confessions

cayisallama

Admin  · 18 Mart 2015 Çarşamba

  1. toplam giri 11400
  2. takipçi 74
  3. puan 65053
  4. toplam gelir 61,73 ₺

4 nisan 2017 idlib'te kimyasal saldırı yapılması

cayisallama
esed kimyasal silahtan vazgeçmiyor.

Suriyede kimyasal silah stoklarını imha ettiği iddia edilen Esed rejimi bu silahları kullanmaya devam ediyor.

Esed rejimi son 3 yılda 162 kimyasal saldırı düzenledi.
Hama,şam ve idlibe son 10 günde 4 kez kimyasal silah saldırısı düzenlendi.
İdlibe düzenlenen silah saldırısında en az 100 sivil, masum vatandaş öldü.

2013 yılı
doğu guta bölgesinde 1400 ölü 10 000 yaralı.

2016 yılı
6 eylül doğu halep'in sükerri semti 100 yaralı.
24 kasım doğu halep'in cezmetli ve ard hamara semtleri 13 yaralı
9 aralık doğu halep'in cellum, bab kinnisriyn, kelese, bulstan el kasr, meğayir, meadi, firdevs, ensari, zibdiyyeve mesakin, firdevs bölgeleri 46 ölü 230 yaralı.

12 aralık hama'nın akirbat beldesi 85 ölü.
26 aralık şam'ın barada vadisi. onlarca kişi gazdan etkilendi.

2017 yılı

5 ocak şam'ın barada vadisi. onlarca kişi gazdan etkilendi.
9 şubat şam'ın doğu guta bölgesi 2 ölü 30 yaralı
25 mart hama'nın latamne beldesi 2 ölü 30 yaralı
30 mart şam'ın kabun mahallesi 35 kişi gazdan etkilendi.
3 nisan itlib'in el habit beldesi 20 kişi gazdan zehirlendi.
4 nisan itlib'in güneyindeki han şeyhun beldesi 100 ölü 500 yaralı.

bu sadece özet. Bu sadece yansıyan. Bu sadece zulmün ufak bir bölümü.

az bilinen görgü kuralları

cayisallama
selamlanacak olan kadın el uzatmadan, kişinin kendisinin el uzatması kabalıktır.

şimdi şöyle:
erkek önce el uzatırsa kadın mecbur kalacak ve istemesede el uzatacak. bu öncelik kadına verildiğinde ise erkeğe farketmez elini uzatmak zorunda. erkeğin seçiçi olma gibi bi lüksü yok.

erkek kim ki zaten.

nasıl giriş yapacağım

cayisallama
Arkadaşlar;
Sözlük taşındığı için mevcut parolalarınız gitti. Giriş yaptığınızda hata verecektir. Peki nasıl giriş yapacaksınız?
1- Giriş yap alanına gidip şifremi unuttum'a tıklıyorsunuz.

2-Gelen ekranda kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriyorsunuz. gönder diyorsunuz.

3-mail adresinize gidin. Mail adresinize gelen maili açın. Parolanızı değiştirmek için aşağıdaki linke tıklayın diyor. Tıklayın. Tıkladıktan sonra şöyle bir ekran gelecek. Burada gösterilen sizin şifreniz.

4-Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra lütfen ayarlar bölümünden şifrenizi değiştirin.
5- Benim mail adresi hatalıydı ne yapmam lazım? [email protected] adresine mail atın, kullanıcı adım şu, mail adresim şu diye, size dönüş yapalım.
6-Yeniden üye olmak istiyorum diyorsanız, üyeliği kaldırdık. Üye olmak için de mail atmanız gerekecek. [email protected]
7-sözlükle ilgili eksiklikler var ne olacak bunlar? bi haftaya hepsi düzenlenecek. Eksiklikleri görüyoruz ve çalışıyoruz.

çocuklara vakit ayırmak

cayisallama
biz çocuklarımıza nasıl davranırsak, neyi öğretirsek, neyi aşilarsık onlar da büyüdüklerin de bize öyle davranacaklardır. Yaşlandığımızda ve yardıma,ilgiye ihtiyacımız olduğunda biz onlara çocukken nasıl davrandıysak onlar da bize öyle davranacaklardır.

bir dakika benim bir kaç sorum var

cayisallama
- sözlükte çaylaklık sistemi mevcuttu geçici olarak kaldırıldı. Çaylakken mesajlar ve diğer bir kaç bölümü kullanamıyorsunuz. Şuan sözlükte çaylak mevcut olmadığından herkes mesajlar kısmını görebilir.

-mödo nun açılımı muhittin'in kısaltmasıdır.

-uygulamada olan herhangi bir kural yok. Dini inançlara, insanlığa hakaret, aleni küfür yasak. Diğer cinsel içerikli paylaşımlarla ilgili bilgi vermeme gerek yok sanırım. Ama sözlük kurallarının olması gerektiğinin bilincindeyiz. Muhakkak olmalı. Sözlüğe alışma aşamasında insanları sıkmadan, kırmadan, sözlük formatını koruyacak bir şekilde bu kurallar oluşturulacaktır.

Sözlük ile ilgili gammaz alınmayacaktır. Moderatör alımı muhakkak olacaktır. Bu konu biraz daha zaman geçtikten sonra ve yazılan entrylere göre oylama şeklinde olabilir. Bu üzerinde çalışılacak bir konudur acele bir şekilde yapmak istemiyoruz.

Noktalama hataları konusunda bilgilendirme yapılacaktır. Başlık açarken kesme (') işareti kullanmamaya çalışırsak seviniriz. @Nöbetçi teşekkür ederiz.

-mödo kurucu cayisallama yönetici ama bu ileride emek verek kişilere göre değişiklik gösterebilir.

-android uygulamamız yok sitemiz de düzgün bir şablona sahip değil açıkçası. Bazen bu eski sistem canınızı sıkabilir. Zamanla yeni ve hızlı bir şablon geliştireceğiz. Daha doğrusu maddi olarak az toparlarsak (herhangi bir gelirimiz yok siteden) hem android uygulaması hem de yepyeni bir site yapmayı planlıyoruz. İsim verebilirsiniz. Memur sözlükte reklam yapabilirsiniz. ya da reklam olacak diye söylemek isteneni dolandırmaya gerek yok Örneğin instela.com oldukça kullanışlı bir site. bu işi oldukça da güzel yapıyorlar aynı seviyeye gelmek isteriz. Bunun için çalışacağız. O kadar kullanışlı bir sitemiz olacak inşallah. teşekkürler jhon doe

-Sözlükteki karmalar (gbkz:leyla ile mecnun) karakterlerinden oluşmaktadır. Talep doğrultusunda değiştirilebilir. Ya değiştirilemez. Keşke bitmeyeydi de izleyeydik dediğimiz için fazlaca sevgimizden bu karakterleri karmalara ekledik. Buyrun resimde mevcuthttp://www.memur-sozluk.com/gorseller/yukle/images/rusyabuyuk.jpg teşekkürler @issiz adam

-Aylar kısmında ki iban no'yu ileriki zamanlarda kullanmayı düşünüyoruz. Şöyle ki sözlükten ileriki zamanlarda gelir elde edersek ki bu bu büyüme ile çok olası bir durum bu geliri alttaki resimde ki hesaplama şeklinde veya benzer bi şekilde ölçümledikten sonra aylık olarak paylaşmak isteriz. Paylaşılan miktar minimum %51 olmalı bir kısmı sözlük için ayrılmalı vb. Bunun da üzerinde düşünüp çalışmamız gerekecek.http://www.memur-sozluk.com/gorseller/yukle/images/rusyabafa.jpg teşekkürler @aquila

-ayarlar kısmında bulunan meslek alanında sadece uçuş personeli ile ilgili meslekler var bu konu sözlük yapıcısının hatasından kaynaklıdır. Önemsemeyiniz lütfen. Eksikliklerimizdendir. Düzelteceğiz efem.

-girdiğiniz entry girilen başlıklar sol framenin üst kısmına çıkıyor. Sayfayı yenileyiniz ya da yenile'ye tıklayınız. En üstte bir başlık bazen sabit olarak kalabiliyor. Bunu yapma sebebimiz herkesin ilk baktığı yer orası olduğu için. Bilgilendirme amaçlı.

- bir sayfada altı entry var arttırılabilir.

-geçici bir süreliğine kalacak efendim sonra normal başlık şekline dönecek. @melankonik

namaz

cayisallama
bize günlük 24 altın vermiş yaratan, bizden o 24 altından sadece günde 1 altını istiyor ve bize sonsuz mutluluk vadediyor. bu kadar basit aslında günde 1 saatimizi alacak, ama işte, bu bile nefse ağır geliyor.

kahvehane ile kafe arasındaki farklar

cayisallama
kafede dudaklar büzüştürülüp fotoğraf çekilir.
kahvehanede o hareketi yaparsan kafana baltayı yersin.

kafede white chocolate mocha (google'a bakıp yazdım amk) içilir.
kahvehanede çay içilir. bazen kendinizi şımartıp oralet de içebilirsiniz.

kafede sikko yabancı müzikler çalar.
kahvehanede tsm çalar.

kafede monopoly oynarsın.
kahvehanede 101, batak, yanık oynanır.

kafede milyon tane aromalı "nargile" içilir.
kahvehanede tömbekiyle demlenirsin.

kafede pelinsular ile vakit geçirirsin.
kahvehanede tilki selimle, muzo dayıyla muhabbet edersin.

özgür demirtaş

cayisallama
Hocamın her tweet'i bir lisans diploması verir.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

bağımlılık deneyi

cayisallama
bruce alexander normalden daha değişik bi deney yapmak istedi.
normali şuydu; bir kafes, bi fare, iki su dolu kap(biri zehirli).
deneylerin tamamında fare zehirli suyu icip ölüyordu.
hakliydi fare. kimsesiz bi kafes, alansız ve dar bi hayat. yaşayıp ne yapacaktı?
alexander tuhaf bişey yaptı.
3 fare koydu, kafesi genişletti, içerisine bikac oyuncak koydu, 4 kap su vardı 2'si full zehirle dolu.
hiç biri yanaşmadı bile zehirli suya.
dopamin salgiliyordu vücut.
mutlulardı ve doğru karar veriyorlardı.
hiç yanaşmadan bitti deney. "insanlar niye intihar ediyor, niye uyuşturucu veya alkol bağımlısı veya neden sigarayı bile bırakamıyor?" diye soran çok var.
ben söyleyeyim; insanlar mutsuz.
okula giden de, çalışan da, sisteme köle olmuş herkes mutsuz.
dopamin yok hocam.
unuttuk.
mutluyu oynuyoruz mutsuz!
mutluluğu yanlış yerde arıyoruz!
çoğumuz iyi oyuncu bile değil.
3

pülümür yoluna türk bayrağı asan trabzonlu

cayisallama
canını yerim senin.

terör örgütü pkk tarafından sık sık kesilen, vatandaşların bazılarının kaçırıldığı, bazılarının ise katledildiği yolda trabzonlu bir vatandaşımız türk bayrağı asmış. sonrasında örgüt mensupları tarafından ateş açılmış kendisine. asma anını çekerken videoya ateş anı da takılmış.

sürekli siyasetten bahseden arkadaş

cayisallama
gına gelen arkadaştır.
iki zıt arkadaşım var bu şekilde. düşünün ikisininde oy verdiği parti yada düşüncesinin temsili seçimlere girse %1 almayacak partidir. Ancak kutuplaşmadan dolayı partiler bariz.

iki gündür bi tanesine bildiğin siyasi baskı yapıyorum. Düşüncesine zıt şeyler söyleyip duruyorum. Hatta işi o kadar abarttım ki durup durup aynı konuyu anlatıyorum.

En son yoruldu yeter ya dedi. Çok bunaldım.
düşün her gün bu şekilde bakıyorsunuz hayata, davranışlarınız bu şekilde diye söyledim.
Bu gün siyaset adına pek bir şey dönmedi konuşmalarda.

bazen yapmak gerekiyor demek ki!

diğerine de yapmak lazım tabi. Ama az enerji toplayalım sonra.