confessions

cayisallama

Admin  · 18 Mart 2015 Çarşamba

  1. toplam giri 9617
  2. takipçi 59
  3. puan 53937
  4. toplam gelir 34,1 ₺

vareniklin

cayisallama
(Pfizer firması tarafından pazarlanır, ticari adı ABD'de Chantix, Kanada'da Champix),

nikotin bağımlılığı tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Vareniklin bir nikotinik reseptör parsiyel agonistidir yani nikotin reseptörlerini nikotinin kendisinin yaptığından daha zayıf bir şekilde uyarır. Bu bağlamda, nikotin yamaları ve nikotin sakızı gibi nikotin replasman tedavilerinden, nikotin antagonistlerinden ve Bupropion'dan farklıdır. Cytisine ile benzer özellik gösterir. Kısmi agonist etkisi ile sigara içim isteğini, sigara ve diğer tütün ürünlerinin keyifli etkilerini azaltır. Bu mekanizma sayesinde sigarayı bırakmak isteyen kişilere yardımcı olabilir.

sigarayı bırakmak

cayisallama
günde 20-30 adet arasında tüketiyorum. Sigara içerken tüm benliğim ile içiyorum. Aşırı derecede seviyorum kullanırken. Bu durumdayken bırakayım dedim. Bakalım ne olacak;

bu gün itibariyle champix adında bir ilaç ile deneyeceğim irade durumu.
Bırakırsam buraya ayrıntılı yazacağım.

Birinci gün sabah: 1 adet ilaç tok karınla.

sabah uyanır uyanmaz bir adet sigara yaktım. İşe yürürken bir adet sigara daha yaktım. İşe geldim kahvaltı yaptım iki adet daha sigara yaktım. Kahve içtim bir adet daha sigara yaktım.

ilacı içtim. 10:30 gibi. iki saattir canım hiç sigara istemedi. Şimdi yavaş yavaş ağzımda o salgıyı hisseder oldum. Gidip bir adet daha tüketeceğim. Belki yarım içerim.

payitaht abdülhamid

cayisallama
Yahu arkadaş nereden buldunuz bu firuze şeytanını... zaten bir haftayı zor zapt ediyoruz, bir de firuze denen bir şeytan çıktı. yemin ederim onun çıktığı dakikalarda kanalı değişiyorum... ne zaman onun rolü bitecek...

naim süleymanoğlu

cayisallama
Devşirme değil öz Türk evladı, ay yıldızlı bayrak altında nice zaferler kazanarak göğsümüzü gururdan kabartan cep herkülü Naim Süleymanoğlu yaşam mücadelesini kaybetmiş. Bu dünyada nefes aldığımız kadar değil, miras bıraktığımız eser, kazandığımız başarılar kadar yaşarız. Bizim nesil için ölümsüzsün Naim abi. Mekanın cennet olsun...

pesco

cayisallama
Avrupa Birliği'nin 23 üyesi savunma alanında daha sıkı işbirliği ve koordinasyon için kısaca PESCO olarak adlandırılan Kalıcı Yapılandırılmış İşbirliği Savunma Anlaşması'na imza attı.


Pesco'yu imzalayan ülkeler
Almanya Lüksemburg Avusturya Yunanistan
Fransa Polonya Bulgaristan Letonya
Hollanda Finlandiya Çek Cumhuriyeti Romanya
Belçika Slovakya Hırvatistan Slovenya
İtalya İsveç Kıbrıs Litvanya
İspanya Macaristan Estonya

Anlaşmaya taraf olmayı reddeden beş AB ülkesi var.

-İngiltere
-Danimarka
-Malta
-İrlanda
-Portekiz

gaz ihraç eden ülkeler

cayisallama
Cezayir, Bolivya, Mısır, Ekvator Ginesi, İran, Libya, Nijerya, Katar, Rusya, Trinidad ve Tobago ile Venezuela ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden oluşan 12 asıl ülke bulunuyor.

2016 verileri
Dünya doğalgaz ihracatında ilk on ülke şöyle sıralandı:

Ülke Doğalgaz ihracat miktarı (milyar metreküp)
Rusya 196,016
Katar 129,877
Norveç 114,221
Kanada 78,253
Hollanda 50,962
ABD 49,880
Türkmenistan 45,804
Cezayir 43,418
Avustralya 36,936
Malezya 35,753

meclis başkanlığı seçimi

cayisallama
TBMM Başkanlığı seçimi gizli oyla yapılır.
İlk iki oylamada üye tam sayısının üçte ikisi (367), üçüncü oylamada üye tam sayısının salt çoğunluğu (276) aranır.
Üçüncü oylamada salt çoğunluk sağlanamazsa, bu oylamada en çok oy alan iki aday için dördüncü oylama yapılır; dördüncü oylamada en fazla oy alan Meclis Başkanı seçilir.
Seçim turları aynı günde tamamlanır.

kiraz

cayisallama
Yaklaşık;
Dünya kiraz üretiminin yüzde 20'sini Türkiye karşılıyor. Kiraz ihracatı en çok 17 bin ton ile Almanya'ya gerçekleştirilirken, bu ülkeyi 10 bin ton ile Rusya, 6 bin ton ile Bulgaristan, 3 bin ton ile Irak ve 2 bin ton ile Hollanda takip diyor.

atık su arıtma

cayisallama
Suların çeşitli kullanımlar sonucunda atık su haline dönüşerek yitirdikleri fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik özelliklerinin bir kısmını veya tamamını tekrar kazandırabilmek, ve boşaltıldıkları alıcı ortamın doğal fiziksel, kimyasal, bakteriyolojik ve ekolojik özelliklerini değiştirmeyecek hale getirebilmek için uygulanan fiziksel, kimyasal ve biyolojik arıtma işlemlerinin birini veya birkaçına atık su arıtma adı verilmektedir.

türkiye

cayisallama
İklimi ile ilgili,
sıcakların her mevsim yükselmesi (son 42 yıldır sürekli artış seyrediyor) ile su kaynaklarında azalma meydana gelmiştir.

Türkiyede kişi başına düşen 1,519 m3 lük su miktarı ile su sıkıntısı çeken ülkeler arasında.

Türkiyede suyun %73 ü her yıl tarımda kullanılıyor. Sulanılan arazilerin %97 yüzeysel sulama ile sulanıyor. Damla sulama yapılan alanlar oldukça az. Atık su arıtma tesisi olarak ülkece yetersiziz.

akdeniz iklimi

cayisallama
hemen ezberden yazayım, yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı.

iklim değişikliği ile en fazla etkilenecek bölge ve iklim çeşidimiz.

İklim değişirken %2 derece yi geçince yıkıcı etkiye maruz bırakıyor o iklimi ve dünyayı.

1880 yılından 2012 yılında kadar dünya sıcaklığı 0,85 derece artmış. 1880 den bu yana en sıcak yıl 2014 yılı oldu.

En sıcak 15 yılın 14 ü 21.yy da yaşandı.

zafer biryol

cayisallama
eski Fenerbahçeli futbolcu. konyasporda 25 gol atınca belirginleşmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü'nün "futbol yapılanması"na ilişkin soruşturma kapsamında eski futbolcu Zafer Biryol gözaltına alındı.
0 /