confessions

imschrolled

Moderatör  · 18 Nisan 2016 Pazartesi

  1. toplam giri 4714
  2. takipçi 42
  3. puan 32735
  4. toplam gelir 25,75 ₺

göz göze gelip gülümsemek

imschrolled
bakışmanın o naif güzelliğindendir. insanda göz denilen bir şer var, güzel olandan ziyade güzel bakmak, güzel bakabilmek çekiyor gülümsemeyi... her nedense hayatımın geri kalanında çok ama çok eğlenecekmişim gibi deli bir his var, hayırdır inşallah.

memur sözlük yazarlarının itirafları

imschrolled
Bugünler var elimde, bir de sözcüklerim... Güzel anılarım da var tabi. Cümle eğip bükme takıntısı ve buna eklenen kuralcılık zor... cüsseli ama gösterişli bir adımın peşinde insanın kendince oynadığı tüm oyunlarda. Sınır demek pek mümkün ama ya ufuk ya martı? Ya o binlercesi yine bile insanda çınlayan tutulmamış sözler, yalnızlığın dayanılmaz itişi, ya okyanustaki inci tanesi...

bard

imschrolled
kelt toplumlarında, genellikle konularını kahramanlık destanları olarak seçen ozanlara denir. bardlar, bağlı oldukları şefin yanında bulunur ve onun başarılarını kutluyorlarmış. isimlendirme olarak, daha çok galya'da kullanılıyormuş. bretagna'da barzh, irlanda'da da fil olarak geçiyor. bardların dini karakteri çabuk kaybolmasına karşın, ilham ve sanat yeteneklerinden olsa gerek, saygı görmeye devam etmişlerdir.

ogam

imschrolled
keltlere özgü, bir tür şifreli yazı dili.

"taşların üzerlerinde, ahşap malzemelerde, özellikle değneklerde rastlanmıştır. ogamlar mantık olarak grek ateş işaretlerine benzemekteydi. ateş işaretleri yerine atılan çentiklerden oluşuyordu ve her bir çentik sayısı bir sese karşılık geliyordu. aslında ogamların yazıdan da öte bir sembolizmi vardı. her bir işaret aynı zamanda bir ağaca ya da hayvana karşılık gelebiliyordu..."

felsefe sözlüğü

imschrolled
ezr yayıncılık tarafından hazırlanmış bir tür felsefe giriş kitabı. felsefe tarihinde ortaya atılmış tüm ideoloji, kavram, kişi-odaklı akımların detaylı bir şekilde ele alındığı hoş bir kitap. defalarca okunabilir, notlar alınabilir.

jean paul sartre

imschrolled
çağrışım makinası, çağrışım deliliği konusunda ortak bir yön bulduğum fransız filozof, yazar, şair. özellikle son okuduğum sözcükler otobiyografisi inanılmaz bir kitap. öyle iki-üç cümle üst üste sıralanıyor ki, içerik zenginliği bir yana, olayların dizilişi, o sakinlik, o sanatını tamamlama güdüsü alıp gidiyor zaten okuru. o hep istediği özgün ve ayrı noktayı kesinlikle yakalamış bir yazar.
0 /