kemal sunal

issiz adam
türk sinema tarihi için Yeşilçam için gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olduğu yadsınamaz. Hatta kemal sunal güldürüsü diye bir şey vardır. Ama dram kısmı için çok başarılı değildir kanımca ya da ömrü yetmemiştir. Kendini sonuna kadar kanıtlayan bir kişi olarak şener şen diye aklıma geliyor ilk olarak.
abuzeroklava
Türk sinemasının en büyük oyuncularından birisi olan Kemal Sunal da eğitimle arası iyi olmayan öğrencilerdendi. Kemal Sunal 1995 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olduğu törende ''Ben hep böyleyim. Ortaokul ve Liseyi 11 senede bitirdim ama ilkokul tam zamanında bitti. İlkokul sağlam yani. Ama ne yapayım okumayı çok seviyorum. Türkiye'nin okuyan insana ihtiyacı var, okumayana değil. İşte bunu bildiğim için devamlı okuyorum'' demiştir. Kemal Sunal daha sonrasında Yüksek Lisans eğitimini, Tv ve Sinemada Kemal Sunal Güldürüsü isimli tezini yazarak tamamlamıştır.
kullerindendoganankakusu
17 yıl kendiyle dalga geçmeyi bilen gazetecilerin konuşsak mı acaba diye iki kere düşündüğü dıştan çok sert görünen ama yumuşacık bir kalbe sahip olan gülüşüyle insanın içini ısıtan sert babacan tutumlu mütevazi insanın içini ısıtan biri. dün tarihe baktığımda hatırladım bugün onedio ne yapıcak acaba diye düşünmüştüm ki galeriyi açmışlar neyseki. ölüm haberini aldığım an dün gibi aklımda bir yaz günü öğle haberlerinde kemal sunal bindiği uçakta kalp krizi geçirdi demişlerdi altta da yazı kemal sunal vefat etti. aynı sene anneannemi de kaybetmiştim 2-2.5 hafta öncesinde. o zamanlar küçük olduğundan anlamıyorsun ama şimdi kalbin sıkışıyor. keşke bu kadar erken gitmeseydin be inek şaban biraz daha güldürseydin bizi. şimdi güdükle damat da yanında kim bilir ne şakalar yapıyordur sana orada onlar özlemişinizdir birbirinizi. çok özleniyorsun bunu bil komediler artık sensiz şakalar suskun mekanın cennet olsun. çocuklarıma torunlarıma öğreticem işte böyle bir adamdı diye seni.
ccc
Türklüğü her baş,her omuz,her yürek kaldırmaz diyen bir sanatçıydı o ..Ruhun şad mekanın cennet olsun büyük usta..


gruda
Beni güldürebilen insanları seviyorum tıpkı Rahmetli Kemal Sunal gibi..Onun gibi bir oyuncu bir daha gelmez bu dünyaya..