milliyetçi hareket partisi

mödo
1969 yılında kurulan, Türk-İslam ülküsü ve özellikle Türk milliyetçiliğini savunan aşırı sağ siyasî partidir. Kurucusu (gbkz:Alparslan Türkeş) olan partinin günümüzdeki genel başkanı Devlet Bahçeli'dir. Amblemi kırmızı zemin üzerine üç beyaz hilâldir.
spazmoldum
ülkemiz için çok yararlı bulduğum partidir ..

mhp genel başkanı da; aynı derecede, ülkemiz için olmazsa olmaz bir devlet adamıdır .. ülkücüleri sokağa çıkarmamış olması kıymetinin en önemli göstergesidir ..
hyperion
dindar davranıp ırkçılığın dibini sıyırarak, dinin özüyle tezata düşmüş siyasi ideolojiyi taşıyan partidir.
(gbkz:şahsımın en nefret ettiği partidir bu arada ..)
elfirâşetüzzerka
ben erdoğan'n yerinde olsam, başkanlık sistemini getirip tek başıma iktidar olsam bile ne yapar ne eder, bu partiyi olduğu gibi milletvekilleriyle birlikte kendi partime alırdım. -(gbkz:meral akşener )ve yandaşları hariç -
ki bu süreçte sadece ak parti milletvekilleri ülkeyi yönetseydi yani başkanlık sisteminde olsaydık ne kadar sağlıklı bi süreç olurdu orası da ayrı bi konu- adalet ve kalkınma partisinde çok fazla sayıda sağlam adam olmadığını gördüm şu son günlerde. sağlam duruşu olanların hakkını yiyemem tabi ama hepsi sağlam değil. kime elimizi attıysak haşhaşi çıkıyor. cumhuriyet halk partisinin misyonu belli, oradan pek gelen olmaz ama bu partinin sağlam adamlarını değerlendirmek lazım. başkanlık falan gelmese de bakanlık veya başbakan yardımcılığı görevi verilmesi taraftarıyım. hdp yi katmıyorum onlar ezelden haşhaşiydi
kuntakinte
bu partinin ve üyelerinin - sanırım - en iyi tanımı şu olacaktır: yıllar boyu karalanıp sövülürken bir günde türkiye'nin ahlaklı, vatan(!)perver, zor gün dostu ilan edilen aynı ülküyü paylaşan topluluktur.
elfirâşetüzzerka
https://www.facebook.com/GizliDosya06/videos/1893881190875000/
devlet bahçeli ne de güzel açıklamış neden evet dediğini. devlet bahçeli'nin yanında olan özellikle anadoluda ki hakiki seçmeni evet derken, ona büyük kumpas kurup partisinin başına geçmek isteyen meral akşener ve diğer çetesinin yanında olan, özellikle batılı milliyetçiler hayır dediler. (bkz: ankara ve istanbul) ben kararsız kaldım, oy kullanmadım diyenler de milliyetçi olduklarını iddia edip kendilerini ve insanları kandırmasınlar.
(bkz:bÎtaraf olan bertaraf olur)
axit
MHP'de MYK sona erdi. İsmail Faruk Aksu ve Hidayet Vahapoğlu Genel Başkan Yardımcısı, Kadir Şekerci de Genel Sekreter Yardımcısı oldu.
ingiliz anahtari
kapat mhp yi zaten ise yaramiyor adam TURK milliyetcisini ayaklar altina aldik derken ciddiymis tum mhp yi paspas etti alparsan turkes sag olsaydi bahceliye dansoz kiyafeti giydirirdi