confessions

ccc

Yazar  · 30 Aralık 2016 Cuma

  1. toplam giri 297
  2. takipçi 12
  3. puan 3475

mersedes kadir

ccc
Fotoğraftaki kişinin ismi Kadir , Mersedes Kadir. Akli dengesi yerinde değil ve bütün gün üstünde dolaştığı önünde Mercedes arması olan sopayı Mersedes'i zannederek yaşıyor.
Buraya kadar tamam. Anlatmaya bayıldığım kısmı bundan sonra başlıyor.. Koskoca bir şehir , Kadir'in Mersedes hayalini her şeyiyle sahiplenmiş durumda.. Kadir trafik ışıklarında duruyor, arabasını park ediyor, diğer arabalar trafikte ona yol veriyor, ona göre parkediyor. Bütün şehir o "Mersedes"in farkında! Kadir sopasını Mercedes servisine götürüyor, ustalar bütün ciddiyetleriyle arızaları anlatıyor, bir usta sopaya teyp takıyor, diğeri aynasını, armasını yeniliyor..
Sıkı durun; trafik polisleri yanlış yere park ettiğinde ya da 'çok hızlı gittiğinde' Kadir'e ceza yazıyorlar, zamanı geldiğinde muayeneye gönderiyorlar! Bir koca şehir, Malatya, Kadir'in hikayesini onunla birlikte yaşıyor.
Bir 'deli'nin sopasına göre yaşayan şehirlerin, sopayla, sapanla, satırla birbirlerini kovalayan şehirlere dönüşmesini gördükçe bu hikaye çok hoş gelir insanın kulağına.. Anlarsınız umarım..
Kadir'in başka bir hikayesi de hayli komiktir.
Kadir bir gün arabasını servise götürmüş ve sorunlarını söylemiş. Usta almış arabasını ve "2 gün sonra gel" demiş. Kadir 2 gün sonra gelmiş. Usta arabanın daha olmadığını söylemiş. Kadir ertesi gün gitmiş. Usta yine olmadığını söylemiş. Kadir ertesi gün yine gitmiş. Usta arabanın hâlâ olmadığını söyleyince "YETER ARTIK YA VERİN ARABAMI KAÇ GÜNDÜR YÜRÜYEREK GİDİYORUM EVE" demiş..

14 ağustos 2017 hükümetin zam teklifi

ccc


DİRENDİK..
Kapalıyız dedik..
Açığız dedik..
Olmaz dedik..
Çifte bayram dedik..
15 Temmuz dedik..
16.yıl dedik..
Milletin adamı dedik..
Kalem dedik..
Defter dedik..
Mürekkep dedik..
Adalet dedik..
Kalkınma dedik..
Güçlü Türkiye dedik..
Hükümet dedik..
Memur dedik..
Temel ücret dedik..
Zam dedik..
Mam dedik..
Sağa kıvırdık..
Sola kıvırdık..
Kızardık...
Bozardık..
Efendilerimizi kızdırmayalım dedik..
0,5 lik artış için,
10 dakikalık açıklamada defalarca teşekkürler dedik..
Dedikte,dedik..
Hak demedik..
Emek demedik..
Hukuk demedik..
Demokrasi demedik..
Demokratik mücadele demedik..
Eylem demedik..
Meydanlar ineriz demedik..
Biat etmeyeceğiz demedik..
Milyonları kahretmeyeceğiz demedik..
Demedikte,demedik..

DEDİKLERİMİZ VE DEMEDİKLERİMİZ
SAYESİNDE SORUMLULUĞUMUZDAN KURTULARAK İŞİ "Millet'in Hakem Heyetine"HAVALE ETMEYİ BAŞARDIK!

Hadi hayırlı olsun..!
Yine iyisiniz..!
Ya hiç vermeselerdi.?
Değil mi ama.?
Lütuf,lütuf..!
Kıymetini bilin..!

fargo

ccc
1913 ile 1922 yılları arasındaki kısa süreli maceralarının ardından 1928'de chrysler'in satın alarak tekrar hayat verdiği kamyon markası.

payitaht abdülhamid

ccc
bir çok tarihi hata ve olmamış olayların ve avrupai bir yaşantının ifitra gibi devet-i aliyye (osmanlıya) mal edilmesi kabul edilemez. misal ingilizler güya demir yollarına talip olmuş güya padişah ingiliz konsoluna tokat atmış ahali içinde hemde olacak şey değil amaç milletin milliyetçi duyguları kabarması ve bilhassa amaç siyasi ideolojinin istediğini yaptırmasıdır. o yüzden bu film baştan aşağı yanlış hele ki osmanlı cariye ve hizmetçilerin ve bilhassa sultanların kıyafetlerinin avrupai oluşu kabulü mümkün olmayan bir hatadır. bunun gibi bir çok hata barındıran ve koca padişah abdülhamiti ve ailesini aşagılayan bu filme diyecek söz bile bulamıyorum her ne kadar da son bölümde padişah avrupa ve yeni istanbul agzını bırakmaya çalışsa da çok yetersiz ve eleştirilerden kurtulma maksatlı görüyorum.
2

15 temmuz darbe girişiminin yıl dönümü programları

ccc
Düşünün ki, ortaokul lise çağlarınız...
bebesiniz yani..
Bu fetö size tırnak atmış, niyeti belli kanınızı emecek..
O bebe ! halinizle bile sizi kandıramamış, bunların nasıl bir şeytan olduğunu görüp resti çekmişsiniz..
Ne kadar adam gibi adam olduğunuz bokunuzdan belli...
Sonuç ?
Sonuç ne olacak, hayatınız kaymış...
peşinizi bırakmamış, cehenneme çevirmişler meslek hayatınızı..
Kumpaslar, oyunlar,iftiralar,kasetler, tayinler, rütbe sökmeler..
Şeytan bu ya, unutmamış sizi, her fırsatta akıtmış zehrini...
Gel gelelim, bir parti iktidar olmuş ve guguk kuşu gibi devletin içinde yavrularının iyice beslenmelerine göz yummuş yada kendi değimleriyle kandırıldık diyerek destek vermiş..
Guguk kuşunun, nursuz riyakar ajan hain olarak beslenip büyüyen yavruları, birgün kandırdıklarıyla ters düşüp darbe yapmaya kalkmış..
İşte o gece o kadar zulme rağmen, bunlar bir zamanlar ortaklık etti benide mahfettiler demeden, yukarda bahsettiğim " bebe " canını ortaya koyarak ilk mücadele edenlerden olmuş..
Yemiş mermiyi yemiş mermiyi...
Hastaneye kaldırılken gözünü açtığında yanına gelen meslektaşlarına beni bırakın görev yerinize gidip savaşın bu hainlerle diyen o "bebe" şimdinin Gazi olan Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Eryılmaz ...
Beni bağışlasın teşbihde hata olmaz Aslan parçası...
Ve sen fetöyle mücadele eden ! iktidar , bu Aslan Parçasına sahip çıkmak yerine bir takım yalaka kripto takımıyla 15 Temmuz kutlayacaksın öylemi..
Batsın senin samimiyetin...!!
0 /