confessions

ccc

Yazar  · 30 Aralık 2016 Cuma

  1. toplam giri 849
  2. takipçi 15
  3. puan 7792
  4. toplam gelir 5,04 ₺

şehit fatih mehmethan'ın eşinden yürek yakan paylaşımlar

ccc
türkiye'nin vatanın bölünmez bütünlüğü için düzenlediği ve çok büyük kahramanlıklara sahne olan Afrin Harekatı'nın şehitlerinden biri de Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan'dı.

Şehidin eşi Gamze Mehmethan ise eşinin cenazesini askeri üniforma ile karşılamış ve tabutun başında 'Kalk da bana gel' diyerek adeta yürekleri dağlamıştı.

Eşiyle poz verdiği yerlerde bu kez tek başına
Eşinin şehit düştüğü dönemde henüz 4 aylık evli olan Gamze Mehmethan, aradan geçen sürenin ardından eşiyle çektirdiği düğün fotoğraflarının aynısını bu kez tek başına çektirdi.
evet vs hayır

ccc
Şu fotoğrafın güzelliğine bakar mısınız? İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda "Evet" ve "Hayır" kampanyalarını yan yana yürüten iki partili. Keşke tüm Türkiye'ye şu manzara hakim olsa... Biz düşman değiliz, aynı ülkenin vatandaşıyız. Komşuyuz, akrabayız, dostuz, arkadaşız... Hiçbir ideoloji bizi birbirimize düşürmemeli. Lütfen siyasi görüşünüz ne olursa olsun bunları unutmayın!

tsk'nın üniformalara arma takılmasını yasaklaması

ccc
borunuza girsin o armalar. Aşırı milliyetçilikmiş, siz değil aşırısına normaline bile tahammül etmiyorsunuz.
Hdp li bir itcik önerge vermiş.

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu'nun "aşırı milliyetçi semboller kullanan güvenlik güçlerine ilişkin sorular" başlığıyla gündeme getirdiği eski Türkçe yazılı armalara TSK'dan yasak geldi.

Birliklere gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

Yapılan kontrollerde bazı personelin eğitim kıyafeti üzerine ilgi yönetmeliğe uygun olmayan sivil piyasadan temin edilmiş aksesuar, teçhizat, yazılı armalar (eski Türkçe yazısı) taktığı tespit edilmiştir.
Kıyafet üzerinde ilgi yönetmelikle belirtilen isimlik, birlik arması,şerit rozet, brove haricinde başka bir aksesuar bulundurulmayacaktır.
Birlik komutanlarınca anılan hususa ilişkin gerekli kontroller yapılacak, sürekli takibi sağlanacaktır.
Emrin tüm personele tebliğ edilerek gerekli tedbirlerin alınmasını.

okumak

ccc
Okumak, erdemin peşinde koşmaktır. Okumak, hakikate varmaktır. Okumak, yaratılışın anlamını, hayatın manasını ve kâinatı keşif yolculuğunda insanın en yakın yol arkadaşıdır. Nitekim Yüce Kitabımız, “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” buyurarak insanlığa bilginin değerini ve ilmin vazgeçilmez olduğunu vurgulamıştır.

koton

ccc
Giyim mağazası.

BARCELONA forması diye HAÇ İŞARETLİ FORMALARI göğsümüzde taşıyoruz ...
biz de bu ŞUURSUZLUK var oldukça ... İSKOÇ ETEK bile giyen çıkar..


starbucks coffee

ccc
Bazı Ülkelerdeki Starbucks sayıları,İtalyada 1 tane varken Türkiyede 408 adet...Karton kutudaki zifte 15 TL verip birde o kutuyu elinde olimpiyat meşalesi gibi dolaştırıp statü atladığını zanneden öykünmecilik varken bu sayı az bile...

halil inalcık

ccc
"Milletleri millet yapan tarihleri ve kültürleridir. Tarihsiz bir millet kişiliğini kaybetmiş bireye benzer."
Ülkemizin yetiştirdiği,dünyaca ünlü Hocaların,hocası olarak bilinen,bilim insanı,Prof.Dr Halil İNALCIK'ı ölüm yıldönümünde Rahmetle anıyoruz..
Ruhu Şad Olsun..