confessions

Alangoya

Yazar  · 8 Aralık 2015 Salı

  1. toplam giri 758
  2. takipçi 10
  3. puan 5021

kut

Alangoya
Türk devlet geleneğinde ülkeyi yönetme yetkisinin hükümdarlara, Tanrı tarafından verildiği inancına “kut” denir.
Türkçe'de kut, Devlet idaresinde güç, yaratıcılık ve yetki bakımından sahip olunan üstün güç, İlahi bir kaynaktan gelen rahmet, bereket, mutluluk anlamlarına gelmektedir.

son dönemde terörün öğretmenleri hedef alması

Alangoya
dağ başına okul açıp oraya tek başına bir öğretmeni gönderiyorlar. ıssız yol orada başına bir şey gelse kimsenin haberi olmaz ta ki ailen merak edip de bir yerleri arayana kadar. eski okulumdan biliyorum her gün bu tedirginliği yaşadım. uzaktan konuşması yorum yapması çok kolay. anlamak için gelip görmek lazım. yaşamak lazım.
10

31 mayıs 2017 şırnak helikopter kazası

Alangoya
Şırnak'ın Şenoba ilçesinde askeri helikopter düştü. 13 Askerimiz şehit oldu
Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Cougar tipi helikopter kısa bir süre sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Düşen helikopterde 13 askerimiz şehadet mertebesine erişti.

geceye bir söz bırak

Alangoya
Birisi, kabuk tutmuş yaralarımızı okşamaya başladığında, cırt diye açılıveriyor ve oluk oluk kanama başlıyor yeniden… Birine teslim olduğumuzda ve içimizi döktüğümüzde, bedenimiz ve ruhumuz kan içinde kalıveriyor. O yüzden değil mi, içimizi tutmalarımız, birine teslim olmaktan korkmalarımız, ortalıkta tedirgin ve gergin dolanmalarımız? -anlatsam mı, anlatmasam mı?- kararsızlığımız, -bu sevgi beni acıtır mı?- kuşkularımız…
Her zaman seni üzecek birileri olacaktır. Tek yapmamız gereken; sevginin bize vadettiklerine güvenmeyi sürdürmek, ama kime ikinci defa güveneceğimizi de iyi seçmek

karne kabı

Alangoya
dönemin sonu yaklaşması sebebiyle ortaya çıkan akım.
uğraşmak güzel şeyler ortaya çıkarmak güzel.
umarım istediğim tepkiyi alırım çocuklardan.

fon kartonlarından çiçekli böcüklü süslü kaplar yapıyosunuz içine karneleri koyuyosunuz.