silah sahibi olmak

aquila
İlk başta itici gelse de insanı acayip güvende hissettiren durum. Nükleer silah sahibi olanları inşa. Daha iyi anlamaya başlıyor. Bir ak-47 ile zoraki m-945 sahibiyken bile tüm mahalleye hakim olma isteği doğuyor insanda.
abuzeroklava
kredi kartı gibidir. Lazım olunca kullanayım, savunma için kullanayım diye alırsınız ama bi bakmışsınız patlamış gitmiş. Siz siz olun uzak durun.

Belki de şehirlerin kırsallara göre tek güzel yanı. Kırsalda silah taşımak zorundasınız hele köyde yaşıyorsanız ama şehirde buna pek ihtiyacınız kalmaz. İnşallah kalmaz.
ramizdayi
Insan gibi insanlar sahip olursa hiç bir sorun olmayacak durumdur. Silahın öncelikli amacı insanın kendisini korumasıdır. Önce korkutmaya yönelik hedefe namluyu gösterme, yetmiyorsa havaya ateş, yetmiyorsa karşıdaki tehlikeyi yaralamaya yönelik ateş bunlardan hiç birisi yetmiyorsa öldürmek için ateş. Silah ruhsatı çıkarmak o kadar çok zor değil. Bence her evde en az bir tane olması şart. Mesela bizim evde babam, abim ve benim ayrı silahlarımız var. Öncelik tedbir...