pazartesi sendromu

elfirâşetüzzerka
--- (gbkz: spoiler) ---

Pazartesi Gününde Meydana Gelen Olaylar ;

1- Hatemü'l Enbiya : Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (sav) Fil yılının Rebi'ül-evvel ayının 12. gününe rastlayan Pazartesi sabahı, henüz tanyeri ağardığı zaman alem başka bir alem oldu.
2- İlk Vahiy : Miladın 610 yılının Ramazan ayında Hira Mağarasında bir Pazartesi günü Cebrail tarafından ilk vahiy geldi.
3- Medine'ye Hicret: Peygamberimiz Kuba'ya erişince 13 yıllık ıztırap arkada kalmış oldu. Buraya Rebi'ül-evvel ayının başlarında 622 miladi yılının 20 Eylülünde, bir Pazartesi günü ulaştı.
4- Refik-i A'laya : 8 Hazirana rastlayan Rebi'ül-evvel ayının Pazartesi günü, sıcak bir gün, Medine seması saf ve berrak,gök yüzü saftı; Elini kaldırdı. Parmağıyla semaya işaret etti. \"Refik-i a'laya, Yüce dosta\" dedi. Ve eli yanına düştü. Artık ne bir ses, ne bir nefes..

İbn-i Abbas \" Doğumu Pazartesi günüdür, ilk peygamberlik Pazartesi geldi, hicret Pazartesidir, ruhu da Pazartesi kabzolunmuştur.\"

Pazartesi günü ile ilgili Hadis-i Şerifler;

1- Ebû Hüreyre şöyle dedi:
Bir gün Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem elimi tutarak şöyle buyurdu:
“Allah, toprağı cumartesi günü yarattı. Oradaki dağları pazar günü, ağaçları pazartesi günü, sevilmeyen şeyleri salı günü, nûru çarşamba günü yarattı. Hayvanları yeryüzüne perşembe günü yayıp dağıttı. Âdem’i yaratılanların sonuncusu olarak cuma gününün son saatlerinde, ikindiyle akşam arasında yarattı.”
(Müslim, Münâfıkîn 27. Ayrıca bk. Ahmed İbni Hanbel, Müsned, II, 327)

2-“Her Pazartesi ve Perşembe günü ameller Allah'a arz olunur.\" (Müslim, Birr, 36)

3- \"Allah Rasulü, pazartesi ve perşembe günleri oruç tutmaya çokça özen gösterirdi.\" ( Tirmizi, Savm,44; Nesai,sıyam, 36; İbn Mace, Sıyam, 42; Ahmed b. Hanbel 6/80.)

4- Başka bir rivayette de Rasulullah'a, (asm) pazartesi günü tutulan oruçtan sordular. Peygamber Efendimiz (asm):

\"Ben o gün dünyaya geldim ve o gün peygamberlik verildi veya bana vahiy indirilmeye başlandı.\" buyurmuşlardır. (Müslim, Sıyam, 197.)

5- \"Ameller, Cenab-ı Hakk'a pazartesi-perşembe günleri arz olunurlar. Ben istedim ki Cenab-ı Allah'a amelim arz olunurken oruçlu olayım.\" (Tirmizi, Savm, 44; Nesai, Sıyam, 70)
Alıntı--- (gbkz: spoiler) ---
Bazı alimler, pazartesi sendromu dememize kızar ve gerekçe olarak, yukarıdaki hadiselerin vukû bulduğu önemli bir gün olduğunu söylerler. Ama Bu güne pazartesi sendromu denilmesinin nedeni, hafta sonunun rehavetinden sonra, haftanın ilk günü olmuş olmasındandır. Keşke haftanın ilk günü, bu mübârek gün yerine başka bir gün olsaymış da, iş başının ilk günü girdiğimiz sendroma, başka bir gün girseymişiz. Dediğim, ân itibariyle girdiğim sendrom durumu.
Akla ilk şu soruyu getirir.
(bkz: Yarın ne giysem)??

28 ağustos 2015 seçim hükümetinin açıklanması

cayisallama
Geçici Bakanlar Kurulu açıklandı
7 Haziran seçimleri sonrasında bir koalisyon hükümeti kurulmadığı için, Anayasa'nın 116. Maddesi gereğince kurulmak zorunda olunan geçici Bakanlar Kurulu kabinesi açıklandı.

Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki seçim hükümeti görüşmesi sona erdi. Görüşme 1 saat 10 dakika sürdü. Erdoğan, Davutoğlu'nun kabine listesini onayladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası, Geçici Bakanlar Kurulu listesini açıkladı. Buna göre Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığında 1 Kasım'da yapılacak seçime kadar görevde kalacak yeni kabine şöyle;

Başbakan: (gbkz:Ahmet Davutoğlu)

Başbakan Yardımcısı: Yalçın Akdoğan

Başbakan Yardımcısı: Numan Kurtulmuş

Başbakan Yardımcısı: Cevdet Yılmaz

Başbakan Yardımcısı: Yıldırım Tuğrul Türkeş

Adalet Bakanı: Kenan İpek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı: Ayşen Gürcan

Avrupa Birliği Bakanı : Ali Haydar Konca

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Fikri Işık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Ahmet Erdem

Çevre ve Şehircilik Bakanı: İdris Güllüce

Dışişleri Bakanı: Feridun Sinirlioğlu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Kudbettin Arzu

İçişleri Bakanı: Selami Altınok

Ekonomi Bakanı: Nihat Zeybekçi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Ali Rıza Alaboyun

Gençlik ve Spor Bakanı: Akif Çağtay Kılıç

Gümrük ve Ticaret Bakanı: Cenap Aşçı

Kalkınma Bakanı: Müslüm Doğan

Kültür ve Turizm Bakanı: Yalçın Topçu

Maliye Bakanı: Mehmet Şimşek

Milli Eğitim Bakanı: Nabi Avcı

Milli Savunma Bakanı: Vecdi Gönül

Orman ve Su İşleri Bakanı: Veysel Eroğlu

Sağlık Bakanı: Mehmet Müezzinoğlu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Feridun Bilgin

Davutoğlu, yeni kabinenin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi,"Allah utandırmasın" dedi.
http://www.memurlar.net/haber/533736/

yolda araba çarpmış bir köpeği otobüse alan kadın

gruda
Herkese günaydın bu paylaşımı bir insanlık örneği gösteren beyaz gömlek giyen 200 izmit kartal metro otobüs hattında çalışan kardeşimiz için paylaşıyorum.yolda araba çarpmış bir köpeği otobüse alıp veteriner arayarak içmeler köprüsünün altında bekledi, İşe geç kalan bütün yolcuların tepkilerine rağmen köpeği bırakmadı. kardeşimiz yetkililere teslim edip yola ole devam etti gerçekten bu arkadaşı gönülden tebrik ediyorum Allah gönlüne göre versin inşallah "YARADILANI SEVMEKTİR YARADANDAN ÖTÜRÜ" insanlık...

ben yağmur yüklü bir bulutum

gruda
Güzel mi güzel bir onur akın türküsüdür.
---
Son kibrit çöpüm gibi
Sakladım seni
Rüzgarsızdı hava tiryakiydim üstelik
Yakmadım seni
Ben yağmur yüklü bir bulutum
Kime çarpsam ağlarım
Artık sabah olmaz
Bu kentte bana
Tutmaz kimseler sigara bile
Düştüğün yere saplanmış bakışlarım
Bakmaz kimseler bakamaz
Artık bu kentte sabah olmaz
Ben yağmur yüklü bir bulutumKime çarpsam ağlarım
Kime çarpsam kendimi
Ve bölsem milyarlara
Payı sen faydası sen ağlarım
Farzet delsem karanlığı
Farzet ki delsem
Işığım sen, güneşim sen, ayım sen
Son kibrit çöpü gibi
Sakladım seni
Rüzgarsızdı hava
Tiryakiydim üstelik yakmadım seni
Ben yağmur yüklü bir bulutum
Kime çarpsam ağlarım...
https://www.youtube.com/watch?v=rzAYpFQoE_E&ebc=ANyPxKqFMOM7mqttIcOk1x3CtyEJGs6rPcEM6ZLYCFsfLFEr-BUI5kbpfasEGrT_H9355_3yhlj_KiZub8uwO8fcNjVz_NzwrQ&nohtml5=False

halı saha maçı

cayisallama
Tembellikten değil koşmayı bırak düz koşu bile yapmaya üşenen ben iş halı sahaya gelince hayvan gibi koşuyorum. Bir haftadır bekliyordum ne zaman gelecek bu cuma diye. Kendimi o kadar rahat hissediyorum ki anlatamam. Ayaklarımda, bacaklarımda bir sürü morluk var ancak vücudun bir düzene girdiği ve her yerin çalıştığı da kesin.
Baş parmaktan nabız alıyorum resmen ya.

Kendime hayatım boyuca hiç krampon almamıştım. Geçenlerde bir krampon,tozluk, havlulu çorap, şort aldım.Güzelim Galatasaray formasının altında bir hoş oldu. ben ki beynin üretmediği şeylerle pek ilgilenmeyen biri olarak çocuklar gibi sevinçliydim. Hep içimde kalmışsa demek ki!
Bildiğin çocukluğumdan beri ilk defa tam takırdım. Mükemmel bir maç oldu benim için. Topa vuruşta ki o hazzı anlatamam size. Vurduğunuz topun amacına ulaşması ise ayrı bir zevk. Ayağı düzgün olan biri olarak kramponun bu kadar etkili olacağını düşünememiştim daha önceden. Vurduğunuz topun o bölgesini ve kaleye uzaklığını hissedip hesaplamalardan sonra güzel bir şut çekebiliyorsunuz.

Liseli arkadaşlar vardı ayakları düzgün, ikinci nefesleri açık, heycanları bol arkadaşlar. Onlarla mücadele etmek oldukça zor oluyor artık. Gocadık sanırsam galiba. Bizim jenerasyona göre farklı bir oyun tarzları var artık. Bizim aklımızda hagi'nin çalımları vardı, moldovanın kafa golleri, hakan ünsalın gelişine vuruşları, hasan şaş tarzı basit çalımlar. Şimdiki gençler ise oyun tarzlarını daha bir değişik hale getirmişler. Maç boyunca pazara gidişim belki 5 ten fazladır. Belimi kırıyordu az kalsın o derece pazara yollanmak. Ayaklarında daha fazla hakimler galiba.

arada 7 fark vardı maç bittiğinde. Son zamanlarda oynadığım en güzel oyun, en fazla attığım ter, en heycanlı maçlardan biriydi benim için. belki bir gün burada da kurarız o takımı ve oynarız.