confessions

aberi

Yazar  · 28 Nisan 2015 Salı

  1. toplam giri 377
  2. takipçi 14
  3. puan 5142

çocuk psikolojisi

aberi
Çocuklar için herşeyin bir anlamı vardır. Bir oyuncak bizim için plastikten ibaretken onun için hayatın bir parçası, çamaşır makinası bizim için teknolojik aletken onun için belki bir canavardır.

Büyüdükçe psikolojimiz de değişiyor. Algımız değişiyor.

yaz kuran kursları

aberi
Bugün çok sevdiğim bir Hocam dedi ki... ..."Kur'an-ı Kerim öğrenmek için Camimize yaz kursuna gelen 11/12 yaş grubu öğrencilerimizden... 30 öğrencimiz var... inanın bu 30 öğrencinin 25'i ya Besmeleyi duymamış ya da Besmele çekmeyi bile bilmiyor..."... bu çocuklar uzaydan gelmedi ya... anne babaları hiç mi bir şey öğretmez...!!

Acı olan şu ki... TEOG varken... ikbal varken... sınav varken... gelecek kaygısı varken... Allah ertelenebilir değil mi?... hangi dershane iyi/ucuz bilmek varken... günde kaç soru çözmek gerekir bilmek varken... bir soru fazla çözen sıralamada kaç kişiyi sollar hesabını yapmak varken... Ahiret hesabı yapılmasa da... Besmele bilinmese de olur değil mi? Hal böyle iken varın yeni nesli siz anlayın...!!

15 haziran 2017 chp güvenpark yürüyüşü

aberi
*Özgecan Aslan için Adalet istediniz de itiraz mı ettik...?
*Yasin Börü için Adalet istediniz de itiraz mı ettik....?
*Şehid Ömer Halis Demir için adalet istediniz de farketmedik...!!
*Şehid Savcı Mehmet Selim Kiraz için Adalet istediniz de itiraz mı ettik...?
*Şehidler için Adalet istediniz de arkanızdan mı gelmedik...?
*Şehid Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk için Adalet istediniz de biz mi duymadık...?
....................................................................vs.
Siz bu milleti salak mı zannediyorsunuz....?
Sizin adalet talebiniz ancak şovdan ibarettir...
Siz ancak devlet/millet düşmanları için yollara düşersiniz... biz de sizi ibretle izleriz...!!
3

paganizm

aberi
paganizm genel çerçevede ibrahimi dinler (musevilik, hristiyanlık, müslümanlık) haricindeki eski dinlere denir. çok tanrılı eski dinler de diyebilirsiniz. kelime anlamı köylü ya da kırsal gibi birşey demek. eski roma ve yunan uygarlıkları pagan dinlere sahipti. eski türk inanışlarına pagan demek haksızlık olur çünkü türkler hep tek tanrıya inanmıştır.

bununla birlikte ağaçlara çaput bağlamak, türbelere bez bağlamak, at nalı, nazar boncuğu, buğday başağını evin girişine asmak, ateşten atlamak, tanrılara kurban vermek gibi geleneklerin de anadolu'da pagan geleneklerden günümüze kaldığını gözardı etmemek lazım.
0 /