confessions

angarali

Yazar  · 4 Nisan 2015 Cumartesi

  1. toplam giri 361
  2. takipçi 18
  3. puan 4469

16 mart 2017 kız arkadaşımın dolandırılması

angarali
kız arkadaşım ailesi ile birlikte kalıyordu. Ailesi memlekete geri dönme kararı aldı. o da burada çalışıyor. Ev kirası fazla olduğu için yeni bir ev bakmaya başladı.
http://www.sahibinden.com adresinde ev ilanlarına bakıp bana yakın bir ev buldu. Aradım adamı gelip evi göreceğim diye. Adam isteyen çok falan dedi önce sonra şehir dışındayım falan dedi.

Kız arkadaşım benden habersiz aramış adamı, adam buna da aynı şeyleri söylemiş, evi çok isteyen var gibisinden. Sonra kapatmış.

bir saat sonra arayıp evi tutacaksanız kaparo yatırın size vereyim yoksa başkasına gidecek demiş. Bizim ki de sen tut kaparoyı yatır adama. Ulan insan bi sorar değil mi?

Akşam adamı aramış evi görelim diye. Adam telefonu kapatmış.

buradan anlayan birine sordum ne yaparız diye.

google da aramış adam nitelikli dolandırıcı dedi. Su iç yapacak bişe yok.
Ayrıca savcılığa başvur dedi.

Savcılığa durumu bildirdim.

Buraya kız arkadaşımı kötülemek için yazmıyorum. sizinde başınıza gelmesin.

kızın sinirleri bozuldu.

Haram zıkkım olsun

Adamın adı onur elbeyli
Whatsapp profil resmi şöyleydi.

profil resmi yasal olarak problem olabilir diye kaldırdım.

alkali su

angarali
Tadı da güzel olan ALKALİ SU yapmak isteyenlere tarif...
1/2 lt su (bilindik içme suyu)
1/2 lt limon suyu (sıkıverin bi zahmet)
1 adet sade soda
1 adet yeşil elma (kabuklarını soyun çünkü mumluyorlar)
1 adet çubuk tarçın
Not: Tümünü gün içinde küçük küçük yudumlayın. Güneşte veya sporda terlerseniz alnınızı peçete ile silin bakalım ne göreceksiniz. Kolay gelsin

facebook'a eklenen minnettar simgesi

angarali
biz ermeni işareti olarak kabul ediyoruz bu emojiliyi.

şöyle de bir açıklaması varmış.
Dünya çapında her yıl kutlanılmakta olan özel günlerden biri de Anneler günüdür. Facebook Anneler gününe dikkat çekmek amacıyla Facebook minnettar butonunu eklemiş durumda. 12 Mayıs 2017 tarihinde gelen bu özellik büyük bir ihtimalle 14 Mayıs 2017 Anneler gününden sonra kaldırılacaktır. Facebook minnettar butonunu kullandığınız vakit ekranınızda farklı bir çiçek açacak ve kısa sürede bu çiçek yok olacaktır.

google fotoğraflar

angarali
Google un bir uygulaması. Telefonunuzda ki fotoğrafları yedekleyen yüzyılın icadı.
Telefonu şarja takıp programı açıyorsunuz o yedekliyor.
Gmail şifresi ile her yerden ulaşabiliyorsunuz.
Hafıza doldu şu resimleri bilgisayara atayım derdi yok.

night mode

angarali
Night Mode çoğu kişinin şikayetçi olduğu(özellikle geceleri) ekran parlaklığı seviyesinin en düşük olduğu seviyenin ayarını bizim ellerimize bırakan bir uygulama. İsterseniz ekranı tamamen karartabilirsiniz.

dokunmatik kimlik

angarali
Apple tarafından tasarlanmış ve piyasaya sürülmüş bir parmak izi tanıma özelliğidir. 2013 yılında tanıtılmışdır. Şu anda iPhone'lerde iPhone 5S'den bu yana, iPad Air 2-den bu yana iPad'lerde ve MacBook Pro'da mevcuttur. Apple, 2015 yılında iPhone 6S ile başlayıp daha sonra 2016'da Macbook Pro'ya kadar daha hızlı ikinci nesil Touch ID'yi tanıttı. Teknoloji 2014 yılında tanıtılan ve 3D Touchun dahil olduğu "Force Touch"dan farklıdır.

apple

angarali
merkezi Cupertino'da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır. Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuş ve 3 Ocak 1977'de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir. İsminde yer alan "Computer" (Bilgisayar) kelimesi 9 Ocak 2007'de iPhone tanıtımıyla birlikte tüketici elektroniğine yönelimlerini yansıtması amacıyla kaldırılmıştır.