pervin ersoy

gruda
Kültür ve turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi.

Sevgili arkadaşlar mesajlarımın özellikle dini değerleri güçlü olan insanlara ulaşmasını istiyorum. Ellerini vicdanlarına koyup tekrar tekrar düşünmeye davet ediyorum. Bakın aşağıda paylaştığım fotoğraf Turizm bakanının eşi Pelin hanım.. Evinde çalışan işçilere elini öptürerek 100 dolar verirken fotoğraf çektiriyor ve instagram hesabında paylaşıyor. Burada en can yakıcı nokta değerlerimizle, irfan-i geleneklerimizle alay edilmesi. Bizlerin düsturunda Hz. Muhammed'in buyurduğu gibi, "Bir elin verdiğini diğeri görmeyecek" sözü meşrudur. Yani öyle ki bir garibana yardımcı olurken bile utanıyor, gözünün içine bakamıyoruz ama bu insanlar bunun fotoğrafını çekiyor ve kamuya açık alanda toplum değerlerini rencide ediyor.

Diğer yandan ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumu sebebiyle sürekli dolar kullananları tehditvari üslupla uyaranlar kendileri dolar dağıtıyorlar. Aynı zamanda bunların ETS turun sahibi olduklarını, oteller sahibi olduklarını da unutmayın efendiler! Turizm bakanının yatırımı turizm sektörüne! Lütfen tekrar tekrar düşünün kimin belediye başkanı olacağından ziyade vicdanlarımızı hatırlamamız, haksızlığa dur dememiz mühim olan.

Bakın arkadaşlar verdiği paralar yine garibanlara gidiyorsa helal olsun ama inanın ki oradaki 100 dolar hepimizin parası. Bizim cebimizden çalınan paralar unutmayın bunu.