tuncelide aracı kurşunlanıp yakılan öğretmenden haber alınamıyor

Alangoya
Tunceli-Pülümür yolunda öğretmene ait bir araç kurşunlanıp yakıldı. Araç sahibi öğretmenden ise haber alınamadığı bildirildi.
Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 16 Haziran günü Tunceli-Pülümür karayolunun 46'ncı kilometresinde bir aracın yandığı yönünde jandarma hattına ihbarda bulunulduğu belirtilerek, "Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca yapılan incelemelerde yanan aracın Şanlıurfa-Siverek ilçesinde öğretmenlik yapan bir kişiye ait olduğu tespit edilmiştir. Olay yerine itfaiye ekipleri yönlendirilmiş, itfaiye ekiplerinin olay yerine ulaşmasıyla araçtaki yangın söndürülmüş, yapılan ilk incelemelerde araç sürücüsünün olay yerinde olmadığı, aracın anahtarının üzerinde olduğu ve aracın tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiği anlaşılmıştır. Araç Pülümür ilçesine çekilerek yapılan inceleme neticesinde, araç üzerinde çok sayıda mermi deliğinin olduğu, araç içerisinde ve çevresinde herhangi bir kan izinin olmadığı tespit edilmiştir. Kayıp olan araç sürücüsünün bulunması için bölgeye İHA ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı birlikler gönderilmiştir. Bölgede arama faaliyetleri devam etmektedir" denildi.
angarali
Tunceli'de kaçırılan öğretmen kardeşimiz Necmettin Yılmaz. Allah yardımcısı olsun. En kısa zamanda ailesi ve öğrencilerine kavuşsun.

abuzeroklava
Genç Öğretmenimiz Hala Kayıp!

Basın Duyurmuyor !

Siz Sessiz Kalmayın PAYLAŞIN arkadaşlar!

Seminer çalışması için memleketi Gümüşhane'ye giderken Tunceli'de arabası kurşunlanarak ve yakılarak kaçırılan Necmettin Yılmaz öğretmenimizi bütün Türkiye ve dünyanın duyması; farkındalık oluşturulması; gereken girişimlerin bir an önce yapılması için sosyal medya hesaplarımızdan #necmettinöğretmeneözgürlük hashtag'iyle paylaşımlar yapmanızı rica ediyoruz.