bill gates

guner
Seattle doğumlu ABD'li iş insanıdır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Gates, Microsoft şirketinin kurucularındandır ve şirketin başkanlığını ve baş yazılım mimarlığını yapmaktadır. Forbes dergisine göre 2015 yılı itibari ile dünyanın en zengin (79,2 milyar $) kişisiydi.

google

issiz adam
Google'ın dünya çapında veri merkezlerinde bir milyondan fazla sunucuda çalıştığı, bir milyardan fazla arama isteğini işlediği ve kullanıcıları tarafından oluşturulan verinin gün başına yirmi dört petabayt olduğu tahmin edilmektedir

devin booker

kuntakinte
bugün oynanan boston - phoenix nba maçında 70 sayı attı.

70 sayı atmasının şöyle bir özel durumu var: devin booker henüz 20 yaşında. yani nba tarihinde bir maçta 70 sayıya ulaşan en genç oyuncu oldu.

istatistikleri de çok iyi.

21/40 şut isabeti
24/26 serbest atış isabeti
70 sayı
8 ribaund
6 asist

pr

Rıhtım
Public Relations=Halkla ilişkiler

Marjinal bir davranışta bulunan marka veya ünlüler, yaptıklarında samimi değilse sadece reklam amaçlıdır. Yani PR çalışması yapıyordur.

Minibüse binen ünlüler gibi.

çin milli kütüphanesi

abuzeroklava
Alfabe de değiştirmediler, dünyanın en zor yazısını kullanıyorlar ama durum böyleyken böyle...
Bizde kütüphaneler finaller zamanı ders notu ezberleyen öğrenciler de olmasa bomboş... Hadi bakalım nasıl olacak bu işler?
İlk Türkçe yazılı kaynaklar Göktürk Kitabeleri. 8.Asır... Sümer'den 4 bin küsür yıl sonra. Çin'den binlerce yıl sonra. İşin ilginci Göktürk Kitabelerinin dikilmesine ön ayak olan, bir yüzünü de Çince yazdıran Kök Türklerin büyük Veziri Tonyukuk da bir Çinli... Çin kaynaklarında geçmese Mete Han'dan, Hunlardan haberimiz yok!
Hala akıllanmış değiliz... Üniversite hocası arkadaşlarım tezlerin kahir ekseriyetinin kopyala yapıştır yöntemiyle hazırlandığını söylüyor. Okullarda okutulan kitaplar olmasa, bütün Türkiye'de neredeyse kitap okunmuyor...

ardan zentürk

spazmoldum
son yazısının başlığı: meğer cizre'de abd ve rusya ile savaşıyormuşuz ..

son yazısında geçen ve beni benden alan şu cümleyi de paylaşmak istiyorum: bayırbucak bizim için artık kıbrıs'tır ..

bakalım türkiye; abd ve rusya ile aşık atabilecek mi ?