confessions

aberi

Gammaz  · 28 Nisan 2015 Salı

  1. toplam giri 1131
  2. takipçi 22
  3. puan 12509
  4. toplam gelir 8,94 ₺

24 kasım 2018 paris sokak olayları

aberi
Geçen hafta sonu Fransa'da tarihinin en büyük sokak gösterilerinden biri yaşanırken, Gezi olayları sırasında 3 gün canlı yayın yapan İngiliz, Alman, Belçika televizyonları olayları vermek yerine küresel iklim değişikliği konulu belgesel yayınlamışlar... niye şaşırıyorsunuz ki? Başka ne yapmalarını bekliyordunuz ki?

mevlid için camiyi süslemek

aberi
gün geçmiyor ki süslümanların yaptıklarına bir yenisi daha eklenmesin. Böyle bir bakış açısı olabilir mi ya?

çok ilginç gerçekten çok ilginç.

haber: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) mevlid okutulmak istenilen caminin çevresi, ışıklarla süslendi. Girne'ye bağlı Ozanköy'de, Pakistanlıların mevlid okutmak için Kazafana Camii'nin çevresini renkli ışıklarla süslemesi tepkilere neden oldu. Polis camiye gelerek ışıkları kaldırdı.

link

cemevi'nde siyaset yapmak

aberi
Camide siyaset yapılması yanlışta, PKK'nın siyasi temsilcisi HDP'lilerin Cem Evinde siyaset yapması doğru mu? Hem dinin siyasete alet edilmesine karşı çıkacaksın, Hem Cem Evi cami statüsüne alınsın diyeceksin, Hem Cem evine ait salonda siyaset yapacaksın.

murat yıldırım

aberi
kim milyoner olmak ister yarışmasının sunucusu. Yarışma ilginç sorular ile biliniyor. Bir diğer daha.

TV'de Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Murat Yıldırım sorduğu bir soru sonrasında çok şaşırdı. Çünkü şıklardan birinde Murat Yıldırım yazıyordu ve doğru cevapta oydu. 'Suskunlar' dizisinde Ecevit karakterini hangi oyuncu canlandırmıştır sorusunun cevabı Murat Yıldırım'dı. Ünlü sunucu şıkkı okuduktan sonra çok şaşırdı. Yarışmacı seyirci joker hakkını kullanarak soruyu doğru cevapladı...hangi ilde kaç cami var

aberi
merak ettiğim sorulardan biriydi.

en az camii'nin tuncelide olduğunu düşünüyordum öyleymiş. Yine de çok cami var. Tunceli de toplam 92 tane cami varmış.

tabi en fazla olanı da tahmin etmek zor değil. en fazla istanbul da cami var. Toplam: 3,269

İstanbuldan sonra konya da ki cami sayısı da çok ilginç. Selçuklular ve osmanlılar döneminden kalan ve çoğunlukla selçuklulardan kalan bu gün toplam: 3.115 cami var.

plastik alışveriş poşetleri tüketiciye satılması

aberi
alışkanlıklarımızı değiştirmemiz zor olacak ancak bence olumlu bir yasa.

TBMM Genel Kurulu'nda, Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin birinci bölümünde yer alan 9 madde kabul edildi. Plastik alışveriş poşetleri tüketiciye en az 25 kuruştan satılacak. Plastik poşetleri ücretsiz veren satış noktalarına, kapalı satış alanının her metrekaresi için 10 lira idari para cezası uygulanacak.
0 /