

vladivostok

imschrolled
1860 yılında kurulan ve rusya'nın büyük okyanus'a açılan en büyük liman şehri.

Başkent Moskova'ya uzaklığı nedeniyle sibirya ekspresi 1881'de planlanıp yapıma başlanmış. Mahkumlar ve askerler birlikte çalıştırılmış ve 1916'da tamamen yapım tamamlanmış. Sonucunda, Vladivostok-Petrograd (9000km) 8 gün mesafesine düşürülmesiyle yük ve yolcu taşımayı kolaylaştıran büyük bir işe imza atmışlar.0 /