confessions

axit

Yazar  · 1 Mayıs 2016 Pazar

  1. toplam giri 450
  2. takipçi 16
  3. puan 5896
  4. toplam gelir 4,07 ₺

mehmed bir cihan fatihi

axit
Bu akşam Aydın Doğan'ın televizyonu Kanal D ekranlarında başlayan Mehmet dizisinin senaristi, ''İstanbul'un Feth'ine zulüm'' diyenlerle kol kola...
Biz anlatmazsak Aslanın hikayesini, birileri boşluktan yararlanır ''avcı yalanları anlatır'' bize, Muhteşem Yüzyıl'da olduğu gibi.

Fatih'in, Osmanlı'nın, Abdülhamit'in düşmanı olanlar, bugün Osmanlı dizisinde rol alıyor, yada filmin senaristi oluyor. Bu ne perhiz, ne lahana turşusu. Durum bundan ibaretken, bu dizi ne kadar tarihi bize doğru anlatır, orası tam bir muamma..

Paylaşın çekinmeyin... Yazık ki Bizans artıkları hala aramızda, dizilerle, filmlerle ülkenin kültür erozyonuna, müsade etmeyin...
2

evcil hayvan

axit
Evcil hayvanlar çocuklar için değildir. Ne zaman ailenizin içine bir köpek veya diğer hayvan getirmek için karar alırsanız. Bu hayvanların mutlaka bir ailesinin olduğunu unutmayın..

büyük dişli derin deniz kalamarı

axit
Atlantik Okyanusu'nda bir Alman araştırma gemisi tarafından keşfedilen bu ilginç türün, insan dişi gibi dişleri var. Her ne kadar korkutucu görünüyor olsa da okyanus yüzeyinin yaklaşık 2 km altında yaşadığından karşılaşma ihtimaliniz çok düşük.


dut ağacı

axit
Bilmem farkındamısın ama dutu pazarda manavda bulmazsın. Bulsan bile kurusudur. dalından toplandıktan sonra 1 gün içinde geçer, kötü olur. Demem o ki dutu sadece dalından yersin. Dalında kıymetlidir. Bu nedenle hayatında hiç dut yememiş insanlar bile vardır.. Bu yüzden bana hep özel gelmiştir dut ağacı.

paulownia ağacı

axit
Çin'de bir gelenek varmış:"Bir bebek doğduğu zaman onun için bir Paulownia Ağacı (Çin Kavağı) dikilirmiş. Bu ağacın özelliği;sürekli bakıp gerektirmemesi, her ortamda yetişebilmesi ve çok hızlı büyümesiymiş. Böylece çocuk evlenme çağına geldiğinde bütün mobilyalarını, eşyalarını bu ağaçtan yaptırabiliyormuş. Bu ağaç bir nevi çeyiz görevi görüyormuş."

çiftlik bank

axit
Tüm Zamanların En Büyük Dolandırıcısı Sülün Osmanın Tespiti müthiş. Şöyle demiş:

"Benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. Yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı. On tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. Kuyumcunun kapısındayız. Ve dükkân kapalı. Karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan. Hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. Diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. Paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın... Adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. O arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. Telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri, be de kayboluyorum ortalıktan. Adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. Ben aranıyorum. Demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. Gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı. Ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."

uber

axit
İnsanların katledildiği gün Atatürk Hava Limanı'nda, taksicilerin 100 TL ile kapıyı açtığını ve "en yüksek parayı vereni alırım" dediğini unutmadık... sırf bu olay yeter ve artar bile.

cumhur ittifakı

axit
MHP'li bir vekil böyle demiş. Çok haklıdır da.
"Cumhur İttifakı; 15 Temmuz'da meydanlarda, tankların üzerinde kurulmaya başlanmış, 7 Ağustos'ta Yenikapı Ruhu ile olgunlaşmış, 16 Nisan Şuuru ile şekillenmiş ve hedefi “2023'te Lider Ülke Türkiye Ülküsü” olan kutlu bir ittifaktır..."

kurtlar sofrası

axit
ali kınık'ın muhteşem eseri.

Sen bu kurtlar sofrasından
Çıkamazsan ona yanarım
Şerefli bayrağı burca
Dikemezsen ona yanarım

Oy yiğidim, oy civanım
Tüketme umutlarını
Zalimlerin tahtlarını
Yıkamazsan ona yanarım

Bu bir Halk'ın davasıdır
Mazlumların duasıdır
Ve bir elif sevdasıdır
Çekemezsen ona yanarım

Oy yiğidim, oy civanım
Tüketme umutlarını
Zalimlerin tahtlarını

brazzaville

axit
Afrika kıtasında bulunan Kongo Cumhuriyeti'nin hem başkenti hem de en büyük şehri konumunda olan on iki idari bölgesinden biridir. Şehir Kongo nehri kıyısında kuruludur.
0 /