münir özkul

cayisallama
yasayan en yasli turk aktoru herhalde. (gbkz:meddah)likla ve (gbkz:tiyatro) ile başlamıştır.Yeşilçam ile devam etmiştir.(gbkz:Kel mahmut),(gbkz:yaşar usta) akıllarda kalan karakterlerdendir.Bir ünlünün ölümü (bkz:zeki alasya) üzerine sosyal medyada hakkında bolca yorumlar,mizahidir ama çokta güldürmeyen mizatır. http://cdn1.bugunbugece.com/images/d.images/ck/M%C3%BCnir%20%C3%96zkul.jpg http://rehber.uzmantv.com/articles/684/n0d0TMda731/org3.jpg http://rehber.uzmantv.com/articles/684/n0d0TMda731/org2.jpg
zinzal
hiç zengin adam olmadı o. ne hulusi kentmen gibi babacan zengin amcaları ne de kötü zengin adamları oynamadı ve sanırım biz bu yüzden bu kadar çok seviyoruz onu. en elit rolü öğretmendi, onda bile hastane sahnesinde \"bizden geçti artık rıfat hocam\" diye en mütevazi serzenişlerle herkesin dedesinin konuştuğu gibi konuştu. hep emekçi rollerindeydi, en güzel, en onurlu, en bizden.
abuzeroklava
İlginç... Rahmetlik Üstad Necip
Fazıl'ın gizli hayranları çoktur. Zira, onu sevip eserlerini beğendiğini söylemek bile Türkiye'de sanat camiasından dışlanmak için yetiyordu bir zamanlar. Hatta belki hala.
Haa bir de, aşağılık kompleksinden kırılan bir kısım İslamic enteller var ki, N.Fazıl'ın isminden bile tedirgin olurlar.