confessions

cayisallama

Admin  · 18 Mart 2015 Çarşamba

  1. toplam giri 10414
  2. takipçi 62
  3. puan 58350
  4. toplam gelir 48,02 ₺

yahudi ulus devlet

cayisallama
İsrail Meclisi israil vatandaşı araplara uygulanan ırkçı ve ayrımcı politikaların yasayla sistematik hale getirilmesi anlamını taşıdığı eleştirilerine maruz kalan yahudi ulus devlet yasa tasarısını onayladı.

- Tartışmalı yasa 62 evet 55 hayır oyu ile israil meclisinde kabul edildi.
-iki farklı vatandaş modeli ortaya çıkartıyor. birincisi israilli israil vatandaşı diğeri ise ikinci sınıf arap asıllı israil vatandaşı.
- 8 milyonluk filistin toprağını işgal eden israilin %20 si müslüman asıllı. Bu insanlar ikinci sınıf insan muamelesine yasa ile maruz bırakıldılar.

Maddelerinin özeti;
-Ülkenin tek resmi dili ibranicedir. Arapça artık resmi dil değildir.
-İsrail bir yahudi devletidir. Dünadaki tüm yahudilerin devletidir.
-Hukukta oluşan boşlukta yahudi şeriatı referans alınacaktır.
-YAhudilerin dini günleri resmi tatil sayılacaktır.
-Dünyadaki tüm yahudiler israile dönme hakkına sahiptir.
-İSrailin baş kenti kudüstür.


İsrail Meclisi, tartışmalara neden olan "Yahudi ulus devlet" yasasını kabul etti. Muhalefetin karşı çıktığı yasa tasarısına ilişkin oylama sabah erken saatlerde yapıldı. Tasarı, 55 "hayır" oyuna karşılık 62 "evet" oyuyla meclisten geçti.

viorel moldovan

cayisallama
fenerbahçenin efsanevi forveti. Bizde hagi varken onlarda moldovan vardı. gönlüm hep moldovanın da galtasarayda oynamasından yanaydı.

`adrian ilie`den daha yetenekli olduğunu düşündüğüm forvet. iki yaş büyüktü ilie den. Fenerde değilde o zamanlar galatasarayda top koştursaydı bu gün bir diğer efsanevi futbolcumuz olacaktı hagi ile birlikte.

ayhan sarısu

cayisallama
facebookta arkadaşım olan bürokrat. Sürekli komik video tarzında paylaşımlar yapan biri. GEçenlerde ne işsiz bi adam lan bu dedikten sonra porofiline baktım adam donanım olarak beni suya götürür sonra geri getirir mi bilemedim.

ön yargı güzel şey değil gerçekten.

sözkonusu profil
0 /