enes ünal

imschrolled
(d:1997) bursaspor altyapısından yetişmiş, genç ve oldukça başarılı forvet oyuncusu. manchester city'nin genk, nac breda ve twente gibi takımlara kiralayarak gelişiminde büyük katkısı olduğu oyuncu.

özellikle twente'de gösterdiği performansla büyük beğeni topladı ve 14 milyon euro gibi bir bonservis bedeli ile villareal'e transfer oldu. (hollanda ligi'nde 32 maç, 18 gol ve 4 asist.)

i phone

mrmat
iPhone (telaffuzu /ˈaɪ.foʊn/), Apple tarafından tasarlanan ve üretilen multimedya ve internet özelliklerini destekleyen akıllı telefondur. İlk modeli 28 Haziran 2007'de tanıtılmıştır.
iPhone'da dahili kamera, yazılı mesajlaşma ve görsel sesli mesajlar, taşınabilir medya çalar, Safari internet tarayıcısı, e-posta ve kablosuz internet özellikleri bulunmaktadır. Kullanıcı arayüzü çoklu dokunmatik ekrana uygun olarak fiziksel klavye yerine sanal klavye özelliği ile birlikte oluşturulmuştur. 3. parti yazılım desteği de bulunduran iPhone, 2008'in ortalarında faaliyete geçen App Store sayesinde 1.3 milyon'dan fazla Apple tarafından onaylanmış uygulamayı desteklemektedir. Bu uygulamalar App Store içinde yirmi farklı türe ayrılarak listelenmektedir.
iPhone'nun sekiz farklı modeli bulunmaktadır. Sekiz modelin ilk beş modelinin 3,5" ekranı varken altıncı telefon olan iPhone 5'te ilk defa ekran boyutu değiştirilerek 4" yapılmıştır.

İlk model dokunmatik ekranlı iPhone, cep telefonu sektörü için devrim niteliğindeydi. iPhone 3G ve 3GS'in temelini iPhone oluşturur. Birinci nesil iPhone'nun kasası alüminyum-plastiktir. iPhone 3G'de ise arka kısım bir bütün halinde piyano siyahına boyanmıştır. 3GS'te gelen video çekme özelliği ve daha yüksek RAM kapasitesi bu telefonu öncüllerinden ayrı kılmıştır.

iPhone 4'te ise tamamen farklı kasa kullanılmıştır. Bu kasanın ön ve arka yüzü güçlendirilmiş camdan yapılmıştır; bunun yanı sıra daha yüksek RAM kapasitesi ve ön yüze kamera eklenmiştir. iPhone 4'ten sonraki model olan iPhone 4S, iPhone 4 ile aynı kasaya sahipken tek fark antenlerin yerlerin değiştirilmesidir. iPhone 4S, Apple tarafından özel olarak geliştirilen iSight kamera ile gelmiştir. Aynı zamanda çıktığı dönemde sadece 4S'te kullanılan sesli komut asistanı Siri telefona eklenmiştir. (Siri; iOS 6 ile Yeni iPad'de, 5. jenerasyon iPod Touch'ta ve iPhone 5'te kullanılmıştır.) iPhone 5, 4S hatlarını koruyarak yeni bir tasarımla gelmiştir. Bu tasarımın en büyük özelliği ekranın, 4S'e göre uzatılması ve kasa materyalinin değiştirilmesidir. iPhone 5'e yeni A6 işlemci gelmiştir ve bellek arttırılmıştır. iPhone 5S'e farklı renk seçenekleri eklenmiş, 64-bitlik Apple A7 işlemci, parmak izi okuyucu ve çift LED flaş kullanılmıştır. iPhone 5s yüksek performansıyla dikkat çekmiştir. iPhone 6 ise inceliği ve şık tasarımıyla dikkat çekmiştir. iPhone 6 A8 çipi ile çok hızlı bir sisteme sahiptir.
Yuh Paraya Bak

fakir

Rıhtım
Bir alman markası. Aslında almanca bir kısaltmadır. “Fakir” markası Almanca'da aile anlamına gelen Familie ve kurucusunun soyadı Kicherer'in birleşmesinden doğdu.
kaynak

kurtlar vadisi pusu

Plastantia
isabet olur diye destekleyeceğim açıklamadır. yok yakında dizi karakterlerinin gerçekten o hayatları yaşadıkları ve o görevlerde bulunduğuna inanacak insanlar. üstelik ülkenin son zamanlardaki politik gerginliği göz önüne alınırsa oraya fethullah gülen diye koyacakları karakterin linç edileceğini öngörmek zor olmasa gerek.

reşit taner

gruda
Dün, 5 Haziran 2016 tarihinde, Romanya'da düzenlenen yerel seçimlerde, Köstence eyaletine bağlı Tuzla belediye başkanlığını Reşit Taner kazandı. Oyların sayımının devam etmesine rağmen, Taner'in büyük bir farkla önde olduğu için kazanmasına kesin gözle bakıldığı belirtildi.

Reşit Taner, Sosyal-Demokrat Parti'nin listesinden aday olmuştu.

akp seçmeni

kultabisi
milli irade için gerekirse hülooğğğ çeker: https://www.youtube.com/watch?v=b3ulsnQUGao
liderine sonsuz bağlılık gösterir (tabii ki ahlak çerçevesinde): https://www.youtube.com/watch?v=xsG2IJSbOOY
gururdan nefret eder: http://i.ytimg.com/vi/81GB_fT4WLw/0.jpg
dinine bağlıdır: http://img.haberler.com/haber/379/chp-li-aday-adayindan-bulutlarin-uzerinden-mesaj-7018379_4776_m.jpg uluslararası gündemi sıkı takip eder, kültürlüdür: https://galeri7.uludagsozluk.com/241/akp-se%C3%A7meni_495466.jpg
fikri hür, vicdanı hür, irfanı hürdür: http://www.aktifhaber.com/d/other/duvar.jpg .....
bir de alıntı bırakalım kendileriyle ilgili:
''akp'li olmak güzel bir duygu olmalı.
düşünsene komutanlar hapse giriyor seviniyorsun; aynı komutanlar beraat ediyor yine seviniyorsun.

teröristle görüşmeler yapılıyor, halaylarla sınırda karşılanıyor seviniyorsun; aynı teröristlere operasyon yapılıyor, yine seviniyorsun.

esat'la aile fotoğrafları çekiliyor, kucaklaşıp sarılınıyor sevinç içindesin; esat eset oluyor, terörist ilan ediliyor yine sende bir sevinç.

cemaatin olimpiyatlarında sevinçten gözyaşlarını tutamıyorsun; aynı cemaate paralel deniyor, terörist muamelesi yapılıyor yine seviniyorsun.

ne diyeyim, sen de haklısın sevgili kardeşim. bu kadar sevinç yaşatan bir partiyi sevmeyip ne yapacaksınız?''