confessions

elfirâşetüzzerka

Gammaz  · 6 Aralık 2015 Pazar

  1. toplam giri 2755
  2. takipçi 22
  3. puan 16020
  4. toplam gelir 8,14 ₺

19 eylül 2017 teog'un kaldırılması

elfirâşetüzzerka
Cumhurbaşkanı, Tv de bir konuşma arasında, teogu yanlış buluyorum, kaldırılsın dedi. Bi iki gün içinde kaldırıldı. Geçen aylarda, ağustosta 10 bin öğretmen daha alacağız demişti. Ağustos bitti eylülde açıklama yapıldı bütçe açığı var alım şubata sarkacak falan filan diye. Teogun kaldırılmasına karşı değilim. Tabi ki çocukların bilgi öğrenmeyi sevmek yerine yarış atı gibi maratona koşmak için ders çalışmasını doğru bulmuyorum. Benim sinir olduğum şey ismet yılmaz şeysi. Hani şu milli Eğitim bakanımsı olan. İşine geleni yapıyor gelmeyeni görmezden duymazdan geliyor. Kaç aydır twitter da tag oluşturmaktan, oluşturulan taglara gece yarılarına kadar tweet girmekten iflahımız kalmadı.

yazarların içinde bulunduğu ruh hali

elfirâşetüzzerka
kaç zamandır içimde büyük bir sıkıntı var sözlük. hani böyle, içinize öküz oturduğu zamanlar denir ya. işte öyle. her şeyiniz bir şeymiş de o bir şeyi de kaybetmişsiniz gibi sanki. üzerimde koca bir yük var, çökmüş bi binanın altında kalmışım da eziliyormuşum gibi hissediyorum. öyle bi üzüntü hali var ki, böyle süründüren ağır bir hastalık gibi. ne ölüyorsun, ne de iyileşiyorsun. geçecek mi? bilmiyorsun. Her belirsizlikte bi daha bi daha ölüyorsun.

gülbeyaz

elfirâşetüzzerka
Çok sevdiğim bir diziydi. Çocukluğundan beri dizilerle arası olmayan ben, o dizinin çıkacağı akşam tüm ödevlerimi erkenden bitirirdim. Yanlış hatırlamıyorsam 6.sınıfa gidiyordum o zamanlar. Sonradan tekrarı çıkınca bıkmadan izledim. Hâlâ arasıra internetten açıp izliyorum.

ali erbaş

elfirâşetüzzerka
Ünvanlarıyla birlikte söyleyince Profesör doktor ali erbaş... Paralel kenar darbeci imam adil Öksüz'ün dekan yardımcısı ali erbaş...Tüm çalışmaları dinler arası diyalog üzerine olan Ali erbaş... Fetö'nün kimse yok mu vs türü derneklerinde yöneticilik yapmış ali erbaş... Abant toplantılarının aktif katılımcısı ali erbaş... Diyanet İşleri Başkanı olmuş. Şimdi de fetöcü olmadığını söylüyor. Şayet dediği gibi fetöcü değilse Allah hayırlı etsin. Yok, fetöcü ise-ki inanıyorum ki fetöcü- Allah def etsin!

enta eih

elfirâşetüzzerka
Yine yüreğe dokunan güzel mi güzel bir Bir Nancy arjam şarkısı.
Lâra da bunun müziğine şarkı yapmıştı artık telifini aldı mı çaldı mı orasını araştırmadım bilmiyorum. ama orjinal halini çevirmemiş. Dinlemek isteyenler için türkçe altyazılı olarak paylaşıyorum

bir şeylere anlam yüklemek

elfirâşetüzzerka
Anlam yüklediğimiz şeylerin bize hatırlattığı şeylere yükleriz anlamı. Genelde aynı nedenlerden ötürü bir şeyler bizim için anlam ifade ediyor zaten. Örneğin benim için saatler, mektup zarfları, tren rayları, patatesli börek, yeşil, birbirinden bağımsız değişkenler gibi görünse de anlam taşır. Neden? Nedeni yok işte, anlamlı sadece.
Yine anlamsız konuştum :/
0 /