confessions

gercektosunpasa

Yazar  · 1 Mayıs 2016 Pazar

  1. toplam giri 756
  2. takipçi 17
  3. puan 6058
  4. toplam gelir 3 ₺

nuriye kalkmaz

abuzeroklava
Nuriye'ye sahtekâr diyorlar. Nuriye sahtekâr değil, bu sistemin çığlığı..! Eğitim sistemimizin acıklı halini gözler önüne seriyor. En alttan en üste kadar eğitim bürokrasisinin öğrencilerden, eğitimin sorunlarından, öğrenciler üzerindeki korkunç psikolojik baskıdan haberinin olmadığını gösteriyor.
Ailesini, yerel basını, okul müdürünü, il milli eğitim müdürünü ve milli eğitim bakanını kandırıyor..(?) Günde 2 saat uyudum, hergün 1000 soru çözdüm diyor. Bu konuştuğu kimselerden hiçbiri, kızım sen yaptın, sağlığına zarar verirsin veya bu mümkün değil demiyor. Ne diyor? Aferin! Herkes seni örnek alsın! Kendi okulundaki müdür ve öğretmenler de, ailesi de onu tanımıyor.
Nuriye çığlık atıyor! Kimse duymuyor. Bütün eğitim süreçlerini anlamsızlaştırıp, herşeyi bir sonuç kağıdına endeksleyen eğitim sistemimize, "Allah belanı versin" diye bağırıyor.
Nuriye, meslek lisesinde radyo televizyon bölümü mezunu. Aslına bakarsanız, kendi alanında çok başarılı. :) Medyanın nasıl bir yalan üretim sistemi olduğunu, yalanın alıcısının ne kadar bol olduğunu, bu sistemi nasıl kullanacağını lisedeyken çözmüş. Okuduğu bölümün hakkını vermiş. Ona kızmaya kimsenin hakkı yok. Herkes, biz ne yapıyoruz diye, başını ellerinin arasına koyup düşünsün!

özgür demirtaş

02meka02
Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Mezunu.

genç yaşta muhteşem akademik başarılara imza atmış bir bilim insanı, mühendislikten ziyade finans üzerine kariyer yapmış.

şuanda sabancı üniversitesi finans kürsü başkanı olarak görev yapıyor. profesör dr. özgür demirtaş (37), avrupa birliği'nin içinde bulunduğu finansal krize çözüm önerisi getiren çalışmasıyla da 100 bin euro'luk marie curie araştırma fonu'nu almaya hak kazanmıştı.

cicero

imschrolled
(marcus tullius cicero) m.ö. 106 - 43 yılları arasında yaşamış latin söylevcidir.

soylu bir ailenin ferdi olup, roma'da yaşamıştır. bir süre avukatlık yaptıktan sonra yunanistan'a gidip zenon'un derslerine devam etmiş ve italya'ya dönünce güçlü konuşma tekniği ile davaları kazanmıştır.cicero, dünyanın en ünlü söylevcilerinden sayılır. dil ve anlatımının sağlamlığı, düşüncelerini planlı bir biçimde sıralaması ve inandırma yeteneği ile söylev sanatının başarılı örneklerini vermiştir. ihtiyarlık, dostluk, kanunlar üstüne, devlet üstüne eserlerinden birkaçıdır.

yabancı dizi önerileri

Rıhtım
Gerçekçilik ve karakter dönüşümü için : breaking bad(10/10), fargo(9.5/10) narcos(10/10)

Savaş tarih: vikings(9.5/10), the last kingdom.(9/10)

Ana karaktere bağlılık : dexter(9/10) ve prison break (10/10).

Bir de house of cards i çok başarılı buluyorum (10/10)

seyir halindeki düğün konvoyundan etrafa ateş etmek

imschrolled
akıl tutulmasıdır. yani özgürlük böyle bir şey değil. ne kadar vahim bir hata yaptığının farkında olmayan insan işidir. düşüncesizlik ve cahillik örneğidir. istenmeyen sonuçlara neden olabilir. bu devirde böyle davranabilen insanların olması çok yazık... hem de öyle bir yerdeki normal şartlarda bile sürekli kaza olan bir kavşakta. yapmayın etmeyin...

yurdum insanı

aberi
1

-------------------------------------------
2

-------------------------------------------
3

-------------------------------------------
4

-------------------------------------------
5

-------------------------------------------
6

-------------------------------------------
7

-------------------------------------------
8

-------------------------------------------
9

-------------------------------------------
10

-------------------------------------------
11

-------------------------------------------
12

-------------------------------------------
13

-------------------------------------------
14

-------------------------------------------
15

4

20 temmuz 2017 galatasaray östersunds fk maçı

Rıhtım
Üzülmeyin. Futbola yıllarca zengin, fakir, egitimli, işçi köylü farketmesizin vakit ve para akitiyoruz. Ne mali disiplin var, ne altyapı yatırımı var, ne sporcu disiplini var. Artık vaz geçmenin zamanı geldi. Demiroren, terim ve aziz yıldırım gibi adamlar bu işin yönetiminde iken Başarı beklemek hayal olur. Ben bunların farkında olmadan yıllar önce ilgiyi kestim futbola. Siz de kesin. Ümit yok. Basketbol voleybol engelli platformlari gibi alanlarda uluslarası başarılar varken futbola ayrılan vakte yazık.

Östersunds'muş balık türü gibi adı var takımın.

kemal sunal

kullerindendoganankakusu
17 yıl kendiyle dalga geçmeyi bilen gazetecilerin konuşsak mı acaba diye iki kere düşündüğü dıştan çok sert görünen ama yumuşacık bir kalbe sahip olan gülüşüyle insanın içini ısıtan sert babacan tutumlu mütevazi insanın içini ısıtan biri. dün tarihe baktığımda hatırladım bugün onedio ne yapıcak acaba diye düşünmüştüm ki galeriyi açmışlar neyseki. ölüm haberini aldığım an dün gibi aklımda bir yaz günü öğle haberlerinde kemal sunal bindiği uçakta kalp krizi geçirdi demişlerdi altta da yazı kemal sunal vefat etti. aynı sene anneannemi de kaybetmiştim 2-2.5 hafta öncesinde. o zamanlar küçük olduğundan anlamıyorsun ama şimdi kalbin sıkışıyor. keşke bu kadar erken gitmeseydin be inek şaban biraz daha güldürseydin bizi. şimdi güdükle damat da yanında kim bilir ne şakalar yapıyordur sana orada onlar özlemişinizdir birbirinizi. çok özleniyorsun bunu bil komediler artık sensiz şakalar suskun mekanın cennet olsun. çocuklarıma torunlarıma öğreticem işte böyle bir adamdı diye seni.

çocuğu olmayan akrabaya evlatlık verilmek

bobiler
Ülkece Sahip Olduğumuz Büyük Bir Travma.

Evlatlık edinmenin yasal zorlukları, çocuk sahibi olamayan ailenin kendi genlerine sahip bir bebek istemesi ve inançsal sebepler insanları bu yola itiyor. Çocuk veren taraf ise çocuğu olmadığı için üzülen akrabaya acıyor, üzülüyor ve dışlanmış hissetmesini istemiyorlar. Ayrıca çocuklarını veren veya vermek zorunda kalan aileler çocuklarının bir yakınlarının yanında güvenli ve iyi olacaklarını düşünüyor.

kut

elfirâşetüzzerka
Bu anlayışa göre padişah çocuklarının kanlarının kutsal olduğuna inanılmış, kılıçla kan akıtarak öldürmenin kendilerine lanet getireceği düşünülmüş. bundan dolayı boğarak ya da zehirleyerek öldürmüşler hanedan mensuplarını.
Kut, kutsal, Arapça da ki mübârek kelimesinin karşılığı gibi

çocuklara vakit ayırmak

cayisallama
biz çocuklarımıza nasıl davranırsak, neyi öğretirsek, neyi aşilarsık onlar da büyüdüklerin de bize öyle davranacaklardır. Yaşlandığımızda ve yardıma,ilgiye ihtiyacımız olduğunda biz onlara çocukken nasıl davrandıysak onlar da bize öyle davranacaklardır.