confessions

02meka02

Yazar  · 2 Ağustos 2017 Çarşamba

  1. toplam giri 275
  2. takipçi 6
  3. puan 5918
  4. toplam gelir 4,23 ₺

elektrik zamları

02meka02
Yazıp moralinizi bozmak istemiyorum ama maalesef gerçek bu, yapacak bişey yok.

Elektrik fiyatlarına yılbaşından bu yana toplam yüzde 45'lik devasa zam yapıldı. maalesef bu zam vatandaşın ocağını söndürürken, elektrik üreten şirketler için adeta hayat öpücüğü oldu. dağıtım şirketleri kasalarını doldurdu, devlette her zaman olduğu gibi bütçe açığı kapatma ümidiyle bir nebze nefes aldı. diyaliz hastasına geçici makine. bu zammın en önemli nedeni döviz kurunun yükselmesidir. elektriğimizin büyük bölümü ithal doğalgaz ve ithal kömürle üretildiği sürece bu zamlar ansızın kapımızı yine çalacaktır.

doğalgaz olayını iki ay sonra yazacağım.

elektrik hatlarına drone'la kış bakımı

02meka02
elektrik dağıtım şirketlerinin korkulu rüyasıdır havai hatlar. özellikle kış şartlarında uyku kaçıran arızalardır.


Sakarya Elektrik Dağıtım A.S. (SEDAŞ) bu konuda çok güzel bir çözüm bulmuş ve uygulamış. kıs öncesi bakım çalışmalarını Sakarya'nın Söğütlü ve Ferizli ilçelerindeki enerji dağıtım ana hatlarında drone'lu bakım çalışmaları yaptı.

50 tl uğruna

02meka02
sonunu düşünen kahraman olmaz misali bir hırsızlık.

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari kırsalındaki yüksek gerilim hattı direklerinden parça çalan hırsızlar, bölgede büyük sıkıntı yaşatıyor. Van Gölü Elektrik Dağıtım Şirketi (VEDAŞ) Müdürü Emrullah Okuducu, 50 lira kazanç sağlamak için yapılan hırsızlığın binlerce kişiyi elektriksiz bıraktığını, ayrıca parça eksikliği yüzünden mukavemetsiz kalan ve en hafif rüzgarda devrilen direklerin yeniden dikilmesinin şirketlerine maliyetinin 500 milyon lira olduğunu söyledi.

cumhurbaşkanı erdoğan'a vıp uçak hediyesi

02meka02
Katar Şeyhi Temim bin Hamed Al Sani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a VIP donanımlı özel uçağını hediye etmiş. Uçak Sabiha Gökçen Havalimanı'na inerek cumhurbaşkanlığı filosuna katılmış.

bakalım biz hangi güzelim sahil bölgesini vermişiz, elbet çıkar kokusu...

https://www.haberturk.com/galeri/gundem/493567-katar-emiri-nden-cumhurbaskani-erdogan-a-vip-ucak

iflas bayrağı

02meka02

mevcut süreç büyük firmaları bu kadar etkiliyorsa küçük esnafın Allah yardımcısı olsun.

Gama Holding, Türkiye'deki 1.100 MW kurulu güce sahip hidroelektrik, rüzgâr ve doğalgazdan elektrik üreten Gama Enerji'deki hisselerini satmak için görüşmeler yapıyor. Türk enerji şirketinde üst düzey bir yönetici, "(Enerji) şirketleri art arda iflas başvurusunda bulunursa bu sürpriz olmamalı. Birçok şirket gerçekten çok zor durumda ve (borçlarını) yeniden yapılandırma paniği içinde" dedi.


http://displayer.prnet.com.tr/DisplayerV2.aspx?GroupID=5609&ArticleID=112498336&SearchKey=&ActiveYear=2018&isfromghs=1&firmID=1011074&newsID=429087&linktext=Cumhuriyet&ghsHeaderID=1061&newsType=1&key=9cf48faeed76054e6ac81a99d49fc7c2

fleetcorp

02meka02
Arap menşeli uzun dönemli araç ve filo kiralama şirketi

şirket batmış ve geride fazlaca mağdur bırakmış.

kredi mağdurları olan bankalar alacaklarını tahsil edebilmek için şimdi şirkete ait yollarda dolaşan otomobillerin peşine düşmüşler.

hatta Feleetcorp'a ait bir araçla tatile giden birisi, yolda çevirmeye takılmış.

“Yakalama” emri olan araç polisler tarafından el konulmuş, tatile giden ailede ortada kalakalmış.

mağdur bankalar yoldaki araçları kendi aralarında kapışıp polis ile işbirliği yapıyorlar.

anlayacağınız bu araçlar kapış kapış gidiyor.

0 /