confessions

02meka02

Yazar  · 2 Ağustos 2017 Çarşamba

  1. toplam giri 266
  2. takipçi 6
  3. puan 5693
  4. toplam gelir 3,89 ₺

elektrik hatlarına drone'la kış bakımı

02meka02
elektrik dağıtım şirketlerinin korkulu rüyasıdır havai hatlar. özellikle kış şartlarında uyku kaçıran arızalardır.


Sakarya Elektrik Dağıtım A.S. (SEDAŞ) bu konuda çok güzel bir çözüm bulmuş ve uygulamış. kıs öncesi bakım çalışmalarını Sakarya'nın Söğütlü ve Ferizli ilçelerindeki enerji dağıtım ana hatlarında drone'lu bakım çalışmaları yaptı.

50 tl uğruna

02meka02
sonunu düşünen kahraman olmaz misali bir hırsızlık.

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari kırsalındaki yüksek gerilim hattı direklerinden parça çalan hırsızlar, bölgede büyük sıkıntı yaşatıyor. Van Gölü Elektrik Dağıtım Şirketi (VEDAŞ) Müdürü Emrullah Okuducu, 50 lira kazanç sağlamak için yapılan hırsızlığın binlerce kişiyi elektriksiz bıraktığını, ayrıca parça eksikliği yüzünden mukavemetsiz kalan ve en hafif rüzgarda devrilen direklerin yeniden dikilmesinin şirketlerine maliyetinin 500 milyon lira olduğunu söyledi.

cumhurbaşkanı erdoğan'a vıp uçak hediyesi

02meka02
Katar Şeyhi Temim bin Hamed Al Sani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a VIP donanımlı özel uçağını hediye etmiş. Uçak Sabiha Gökçen Havalimanı'na inerek cumhurbaşkanlığı filosuna katılmış.

bakalım biz hangi güzelim sahil bölgesini vermişiz, elbet çıkar kokusu...

https://www.haberturk.com/galeri/gundem/493567-katar-emiri-nden-cumhurbaskani-erdogan-a-vip-ucak

iflas bayrağı

02meka02

mevcut süreç büyük firmaları bu kadar etkiliyorsa küçük esnafın Allah yardımcısı olsun.

Gama Holding, Türkiye'deki 1.100 MW kurulu güce sahip hidroelektrik, rüzgâr ve doğalgazdan elektrik üreten Gama Enerji'deki hisselerini satmak için görüşmeler yapıyor. Türk enerji şirketinde üst düzey bir yönetici, "(Enerji) şirketleri art arda iflas başvurusunda bulunursa bu sürpriz olmamalı. Birçok şirket gerçekten çok zor durumda ve (borçlarını) yeniden yapılandırma paniği içinde" dedi.


http://displayer.prnet.com.tr/DisplayerV2.aspx?GroupID=5609&ArticleID=112498336&SearchKey=&ActiveYear=2018&isfromghs=1&firmID=1011074&newsID=429087&linktext=Cumhuriyet&ghsHeaderID=1061&newsType=1&key=9cf48faeed76054e6ac81a99d49fc7c2

fleetcorp

02meka02
Arap menşeli uzun dönemli araç ve filo kiralama şirketi

şirket batmış ve geride fazlaca mağdur bırakmış.

kredi mağdurları olan bankalar alacaklarını tahsil edebilmek için şimdi şirkete ait yollarda dolaşan otomobillerin peşine düşmüşler.

hatta Feleetcorp'a ait bir araçla tatile giden birisi, yolda çevirmeye takılmış.

“Yakalama” emri olan araç polisler tarafından el konulmuş, tatile giden ailede ortada kalakalmış.

mağdur bankalar yoldaki araçları kendi aralarında kapışıp polis ile işbirliği yapıyorlar.

anlayacağınız bu araçlar kapış kapış gidiyor.

kırmızı tişört

02meka02
İtalya'da faaliyet gösteren iki sivil toplum kuruluşu Libera ile Gruppo Abele, umuda yolculukta özellikle çocukların hayatını kaybetmesine tepki olarak, cansız bedeni Bodrum sahilinde bulunan üç yaşındaki Aylan Kürdi'nin giysisinden esinlenip, Cumartesi günü "İnsanlık için kırmızı bir tişört giy" çağrısında bulunmuş.

kana doymayan bir millet, emdiği kanı sanki başkaları yapmış gibi lanse edip kendini şirin göstermek. bu kadar soyu bozuk insanlar.

http://www.haberturk.com/italya-dan-aylan-icin-anlamli-hareket-2044324

offshore

02meka02
Türkiye'nin ilk, dünyanın en büyüğü olacak olan offshore rüzgar enerjisi santrali için Saros, Kıyıköy ve Gelibolu bölgeleri uygun görünüyor. kapasitesi 1200MW olan santralin dünya da muadili yok.
son yıllarda yapılan bir çok şey dünyanın en büyüğü oluyor, avantaj ve dezavantajları tartışılır.

f-35a lightning-ıı

02meka02
FİNANSE EDENLER : F-35, 1993'te kurulan Müşterek Taarruz Uçağı programı kapsamında üretiliyor. Bu programı ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, İtalya, Hollanda, Norveç, Danimarka ve Türkiye ortak şekilde finanse ediyor.

Finanse edenler arasında olmamasına rağmen şuanda ABD den sonra ikinci olarak envanterine bu uçakları katan ülke İSRAil dir. orta doğuda sadece bende olsun istediği için ABD de senatörlerin bazıları bu uçakların türkiye ye verilmesine karşı çıkıyor.

f-35a lightning-ıı

02meka02
Dokuz ülke tarafından ortaklaşa geliştirilen F-35'ler savaş sırasında bulundukları ülkeleri sonuç anlamında ciddi manada öne çıkaran 4. nesil uçaklardır. radara yakalanmıyor olması sebebi ile hayalet uçak olarak bilinir
0 /