confessions

Alangoya

Yazar  · 8 Aralık 2015 Salı

  1. toplam giri 758
  2. takipçi 10
  3. puan 5021

memur sözlük e-dergisi

imschrolled
yoğun uğraşlar sonucu çıkmış, sosyal medyada yer almış girilerimizin olduğu, el emeği e-dergidir. zamanla bulmaca sayfası, asılsız gazetesi ekleri ile daha kapsamlı olarak yapılabilir. zamanla tüm yazarlarımız eklenecektir. ilk sayı olmasıyla hataları mazur görünüz. sevgiler.

Buradan sayfaları çevirerek ve yakınlaştırarak rahatça okuyabilirsiniz:
Memur Sözlük E-dergi

burada da indirme linki mevcut(.pdf):
ms-e-dergi-001


11

5 haziran 2017 katar krizi

ccc
Şu Katar mevzusuna başka bir pencereden bakalım:
150 yıl önce Türk askerini (atalarımızı) Yemen çöllerinde yitirince :
Yemen bizim neyimize
Şivan düştü evimize
Bak yavrular yetim kaldı
Güvenmeyin beyinize. Ağıtını söyler olduk. "Bey"den kasıt kimdi? Devlet olabilir mi!?...
Anadolu yörükleri Kara Çadır'dan ,
Yemen yolu çukurdandır
Karavanam bakırdandır
Zenginimiz bedel verir
Askerimiz fakir bizim. Ağıtıyla Türkleri yuğa davet edegeldi. Aynı bedel devam etmiyor mu?
67 yıl önce 5000 Türk askerini, "Kışlalar doldu bugün" türküsünde,
Geceler yarim oldu
Ağlamak karım oldu
Her dertten yıkılmazdım
Sebebim zalim oldu. Ağıtıyla Kore'ye uğurladık. Yüzlerce şehit, yetim, dul verdik NATO için. Ağıttaki "zalim"kim dersiniz? Devlet olabilir mi!?..
Hiç düşündük mü? Kıbrıs için neden ağıt yakmadık? Neden yuğ daveti çığırmadık? Çünkü Kıbrıs Türk yurduydu.
Yemen, Kore için çektiklerimizi unuttuk da, Karabağ'daki Türk kıyılırken, Laçin, Kelbecer Ermeni toprağı olurken, Kırım Türkleri Moskof tarafından kırılırken, vatansız bırakılırken, Kerkük'de, Musul'da, Telafer'de, Altunköprü'de, Tuzhurmatu'da, Tazehurmatu'da, Bayır'da, Bucak'da Türkmen "Kavim kardaş nerdesen? " diye haykırırken "Güçlü Ordumuz" olduğunu unuttuk mu? Doğu Türkistan kan ağlıyor, bir ünite kan mı verdik? Batı Trakya Yörükleri'ne "Selanik Türküsü"nden gayri ne söyledik?
Katar'a Türk askeri gönderelim! Öyle mi? Yeni ağıtlar, yeni yuğlar öyle mi? Türk elleri ağlarken Arab'a şenlik öyle mi? Sakın birilerinin milyar dolarcıkları için Türk gençlerinin selasını okuyacak olmayalım!?...

OMÜ Doç. Dr.Yüksel Öner

Hocama çok teşekkür ederim.

türk müzik gruplarının önemli bir kısmının efsane olması

imschrolled
aslında değerlerini bilmediğimizden pek anlamadığımızdır. kimilerinin dağılmaları da onları unutturmuştur maalesef.

aklıma gelen bazıları: kurban, kargo, duman, gripin, mor ve ötesi, pentagram, yüksek sadakat, manga, cemali, bulutsuzluk özlemi, yeni türkü, moğollar, kurtalan ekspres, ayna, çilekeş, baba zula, seksendört, badem, gece yolcuları... hepsinin de akıllarda yer etmiş en az 1-2 sağlam parçası var.

arapları ve türkleri aynı millet sanmak

imschrolled
evrensel (çok oyunculu) bir oyunda denk geldiğim düşünce. adamları inandıramıyorsun, bildiğin ırkçılık yapıyorlar ve bize de terörist gözüyle bakıyorlar. insanın kanını donduran bir durum. çok tehlikeli. tamam herkes böyle değil ama cahil insanların, onlara kanan insanların olması çok kötü. terör neden bitmez? işte bu bile bir neden. ki biz teröre karşı en büyük mücadeleyi verirken. anlatıyorum işte biz göktürkler'den geliyoruz, dna var, genetik var, adam medya ile beyni yıkanmış. çok cahilce bir durum. bazen kendi insanımızı eleştiriyoruz ama bağışlayın öküzden beter elemanlar var ve hayat boyu iflah olmayacak şekilde ılımlı maskesinde (kesin bir ırkçı) olarak yetişiyorlar.

diğer bir madde de, ırkçılığı bir suç olarak görmüyorlar, bir insanlık suçu olarak görmüyorlar. tarafsız aktaramamış olabilirim affola...

sen kimsin

kalendermesrep
Harbiden kimsin sen ? Bunca uykusuz geçen gecelerin sebebi mi yoksa bardakta soğuyan çayımın katili mi ? Bunca şiirin başlığı yada bütün yazıların yazılma sebebi? Peki köy kahvaltılarının bile veremediği o eşsiz özlem yada ne biliyim Nazım'ın herkese selam.sana hasret sözünü kağıda döken kalem?
Harbiden kimsin sen ?
Annelerin misafir beklerken yüzlerinde oluşan o tatlı heyecan mı yahut çocukların ellerini iki yana açıp bu kadar diye başlayan cümlenin tamamı mı ?
Soba üstünde kızaran ekmeğin verdiği koku mu veya ne biliyim işte memleketin en uçsuz noktasında okula gitmeye çalışan çocukların yaşadığı dostluk mu ?
Söylesene kimsin sen ? Kur'anda adı geçen aşk mı yoksa daha pişmeden yanan bir sevda mı ?

düğünlerde yasaklanması gerekenler

ramizdayi
Sırf millet 2- 3 saat göbek atıp, birbirine bakıp düğünde giydikleri kıyafetleri elestirsin diye yapılan saçma sapan etkinlik. Önemli olan, gelin ve damadın o mutluluk anını paylaşmaksa şayet, nikah salonları ne güne duruyor? Bana göre düğünün direk kendisi yasaklanmalı. O düğün salonlarına verilen paralarla ev eşyalarının büyük kısmını alır insan. Kimse kusura bakmasın ama, o bu 3 saat eğlenip gidecek diye bir kaç sene maddi sıkıntı çekecek değilim.

alkali su

angarali
Tadı da güzel olan ALKALİ SU yapmak isteyenlere tarif...
1/2 lt su (bilindik içme suyu)
1/2 lt limon suyu (sıkıverin bi zahmet)
1 adet sade soda
1 adet yeşil elma (kabuklarını soyun çünkü mumluyorlar)
1 adet çubuk tarçın
Not: Tümünü gün içinde küçük küçük yudumlayın. Güneşte veya sporda terlerseniz alnınızı peçete ile silin bakalım ne göreceksiniz. Kolay gelsin