confessions

cayisallama

Admin  · 18 Mart 2015 Çarşamba

  1. toplam giri 10955
  2. takipçi 64
  3. puan 61639
  4. toplam gelir 54,51 ₺

başlık standartlaştırmak

cayisallama
uzun zamandır uygulamaya çalıştığımız bir olay. bazı başlıklarda tek entry ve bkz olarak gördükleriniz bu yüzdendir.

örneğin bir konu ile ilgili birden fazla başlık açılıp ifade edilebiliyor. adsense, google adsense, google reklamları bu başlıkların hepsi aynı şeyi ifade ediyor.

sözlükteki başlık çeşitliliği o konu hakkında tam detaylı bilgi toplamak isteyen kişiyi dağıtıyor ve çerçevenin kırılmasına sebebiyet veriyor.

yukarıda yazılı başlıklardan bir tanesi, google index açısından ve sözlük arama kısmından rahatlıkla ulaşılabilecek biri seçilip diğerlerine bkz ile yönlendirme yapılabilir ki bu rahatlatıcı bir eylem olur.
hem google dan gelen kişi, hem sözlük yazarı o kunuyla ilgili tüm yazıları tek başlık altında rahatlıkla okuyabilir.

(bkz:aramaya inanmak)

google adsense

cayisallama
google'ın görünürdeki en büyük gelir kaynağı. Bana göre ilk beşte bile yer almaz bu gelir kaynağı ancak görünürde bu şekilde.

uzun yıllardır var olan bir algoritmadır. Çok yalın ve zekice kurgulanmıştır. Bu gün bu algoritma olmasaydı internet dünyası bu kadar gelişmezdi.

algoritma genel olarak şu şekilde işliyor kaba taslak;
reklam veren:a
reklam gösteren internet siteleri b olsun.

a google'a 100 tl'lik reklam veriyor diyor ki benim ürünü 10 000 kişi görsün 100 kişi tıklasın falan.
google da tamam deyip bunun 32 TL'sini direk cebe atıyor. geri kalan 68 tl'yi ise reklam gösteren sitelere görüntülenme,tıklanma vs. göre dağıtıyor.

aha da adresi.
https://www.google.com/intl/tr_tr/adsense/start/#/?modal_active=none

ev hanımı olmak başarılı kadın olmaktan daha elzem

cayisallama
ya hoca bi sektir git diyesim geldi.

İşsiz Kadınların çalışan kadınlara kıyasla çocuk yetiştirme konusunda daha başarılı olduğunu söylemek beyhudedir. Çalışan kadın ile kıyaslamak hiç doğru değildir. Annelik içsel bir olaydır. Ev hanımlarının diğer annelere göre tek avantajı ilgisini sevgisini gösterecek zamanının daha çok olmasıdır. Bu ilgi gösterme olayında çocuğun yaşı da ayrıca değerlendirilecek bir konudur. Ev hanımlarını annelik vasfı üzerinden bu kadar kutsallaştırılıyor olmamız çok vahim bir durum. Günümüz şartları ile bundan 40 sene önceki ev hanımlığı durumu bir tutulamaz. Ev hanımı işsiz bir bireydir ve ciddi ölçüde kadının ekonomide yer almasını engelleyicisi bir tavırdır. Kadınları ekonomiye kazandırmalıyız.

işsizlik maaş almak olarak tanımlanmıyor. Ücretli bir işte çalışmayıp evinde patik üretip satan kadın bile kayıtlarda işsizdir. Ancak patik satışı ekonomiye katkı demektir. Benim bahsettiğim ev hanımı ve genel kabul edilen ev hanımı tanımı üretime katkısı olmayan kadın modelidir. Potansiyel dizi izleyicisi olarakta tanımlanır. Bu nefret göstergesi değil bilakis çuvaldızı hatırlatmadır kendi adıma.

işsiz sıfatından vazgeçtim. Potansiyel dizi izleyici sıfatı daha uygun. Ekonomiye biz kazandırmadık Türk Kürt Çerkez töresinde her daim olan bir şeydi zaten. Şuan ve daha önceden köyde yaşayan ev hanımlarına göz atınca bunu açıkça görürsünüz. Günümüzde evrimleşip bu hali aldı. Sizin değindiğiniz konu bu tartışmadan farklı bir boyutta. Günümüz çalışma şartlarının düzensizliği ve ekonomik gelirin aileden bireye düşürülmesi ile ilgili. Gününde şartlar kadın ve erkeği ayrı ayrı çalıştırmaya mecbur bırakmış durumda ki yanlışlıkta burdan başlıyor. Asgari ücreti ortalama bir ev kirasının iki katı olarak belirlenmesi gibi. İşsizlik sıfatı da burada devreye giriyor zamanın ekonomik düzeyine ayak uydurmamaktan. Gün yapma potansiyeli olan ve bi güne 20 kadını kolaylık ile toparlayan organize yetenekli bir kadının, kadınları toparlayıp bir terzi açmamaları, bir mantıcı açmamalarını işsizlik olarak tanımlıyorum. Gidip kadın bünyesine ağır gelen işlere ve çalışma saatlerine yönlendirmek gibi bi savım yok. Boşanma olayı ise tamamen kültür yozlaşması, bireyselleşme, sadakat ve aile olma bilincini kaybetmekten kaynaklıdır. Ekonomik özgürlük bu düşüncesini fiiliyata dökmesine yardımcı oluyor sadece. İçinde varsa ve kafasında ayrılık taşıyan bunu gerçekleştiriyor zaten. Bu öncelikle zihniyet sonra huzur meselesi. Ayrıca boşanmaların asıl sebeplerinden birisi de şiddetli geçimsizliktir.

atlı birlik

cayisallama
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan amirlik.

atlı polis.
sultanahmet camii ve ayasofya camii çevresinde görev yapmaya başlamışlar. Çok şık olmuş. Kurtuluş parkında da var bu polislerden.

görevleri öncelikle "Önleyicilik" ve "Caydırıcılık" faaliyetleri olan bu polislere başarılar diliyorum.

0 /