confessions

angarali

Yazar  · 4 Nisan 2015 Cumartesi

  1. toplam giri 308
  2. takipçi 16
  3. puan 3929

silah sahibi olmak

abuzeroklava
kredi kartı gibidir. Lazım olunca kullanayım, savunma için kullanayım diye alırsınız ama bi bakmışsınız patlamış gitmiş. Siz siz olun uzak durun.

Belki de şehirlerin kırsallara göre tek güzel yanı. Kırsalda silah taşımak zorundasınız hele köyde yaşıyorsanız ama şehirde buna pek ihtiyacınız kalmaz. İnşallah kalmaz.

doğru insan

ramizdayi
Yaptığı herşeyin arkasında durabilen insandır. Yaptığı yanlış ise evet bu yanlıştı, bunun da cezasını çekmeliyim diyebilen insandır. Dün öyle diyip, bugün böyle dedim, demek istedim, dilim sürçtü demeyen insandır. Merttir. Sözünün eridir. Nabza göre, şerbet vermez. Dün tükürdüğünü bugün yalamaz. Yüce yaratıcı hepimize doğru insan olabilmemiz adına hidayet versin. Yüce yaratıcı bizleri doğru insanların yolundan götürsün.

kendinden 10 yaş küçük biriyle evlenmek

elfirâşetüzzerka
Erkekler için normal karşılanırken, aynı şeyi kadın yapsa anormal görülür. Şarkıcı türkücü kitlesinden bahsetmiyorum, normal vatandaş kastettiğim. Adam 70 yaşına da gelse 15 yaşında genç kızla evlenmesini normal karşılarken kendinden 5-10 yaş büyük bir kadınla evlenilmesini anormal karşılayan insanlarla yaşıyoruz biz. Burası Türkiye!
Hz. Hatice annemiz de peygamberimizden 15 yaş büyüktü, 25 yaşında bir delikanlı iken 40 yaşında bir kadın ile evlendi. Kimse de yaş farkını sorun etmedi. Biraz da kültürle alakalı bir durum bu. Ataerkil toplumumuzda Kadının küçük olmasını daha makbul görüyorlar, söz geçirebilmek için.
Bana kalırsa herkes yaşıtıyla evlensin. Erkek ile kadının aynı yaşta olmasında hikmet var ki, cennette de hepimiz aynı yaşta olacağız(bu benim şahsi fikrim :)😊)

kendinden 10 yaş küçük biriyle evlenmek

cayisallama
bu kişi babamdır.

caaanım babam zamanın şartlarından, sıkıntılardan, yokluktan sonra bi türlü evlenememiş.
Bu gün bile kendi yaşıtlarımızın hepsinin evlendiğini düşünürsek bundan 30 sene öncesi belli bir yaşa geldiğinde evlenicek kız yaşı direk on yaş aşağıya düşüyor.
Yaş değil de huzur önemli. Huzurları daim olsun.

olan biten

memursozluk
mesajlar kısmı yeniden yine yenilendi.
bu kısımda sorunlar yaşıyorduk.
-En barizi gönderdiğiniz mesajları silinememekteydi. Artık mesajlarınızı silebilirsiniz.
-Gönderdiğiniz mesajın karşı taraf tarafından okunup okunmadığına da bu alandan ulaşabilirsiniz.
Örneğin mesaj yolladınız, o mesajınız gri fontta ise okunmamış olarak gözükecek okunduğunda ise normal beyaz fonta dönecek.

not:daha önceki mesajlar duruyor bir yere gitmedi ancak siz mesajlar kısmından göremiyorsunuz. Çok ihtiyacınız olan bir şey olursa bizden talep edebilirsiniz.

olan biten

memursozluk
yeni eklenen yorum kısmı bildirimler kısmına bağlandı. Biri sizin entry nize yorum yaptığında bildirim olarak alacaksınız.
Lütfen sizde entry cevap olarak yazmayın. Ekleyeceğiniz emojileri yorum kısmında ekleyin.
Bunu isteme sebebimiz;
dışarıdan hiç bilmeyen biri geldiğinde çirkin bir görüntünün önüne geçmek.

çocuklara vakit ayırmak

cayisallama
biz çocuklarımıza nasıl davranırsak, neyi öğretirsek, neyi aşilarsık onlar da büyüdüklerin de bize öyle davranacaklardır. Yaşlandığımızda ve yardıma,ilgiye ihtiyacımız olduğunda biz onlara çocukken nasıl davrandıysak onlar da bize öyle davranacaklardır.

suudi iş adamının ivanka trump'ı istemesi

axit
Trump'un kızının cilveli bir gülüşüne kapılıp, kurmuş olduğu vakfa yüz milyon dolar bağış sözü veren Suudi kral ve avaneleri, açlıktan ölen Müslümanlar için oturmaktan yosun bağlamış mübarek! kıçlarınızı ne zaman hareket ettirmeyi düşünüyorsunuz? Suriye sokaklarında bayat ekmeği "yarın da yerim" düşüncesi ile taşın altına saklayan çocuklara verebilecek hesabınız var mı? Allaha inanan coğrafyalar kan gölüne döndürülmüş halde iken, Allahın size verdiği nimetlerden, imkanlardan yine Allaha düşman olanları faydalandırıyorsunuz ya, işte bu gayretullaha dokunur..Alttan soğutmalı kumsallarda gezip, bilmem kaçıncı kadını eş olarak almanın peşine düşeceğinize, Alem-i İslama bir yararınız olur mu bunu dert edinseniz birazda..Allahım Türkiyemize zeval vermesin..

öğretmen

melankomik
bir meslekten çok daha fazlası. evet hepimiz meslek olarak başladık ancak işin içine girdikten sonra bu olmadığını daha net anladık. kendimi sınıfta 21 kulaklı, 21 gözlü , 21 ağızlı koca bir dev gibi hissediyorum. her bir parçam ayrı öğrenciye aitmiş de teneffüslerde anca kendimi toplayabiliyormuşum gibi geliyor. anne olmayan kadınlara annelik duygusunu erkenden yaşatır, anne olamayacak erkeklere ise bu duyguyu azıcık ucundan daha bi fazla olarak baba tarafıdan tattırır.

orhun yazıtları

elfirâşetüzzerka
• devlet adamlarının hesap vermesinden bahseder.
• ilk kez ulus kavramı geçer.
•bağımsızlığın önemi vurgulanmış.
•gelecek kuşaklara öğütler içerir.
•sosyal devlet anlayışı vurgulanmaktadır.
Türk adının ilk defa geçtiği metinlerdir ayrıca.
not edin bi yere, sınavda çıkar belkim ☺

tarihte bugün

aberi

Tarihimizde bedelini ağır ödediğimiz kara bir leke...
Cennet Mekân Sultan II.Abdülhamid Han Hz. ( Rahmetullahialeyh) tahttan indirildi...
(27/Nisan/1909)...
Sebep olan İttihat ve Terakki'nin Avanelerini Rabbim Nâr Bahçelerinden çıkarmasın...

ömer nasuhi bilmen

piri fani
Türk din alimi ve 5. Diyanet İşleri Başkanı.


1940'ların sonuna doğru Amerika'da bir olay cereyan ediyor. Zengin bir adamın ölümünden birkaç yıl sonra bir kadın yanında bir çocukla mahkemeye başvuruyor. Çocuğun ölen adamdan olduğunu iddia ediyor. Ölüden DNA testi yapılamayan bir dönem dünya için.
Amerika hukuk sistemlerinde bu olayın bir karşılığını bulamayınca başka sistemlere müracaat ediyorlar.
Roma hukukuna bakıyorlar yok. Yunan, Hint, Uzakdoğu'da yok. Bir heyet Türkiye'ye geliyor. Dönemin İstanbul Müftüsü Ömer Nasuhi Bilmen'e yönlendiriliyorlar. İlk başta anlam veremiyor gelen ekip. Gönülsüz de olsa görüşüyorlar.
Bilmen onlara ölen adamın kemiklerinin durup durmadığını sorduğunda şaşkınlıkları iyice büyüyor. Durduğunu söylüyorlar. Ömer Nasuhi onlara kuyruk sokumu kemiğinden bir yer tarif ediyor. Tarif ettiği yere çocuğun bir damla kanını damlatmalarını, eğer o kemik kanı emerse çocuğun o adamdan olduğunu aksi olursa kadının yalancı olduğunu ve buna göre hüküm verebileceklerini anlatıyor.
Gelen ekip görüşmeden memnun olmaksızın şaşkınlıklarını da yanlarına alıp ülkelerine dönüyorlar. Bir müftünün böyle bir tıp bilgisine nasıl hâkim olabileceğine ihtimal veremiyorlar. Ekipteki bir doktorun ise kafasını kurcalıyor bu mesele. Müftünün yanlışlığını ispat etmek için mezar açtırılıp adamın bedeni çıkarılıyor. Tarif edilen kemiğin üzerine önce kendi kanını damlatıyor. Kan akıp gidiyor kemiğin üzerinden. Sonra çocuğun kanını döktüğünde gözleri fal taşı gibi açılıyor. Kemiğin kanı emdiğini gördüğünde hayretini gizlemiyor.
Görüşmede Ömer Nasuhi'nin yanında olanlar da ilk duymuş olacaklar ki heyet gittikten sonra bu meseleyi nereden bildiğini soruyorlar. Adı geçen kemiğin sadece kendi neslini kabul ettiğini uzun uzun anlatıyor. Oradaki küçük bir parçanın önemine değiniyor. Vücuda ne yaparsanız yapın o kemiği yok edemediğinizi, kıyamete kadar hiçbir gücünde buna muktedir olamayacağını, zira mahşerde insanlar o kemik parçasından yeniden diriltileceğini anlatıyor.
*****
"Şu çürümüş kemikleri kim diriltecek?" dedi.
De ki; "Onları ilk defa yaratan diriltecek. O, her yaratmayı bilir."
Yasin Sûresi 78-79. âyetler

evet vs hayır

gewende
ysk geçersiz oy pusulalarının hangileri olacağını açıklamıştır. evet ya da hayır ın herhangi bir bölümüne gelmesi yeterlidir. yani hayır ya da evet yazısının üstüne gelmesi önemli değildir. diğer tercihin hanesine taşmaması yeterlidir. bir de eşek değilseniz geçerli olması olması için tek haneyi işaretleyin.

yazıların üstüne gelmesi geçersiz olur safsatası geçersizdir. elinizin altında net var araştırın biraz hemen ilk duyulana kanmayın. pardon türkiye idi burası unutmuşum.

4 nisan 2017 idlib'te kimyasal saldırı yapılması

cayisallama
esed kimyasal silahtan vazgeçmiyor.

Suriyede kimyasal silah stoklarını imha ettiği iddia edilen Esed rejimi bu silahları kullanmaya devam ediyor.

Esed rejimi son 3 yılda 162 kimyasal saldırı düzenledi.
Hama,şam ve idlibe son 10 günde 4 kez kimyasal silah saldırısı düzenlendi.
İdlibe düzenlenen silah saldırısında en az 100 sivil, masum vatandaş öldü.

2013 yılı
doğu guta bölgesinde 1400 ölü 10 000 yaralı.

2016 yılı
6 eylül doğu halep'in sükerri semti 100 yaralı.
24 kasım doğu halep'in cezmetli ve ard hamara semtleri 13 yaralı
9 aralık doğu halep'in cellum, bab kinnisriyn, kelese, bulstan el kasr, meğayir, meadi, firdevs, ensari, zibdiyyeve mesakin, firdevs bölgeleri 46 ölü 230 yaralı.

12 aralık hama'nın akirbat beldesi 85 ölü.
26 aralık şam'ın barada vadisi. onlarca kişi gazdan etkilendi.

2017 yılı

5 ocak şam'ın barada vadisi. onlarca kişi gazdan etkilendi.
9 şubat şam'ın doğu guta bölgesi 2 ölü 30 yaralı
25 mart hama'nın latamne beldesi 2 ölü 30 yaralı
30 mart şam'ın kabun mahallesi 35 kişi gazdan etkilendi.
3 nisan itlib'in el habit beldesi 20 kişi gazdan zehirlendi.
4 nisan itlib'in güneyindeki han şeyhun beldesi 100 ölü 500 yaralı.

bu sadece özet. Bu sadece yansıyan. Bu sadece zulmün ufak bir bölümü.