kaçak elektrik kullanıp kul hakkından bahsetmek

02meka02
POLİSLERLE KAÇAK ELEKTRİK DENETİMİ :
elektrik üretimi anlamında dışa bağımlılığımızın azalmasıyla birlikte faturalarda gözle görülür bir indirim olmadı, sonrası için olmayacağından da eminim fakat kaçak kullanımın önüne geçilirse ciddi manada faturalara yansıyacaktır, özellikle doğu ve güneydoğuda elektrik dağıtım şirketleri bu kullanım bedellerini diğer halka yüklüyor, çok büyük kul hakkı yeniyor. dağıtım şirketleri de bu vebale ortaktır. adana daki uygulama diğer kaçak bölgelerinde olmalı.
Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde özel harekat ekiplerinin de desteğiyle iş yerlerinde kaçak elektrik kullanımına karşı sayaç kontolü gerçekleştirildi. 11 Emniyet Müdürlüğüne bağlı 300 polisle Sanhamzalı Mahallesindeki iş yerlerinde Toroslar EDAŞ ekipleriyle denetim gerçekleştirildi.
02meka02
Kaçak Elektrik kullanımının önüne geçildiğinde bakın neler oluyor,
Toroslar EDAŞ, Adana'da çeşitli iş yerlerinde tespit edilen kaçak elektrik kullanımına anında müdahale ederek kaçak elektriğe geçit vermiyor. Bu sayede son 3 ayda 40 bin hanenin bir yıllık ihtiyaç duyduğu elektrik miktarının kaybına engel olan Toroslar EDAŞ, kaçak elektrik sorunu ile ilgili Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği'nin (ELDER) Türkiye çapında başlattığı mücadeleye kendi bölgesinde destek veriyor.