confessions

gruda

Yazar  · 16 Ocak 2016 Cumartesi

  1. toplam giri 966
  2. takipçi 19
  3. puan 6727
  4. toplam gelir 4,53 ₺

çeşme'deki çevre sorunları

gruda
Ne yazıkki haramiler gibiyiz. Karşıya bir geçin Sakız adasına, 40 yıl önce neydiyse aynı şekilde duruyor. Çevreye ve insana saygı var orada. Hiç değer bilmeyen bir milletiz ne yazıkki.

Alt yapının yetmediği Çeşme'de lağım suları yollara akıyor, müşterilere fahiş fiyatlar uygulayan işletmeler ses sınırlarını aşıyor ve çöp dağları bölgeyi kaplıyor...
Denetimsizlik sonucu ortaya çıkan sorunlar Çeşme'nin turizm değerini düşürüyor.


ferit borku

gruda
FErit'in boku.

Bursa'da yaşayan 18 yaşındaki Ferit Borku geçtiğimiz gün 'yerli ve milli anakart' ürettiğini iddia etti. 436 bin TL'lik yatırım yaptığını ve 2 yıl süren çalışmalar sonucunda anakartı ortaya çıkardığını söyleyen Ferit Borku'nun başarısını ajanslar son dakika olarak geçti.

sandalyeyi sırt çantası gibi giymeye çalışan çocuk

gruda
Filipinler'de bir sınıfta yaşanan olayda, 4 yaşındaki Dean Lewis Pagtakhan isimli çocuk derste uyuyakaldı. Dersin sonunda, herkesin eve gitmesi gereken zamanda ise Dean, sırt çantasını alıp yola koyulmak istedi ancak uyku sersemliği yüzünden sırt çantası yerine sandalyeyi sırtlandı.

https://onedio.com/haber/uyuya-kalan-ufakligin-siniftan-cikarken-sandalyeyi-sirt-cantasi-gibi-giymeye-calistigi-efsane-anlar-838444

ömer gülsoy

gruda
Kayseri Ticaret Odası Başkanı.

uyuşturucuyu protesto eden kişilerin içerisinde kesinlikle torbacı olurmuş.

"döviz ve dolar Türk literatüründen çıkarılsın" dedi. Öte yandan Gülsoy'un döviz alım satım bürosu sahibi olduğu ortaya çıktı.

türkiyeden defolup gitmek

gruda
evet gidiyorlar insanlar.

Türkiye'ye göç edenlerin sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 22.4 artarak 466 bin 333 kişi oldu. İstanbul, 2017'de 166 bin 44 kişiyle en fazla göç alan il olarak kayıtlara geçti. Türkiye'den göç eden kişi sayısı ise yüzde 42.5'lik artışla 253 bin 640 oldu.

barbaros şansal'a kıbrıs'ta sözlü taciz ve hakaret

gruda
kahramanlık fırsatını değerlendiriyorlar.

Ünlü moda tasarımcısı Barbaros Şansal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gittiği restoranda, Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü'nün sözlü tacizine ve hakaretlerine maruz kaldı. Büsküvütçü ve yanındaki kişi dakikalarca Şansal'ı taciz etti.

https://onedio.com/haber/daha-once-de-linc-edilmek-istenmisti-modaci-barbaros-sansal-a-kibris-ta-sozlu-taciz-ve-hakaret-838631

mayıs 2017 bedelli askerlik yasası

gruda
(bkz:yatan sağolsun)

Bedelli askerlik için 2. celp dönemi bilgileri E-Devlet üzerinde yayınlandı. Milli Savunma Bakanlığı'nın açıkladığı bilgilere göre ise toplam başvurusu sayısı 6 Eylül 2018 itibarıyla 474.955 kişi olurken 125.344 kişi de parasını yatırarak başvurusunu tamamladı. 2. dönemde 41 bin 631 kişi silah altına alınacak.

the great courses

gruda
bill gates'in halen daha takip ettiği site. önerisi ise şöyle,

"The Teaching Company'nin sahibi olduğu "The Great Courses"un ilginç dersleri favori kaynaklarımdan. Aklınıza gelen her konu ile ilgili mükemmel akademisyenleri getiriyorlar. Her seyahatimde en az bir DVD'lerini yanıma alıyorum. Şu an okyanus bilimi, devlet gözetimi ve fizyoloji kurslarını takip ediyorum."

https://www.thegreatcourses.com

code.org

gruda
bill gates'in halen daha takip ettiği site. önerisi ise şöyle,

"Temel kodlama bilgilerini öğrenmenin herkes için faydalı olacağına inanıyorum. Günlük yaşamda kullanmasanız bile, bilgisayar bilimi sizin soyut düşünerek somut problemleri çözmenize yardımcı olur. Code.org yeni başlayan veya kendini geliştirmiş herkes için uygun bir site."

https://code.org
0 /