confessions

axit

Yazar  · 1 Mayıs 2016 Pazar

  1. toplam giri 828
  2. takipçi 19
  3. puan 8585
  4. toplam gelir 6,09 ₺

levent üzümcü'nün imamın ölümü ile ilgili tweeti

axit
Adam vahim bir kaza sonucu vefat etmiş. Ölümün şakası ve dalgası olamaz.Bir imam kolay mı zor mu yetişir bilmem ama bir insan müsveddesi kolay yetişiyor maalesef.

İmam ağacı kesiyorsa hastadır o ağaç. verim alamıyordur. Çivril meyveleriyle ünlü bir ilçe ve maalesef iki üç senedir verim düştü. Sulama sınırlandırıldı. Ağaçlarda hastalık meydana gelmeye başladı.

Anadolu insanı keyfe keder ağaç kesmez. Allah rahmet eylesin.

15 mart 2019 yeni zelanda cami saldırısı

axit
50 can hayatını kaybetti.
müslümanlar birbirilerini silahla, düşmanlarını dua ile yok etmeye çalışıyor.

saldırıyı yapanın allah belasını versin. saldırıyı hoş görenin de.

Senide seni yetiştirenleride ibreti alem
50 parçaya bölmek gerek
Allah belanı versin
Orospu çocuğu
Bununda sülalesini kurutmak lazım!!!

rumi vodka

axit
Bugün Murat Bardakçı da yazmış. Üzerinde Rumi” yani “Mevlânâ' yazıyor. Logosu da bir semazen! Hz. ticari bir meta haline getirilmesine şiddetle karşı olmalıyız. Bu Mevlana hazretlerine yapılmış büyük bir hakarettir. Bu Müslümanlara doğrudan küfür etmektir. Yazıklar olsun!

hindi

axit
İngilizce'de hindi "turkey", yani "Türk kuşu" demektir. Türkçe'de hindi "hindi" yani "Hint kuşu" demektir. Hintçe'de hindi "peru pakshee" yani "Peru kuşu" demektir.

van ulu camii

axit
Akdamar adasında metruk halde bulunan kilise önce restorasyondan geçti, sonra ibadete açıldı ve ayinler başladı, adaya boru hattıyla su taşınacağının da müjdesi verildi...

Van'daki Ermenileri sevindirdiniz.

Peki ya Van Ulu Camii?

ikinci abdülhamid

axit
Vefatının 101. Sene i devriyesinde rahmetle minnetle anıyorum.

BU FOTOĞRAF BİZE NE ANLATIYOR

Burası Nefud Çölü. 290 km'lik ıssızlığın tam ortası.
----Bu çöle yazılmış bir fermanın, Peygamber Efendimiz Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem'e olan hasretin şahididir bu fotoğraf.
--- Şu çölde yalnız başına uzanan rayların sahibi kim olabilirdi? Sultan Abdülhamid-i Sani'den başka kim olabilirdi ki. Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm tren sesinden rahatsız olmasın diye raylara keçe döşeyin! Emrini veren Sultan Abdülhamit Han'ın gül sularıyla yıkattığı bu raylara iyi bakın.
-Hicaz Kuvve-i Seferiyesi komutanlığına atanan Tümgeneral Fahrettin Paşa ve Mehmetçikleri, Mediney-i Munevvereyi İngilizlerden korumak üzere, salavatlar getirerek, fetih sureleri okuyarak geçti buradan. Bir ordu aç kalırız! Çekirge yeriz ama Peygamber Efendimizin (sav) kutlu şehrini düşmana vermeyiz demeye gitti.
---Sonra İngilizler ve Şerif Hüseyinin adamları rayları patlatmaya başladı. Fahrettin Paşa'da askerleriyle birlikte onarmaya çalıştı bu kopan rayları. Çöl öyle sıcak, öyle kızgındı ki, rayları tutan Mehmetçiklerin derileri kızgın demirlere yapışıyordu. Onara bildikleri kadar yeri onardılar. Ancak düşman tüm kuvvetleriyle hicaz demiryoluna saldırmayı sürdürüyordu.
----Bir gün Medine-i Münevvere yolu tamamen koptu. Üzerinden her yıl binlerce müslümanın heyecanla, aşkla Sevgililer Sevgilisine (sav) ulaştıran Hicaz demiryolu peygamberinden (sav) koparıldı.

-Ben bu fotoğrafa her baktığımda garip kalan İslam alemini görüyorum. Ben bu fotoğrafta dedelerimin azmini, ümmetin göz yaşlarını, biz torunlarının ise uykuya dalmasını görüyorum...

0 /