antalya devlet opera ve balesi söz. pers. alacak 22.05.2015

cayisallama
DEVLET OPERA VE BALESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli Sanatçı Alım İlanı

Genel Müdürlüğümüz Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünün personel ihtiyacım karşılamak üzere Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Çalışma Grubunda Temsil/Gün Başına pozisyonunda sözleşmeli (gbkz:1 adet Bale Sanatçısı (Kordöbale) )alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

1-Sınava katılacak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (1), (2), (3), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen genel şartlar ile birlikte aşağıda belirtilen özel şartlar aranır.

2-Yükseköğretim Kurumu bünyesinde müzik ve sahne sanatları eğitimi veren fakülte, akademi ve konservatuarların bale bölümünden en az lise düzeyinde mezun olmak

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Türk Uyruklu Temsil/Gün Başına Çalışma

Grubunda Orkestra, Bale ve Koro Sanatçısı Uygulama Müfredatı

Türk Uyruklu Misafir Sanatçı Temsil/Gün Başına Çalışma Grubunda çalıştırılacak Bale Sanatçısı olarak çalıştırılacak sanatçılar, Müdürlük tarafından belirlenecek değerlendirme yapılan branşla ilgili en az 3 kişilik komisyon tarafından dinleme ve denemeye tabi tutularak başarılı olanlar ile sözleşme yapılacaktır.

SINAV ŞEKLİ

Bale Sanatçısı

1-Klasik Bale dersi (Bar ve orta egzersizleri)

2-Adayın kendi seçeceği klasik eserlerden varıatıon

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvurular, en geç 22 Mayıs 2015 Cuma günü mesai saati bitimine kadar ilgili Müdürlüğe;

1-Diploma Örneği,

2-2 adet Fotoğraf,

3-Nüfus Cüzdan Fotokopisi,

ile şahsen ya da posta yolu ile aşağıdaki adrese yapılabilir.

SINAV YERİ, TARİHİ VE SAATİ

Sınav Yeri: Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü

Haşim İşcan Merkezi Muratpaşa/ANTALYA

Tarih: 25 Mayıs 2015 Pazartesi

Saat: 10.00

İRTİBAT TELEFONLARI: (0242) 343 30 98-99 / (0242) 241 47 14 / (0242) 241 42 02
http://i1.wp.com/www.adalin.biz/wp-content/uploads/Antalya-OperaBalesi1.jpg

biri bizi gözetliyor

abuzeroklava
Türkiye'de ve dünyada fenomen olan bir reality yarışma. Bu yarışmada, farklı özellikteki yarışmacılar 100 gün boyunca bir eve toplanarak onları seyreden seyircilerin ilgisini çekmeye ve ortaya koyulan ödülü elde etmeye çalışırlar.

yapılmış en aptalca dalgınlık

cayisallama
Bu gün başıma gelen olay şöyle;

MEB birimler arası futbol turnuvası var. Bizde katıldık. HAftada iki gün maçımız oluyor. Bize genelde salı ve cuma günleri denk geliyor. Bu gün özel öğretim ile maçımız var. maçı yaptık. Her zaman ki gevşeklikten dolayı ve arkadaşlar ile tebrikleşme olayları falan yine sona kaldım.

Soyunma odasına gittim. Lan arabaya gideyim hızlıca eve gideriz orada soyunurum, duşumu alır yatarım. NEyse çantayı ayakkabıyı toparladım bi etrafa baktım bişe kaldı mı diye. Zaten en son giyinenlerden biriydim. Etrafta da bişe yok araca doğru yol adım.

Araca bindim. Maç dikmende bu arada. Dikmenden kızılaya girmek üzereyken telefonu aradım sağı solu kontrol ederek baktım yok. Allah Allah çantada pantolonun cebinde kaldı herhalde dedim. Abi sağa çek bi telefona bakayım dedim. Baktım pantolon yok. Telefon,cüzdan,evin anahtarı haydaaaa.

Ben halı sahaya gidecem bi bakayım orada mı? Araç full. Şimdi adamlara gelin geri dönelim 10km yolu sonra gideriz diyemedim tabi. Döndüm geri.

Dolmuşa bindim üzerimde forma,altta transparana yakın beyaz bir short (bu şort maçta öyle değildi halbuki, dolmuşa binince öyle oldu demek ki) ayakta krampon ve siyah beyaz karışımı bir tozluk (çorap). Herkes bi kesti tabi sonra yarısı ilgilenmedi demek ki diğer yarısı bakmaya devam ediyor ya da ben öyle uyduruyorum.

Gittim halı sahaya baktım soyunma odasına yok, içeri gittim buraya pantolon getiren oldu mu diye yok dediler. Bi benim telefonu arayabilir miyiz dedim tabi dedi. ARadım müdür çıktı. Hayırdır müdürm benim pantolonun sizde ne işi var dedim. Maça gelen bi arkadaş kendi pantolonu sanmış. Sen onu sıkı tut ben bi odun bulup geliyorum dedim.

Müdürün ve benim evim işyerine yakın. İş yerine güvenliğe bırakıyorum al dedi. Tekrar dikmenden eve dönmeye çalıştım. Geri dönerken bi 50 TL almıştım yaşlı abiden. Cep bile yok. Elde parayla dolaşıyorum. geri dönmek için dolmuşa bindim yine herkes bana baktı. Allah allah dedim parayı verdim gittim oturdum. Dolmuştan indim metroya binmem lazım. Metroya bindim iki durak sonra farkettim ters yöne gittiğimi. Kendime az sövüp geri döndüm diğer yöne. Tekrar insanlar bakmaya başladı.

Metrodan inip gittim aldım pantolonu. Sonra eve gittim. Eve gelene kadar yaklaşık 3 saat falan sürdü bütün bu olay hemen hemen. Ayrıca ankaranın soğuğunda donla dolaştım dersem yeridir. Ayrıca bütün milletin mal mal bakışları da cabası.

ihap hulusi görey

cayisallama
(28 kasım 1898, kahire - 27 mart 1986, i̇stanbul), türk grafik tasarımcısı, illüstratör.

görey, türk grafik sanatının kurucusu ve reklamcılığın ilk büyük isimlerindendir. en çok bilinen işleri türk markaları için yaptığı tasarımlardır. birçok devlet kurumununun kurumsal kimliğini oluşturmuş ve bunları yaparken aslında yeni kurulmuş türkiye cumhuriyetinin görsel kimliğinin oluşturulmasında katkı sağlamıştır.