confessions

axit

Yazar  · 1 Mayıs 2016 Pazar

  1. toplam giri 441
  2. takipçi 16
  3. puan 5861
  4. toplam gelir 4,07 ₺

çiftlik bank

axit
Tüm Zamanların En Büyük Dolandırıcısı Sülün Osmanın Tespiti müthiş. Şöyle demiş:

"Benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. Yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı. On tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. Kuyumcunun kapısındayız. Ve dükkân kapalı. Karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan. Hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. Diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. Paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın... Adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. O arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. Telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri, be de kayboluyorum ortalıktan. Adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. Ben aranıyorum. Demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. Gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı. Ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."

uber

axit
İnsanların katledildiği gün Atatürk Hava Limanı'nda, taksicilerin 100 TL ile kapıyı açtığını ve "en yüksek parayı vereni alırım" dediğini unutmadık... sırf bu olay yeter ve artar bile.

cumhur ittifakı

axit
MHP'li bir vekil böyle demiş. Çok haklıdır da.
"Cumhur İttifakı; 15 Temmuz'da meydanlarda, tankların üzerinde kurulmaya başlanmış, 7 Ağustos'ta Yenikapı Ruhu ile olgunlaşmış, 16 Nisan Şuuru ile şekillenmiş ve hedefi “2023'te Lider Ülke Türkiye Ülküsü” olan kutlu bir ittifaktır..."

kurtlar sofrası

axit
ali kınık'ın muhteşem eseri.

Sen bu kurtlar sofrasından
Çıkamazsan ona yanarım
Şerefli bayrağı burca
Dikemezsen ona yanarım

Oy yiğidim, oy civanım
Tüketme umutlarını
Zalimlerin tahtlarını
Yıkamazsan ona yanarım

Bu bir Halk'ın davasıdır
Mazlumların duasıdır
Ve bir elif sevdasıdır
Çekemezsen ona yanarım

Oy yiğidim, oy civanım
Tüketme umutlarını
Zalimlerin tahtlarını

brazzaville

axit
Afrika kıtasında bulunan Kongo Cumhuriyeti'nin hem başkenti hem de en büyük şehri konumunda olan on iki idari bölgesinden biridir. Şehir Kongo nehri kıyısında kuruludur.

kinşasa

axit
Afrika kıtasında bulunan Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük kentidir. Kinşasa aynı zamanda ülkenin on bir bölgesinden biri konumunda olup, Başkent Bölgesi statüsüne sahiptir. Şehir Kongo Cumhuriyeti ile bu bölgede sınırı belirleyen Kongo Nehri kıyısında kuruludur.
0 /