ortadoğu

abuzeroklava
Asya, Avrupa ve Afrika'nın birbirlerine en çok yaklaştıkları yerleri kapsayan ve birbirine komşu ülkelerin oluşturduğu bölge. Akdeniz'den Pakistan'a kadar uzanır ve Arap Yarımadası'nı kapsar

Suriye, Irak ve son yıllardaki bütün Ortadoğu politikamız yanlışmış... Olabilir...
Hataları bir çırpıda ben de sayarım. Kendime göre, doğru politikalar da önerebilirim. Fakat hangi doğru politikayı uygulasaydık da, büyük güçler o politikayı boşa düşüreceklerdi... Zira "kavga bizim yorgan üzerine" Mesele politika değil, güç meselesi... Gücün yoksa, istediğin kadar politika üret..! İran başarılı diye gösteriliyor. Doğru başarılı. Çünkü İran'ın arkasında, yüzyıllardır olduğu gibi, Şii hançerini kendi hesabına kullanmak isteyen Haçlı-Yahudi ittifakı var. Barzani de başarılı, PKK da... Çünkü aynı ittifak onların da arkasında.
Türkiye'nin artık doğru politikalardan filan daha önce, içerde ve dışarda operasyon kapasitesi yüksek silahlı kuvvetlere ihtiyacı var. Zira savaş kabiliyetimizi eninde sonunda sınayacaklar... Eğer güçlü olursak, içerde ve dışarda daha az kan dökülür. Zayıf olursak çok kan dökülür. Bu kadar basit.