pinterest takipçi kazanma yolları

hayrikirsan
Pinterest'te, paylaşımlarınızı diğer kullanıcılara aktaracak bilinçli bir topluluk vardır.
Onaylanmış özel bir Pinterest hesabı, diğer kullanıcılar üzerinde iyi bir etki bırakmanın ilk adımıdır. Onaylanmış hesapların yanında yer alan onay simgesi, aramalarda ve mobil ortamda sizi öne çıkaracaktır.
Onaylanmış hesap sahipleri, Pinterest'in veri ve istatistik analizlerine ulaşma şansına sahip olduğu için, verilerin ışığında istedikleri değişikleri yapabilirler. Beğenilen içerikleri koruyup, çeşitlendirerek takipçi sayısını çoğaltabilirler.
Zengin Pinler kullanarak pinleriniz hakkında daha fazla bilgi verebilirsiniz. Zengin pinler; video, başlık, ürün, tarif ve yer bilgileri içerir. Normal pinlerin bilgileri çok sınırlıdır, buna karşın Zengin Pinler, ürün ve içeriğe yönelik eksiksiz ve güvenilir bilgi verirler. Zengin Pinlerin üzerine tıklandığında, ürün ve içeriğe ait fiyat, stok bilgisi, yeri, tanımı gibi her türlü bilgiye ulaşılabilir.
Şirket web sitenizi ya da bloglarınızı Pinterest'e uygun hale getirin. Site ya da blog içeriklerinize 'Follow us' ya da 'Pin It' seçenekleri koyarak paylaşımı kolaylaştırabilirsiniz. Beğenilen içerik paylaştığınız sürece izlenirliğiniz artacaktır.
Resimlerinizin görsel kalitesini yükseltin. Renkli, yüksek çözünürlüklü, temiz ve aydınlık resimler kullanın, kırmızı ve turuncu gibi canlı renkleri tercih edin. Arka planın açk renk olmasına dikkat edin. Yanlamasına değil de uzunlamasına resimlerin daha çok tercih edildiğini unutmayın. Resimlerin sitenize ve ürünlerinize dikkat çekmek için en önemli aracınız olduğunu unutmayın.
Ne pinlediğiniz ve nasıl pinlediğiniz de çok önemlidir. Belirli takipçilerin, belirli zaman aralıklarında internet kullanma alışkanlıları olduğunu unutmayın ve belirli zamanlarda, belirli sayıda içerik pinleyin. Böylece pinlerinize düzenli olarak ulaşan takipçileriniz sizi 'repin'leyerek, yeni takipçilere ulaşmanızı sağlayabilirler. Çok yoğun pin'lemenin rahatsız edici olduğunu unutmayın. Günlük olarak ortalama 20 pin'i pek aşmayın.
Diğer sosyal medyalardaki takipçilerinize, blog izleyicilerinize, e-mail listenizdeki isimlere bir link vererek onları Pinterest hesabınıza çağırabilir, yönlendirebilirsiniz. Bu çağrıları 15-20 gün gibi düzenli aralıklarla yineleyebilirsiniz.

kaynak: http://www.somutmedya.com/pinterestte-takipci-kazanma-yollari/