confessions

cayisallama

Admin  · 18 Mart 2015 Çarşamba

  1. toplam giri 11105
  2. takipçi 67
  3. puan 63002
  4. toplam gelir 60,72 ₺

4 nisan 2017 idlib'te kimyasal saldırı yapılması

cayisallama
esed kimyasal silahtan vazgeçmiyor.

Suriyede kimyasal silah stoklarını imha ettiği iddia edilen Esed rejimi bu silahları kullanmaya devam ediyor.

Esed rejimi son 3 yılda 162 kimyasal saldırı düzenledi.
Hama,şam ve idlibe son 10 günde 4 kez kimyasal silah saldırısı düzenlendi.
İdlibe düzenlenen silah saldırısında en az 100 sivil, masum vatandaş öldü.

2013 yılı
doğu guta bölgesinde 1400 ölü 10 000 yaralı.

2016 yılı
6 eylül doğu halep'in sükerri semti 100 yaralı.
24 kasım doğu halep'in cezmetli ve ard hamara semtleri 13 yaralı
9 aralık doğu halep'in cellum, bab kinnisriyn, kelese, bulstan el kasr, meğayir, meadi, firdevs, ensari, zibdiyyeve mesakin, firdevs bölgeleri 46 ölü 230 yaralı.

12 aralık hama'nın akirbat beldesi 85 ölü.
26 aralık şam'ın barada vadisi. onlarca kişi gazdan etkilendi.

2017 yılı

5 ocak şam'ın barada vadisi. onlarca kişi gazdan etkilendi.
9 şubat şam'ın doğu guta bölgesi 2 ölü 30 yaralı
25 mart hama'nın latamne beldesi 2 ölü 30 yaralı
30 mart şam'ın kabun mahallesi 35 kişi gazdan etkilendi.
3 nisan itlib'in el habit beldesi 20 kişi gazdan zehirlendi.
4 nisan itlib'in güneyindeki han şeyhun beldesi 100 ölü 500 yaralı.

bu sadece özet. Bu sadece yansıyan. Bu sadece zulmün ufak bir bölümü.

az bilinen görgü kuralları

cayisallama
selamlanacak olan kadın el uzatmadan, kişinin kendisinin el uzatması kabalıktır.

şimdi şöyle:
erkek önce el uzatırsa kadın mecbur kalacak ve istemesede el uzatacak. bu öncelik kadına verildiğinde ise erkeğe farketmez elini uzatmak zorunda. erkeğin seçiçi olma gibi bi lüksü yok.

erkek kim ki zaten.

nasıl giriş yapacağım

cayisallama
Arkadaşlar;
Sözlük taşındığı için mevcut parolalarınız gitti. Giriş yaptığınızda hata verecektir. Peki nasıl giriş yapacaksınız?
1- Giriş yap alanına gidip şifremi unuttum'a tıklıyorsunuz.

2-Gelen ekranda kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriyorsunuz. gönder diyorsunuz.

3-mail adresinize gidin. Mail adresinize gelen maili açın. Parolanızı değiştirmek için aşağıdaki linke tıklayın diyor. Tıklayın. Tıkladıktan sonra şöyle bir ekran gelecek. Burada gösterilen sizin şifreniz.

4-Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra lütfen ayarlar bölümünden şifrenizi değiştirin.
5- Benim mail adresi hatalıydı ne yapmam lazım? [email protected] adresine mail atın, kullanıcı adım şu, mail adresim şu diye, size dönüş yapalım.
6-Yeniden üye olmak istiyorum diyorsanız, üyeliği kaldırdık. Üye olmak için de mail atmanız gerekecek. [email protected]
7-sözlükle ilgili eksiklikler var ne olacak bunlar? bi haftaya hepsi düzenlenecek. Eksiklikleri görüyoruz ve çalışıyoruz.

bir dakika benim bir kaç sorum var

cayisallama
- sözlükte çaylaklık sistemi mevcuttu geçici olarak kaldırıldı. Çaylakken mesajlar ve diğer bir kaç bölümü kullanamıyorsunuz. Şuan sözlükte çaylak mevcut olmadığından herkes mesajlar kısmını görebilir.

-mödo nun açılımı muhittin'in kısaltmasıdır.

-uygulamada olan herhangi bir kural yok. Dini inançlara, insanlığa hakaret, aleni küfür yasak. Diğer cinsel içerikli paylaşımlarla ilgili bilgi vermeme gerek yok sanırım. Ama sözlük kurallarının olması gerektiğinin bilincindeyiz. Muhakkak olmalı. Sözlüğe alışma aşamasında insanları sıkmadan, kırmadan, sözlük formatını koruyacak bir şekilde bu kurallar oluşturulacaktır.

Sözlük ile ilgili gammaz alınmayacaktır. Moderatör alımı muhakkak olacaktır. Bu konu biraz daha zaman geçtikten sonra ve yazılan entrylere göre oylama şeklinde olabilir. Bu üzerinde çalışılacak bir konudur acele bir şekilde yapmak istemiyoruz.

Noktalama hataları konusunda bilgilendirme yapılacaktır. Başlık açarken kesme (') işareti kullanmamaya çalışırsak seviniriz. @Nöbetçi teşekkür ederiz.

-mödo kurucu cayisallama yönetici ama bu ileride emek verek kişilere göre değişiklik gösterebilir.

-android uygulamamız yok sitemiz de düzgün bir şablona sahip değil açıkçası. Bazen bu eski sistem canınızı sıkabilir. Zamanla yeni ve hızlı bir şablon geliştireceğiz. Daha doğrusu maddi olarak az toparlarsak (herhangi bir gelirimiz yok siteden) hem android uygulaması hem de yepyeni bir site yapmayı planlıyoruz. İsim verebilirsiniz. Memur sözlükte reklam yapabilirsiniz. ya da reklam olacak diye söylemek isteneni dolandırmaya gerek yok Örneğin instela.com oldukça kullanışlı bir site. bu işi oldukça da güzel yapıyorlar aynı seviyeye gelmek isteriz. Bunun için çalışacağız. O kadar kullanışlı bir sitemiz olacak inşallah. teşekkürler jhon doe

-Sözlükteki karmalar (gbkz:leyla ile mecnun) karakterlerinden oluşmaktadır. Talep doğrultusunda değiştirilebilir. Ya değiştirilemez. Keşke bitmeyeydi de izleyeydik dediğimiz için fazlaca sevgimizden bu karakterleri karmalara ekledik. Buyrun resimde mevcuthttp://www.memur-sozluk.com/gorseller/yukle/images/rusyabuyuk.jpg teşekkürler @issiz adam

-Aylar kısmında ki iban no'yu ileriki zamanlarda kullanmayı düşünüyoruz. Şöyle ki sözlükten ileriki zamanlarda gelir elde edersek ki bu bu büyüme ile çok olası bir durum bu geliri alttaki resimde ki hesaplama şeklinde veya benzer bi şekilde ölçümledikten sonra aylık olarak paylaşmak isteriz. Paylaşılan miktar minimum %51 olmalı bir kısmı sözlük için ayrılmalı vb. Bunun da üzerinde düşünüp çalışmamız gerekecek.http://www.memur-sozluk.com/gorseller/yukle/images/rusyabafa.jpg teşekkürler @aquila

-ayarlar kısmında bulunan meslek alanında sadece uçuş personeli ile ilgili meslekler var bu konu sözlük yapıcısının hatasından kaynaklıdır. Önemsemeyiniz lütfen. Eksikliklerimizdendir. Düzelteceğiz efem.

-girdiğiniz entry girilen başlıklar sol framenin üst kısmına çıkıyor. Sayfayı yenileyiniz ya da yenile'ye tıklayınız. En üstte bir başlık bazen sabit olarak kalabiliyor. Bunu yapma sebebimiz herkesin ilk baktığı yer orası olduğu için. Bilgilendirme amaçlı.

- bir sayfada altı entry var arttırılabilir.

-geçici bir süreliğine kalacak efendim sonra normal başlık şekline dönecek. @melankonik

çocuklara vakit ayırmak

cayisallama
biz çocuklarımıza nasıl davranırsak, neyi öğretirsek, neyi aşilarsık onlar da büyüdüklerin de bize öyle davranacaklardır. Yaşlandığımızda ve yardıma,ilgiye ihtiyacımız olduğunda biz onlara çocukken nasıl davrandıysak onlar da bize öyle davranacaklardır.

namaz

cayisallama
bize günlük 24 altın vermiş yaratan, bizden o 24 altından sadece günde 1 altını istiyor ve bize sonsuz mutluluk vadediyor. bu kadar basit aslında günde 1 saatimizi alacak, ama işte, bu bile nefse ağır geliyor.

kahvehane ile kafe arasındaki farklar

cayisallama
kafede dudaklar büzüştürülüp fotoğraf çekilir.
kahvehanede o hareketi yaparsan kafana baltayı yersin.

kafede white chocolate mocha (google'a bakıp yazdım amk) içilir.
kahvehanede çay içilir. bazen kendinizi şımartıp oralet de içebilirsiniz.

kafede sikko yabancı müzikler çalar.
kahvehanede tsm çalar.

kafede monopoly oynarsın.
kahvehanede 101, batak, yanık oynanır.

kafede milyon tane aromalı "nargile" içilir.
kahvehanede tömbekiyle demlenirsin.

kafede pelinsular ile vakit geçirirsin.
kahvehanede tilki selimle, muzo dayıyla muhabbet edersin.

sağlıkta şiddet olmaz

cayisallama
Olması gerekendir. Şiddet başlı başına bir suçken, görevini yapan kişinin odaklanmasını da engelliyor. Elinden gelen verimi tamamen alıyorsunuz.

Star TV'de yayınlanan Cesur ve Güzel dizisinin 14.bölümünün 'Sağlıkta Şiddet Olmaz.' sahnesi sağlık çalışanlarının büyük takdir ve beğenisini topladı .
Sağlıkta Şiddetin çok fazla olduğu bir dönemde bu şekilde bir farkındalık yaratılması büyük bir takdir toplamıştır .
Star TV , Ay Yapım Yetkilileri , Cesur ve Güzel Dizi ekibine teşekkür eder , çalışmalarında başarılar dileriz.

#StarTV #AyYapım #CesurveGüzel Ekibine ATTDER'den Teşekkürler.
http://www.dailymotion.com/video/x5d868t

kpss 2017 sınav ücretleri

cayisallama
siyasilerden biri de çıkıp demiyor ki;
aga bu nedir

Bir işletme mezunu kamuda bir yere gelebilmek için öncelikle kpss sınavına girmesi gerekiyor. Bu sınava girmesi için de 420,00 TL yatırması gerekiyor.
Bu 420,00 Tl nedir?
genel kültür ve genel yetenek: 60 TL
kamu yönetimi: 40 TL
uluslararası ilişkiler: 40 TL
İşletme:40 TL
Muhasebe:40 TL
Hukuk:40 TL
İktisat:40 TL
İstatistik:40 TL
Maliye:40 TL
Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri: 40 TL

Şimdi bu sınavların hepsine öğrenci girmek zorunda. Girmezse ne olur? Puanı hesaplanmaz. Adamlar o puan türlerini düşünüp ocak ayında puan türlerinde değişikliğe bile gitmişler.

Eğitim ücretsiz olmalıyken bir kişi sınava girmek için asgari ücretin yarısı kadar para ödemek zorunda.

Bu bir suç mudur? Çok ciddi bir suçtur. İnsan kendi halkını kazıklar mı? İnsan kendi milletine bunu yapar mı? Hadi yaptı diyelim insan kendi geleceği olan gençlerin önüne maddi olarak bu kadar büyük bir yük koyar mı? Eğitim suçudur bu.

Siyasilerden biri de çıkıp demiyor ki aga bu nedir? Tek dertleri evet hayır olan bu insanlar bu rezilliği göz ardı ediyor.

Şahsım olarak, sınava girmeyecek biri olarak bu saatten sonra ki başvurular daha bitmedi. Bu sınav ücretlerini üzerinde bir düzenleme yapmazlarsa ve buna bir siyasi parti ciddiyetle karşı çıkıp sonuç elde etmezse, kendime sözüm olsun, sınava girecek bunca mağdurun hesabını ileride bir gün siyasi güç elde ettiğimde soracağım.

Bu skandal karara, bu şark kurnazlığına, bu küçük esnaf zihniyetine nasıl büründüklerinin hesabını vermeleri lazım. Türk eğitim sistemine verdikleri zararı engellemeyecektir ancak bunun hesabını vermeleri lazım.
Başta başkan ömer demir olmak üzere;
Ya başkan sen ne yapıyorsun bu ücretler çok afaki demeten şakşakçı müdürler de bunun hesabını vermeli.Türk adaletine güvenim sonsuz.Elbet vicdanlı savcı ve hakimlerimiz var. Elbet göreceklerdir.

ömer demir'e hacı yaptığın yanlış. eğitimi katlediyoruz. Ölçmüyoruz sıçıyordur demeyen asıl suçlular ise;
-ösym hukuk müşavirleri başta olmak üzere,
-Soru Hazırlama ve Geliştirme Daire Başkanı
-Sınav Hizmetleri Daire Başkanı
-Yabancı Dil Sınavları Daire Başkanı
-Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanı
-Strateji Geliştirme Daire Başkanı
-İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı
-Dış İlişkiler ve İş Geliştirme Daire Başkanı
-Sınav Görevlileri Yönetimi Daire Başkanı

not: yazdıklarım hiçbir şekilde tehdit içermez. Sadece bu gün sorulmayan o soruları yarın bir siyasi erke sahip olduğumda adalet karşısında vermeleri için elimden geleni yapacağım. Bu rezillik unutulmaz.

Not 2: not 2: Ayrıca bu sınav olayını, yönetim olayını neden prof olmuş kişilere teslim ediyorlar. Bizdeki akademik kadronun hali ortada. versinler türmob'a öğrenci de kurtulsun devlette kurtulsun bu dertten.

kurban bayramı

cayisallama
Bu yıl 24.09.2015 tarihinde eda edeceğimiz mübarek gün, bayram.

Kurban, Allâhü Teâlâ'ya yakınlık için, ibâdet niyetiyle kurban bayramı günlerinde, kurbana müsait bir hayvanı kesmektir.

Kendisine fıtır sadakası vâcip olan kimselere kurban da vâciptir. Yâni nisaba mâlik olan hür, mukîm, her müslümana vâciptir.

Kurban, kesenin kendi nefsine bedel olarak kesilir. Allâh rızâsı için hâlisâne bir niyetle kesilen kurbanın akan ilk kanı ile birlikte kurban kesen mü'minin günahlarının bağışlanacağı beyân olunmuştur.
http://www.unitedamericanmuslim.org/kitaplik/MuhtasarIlmihal/