confessions

imschrolled

Moderatör  · 18 Nisan 2016 Pazartesi

  1. toplam giri 4982
  2. takipçi 42
  3. puan 34538
  4. toplam gelir 29,71 ₺

bölümle ilgili masumane ve ahlaksız sorular

imschrolled
Çoğunlukla insanları kırmamak adına hayır diyemediğim sorulardır. Herkes mi sorar abi? Her insanda bir ünlü olma arzusu az biraz bile olsa var maalesef. Sorulması istenen sorular değildir genelde.

“Beni de filminde oynatır mısın?”
“Şöyle yakışıklı/güzel bir rol var mı?”
“Acun gibi mi olacaksın?”
“Hangi ünlülerle çalıştın?”

hiçbir iş ve sorumluluktan kaçmamak

imschrolled
elinize gelen fırsatlar olarak değerlendirildiğinde zaman içerisinde birçok işi iyi seviyede yapma yetisi kazandıran çaba.

farklı alanlarda kendinizi deneme şansı bulduğunuzdan çokyönlü biri haline getirir. başladığın işi bitirme istikrarı da buna eklendiğinde sorun-çözücü hale gelirsiniz. tek kötü yanı iş yıkılan insan olmak.

bir filmi izleme nedenleri

imschrolled
Görsel ya da anlatıya dayalı detay, varyasyon, imge ve motiflerle ilgili sinematografik farkındalığı artırmak. Bunun yanında, farklı kültürlerin farklı özellikleri hakkında “insight” denilen temel bilgiyi edinmek.

Mesela, yazma alışkanlığımız soldan-sağa olduğu için görsel okuma davranışı da bu şekilde gelişmiştir. Afişler, reklam görselleri, posterlerde metin/slogan kısımları solda olur ve figür sağdadır. Ya da video için soldan sağa pan hareketi; aynı doğrultuda olup algısal olarak görsel okumanın soldan sağa olduğunu ifade eder ve soldan sağa pan ile film dünyası bize tanıtılırken yabancı kalmayız, tanıdık gelir. Sağdan sola ya da yukarıdan aşağıya yazılan diller için de kendi özellikleri içerisinde aynı durum geçerlidir...

her şeyi ciddiye almak

imschrolled
insanı ister istemez ince, alıngan bir hale getiren yaklaşımlar bütünüdür. öyle çok sıkmamak lazım. annemden en sık aldığım öğüttür, “akışına bırak.” anlamını bildiğim ama nadir yapabildiklerimden biri.

"tek kelimeyle, kendimi veririm; her yerde ve her zaman veririm kendimi, her şeyi veririm." (sözcükler/j. p. sartre)
0 /