confessions

02meka02

Yazar  · 2 Ağustos 2017 Çarşamba

  1. toplam giri 174
  2. takipçi 5
  3. puan 4383
  4. toplam gelir 2,31 ₺

maden kazaları

02meka02
Bir musibet bin nasihat misali ama olsun buda ilerleme göstergesidir. Allah kimseye bu acıyı bir daha yaşatmasın.

RİSKLİ MADENLERDE 'KIRMIZI DÖNEM' BAŞLIYOR

Enerji Bakanı Albayrak talimat verdi, maden denetimlerinde yeni dönem başlıyor. Maden ocakları risklerine göre 3'e ayrılacak. Riskli kömür madenleri 'kırmızı' gruba alınacak. Yıllık denetimler 1'den 4'e çıkarılacak.

akaryakıt zamları

02meka02
Uzun süre 50 doların altında seyreden petrol son 4 aydaki çıkışla 64 doları, geçti.
dolar da 4 liraya hızla yaklaşıyor, 55 litrelik bir deponun maliyeti ilk kez 301 lirayı gördü.
İki gün içerisinde beklenen yeni zamla maliyet daha da artacak
Gelişmeler benzinin litre fiyatını 2018'de 6 liraya çıkarabilecek gibi gösteriyor,
ama olsun biz yine de cam filmine odaklanalım.

dünyanın en uzun elektrik kablosu

02meka02
Danimarka ve İngiltere arasında inşa edilecek, dünyanın en uzun elektrik iletim ağı bağlantısını sağlayacak Viking Link kablosuna izin çıktı. Danimarka ve İngiltere'nin yanısıra Almanya'ya da elektrik ihraç edilmesinde kullanılacak. Maliyetinin 11 milyar kron (6,5 milyar TL). 2022 de enerjilenecek. maliyet analizi çok iyi yapılmış olmalı. az para değil, getirisi de ona göre olmalı.

akaryakıt zamları

02meka02
Bir litre benzin ilk kez 5.5 liradan satılacak. Fiyat artışına sebep olarak döviz kurundaki dalgalanmalar ve ham petrol fiyatlarının artışı gösteriliyor. Uzmanlar benzin fiyatındaki artışın yeni zamların habercisi olduğunu söylüyor.

akaryakıt zamları

02meka02
bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama zamlar bize yalama yaptı galiba. ciddi rakamlarda zamlar yapılıyor ama kimse de tık yok.

gerçi olması gereken bizim tepki göstermemiz değil başımızdaki yöneticilerin adil şekilde gelir dağılımını göz önüne alarak zamlar yapmasıdır. şuandaki hükümeti anlamak gerçekten imkansız, rotasını şaşırmış gemi gibi hangi kayaya çarptığı belli değil. bu şekilde neyi kurtarmaya çalışıyorlar, hangi açığı kapatmaya çalışıyorlar.

samimi olarak şunu belirtmek istiyorum: devlet giderleri bizden kat kat fazla olan ülkelerde vergiler bizim yarımızdan bile çok aşağıda. bu ülkeler devlet gelirini nasıl elde ediyor, bizler neden onları örnek alamıyoruz, neyi beceremiyoruz. çok zor bir şey değil, gideceksin adamlar nasıl sistem kurmuş nasıl devlet geliri artıyor bakacaksın ve ülkeye uyarlayacaksın. bütçe açıklarını milletin sırtına binerek kapatmak acizliktir.

Zerre kadar hakkım varsa haram olsun böyle zihniyete.

http://www.haberturk.com/son-dakika-motorin-ve-benzine-zam-yapildi-1692378-ekonomi

çinliler

02meka02
Çinli yatırımcılar, Gaziantep, Adıyaman, Kilis illerinde 100 MW'lık Güneş Enerjisi yatırımı yapmayı planlıyor.

İpekyolu Kalkınma Ajansı'nı ziyaret eden Çin İşadamları Derneği Başkanı Song Zıbın ve beraberindeki heyet, TRC1 (Gaziantep, Adıyaman, Kilis) Bölgesi'ne 100 MW'lık Güneş Enerjisi yatırımı yapmayı planlıyor.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Gaziantep'e gelen Çin İşadamaları Derneği yöneticileri ve beraberindeki Çinli iş adamlarından oluşan heyet, İpekyolu Kalkınma Ajansı'nı ziyaret etti. Ziyarette Çin'de ilk 500 içerisinde yer alan firmalar, bölgeye Güneş Enerjisi yatırımı yapmayı istediklerini belirtti. TRC1 Bölgesi teşvikleri ve yatırım olanakları hakkında bilgi isteyen heyete, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, sunum gerçekleştirdi.

çinliler

02meka02

Ülke ekonomisine gerçekten katkıları var, hatta enerji sektöründe birçok Türk firması ile ihaleleri kazanıyorlar. Türkiye deki termik santrallerinin tamamına yakını Çinli firmalar tarafından yapılıyor. Kendi memleketimizde yabancı çinli firmalar ile ihalelerde yarışıyor olmak üzücü olsa da onları gerçekten tebrik ediyorum. ince el işçiliği gerektiren elektrik işlerinde bayan elemanları çalıştırıyorlar, buda kaliteyi arttırıyor. her kulvarda olduğu gibi enerji sektöründe de yapılan işçilikler kıyaslandığı zaman açık ara öndeler.

enterkonnekte sistem

02meka02
Enterkonnekte Sistemin genel mantığı şudur; üretim noktasından tüketicilere kaliteli ve güvenilir bir enerji iletmek için kullanılan bir bağlantı tekniğidir. ülkemizdeki tüm elektrik santralleri küçük ya da büyük fark etmeksizin hepsi birbirine paralel bağlıdır. Örneğin Keban HES'de büyük bir arıza meydana gelsin. Bu durumda Atatürk HES sistemi dengeler. Çünkü sistem paralel bağlıdır. Böylelikle üretim ve tüketim her an dengede tutulur.

dolandırıcı yöntemleri

02meka02
Televizyonda yaşlı teyzelerin ağladığına çok kere şahit olmuşumdur, her defasında uyarırlar ama maalesef yine aynı sonuç tekrar tekrar yaşanır.

en makine mühendisi bir arkadaşa iş teklifi sırasında çeşitli yollardan para istemişler, son anda fark edip 895 dolar vermekten kurtulmuş.
0 /