confessions

gruda

Yazar  · 16 Ocak 2016 Cumartesi

  1. toplam giri 908
  2. takipçi 19
  3. puan 6228
  4. toplam gelir 4,33 ₺

akaryakıttaki ötv oranlarının artırılması

gruda
dolar artık doğrudan etkiliyor.
vergi artışı pompa fiyatlarına yüzde 9 civarında zam olarak yansıyacak. Benzinin litre fiyatında 50, motorinin litre fiyatında 45 kuruş civarında zam bekleniyor. Zamlar bugünden itibaren geçerli olacak.
Peki, Petrol fiyatlarına ya da döviz kuruna bağlı artış yaşanması halinde, vergi oranlarını otomatik düşürerek fiyatların sabit kalmasını sağlayan "eşel mobil sistemi" ne oldu?

Karara göre 95 oktan kurşunsuz benzin için daha önce litre başına 1.4920 TL olarak uygulanan özel tüketim vergisi 1.9944 TL'ye yükseltildi.

Aynı kararla motorinde ÖTV litre başına 0.9049 TL'den 1.3610 TL'ye yükseltildi.

hüseyin ayılmazer

gruda
bu ayıp hepimizin. Hüseyin Ayılmazer 31 yaşında cilt kanserine yakalandı. Tedavisi için şehir şehir gezen Ayılmazer'in son durağı da Manisa oldu. İmkansızlıklar sebebiyle hastane bahçesinde yaşamaya başlayan Ayılmazer bir bankta ölü olarak bulundu...

apple

gruda
Şu sıralar boykot edilen telefon. erdoğan'ın 15 temmuz darbesini savuşturduğu telefon.

Türkiye'de 10 milyona yakın kişi iPhone kullanıyor.

Araştırma kuruluşu Statcounter'ın Temmuz 2018 verilerine göre dünya akıllı telefon pazarında iPhone'un yüzde 19.4'lük pazar payı bulunurken, en büyük rakibi Güney Koreli Samsung'un payı ise yüzde 30.7 seviyesinde.

Türkiye'deki pazar payı ise yüzde 16.5.

sokak hayvanları aracına çıkmasın diye arabasını çivili kartonlarla kaplayan kadın

gruda
İzmir'de kaydedilen ve 'Izmir'de Çevirme Radar' sayfası tarafından paylaşılan görüntüler insanın moralini bozuyor. Araç sahibi bir kadın sayfada yer alan bilgilere göre çok defa aracını çivili kartonlarla kaplayarak sokak hayvanlarının zarar görmesine neden oldu. Şikayetlerin sonuçsuz kalmasından muzdarip olan aynı sitede yaşayan diğer insanlar durum karşısında isyan ediyorlar.

ondedio haberi

türkiye'den abd'ye elektronik ürün boykotu

gruda
Samsung'u dolar ödeyerek ülkeye getiriyoruz yalnız. Iphone'u boykot ederken bile ABD doları harcatıyorlar ilginç. Bizim dediğimiz Vestel Venüs'ün içindeki parçaların çoğu, hatta Android işletim sistemi ABD patentli. Uzunca bir süre telefonunuzu değiştirmeyin, hatta hiç kullanmayın dese boykot olabilirdi. Böyle olmaz.

ege akdeniz

gruda
Otizmli Ege Akdeniz, YKS'de milyonlarca kişiyi geride bırakarak ilk 2 bin arasına girdi. 2 milyon 381 bin 412 kişinin girdiği Temel Yeterlilik Testi'nde 256'ncı, 2 milyon 19 bin 564 adayın başvurduğu Alan Yeterlilik Testi'nde ise sayısal alanda Türkiye 1948'incisi olan Akdeniz, 'Mutluyum ve gururluyum' diyerek hedefinin bilgisayar mühendisliği olduğunu söyledi.

erdal yalçın

gruda
Bir Azim ve Mücadele Öyküsü.

Henüz iki buçuk yaşında geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle yüzde 98 bedensel engelli olan ve sadece sağ elini kullanabilen 43 yaşındaki Erdal Yalçın, tek parmağıyla kitap yazıyor, yazdığı kitapları kendisi satıyor ve bugünlerde 17'nci kitabını çıkarmaya hazırlanıyor...

siros adası'ndaki iş ilanı

gruda

inşallah ilerde durumum olursa ben de kedi köpekler için böyle bir barınak yaptırmak istiyorum.


Yunanistan'ın Siros adasında yer alan bir barınak, birçok kişinin 'hayalimin işi' diye tanımlayacağı bir iş ilanı verdi. İş ilanına göre 55 kedinin bakımını yapacak kişi euro üzerinden maaş alacak ve tüm masrafları karşılanacak.

Little People Cat Rescue isimli kedi barınağı iş ilanını sosyal medya üzerinden paylaştı.

ntv haberi
0 /