gelir ortaklığı senedi

cayisallama
Belli bir kamu altyapı tesisinin belli bir süre içindeki gelirinin, belli bir orandaki bölümüne karşılık gösterilen ve Kamu Ortaklığı İdaresi tarafından ihraç edilen menkul kıymetlerdir. Keban Barajı, Boğaziçi Köprüsü gelir ortaklığı senetleri gibi.

şehit fatih mehmethan'ın eşinden yürek yakan paylaşımlar

ccc
türkiye'nin vatanın bölünmez bütünlüğü için düzenlediği ve çok büyük kahramanlıklara sahne olan Afrin Harekatı'nın şehitlerinden biri de Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan'dı.

Şehidin eşi Gamze Mehmethan ise eşinin cenazesini askeri üniforma ile karşılamış ve tabutun başında 'Kalk da bana gel' diyerek adeta yürekleri dağlamıştı.

Eşiyle poz verdiği yerlerde bu kez tek başına
Eşinin şehit düştüğü dönemde henüz 4 aylık evli olan Gamze Mehmethan, aradan geçen sürenin ardından eşiyle çektirdiği düğün fotoğraflarının aynısını bu kez tek başına çektirdi.
yuvarlağın köşeleri

Sugge
başlığı okuyunca bilgi karmaşası yaşadım. çünkü, bir şeklin çokgen olması için köşesi olması lazım, yuvarlak şekiller çokgen olamaz. o zaman yuvarlağın köşeleri olursa çokgen olur mu ? aklımda deli sorular.

tadelle

Rıhtım
Efsane çikolata.
10 numara 5 yıldız lezzeti var.
Gönüllü reklam oldu. Umarım memur sözlük'e kendilerinin reklam talebi olan günler de gelir.

lucy

yakbenivatankurtulsun
öncelikle scarlett'in olduğu her film izlenmeye değerdir gözümde. bu sebeple izlemeye karar verdim filmi. -oyuncu seçiminin önemi-
film gayet akıcı, hızlı bir şekilde ilerliyor ve kendini izletiyor. 'insan, beynin kullanıldığı iddia edilen yüzde 10'undan fazlasını kullanırsa, ne olur?' üzerine bir film. lucy'nin başından geçen birkaç hadise sonrası beyninin kapasitesi gitgide artıyor ve adeta bir süper kahraman oluyor. ki bu süper kahraman sanırım yazılmış tüm süper kahramanlardan daha güçlü. ve olaylar akıyor. scarlett yine her zamanki gibi güzel, morgan'da zaten klas takılıyor yine, oldboy daha bir karizma geldi gözüme. film ne kattı derseniz pek bir şey sayılmaz, ama izlenir film.
-arabanın hızını artırması neticesinde görünmez olması ve tek ölçü biriminin zaman olması örneği güzeldi.-

mahalle bekçisi

cayisallama
Göreve yeni başlayan “Çarşı ve Mahalle Bekçisi” maaşı

Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı kadrolarda göreve yeni başlayacak olanların farklı eğitim seviyelerinde maaşlarının ne kadar olacağı konusunda bilgi vermesi bakımından, memurunyeri.com olarak 2017 yılı ikinci yarısında geçerli olan belirlemelere göre hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Mezuniyet Seviyesi D/K Aylık Net Maaş* Tayın Bedeli Aylık Toplam Ücret
Lise ve dengi okul 11/1 2.889 TL 214 TL 3.103 TL
Önlisans (2 yıllık yükseköğrenim) 9/2 2.895 TL 214 TL 3.109 TL
Lisans (4 yıllık yükseköğrenim) 8/1 2.939 TL 214 TL 3.153 TL
*Maaş hesabında; aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personel esas alınmış ve fazla çalışma ücreti dahil edilmiştir.