to whom it may concern

imschrolled
nedense apple markasının satış stratejisine benzettiğim düşünce. "kaliteyi fark edenler alsın" derken "ilgilinin dikkati" temel alınıyor aslında. sırf bu yüzden kişisel bilgisayar (pc) kasalarının içi bile boyanırmış. yani bunu herkesin anlamasına ve almasına gerek yok, kaliteden anlayanlar alsa yeter kapısına çıkıyor.

dolarizasyon

cayisallama
Gelişme yolundaki çoğu ülkenin kendi parası yeterince güçlü olmadığı ve sürekli değer kaybettiği için, konvertibiliteye geçiş sonrasında insanların bir bölümü paralarını Dolara çevirerek saklama olayı.

iqbal masih

piri fani
1983 yılında Pakistan'ın en fakir bölgelerinden biri olan Mudrike'de dünyaya gelen Iqbal Masih, 4 yaşına geldiğinde diğer tüm akranları gibi 600 rupi (yaklaşık 16 dolar) karşılığında bir halı dokuma fabrikasına işçi olarak satıldı...
Haftanın 7 günü günde 14 saat çalıştırılan Iqbal 10 yaşında sadece 27 kg ağırlığında ve 6 yaşında gibi görünüyordu.
Tesadüfen çocuk işçiliğinin yasak olduğunu öğrendiğinde fabrikadan kaçtı ancak kısa sürede polis tarafından yakalanıp tekrar fabrikaya gönderildi...
Fakat o kaderine boyun eğmemekte kararlıydı tekrar kaçtı fakat bu sefer beraberinde 3.000 çocuğu da götürdü.
Iqbal Masih çocuk işçiliğine ve köleliğe karşı verdiği mücadele dünya çapında ses getirince, 1995 yılında 12 yaşında bir suikastla katledildi.

sonderella

imschrolled
çok değerli, hassas bir öğretmen. gececi tayfanın 3 üyesinden biriydi. denizi vardı, martılar, kum, güneş... erken gitti, çabuk gitti. iz bırakan insanlardan. hep mutlu olsun. sevgiler.

hanefi avcı

abuzeroklava
fetö konusunda ki konuşmasında İyi konuşuyor da... mesele çok çetrefilli, sürekli kendisiyle çelişiyor. Algı yönetmeye de çalışıyor fakat verdiği bilgiler bu algıyı da kırıyor. Kafalar karışık. Meselenin uluslararası boyutu, istihbarat örgütleri boyutu sanki hiç yok.